Šok: Pro koho pracuje česká vláda!? Burziáni tvrdí, že kapalný plyn se do Evropy nedá dopravit stejně jako ropa!

Dobrý den vážení čtenáři. Dnes vám vysvětlíme, co jsou naši politici za extra-případy! A musím vás ubezpečit, že až si celý článek přečtete, budete nevěřícně kroutit hlavami. Největší pecka vás ovšem čeká na konci článku. Tam už nebudete chápat, co se tu zase děje! To vám slibuji.

Už jste někdy slyšeli sumu 46 bilionů 672 miliard korun! Asi ještě ne. Tak za tuhle sumu se dá v Česku postavit 11 668 000 bytů, každý za 4 miliony! Můžu Vás ubezpečit, že tolik bytů ani v Celém Česku není! To číslo si také můžete představit jako 106 tisíc korun, které bude muset každý Evropan zaplatit do Bruselu, včetně všech dětí, uprchlíků, důchodců, úředníků a nezikovčíků, kteří jsou vypláceni z Vašich daní. Zaplatit protože, celou tuhle sumu plánuje Evropská Unie utratit jenom na to, aby nahradila dovoz 12,7% celkových ročních dodávek ruského plynu do Evropy. 0

A samozřejmě, že těchto 106 tisíc korun bude muset každý Evropan ještě splatit i s úroky, protože Brusel si hodlá tyto peníze půjčit od bankéřů, a potom je od Vás vybrat v platbách za ještě více zdražené energie, než jsou zdražené teď. A pozor – těchto 106 tisíc korun – není cena za budoucí zdražené energie – to je jenom cena za vytvoření nových elektráren, plynových terminálů, drátů vysokého napětí, trafostanic a rozvoden, které Vám tuto novou neruskou energii, která nahradí 12,7% roční spotřeby ruského plynu v Evropě, rozvedou do domů a továren.

Tak tohle všechno spočítali američtí finanční analytici, a zaradovali se, protože si jejich klienti, bankéři, řádně namastí na Evropanech svoji kapsu. Samozřejmě díky Bruselu.

Než se posuneme dál, v pořadu ve kterém Vám i na dalších příkladech vysvětlíme, jak nás Čechy a Slováky Brusel nemilosrdně sdírá o biliony korun, vysvětlíme, na co Brusel potřebuje onu šílenou sumu 46 bilionů 672 miliard korun. Jinak tu sumu spočítali Bruselu Američtí bankovní analytici, a taky k ní poznamenali, že bude ve skutečnosti nakonec dvojnásobná, protože jakmile Brusel začne svůj mega-nesmysl stavět, tak vzroste natolik poptávka po všech stavebních a průmyslových výrobcích, že ty dvojnásobně zdraží, že zřejmě ani Čína je už nedokáže dodávat Bruselu v potřebném množství.

A cena bude ještě větší než dvojnásobná, protože nedostatek stavebních a průmyslových materiálů, způsobený výstavbou mega-nesmyslu rozpoutá v Evropě takou inflaci, že se ji už ani analytici raději neodvážili počítat. Tedy co hodlá a za kolik Brusel postavit, aby se pomstil Putinovi:

  • 452 miliard EUR bude stát instalace 411 GW solárních panelů, které nahradí 9 miliard kubíků ruského plynu ročně! Celkově to představuje investici 11 bilionů 752 miliard korun, a tato mega-investice pouze nahradí 5,8% ruského plynu dováženého do Evropy!
  • 820 miliard EUR bude stát instalace 490 GW větrníků, které nahradí necelých 11 miliard kubíků ruského plynu ročně! Celkově to představuje investici 21 bilionů 320 miliard korun, a tato mega-investice pouze nahradí dalších 6,9% ruského plynu dováženého do Evropy.
  • 525 miliard EUR, tedy 13,6 bilionu korun budou stát investice do přenosových soustav takto vyrobené elektřiny k zákazníkům. Jelikož se, ale těmito všemi investicemi podaří nahradit pouze jen 12,7 % do Evropy dováženého ruského plynu, bude třeba dalších stovek miliard investic do nových terminálů pro vykládku zkapalněného plynu v přístavech, do plynovodů pro distribuci tohoto plynu a do vybudování obrovských podzemních zásobníků plynu, protože, když nebude foukat vítr a nebo svítit slunce, což je v Evropě běžné, bude se muset uskladněný plynu posílat do plynových elektráren, které nahradí nefunkční větrníky a solárníky.

