Turné Kirijenka naznačilo plány Kremlu v souvislosti s osvobozovaným územím na Ukrajině

Návštěva Sergeje Kirijenka v Melitopolu, Chersonu a Berďansku “postavila tečky nad i “ohledně plánů Kremlu na územích osvobozených od nacistů.

Příznačná prohlášení po návštěvě Kirijenka

Zodpovědný za vnitřní politiku v administrativě prezidenta (AP) Ruska Sergej Kirijenko byl tento týden na pracovní návštěvě v Berďansku, Chersonu a Melitopolu. Potom učinilo místní vedení příznačná prohlášení.

Vedoucí vojensko-civilní administrativy Chersonské oblasti Vladimír Saldo prohlásil, že obyvatelé celé Ukrajiny nezávisle na místu registrace nyní budou moci podat žádost o získání ruského občanského průkazu v Chersonské oblasti.

Podle jeho vyjádření mnozí lidé, kteří přijeli z jiných oblastí a nyní se nacházejí na území Chersonské oblasti, by chtěli získat ruský občanský průkaz.

Do včerejška jsme odmítali přijímat dokumenty, ale nyní jsou tato omezení zrušena, řekl Saldo.

Vedoucí vojensko-civilní administrativy  Melitopolu Galina Danilčenková navštívila oddělení Federální migrační služby Melitopolu, kde předala úplný soubor dokumentů pro vybavení státního občanství Ruské federace. Sdělila, že město “se začíná připravovat na referendum”.

Tato slova potvrdil člen ústřední rady vojensko-civilní administrativy Záporožské oblasti Vladimír Rogov. Ujistil, že příprava k referendu bude trvat několik měsíců a proběhne letos. Vladimír Rogov dodal, že první část občanských průkazů RF v oblasti bude vydána v Den Ruska, 12. června.

To svědčí o jistotě činovníků v tom, že RF neodejde z Chersonské a Záporožské oblasti.

Analogicky se vstupem Krymu

O návštěvě Kirijenka v Chersonu napsal na svém Telegram kanálu poslanec Státní dumy a koordinátor Jednotného Ruska pro mládežnickou politiku Igor Kasťukevič. Podle jeho slov prohlásil zástupce vedoucího AP, že zahrnutí regionu do struktury Ruska “bude plnohodnotné, analogicky se vstupem Krymu”.

Kirijenko, jak píše Kasťukevič, rovněž sdělil, že RF plánuje financovat z rozpočtu všechna zaměření činnosti, která byla dříve financována Ukrajinou. To se týká sociálních dávek, důchodů a výplat pracovníků rozpočtových organizací.

Krymský scénář čeká všechny původní ruské země na Ukrajině

  1. května stálý zástupce Krymu při prezidentovi Ruska, vicepremiér krymské vlády Georgij Muradov prohlásil, že od nacionalistů osvobozená jižní území Ukrajiny vstoupí do struktury Ruska.

Podle jeho slov už “Rusko více nedovolí pošlapávat základní práva našich rodáků, beztrestně střílet do ruského světa na pokyn Západu”.

Prezident Vladimír Putin přislíbil před zahájením speciální operace uskutečnit na Ukrajině “opravdovou dekomunizaci”, tudíž navrátit Rusku bolševiky darované původní ruské země Ukrajinské SSR.

Ljuba Stěpušová

Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová

https://www.pravda.ru/politics/1716874-kirienko_visit/

3 12 hlasy
Hodnocení článku
6 komentářů
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
standa
standa
před 7 měsíci

Ukrajina má malé ztráty jak tvrdí Zelenskyj. Budiž – ČZ tomu věří a politici v Česku jsou bez sebe radostí, že Ukrajina vyhrává. Nu, zatajili jen pár drobností: “…NEZYGAR s odkazem na údaje MI6, které byly předány evropským komisařům a europoslancům, uvedl, že k 1. červnu činily ztráty AFU 176 000 zabitých a 41 000 vážně zraněných bez možnosti… Číst vice »

vera havrankova
vera havrankova
před 7 měsíci
Odpověď uživateli  standa

Děkuji za info. Kéž máte pravdu s tím kotlem.

mikkesh
mikkesh
před 7 měsíci

Kdepak Armata, Zirkon, Sarmat, Bulava, či jiné zbraně a hypersonické rakety. Referendum. Referendum je pro liberální demokracii nejstrašnější zbraň. Jak skautík Fiala slyší, že by jí někde chtěli použít, prý si cvrnkne do trenek. O mnoho lépe si žijí Langšádlová, Pekari-Adamová, Stanjura, Šáša Vondra … ti blbci totiž neví co to referendum je.

Naposledy upraveno před 7 měsíci uživatelem mikkesh
Hokarc
Hokarc
před 7 měsíci

Obyvatelé, kteří si zvolí občanství RF, budou občané RF. Ti ostatní budou občané Říše.

spartak
spartak
před 7 měsíci

Určitě proběhnou referenda k obhájení územních změn a Rusko si je vědomo ,že západ toto neuzná. Vztekání se západu narazilo na tvrdou pěst.

Primak
Primak
před 7 měsíci
Odpověď uživateli  spartak

A tak další případ, kdy Západ svým provokováním padne na hubu, přimějou pohnout s Putinem a ten ale dosáhne svého, pravý opak co si Západ plánoval. Tak jako to dopadlo v Gruzii, Krym…