Jourová: Přemlouvají mě, ať kandiduju na Hrad. Před spaním jsem na to myslela

Titulek a k němu příslušný článek, který vyšel na Parlamentních listech mne včera na pár, možná pár desítek minut, doslova ochromily. Žádná autorská licence!

Takže k tomu už takhle zoufale dlouhému seznamu nezřízených a samozvaných exhibicionistů, narcisů a pouťových vyvolavačů, reprezentantů naprostého duševního bezdomovectví, co už stihli ohlásit prezidentskou kandidaturu, proti kterým tři nejvážněji braní uchazeči Babiš, generál Pavel a Středula vypadají jako světoví geniové křížení s Mirkem Dušínem, se nyní přidala, zatím evidentně zkusmo i naprostá duševní tragédka a totální minela této země v bruselské centrále EU – Jourová. Mohl bych nyní se zadostiučiněním poukázat na to, jak jsem jí osobně a její „schopnosti“ hodnotil při nástupu na první i druhou misi do Bruselu. Jenže to neučiním. Ono párat se v prokázaném odhadu tragedie nikomu normálnímu zadostiučinění nepřinese. A vedle toho – jak se za chvilku sami přesvědčíte, protože já to ten text Parlamentek převezmu, je to s touhle dámičkou ještě daleko horší, než se mi tenkrát jevilo. Už nyní opakuji jedno svoje zavedené pořekadlo – některá blbost by měla být trestná! Ale uvidíte sami.

Jourová: Přemlouvají mě, ať kandiduju na Hrad. Před spaním jsem na to myslela

Česká místopředsedkyně Evropské komise Věra Jourová v rozhovoru pro MF Dnes oznámila Čechům, ale i dalším Evropanům, že v zimě rozhodně nebudou mrznout. Přislíbila všem, že EU plyn sežene. Ale přiznala, že to bude hodně drahý plyn. I to je však lepší, než nemít žádný plyn. Pár slov řekla i ke své případné prezidentské kandidatuře.

„Vždycky máme něco v šuplíku, zejména další osoby a entity na sankční seznamy. A samozřejmě musíme co nejdříve začít jednat o zákazu dovozu plynu. To myslím, že visí ve vzduchu dlouho a připravujeme se na to,“ začala rozhovor Jourová, ale odmítla říct, kdy by k zákazu dovozu ruského plynu mohlo dojít, neboť si prý netroufá odhadnout, kdy evropská sedmadvacítka najde shodu.

Na vybudování plynové infrastruktury půjdou podle Jourové dosud nevyužité postcovidové peníze původně určené na podporu evropských ekonomik. Peníze půjdou na zásobníky na LNG, investice do obnovitelných zdrojů a tak dále. Celkem jde o zhruba 210 miliard eur.

EU má podle ní krizi pod kontrolou.

„Má ji pod kontrolou do té míry, že můžeme zaručit Evropanům, že se bude topit, ale nemůžeme do velké míry ovlivnit ceny. Vidíme, že když budeme diverzifikovat dodavatele například u LNG z Afriky, z východu Asie nebo ze Spojených států, tak to samozřejmě bude dražší. Ale děláme maximum, abychom byli připraveni. I na rychlé akce ze strany Ruska,“ uvedla Jourová.

Pár slov věnovala i situaci na Ukrajině.

Oznámila, že během českého předsednictví by Ukrajině teoreticky mohl být udělen kandidátský status, ale než se Ukrajina opravdu stane členským státem EU, uplyne ještě něco vody, neboť je třeba trvat na to, aby na Ukrajině po válce fungoval právní stát, aby byla dodržována lidská práva a aby justice jednala opravdu nezávisle na různých tlacích.

Vedle toho bude třeba znovu vybudovat infrastrukturu zdevastovanou ruskými vojsky.

„Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj vyčíslil požadavek na 600 miliard dolarů. Devastace ale pokračuje, takže je jasné, že stejně jako teď v reakci na ruskou agresi vznikla globální aliance, že v tomto duchu se bude muset pokračovat i při obnově Ukrajiny,“ uvedla místopředsedkyně Evropské komise.