Další šílený bruselský plán, před kterým američtí burzovní analytici varovali, je nahradit dovoz ruské ropy do Evropy.

Podle agentury Blomberg se američtí břidlicoví ropní magnáti vyjádřili prostě – americká ropa těžená z břidlic, není schopná nahradit ruské dodávky ropy na světový trh, protože není v USA dostatek písku a trubek, a díky tomuto nedostatku písku a trubek, který potrvá podle analytiků dva roky, nebude možné nové vrty v břidlicové pánvi, kde probíhá americká těžba otevírat. Zisky ze současných amerických břidlicových vrtů se navíc nebudou používat jako zdroj investic pro otevírání nových vrtů, protože se vyplácejí akcionářům vrtů, protože ti v minulých několika letech utrpěli díky nízkým cenám ropy ztrátu 300 miliard dolarů, a teď jsou rádi, že mohou splatit dluhy a konečně si namastit kapsu.

Jinak řečeno – jelikož se těžba americké břidlicové ropy majitelům vrtů vyplatí až při ceně 70 USD za barel, musejí nejprve získat zpět miliardy, o které přišli za posledních 5 let, kdy se ropa prodávala za průměrných 50 USD za barel.

Dalším problémem je Biden a jeho demokraté, kteří zastavili dotace na rozvoj těžby, a zvyšování americké produkce ropy doslova sabotují, místo, aby ho podporovali. Náklady na těžbu ropy jsou na barel tyto: Saudská Arábie 17 USD, Rusko 32 USD a 10 USD je k tomu Putinova daň, celkem 42 USD za barel, těžba z mořského dna má náklady mezi 50 až 63 USD, a frakování břidlic v USA stojí 60 až 70 USD za barel. Z čehož plyne, že Putin si může dovolit ze současné ceny 112 USD za barel slevit 28 USD, a stále ještě vydělává víc než USA. Po té, co EU embargovala ruský vývoz ropy do Evropy, začala Čína od Ruska nakupovat denně o 750 000 barelů ropy víc. Pro Vaši představu, USA jsou schopné letos koncem roku produkovat 800 tisíc barelů ropy navíc. Tedy nahradit tu Ruskou ropu, která zamířila z Evropy do Číny.

Čína tak bude díky Bruselu nakupovat za diskontní ceny a EU za americké ceny. Další ruská ropa, ale zamířila do Indie. Podle Indického ministra ji Indie nakupuje za trošku méně než 100 USD za barel, tedy se slevou asi 15 USD na barel.

Indie je třetí největší světový dovozce ropy a nyní odebírá z Ruska 487 000 barelů denně, a oba státy finalizují dohodu o velkém navýšení ruských dodávek ropy, ale za cenu 70 USD za Barel. Putin tak stále bude vydělávat 28 USD na barelu denně.

Podobná jednání o zvýšení dodávek ropy výměnou za nižší ceny vede Rusko také s Čínou. 23. května ropný ministr Saudské Arábie princ Abdulaziz Bin Salman oznámil, že OPEC zvýší produkci ropy pokud se svět dohodne s Ruskem, a že za současné vysoké ceny ropy mohou ne producenti ropy, ale politici tím, že ropu a výrobky z ní zatěžují vysokými daněmi, a tím, že místo toho, aby investovali do nových těžebních vrtů a rafinerií, preferují “čistější” energii.

Současný nedostatek ropy na trhu a její vysoké ceny jsou tak podle prince Bin Salmana dílem politiků, a navíc Saudská Arábie trvá na tom, že obchod s ropou a plynem musí být oddělen od politiky, tedy od sankcí.

Všeobecně tedy vidíte, že s ropou to vypadá tak, že EU bude nakupovat drahou ropu a Čína s Indií levnou ropu, a Saudové jsou mazaní obchodníci, kteří si spočítali, že evroamerický Green-Deal znamená hrozbu pro jejich prosperitu, a Rusko, Čína a Indie znamenají jejich skvělou budoucnost.

