Fialův rozkvět a blahobyt

Uběhlo už více než půl roku od instalace současné vlády založené na spolupráci pěti “demokratických” stran, jmenovitě ODS, TOP09, KDU-ČSL, STAN a Pirátů. Je tedy načase, aby i naše redakce pochopila, že jediný způsob, jak kritizovat naši konečně “demokratickou” vládu, je chválit ji. Jdu tedy příkladem a pokusím se laskavě zhodnotit její působení a přátelsky jí poradit, jak ještě lépe a radostněji spravovat naši krásnou zemi.

Stanislav Blaha
Stanislav Blaha

Pro tyto účely jsem se rozhodl rozdělit působení naší vlády do několika klíčových oblastí a každé z nich věnovat několik odstavců svého článku. Jsou to:

  1. Rozpočtová politika
  2. Hospodářská politika, vládní regulace a intervence
  3. Ochrana základních občanských svobod
  4. Bezpečnost, obrana, zahraniční politika
  5. Práce s médii a veřejností

 

1. Vláda rozpočtově odpovědných státníků

Poslední dva roky působení Babišovy vlády byly, co se týče hospodaření státu, naprosto katastrofální. Babišova vláda pod záminkou “smrtící pandemie” rezignovala na všechny předvolební sliby a v letech 2021 a 2022 vyprodukovala deficit 787 mld. Kč. Peníze navíc vynakládala v podmínkách nouzového stavu naprosto netransparentně a byla za to tehdejšími opozičními (tedy dnešními vládními) stranami oprávněně tvrdě kritizována.

Fialova vláda po svém nástupu přepracovala rozpočet, snížila plánovaný deficit předchozí vlády o 96 mld. Kč a představila výhled do roku 2024 s celkovým deficitem kolem 1 bilionu Kč. Je to sice asi o 200 mld. Kč více, než činila suma deficitů za celé období Babišovy vlády, přestože pandemie (zatím) skončila, my to však po vzoru našich kolegů z mainstreamu označíme za velmi rozpočtově zodpovědné, vládu pochválíme a po vzoru Ronalda Reagana jí poradíme, ať se o státní dluh nestará. Ten se totiž, i s jejím výrazným přispěním, stal už tak velkým, že se o sebe jistě postará sám.

2. Vláda uvážlivých národohospodářů

Od dob Klausových vlád, které hospodařily na první pohled zodpovědně a vedly zemi k prosperitě, to vše ovšem na úkor totálního výprodeje státního majetku a “bankovního socialismu”, platí železná zákonitost. Každá vláda, v níž dominuje ODS, se do půl roku od nástupu začne potýkat s významnou hospodářskou a společenskou krizí. Vždy za to samozřejmě podle ní může někdo jiný, faktem ovšem je, že takto složené vlády v minulosti zpravidla dělaly vše pro to, aby krizi co nejvíce prohloubily.

Musíme opět pochválit vládu Petra Fialy, protože ta se rozhodla, že v těžké krizi, do níž se naše země stále hlouběji potápí, nebude pro jistotu, kromě “vysílání signálů”, dělat vůbec nic. Došlo to až tak daleko, že vláda ve svém zanícení pro “laissez-faire” dokonce přestala komunikovat i se středními a velkými českými podnikateli (ZDE a ZDE), kteří vždy představovali hlavní ideovou oporu a sponzorskou základnu stran pětikoalice.

Jako levicový web musíme vládu pochválit i za naprostou diskreditaci pravice. Jen si to vezměte:

A to je teprve začátek. Co na to pan premiér? Pochválil se:

Výrazně jsme zvýšili množství domácností, které mají nárok na sociální dávky.

Zdroj

Můj vzkaz předsedovi vlády: Děláte to skvěle, pane premiére. Jen houšť a větší kapky.

3. Vláda demokracie a svobody

Pokud si někdo myslel, že vláda “demokratické koalice” přijme falešný kremelský narativ, že na Západě už dávno skončila éra demokracie, svobody a ochrany lidských práv, a bude se snažit “autokraty z Východu” přesvědčit o opaku, hluboce se mýlil. Vláda si v duchu našich národních radikálních tradic dobře uvědomuje, že když se kácí les, tak létají třísky, takže v rámci “boje proti nepřátelské propagandě”:

Válku sice ještě nikdo oficiálně nevyhlásil, ale válečná nálada kypící z vládních kruhů pomalu prosakuje do celé společnosti. Revoluce je stále blíže, opět nezbývá, než vládu pochválit za skvělou ideově-politickou práci.