Nakonec zmínila i svou možnou prezidentskou kandidaturu.

„Od úvah k tomu, že zavolám prvnímu člověku ,Pojď mi dělat šéfa organizačního týmu‘, je asi tisíc světelných let. Lákalo by mě to, ale vždycky se zase uklidním. Jak říká pan prezident, člověk se nerozhoduje, ale musí být přemlouván a mě i teď přemlouvají lidé, abych do toho šla. Třeba zrovna včera se to někomu poměrně dobře dařilo, tak jsem uléhala s tím, co kdyby…“ naznačila.

Jenže jedním dechem dodala, že v tuto chvíli svou případnou prezidentskou kandidaturu považuje už za vzdálenou.

Očekává prý, že se do boje o Hrad zapojí šéf hnutí ANO Andrej Babiš. Věra Jourová kdysi bývala místopředsedkyní ANO.

Dal jsem, přednost tomu kompendiu z Parlamentem před originálem na iDnes. Protože je to krátké a obsahující přitom vše podstatné. Ten originál by člověk také nemusel přežít bez úhony!

Zrekapitulujme to:

  • tak ona chce být přemlouvána, aby kandidovala na prezidentku….
  • myslela na to před spaním….
  • ale pak si to zřejmě rozmyslela…..

No tak to je opravdu trága!!!! Jestlipak to Česká republika přežije??? Nevyjedou konečně kvůli tomu, že Jourovou ještě nepřemluvili, z Blaníku bájní rytíři v čele se svatým Václavem, aby před ní poklekli a snažně jí prosili, ať tu kandidaturu vezme? Paninka převzácná a přeušlechtilá?! Protože jde zjevně o kříženkyni svaté Ludmily, svaté Anežky České a svaté Zdislavy! Nejméně tedy!

No snad jí nikdo nepřemluví. Ani ti z Blaníka, včetně Václava. Protože pak by už se nemohl objevit znovu, až by totiž začala bačovat z Hradu nebo až si ona a současný Brusel konečně prosadí svou! Protože to bude doopravdy zle! Hodně zle!

Pokud nevěříte, pak musí zopakovat z jejích výše citovaných výstupů:

Nejprve toto:

Vždycky máme něco v šuplíku, zejména další osoby a entity na sankční seznamy. A samozřejmě musíme co nejdříve začít jednat o zákazu dovozu plynu. To myslím, že visí ve vzduchu dlouho a připravujeme se na to,“

Pak tohle

EU má podle ní krizi pod kontrolou.

„Má ji pod kontrolou do té míry, že můžeme zaručit Evropanům, že se bude topit, ale nemůžeme do velké míry ovlivnit ceny. Vidíme, že když budeme diverzifikovat dodavatele například u LNG z Afriky, z východu Asie nebo ze Spojených států, tak to samozřejmě bude dražší. Ale děláme maximum, abychom byli připraveni. I na rychlé akce ze strany Ruska,“

Takže vážení už je to tady!!! Už je to tady!!!

Už to nepíše jenom nějaký vlk na Kose – hlavním hitem dnešní doby je nebrat plyn z Ruska! Ať to stojí co to stojí!!!! A že to stát bude, protože zkrátka každá alternativa za ten ruský plyn je zatraceně dražší. A ta fajnule nebo spíše fajnová nula nás ujišťuje, že plyn prý bude! Takže budeme topit. Když si ovšem lajzneme zaplatit cenu toho jimi zajištěného plynu!!!!! Téhle duševní gigantce jaksi nedochází, že stokrát Brusel zajistí plyn a přesto jako by nebyl, když koncoví spotřebitelé na něj finančně nedosáhnou!!! Abych jí to přiblížil, kdyby náhodou zavítala na Kosu – paninko, je to úplně stejné, jako když jste seděla ve vyšetřovací vazbě a koukala přes švédské forhanky z okna ven. Viděla jste lidi venku, ale vy jste tam nemohla!!!