Brusel nakonec svou politikou dokáže jenom,  že se v Evropě zavřou všechny továrny, ještě dřív, než se zavřou všechny benzínové pumpy, protože o předražené evropské výrobky už nikde nebude zájem. Indie a Čína zboží dodají rychleji, levněji a nebudou přitom ani hrozit žádnými sankcemi. Putin přitom ovšem o své miliardy nepřijde, a až Brusel zkrachuje, obnoví o to snáze slávu a rozsah Ruského Impéria. A to vše díky bruselským úředníkům a neziskovčíkům.

Ovšem to není všechno – vláda českých lidojedů hodlá postavit nebo si pronajmout v Německu a nebo v Polsku přístav na vykládku zkapalněného plynu a tvrdí, že do roka a do dne ho začne do Česka z Polska a nebo z Německa dovážet místo ruského plynu. Inu tenhle plán mohli vymyslet jenom jak se říká v námořnické hantýrce suchozemské krysy.

Zkapalněný plyn LNG hodlá Fiala do těchto polských a německých přístavů přivážet z Kataru. Jenže podle expertů na světovou přepravu zkapalněného plynu není hlavní problém si postavit námořní plovoucí terminál, a není ani největší problém nakoupit někde v Arábii nějaký zkapalněný plyn. Problém je sehnat loď, které ten plyn z Arábie do toho polského a nebo německého přístavu dopraví.  Lodě totiž nejsou, protože nikdo před několika lety nepočítal, že bude třeba do EU vozit z Arábie zkapalněný plyn.

Letos sice vypuknul boom výstavby, ale jsem zvědav jak si Česko s očekávaným nedostatkem lodí poradí. A protože s tím nikdo nepočítal, tak ani nejsou postavené doky, ve kterých by se tento zvýšený počet lodí pro přepravu plynu do EU najednou postavil. Takže Fiala nejspíš bude mít přístav a bude mít i plyn, ale nebude mít žádnou loď. A tak budeme nakonec platit mastné arbitráže a penále, protože si Fiala chce smluvně pronajmout přístav a smluvně si chce pronajmout zpracovatelskou kapacitu na zkapalnění plynu v Arábii, ovšem už ho ani jeho úředníky nenapadlo, že si také musí k tomu smluvně zajistit lodě. A už vidím, jak to dopadne. Nějaký spřátelený s.r.o. a nebo kyperská firemní schránka podepíše závazek, že ten plyn do Fialových přístavů dopraví, zinkasuje zálohy a dotace, a až přijde na lámání chleba a lodě budou muset vyrazit, tak se změní jednatel a majitel firmy, a žádné lodě nebudou. To se v Česku stalo za vlády ODS nebo ČSSD tolikrát, že bych se ani nedivil, aby to zase někdo nevymyslel a nějaký úředník nepodepsal. Ono se totiž asi opravdu vyplatí naložit zkapalněný plyn v Arábii, proplout Suezem, Gibraltarem, Anglickým Kanálem a zamířit do Baltu a tam vykládat. Námořní vzdálenost z přístavu DOHA v Kataru do přístavu Swinousze v Polsku je 8096 námořních mil. Průměrná rychlost LNG lodi je 10 mil za hodinu. Popluje tedy 34 dní tam a 34 zpátky.  Celkem 68 dní. Námořní vzdálenost z Kataru do Šanghaje je 6814 námořních mil a loď ji popluje tam a zpět  jenom 56 dní. Do Honkongu a zpět popluje jenom 52 dní, do Indické Bombaje a zpět dokonce jen 15 dní. Jak vidíte, ne náhodou mazaní Číňané začínají dovážet ruský zkapalněný plyn z Kamčatky, kde Putin už postavil terminály, protože je to blíž, a loď toho za rok přepraví více.