4. Vláda ochránců národa

Politici vládní koalice se před volbami definovali jako nadšení zastánci a podporovatelé EU a NATO. Opět je musíme pochválit za to, že překonali i ta nejoptimističtější očekávání bruselských byrokratů a generálů.

Vláda převzala předsednictví Evropské unie, přičemž jako první z pěti priorit svého půlročního předsednictví symbolicky označila řešení uprchlické krize a poválečnou obnovu Ukrajiny. A je tu opět pochvala. Petr Fiala je opravdu tím nejlepším premiérem, kterého kdy Ukrajina měla. (Více ZDEZDE a ZDE)

A Petr Fiala je i nejlepším premiérem, kterého kdy měl americký zbrojní průmysl.

5. Vláda plná pozitivních signálů

Konečně máme premiéra, který mluví slušně, i špekáčky opéká v obleku a dokonce ani neběhá nahý po bunga-bunga večírcích.

A vláda pod jeho vedením vysílá jen kladné signály, například:

Popřejme naší skvělé vládě mnoho úspěchů a klidný podzim. A připravme se na nejhorší.

 

Autor: Stanislav Blaha, zdroj: e-Republika

Související články:

5 5 hlasy
Hodnocení článku
8 komentářů
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
Hokarc
Hokarc
před 1 rokem

Všiml jsem si, za léta že má země nevzkvétá. Ani nemůže se dobře dařit když není vůle hospodařit. Však, země naše, země má hospodáře své přec má. Cizí tu dnes hospodaří cizím se tu dobře daří. Proč nechceme se o své brát proč dáváme jim ten náš stát. Vždyť, kdo se… Číst vice »

kutnohorsky
kutnohorsky
před 1 rokem

Teda zažil jsem už hodně blbejch vlád ale to co nám vládne dnes, to tu ještě opravdu ale opravdu nebylo. Premiér Fiala na své osobě dokazuje, že tituly a vzdělání ještě nemusí být spojeny s inteligencí.

vera havrankova
vera havrankova
před 1 rokem
Odpověď uživateli  kutnohorsky

Vzdělání pane? Vždyť je to jen vycvičený, žvanící politruk!

vachav
vachav
před 1 rokem

Pokud by se tento výborný článek bral jako souběh ironie a sarkasmu, pak by se člověk dokonce snad i zasmál.Jenže ona je to bohužel smutná a tragická realita!

Vlastimil
Vlastimil
před 1 rokem

Pane Blaho, s většinou nastíněných bodů se dá souhlasit. Mám pouze námitky k b. 4. Náš Volodymyr má bohužel stále velké rezervy ve vztahu k posvátné krávě jménem Brusel. Asi jste neviděl cca dvouminutový záznam, kde jakýsi arogantní úřednický tlučhuba s těžko zapamatovatelným jménem peskuje našeho Volodymýrka, že je málo agilní při plnění bruselských rozkazů… Číst vice »

mikkesh
mikkesh
před 1 rokem

Pane Blaho, moc hezká analýza. Jen se obávám, že u prvního až čtvrtého bodu nikdo z “vlády” vůbec neví o čem je řeč. Vybafnete na ně s rozpočtovou politikou, regulace, intervence, zahraniční politika, svoboda … Podívejte se na Stanjuru, copak ten to pobere ? Blbej jak Laudát. No a pátej bod práce s médii Vám strategicky… Číst vice »

Ludvik
Ludvik
před 1 rokem

Z diskuze k článku: https://www.novinky.cz/krimi/clanek/les-uz-hori-i-na-zlinsku-zasahuje-23-jednotek-hasicu-40403956 Jan Sítek Před 15 hodinami Celá republika jde do kytek, Fiala furt blábolí, jak si musíme utáhnout opasky, naši hasiči nemají absolutně dostatečné vybavení na hašení lesních požárů, JEDEN vrtulník hasí požár o rozloze 200 x 200 metrů a nedivil bych se, kdyby ten jeden vrtulník pendloval ještě navíc… Číst vice »

Vendol
Vendol
před 1 rokem
Odpověď uživateli  Ludvik

BIS, Bezpečnostní informační služba, v čele s vrchním vibrátorem Michalem Čoudelkou se domnívá, že požár v Hřensku způsobila “dvojice agentů z Vrbětíkova.” Ne, v BIS žádná tupá hovada nejsou, jsou to doktoři a inženýři.