Jiří Weigl: Věřte jim

Když začala válka na Ukrajině, naši i západní politici se předháněli v silných slovech, jak Rusku zatopí. Stupňující se sankce měly mít své finále, které Rusko zcela položí – Západ odmítne kupovat ruskou ropu a plyn.

Tvrdí mužové a ženy ve vrcholných politických funkcích v EU se předháněli, kdo nekompromisnějí s Putinem zákazem ropy a plynu zatočí. U nás si jenom vzpomeňme na našeho juniora v Černínském paláci ministra zahraničí Lipavského, který se kdysi nechal slyšet, že chce využít českého předsednictví k definitivnímu odříznutí naší země od ruského plynu. Ti, kteří se v této věci chovali zdrženlivě, jako např. německý kancléř Scholz, byli za zbabělce, píše na webových stránkách Institutuvk.cz Jiří Weigl.

Teď hrozí, že se scénář naplní, ale z opačné strany – Rusko dnes na dva týdny z důvodů pravidelné údržby zavírá plynovod NordStream I, kterým dnes ještě nějaký plyn do EU teče. A v Německu roste panika, co se stane, pokud se naplní černé odhady a Rusové dodávky po technické odstávce neobnoví. Už tak tam dopředu snižují dodávky tepla a teplé vody domácnostem, stanovují pořadníky pro odstřihávání firem od spotřeby atd.

U nás, kde ruský plyn dostáváme za draho z Německa, neděláme nic a dále sníme o válce proti Rusku až do konečného vítězství. O zákazu dovozu ruského plynu však už nemluví ani ministr Lipavský. Premiér spoléhá v případě krize na evropskou solidaritu. Já bych na jeho místě byl daleko opatrnější. V EU přece dávno platí, že co bylo včera, neplatí dnes. Příkladem může sloužit pověstný eurokomisař pro boj s klimatem Frans Timmermans, který proslul jako fanatický spoluautor a prosazovatel extrémistického zeleného Green Dealu a s ním souvisejících projektů, které mají na erupci cen energií daleko zásadnější podíl než válka na Ukrajině. Ten o víkendu šokoval Evropu prohlášením, že v Evropě v důsledku vysokých cen energií hrozí nepokoje, a proto je třeba se vrátit zpět k uhlí. To se po všech těch z okna vyházených miliardách a zelených nesmyslech opravdu pěkně poslouchá.

A takoví lidé nám vládnou. Příště jim zase něco věřte.

Zdroj: Institut Václava Klause

3 10 hlasy
Hodnocení článku
5 komentářů
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
Primak
Primak
před 30 dny

píše na webových stránkách Institutuvk.cz Jiří Weigl.

Ten web je správně institutvk.cz
S pozdravem hnidopych

standa
standa
před 30 dny

Lidé co nám vládnou jsou psychicky nemocní a vydíratelní.

mikkesh
mikkesh
před 30 dny
Odpověď uživateli  standa

…psychicky nemocní, nebo vydíratelní, nebo zkorumpovaní.

Naposledy upraveno před 30 dny uživatelem mikkesh
Haskuv Duch
Haskuv Duch
před 30 dny
Odpověď uživateli  mikkesh

Všechno dohromady.

mikkesh
mikkesh
před 1 měsícem

Pane inženýre, původně jsem přemýšlel, zda ti lidé co nám vládnou, jak píšete, jsou buď tak chytří, že tím co provádí si z nás dělají srandu, nebo tak blbí, že tomu věří. Protože se pořád zdráhám uvěřit, že ani tento nemocný systém by snad do vedení nedokázal vygenerovat až takové kretény,… Číst vice »