Fialův plán nakonec ze všeho nejvíce ocení Putin. Ten staví na břehu Baltu v Usť-Luze další obrovský terminál na vývoz plynu LNG z Ruska a dokonce si nechal už postavit jedny z největších lodí na přepravu tohoto plynu. A co udělá námořní kapitán, který vyloží český Fialův plyn v Polsku, poplave 34 dní zpátky na prázdno a nebo popluje 3 dny do Usť Lugy a naloží tam Ruský plyn LNG a dopraví ho za 36 dní do Indické Bombaje. Tahle Fialova trasa Katar – Polsko – Rusko – Indie – Katar trvá 80 dní plavby a z toho 70 dní je tanker na přepravu LNG plně naložen. Tomu říkají všichni rejdaři byznys. Normálně plavou LNG tankery jen 50% plavby naloženi. Tady se poplave 87,5 % naloženou lodí. Češi tak možná Putinovi zaplatí celou slevu za plyn dodávaný Indii, a jak znám Brusel, Němce, a Holanďany, takhle vytížený tanker bude někomu z nich, samozřejmě maskovaný přes nějakou mazanou firemní schránku na Bahamách a plující pod vlajkou Pobřeží slonoviny. Jinak aby jste si nemysleli, Rusko vlastní 3 a 4 největší loď na přepravu LNG, a celou flotilu menších. Samozřejmě, že oficiálně se plaví pod vlajkou Libérie, takže nepodléhají sankcím. Putin je jistě rád Fialovi a nebo Německu na přepravu jejich katarského plynu do Polska, či Německa půjčí, ovšem nechápu, další divný Fialův plán – jak jsem zjistil chce LNG dopravovat loděmi do Litoměřic a tam od-kapalňovat, a napouštět do českých trubek. No loď na přepravu LNG z Kataru do Polska, aby se přeprava vyplatila musí být velká – tak 300 m délky, 45 metrů šířky a 9 metrů ponoru. Taková loď do Litoměřic nedoplave, jak Fiala po rozšíření splavnosti Labe plánuje, ani kdyby Miloš postavil Milošův říční kanál Labe-Dunaj a v Česku zuřili milion-leté povodně.

Přeložit tenhle náklad na nějaké polabské parníky by znamenalo takovou zácpu parníků na Labi, že by voda přestala z Česka odtékat, a od Děčína po Prahu by se rozlilo opravdové Pirátské moře a Piráti by konečně našli smysl své strany a mohli začít tyhle polabské parníčky, které mají do centrály Čepra v Litoměřicích dovážet zkapalněný plyn LNG, přepadat a vymáhat od české vlády výpalné, jak to ještě nedávno dělali jejich kolegové Somálští piráti. Jak vidíte, nápady České vlády jsou opravdu ekologické, ekonomické a geniální. Putin tak bude české vládce lidojedy jistě moci brzy vyznamenat za jejich hrdinský příspěvek ke kolapsu Evropy a k obnově Ruského impéria.

POZOR: Jednání o dovozu katarského plynu do Česka zahájil v březnu 2022 hradní kancléř Vratislav Minář, který tam odletěl osobně pozvat tamního emíra k návštěvě České republiky. A Minář uspěl, a od té doby jsou Miloš a Fiala kámoši. Takže Putinovi kámoši z Milošova hradu zajišťují dodávky katarského zkapalněného plynu do Česka, aby poškodili Putina, aby na jeho plyn  mohly být uvaleny sankce. Tak to se mi nějak nezdá. To mi připomíná dobu, když Milošův hrad vyslal v roce 2014 trestně stíhaného zloděje Petra Malého do Tádžikistánu.

Petr Malý krátce před cestou do Tádžikistánu ukradl Českou státní naftu uskladněnou ve své firmě Viktoria Gruppe v Německu, a to zřejmě proto, aby částí svého lupu vyplatil dluh Tádžikistánu vůči české České republice, a ministr vnitra Jan Hamáček tak mohl odletět do Tádžikistánu vyjednat nové české exportní smlouvy, které by nemohly být pojištěny českou státní pojišťovnou EGAP, kdyby dluh nebyl vyplacen, a tak by nebyly peníze na výrobu exportních dodávekZa vyjednání vyplacení tohoto dluhu dokonce Miloš Zeman tohoto zloděje Petra Malého veřejně v roce 2014 pochválil, přestože už všichni věděli, že česká státní nafta zmizela. Šlachtovo ÚOOZ od toho mělo moc pěkné odposlechy, proč a jak ta nafta zmizela od osob, co ji kradli, jenže Šlachta se tak bál, že se z případu 23.prosince 2013 mazaně vyvléknul a předhodil mně s manželkou mafii.