Zajímá ji a ty ostatní v Bruselu / Strakovce, že VOLIČI chtějí mít doma teplo a světlo? A že tedy jednak potřebují energii, ale že to nestačí, protože je nutně zapotřebí, aby stála tolik, kolik si oni mohou dovolit?!!! A že ve srovnání s tím jsou nějaké protiruské sankce a trestání Putina naprostá blbina , v pořadí důležitosti pro normálního člověka asi tak na 786. místě, někde hodně a hodně daleko za nákupem třeba toaletního papíru příště v hypermarketu nebo zcel a jistě i za odklízením sněhu, co napadne přespříští zimu?

A jak se vám líbí další moudra, co vypadly z Jourové? Míním tohle:

Na vybudování plynové infrastruktury půjdou podle Jourové dosud nevyužité postcovidové peníze původně určené na podporu evropských ekonomik. Peníze půjdou na zásobníky na LNG, investice do obnovitelných zdrojů a tak dále. Celkem jde o zhruba 210 miliard eur.

a tohle:

„Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj vyčíslil požadavek na 600 miliard dolarů. Devastace ale pokračuje, takže je jasné, že stejně jako teď v reakci na ruskou agresi vznikla globální aliance, že v tomto duchu se bude muset pokračovat i při obnově Ukrajiny,“

Takže peníze, kvůli kterým se Evropa společně ZADLUŽILA, aby odstranila obrovské ekonomické škody po covidu, půjdou na vybudování NUTNÉ plynové a jiné infrastruktury, protože bez toho prostě ruský plyn nelze nahradit…. Takže my společně napříč EU doslova vyhodíme z okna 210 miliard, abychom dali k ledu stávající distribuční sítě, protože ty jsou na ruský plyn a ten jsme si zakázali! Abychom mohli, díky laskavé „péči“ Jourové a spol. kupovat předražený LNG z USA, Kataru, Afriky a kdo ví odkud. Na který lidé také nemusejí vůbec mít!!!

Chtěl bych vidět, jestli takhle zachází se svými vlastními penězi!

Ale ono je toho pořád ještě málo!!! Pořád ne dost! Takže přidá navrch:

„Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj vyčíslil požadavek na 600 miliard dolarů. Devastace ale pokračuje, takže je jasné, že stejně jako teď v reakci na ruskou agresi vznikla globální aliance, že v tomto duchu se bude muset pokračovat i při obnově Ukrajiny,“

Takže ono spláchnutí oněch 210 miliard Eur do kanálu nestačí! On ještě Zelenský vyčíslil POŽADAVEK na 600 miliard eur???!!! A když si tenhle chlapec dupne, tak je dostane? Rozumím tomu správně?

Takže my si nejen zařídíme, že plyn na vytápění a pro průmysl se stane luxusem, skoro neufinancovatelným, ale mi Ukrajině nějak nasypeme podstatnou část z těch zatím jen 600 miliard dolarů? Na sobě budeme škudlit až k uškudlení, abychom nalili prachy demokratické a zásadně bezkorupční Ukrajině!!! Kde, jak je dobře a všeobecně trvale zná, nějaká zpronevěra, natož velkého rozměru, zcela neznámým pojmem jest?

Nebo to snad tak není – viz další perla Jourové:

ale než se Ukrajina opravdu stane členským státem EU, uplyne ještě něco vody, neboť je třeba trvat na to, aby na Ukrajině po válce fungoval právní stát, aby byla dodržována lidská práva a aby justice jednala opravdu nezávisle na různých tlacích.

Tak jak to vlastně je? Jak může Ukrajina bojovat za demokracii, když uplyne ještě něco/hodně vody, než tam bude fungovat právní stát, budou dodržována lidská práva, zafunguje nezávislá justice a já dodávám, aspoň trochu dojde k ořezání příslovečné velkokorupce???? Ptám se. Nic víc. Někdo by mi to měl vysvětlit tak, abych to pochopil. A tím pochopením nemyslím lekci toho, co jsme za bolševika nazývali PUML – neplést s VUM! PUML = Pryžový Učitel Marxismu Leninismu. VUML = Večerní Univerzita Marxismu Leninismu.