To už je historie české státní nafty, která nenávratně zmizela, ačkoli někdejší předseda vlády Fischer v odpovědi na parlamentní interpelaci osobně zaúkoloval BIS, aby ji hlídala, aby ji druhý odsouzený zloděj v případu Lubomír Novotný ve spolupráci s Martinem Nejedlým neukradli. Jak vidíte nafta byla Novotným a Malým ukradena, a rozsudek, krom viny obžalovaných také hovoří o naprostém nepořádku ve Státní správě hmotných rezerv a neschopnosti policie. Rozsudek taky řeší jenom ukradenou naftu, a ne ukradené daně – tam nešlo o desítky milionů, ale o miliardy – jenže tohle už míří na jiný vyšší politický cíl, než je Miloš a jeho parta!

V každém případě, když byl Miloš v Tádžikistánu, kupodivu s ním tam zase cestoval podezřelý z kauzy Vrbětice, a stopy z Tádžikistánu prý vedou přímo k výbuchu! Takže bych si dával pozor na to, že najednou Putinovi hradní kámoši vyjednávají dodávky katarského zkapalněného plynu do České republiky – protože to nebude asi jen tak žádná obyčejná kulička, když se oni ti tři perou, abych tak citoval nezapomenutelného Jana Wericha, z Pekařova Císaře a Císařova Pekaře. (PS. Více v tomto článku na Aeronetu. V části Viktoria Gruppe je přesný, vím proč, a až jednou Manipulátoři.cz nebo Elfové vydají stejně precizní analýzu, budou si konečně moci říkat novináři, a ne manipulátoři. K tomu, ale nikdy nedojde, bych řekl.)

Že jsou Fiala a Zeman staří parťáci není pro znalce překvapením – ale i vy si můžete připomenout, jak Petr Fiala chválil v roce 2015 Milošovi cesty do Číny! Inu byznys je byznys a lidská práva do něj nepatří, že! Hlavně ta Vaše.

Takhle indické havířky zpracovávají indické uhlí. V Česku tohle bylo vidět naposledy ve 30 letech minulého století. Indie má málo uhlí a aktuálně jí hrozí zastavení 10% uhelných elektráren. EU nechce už žádné další ruské uhlí, ale bude dovážet mnohem dražší uhlí asi z Austrálie. Indie dostane na Ruské uhlí asi zase slevu. Ale to je jedno – drahé ceny energií v EU povedou k chudobě, levné ceny energií v Indii k prosperitě. Dejte si pozor, ať jednou Indové nekoukají na podobné fotky, jak Evropané kladívky zpracovávají uhlí.

****

Měl jsem v plánu pořad namluvit, ale dopsal jsem jej v 06.30. Tudíž se budu snažit ho natočit odpoledne i za cenu, že další analýza bude až v sobotu. Pokud pořad natočím, najdete na něj odkaz na začátku tohoto článku na obou našich portálech a na mém profilu FB. Děkuji, že díky Vám a Vaší podpoře jsem přežil, protože dnes Vás mohu varovat před tím, že se hradní parta zase motá kolem dodávek Katarského plynu, jako se motala kolem české státní nafty, která zmizela. Mějte se a držte míru palce a stejně tak jako levnému plynu.

Autor: Michael Svatoš, článek vyšel 30.5.2022 na blogu Michala a Petra, na horním snímku ruský terminál na transport zkapalněného plynu Usť Luga.

3.7 9 hlasy
Hodnocení článku
2 komentáře
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
spartak
spartak
před 2 lety

Děkuji za výživný článek ,holt Pavel Kantorek v Dikobraze v šedesátkách měl hezký obrázkový vtip.Děti ,podívejte blbost kvete. Dnes v demokracii je tenhle pugét obrovský.

Vendol
Vendol
před 2 lety

Fialova vláda na nás a naše zájmy s přehledem kašle, absolutní prioritou je pro ni Ukrajina a ten její sjetý Volodymyr. Fialu naprosto nezajímá, jestli zde u nás bude stát rohlík dvacet korun a litr benzínu pětistovku, to je pod jeho rozlišovací úhel, pro něho je stěžejní, aby mohl z veřejných peněz poslat další dvě miliardy… Číst vice »