Jourová ta se tedy Zemanovi s Babišem mimořádně povedla!!! Daleko větší hrůza než jsem čekal a to moje očekávání dosahovaly hodnoty NULA:

Ještě k těm prezidentským kandidátům – to je tedy obecně darda!!! Ale jestli teď někdo říká – zlatej Zeman, tak nelze než sem dát dva včerejší titulky:

Zeman: Ruský prezident Putin patří před válečný soud i před soud v Rusku

„Útok na Ukrajinu byl pro mě studenou sprchou,“ přiznal Zeman pro RFE

A přidám – všimli jste si jak geniální šachista ani nešpitne k současné raketově rostoucí drahotě a k cenám energií?!! Proč asi?

Moje vysvětlení je stejně jednoduché jako dlouhodobě konstantní – lidé a jejich starosti ho nikdy nezajímali. To má s Jourovou úplně nastejno!

Zdroj: Kosa zostra

2.5 10 hlasy
Hodnocení článku
8 komentářů
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
mikkesh
mikkesh
před 7 měsíci

To prostoduché děvče zdatně Langšádlové šlape na paty. Ta holka Jourů má velké štěstí na pitomečky od novin, kteří nejsou s to se zeptat, jak to, že dle ní samotné, podporujeme režim kde vládne korupce, nefunguje právní stát, nedodržují se lidská práva … Neměli bychom tedy spíše s takovou bandou tomu Putinovi… Číst vice »

Haskuv Duch
Haskuv Duch
před 7 měsíci

To jsou tedy kandidáti – věčně neúspěšný uchazeč, napomádovaný panák v uniformě, neznámá pseudoekonomka, jejímž jediným volebním trumfem je to, že je blondýna jak Čaputová… a teď tohle – hlavní evropská cenzorka, která si asi chce na naše smýšlení, vyjadřování či chování obzvlášť pečlivě posvítit. To se opravdu nenajde normální kandidát s autoritou a vzděláním,… Číst vice »

Naposledy upraveno před 7 měsíci uživatelem Haskuv Duch
Milan
Milan
před 7 měsíci

Každej někam patří, -emane. Když podle tebe Putin před soud, tak ty podle mě na do gumové cely a nejméně pětkrát… ale budu hodnej, že jsem tě dvakrát volil… třikrát denně skotské střiky, aby sis tu studenou sprchu vychutnal. A ženoida ďourovou hned vedle s maximální teplotou v cele 15 stupňů a pravidelné elektrošoky. A to… Číst vice »

Hokarc
Hokarc
před 7 měsíci

Pokud by se, nedej Bože, stala prezidentkou, bylo by to znesvěcení Hradu, srovnatelné snad jen s pobytem Hitlera.

Vlastimil
Vlastimil
před 7 měsíci

No Boha, Ukrajina je po 30 letech samostatnosti, co se týká ekonomiky, na 129. místě (130. je Kosovo). Ještě nekonečné kvantum peněz se bude muset korupčníkům nalít, aby se dostala alespoň na dohled stovky.

standa
standa
před 7 měsíci

Jourová ? Na Marsu prý nikoho lepšího neměli ! :)))

shoty
shoty
před 7 měsíci

Keď sa na Slovensku mohla stať prezidentkou Čaputová, či pred ňou Kiska, byť Kajínkom, idem to toho aj ja.

Vendol
Vendol
před 7 měsíci

A pak na místo s očima navrch hlavy a se smetákem zaraženým v konečníku přiběhl podpraporčík Michal Čoudelka, vrchní velitel BIS, a všem nařídil neprodlenou evakuaci, neboť ” se blíží mimozemšťani a ruští agenti.”