Na Chersóóón!

Už měsíc nám naše mééédia meldují každý nepatrný ukrajinský úspěch na frontě. Každý postup do další rozstřílené Zlámané Lhoty je okamžitě řádně nafouknut. Na mapkách to sice prakticky vůbec není vidět, ale všichni Visingrové z toho okamžitě dělají zárodek budoucích vítězství.

Daniel Sterzik-Vidlák
Daniel Sterzik-Vidlák

Už delší dobu jsem nepsal nic o Ukrajině a tak to dneska napravíme. Naše pravdomluvná mééédia nám totiž v posledních dnech chrlí zprávy, kterak Ukrajina brzy zaútočí na Cherson, protože Zelenský k tomu dal armádě rozkaz. Ukrajinská armáda má už zmobilizovaných milion mužů, jak řekl tamní pravdmluvný ministr obrany, k tomu se tisíce ukrajinských vojáků cvičí v Británii, jak řekl Boris Johnson, než sám sebe odešel a to by bylo, aby se to konečně nepodařilo a zlý Rus byl smeten z povrchu země. A kdyby to náhodou nešlo, Američani dodali ultra super hyper mega giga raketomety HIMARS a těchto dvanáct odpalovačů změní poměr sil na frontě dlouhé kolem dvou tisíc kilometrů…

Bohužel musím říci, že ofenzíva bude. Bude, protože musí být. Válka trvá už dlouho a Rusové svým šnečím tempem pořád postupují a Ukrajinci pořád ustupují. Rusové bombardují, střílejí, raketují, kalibrují. Stále mají dost munice, která jim měla dojít v dubnu, stále má dost mužů, kteří měli dezertovat v květnu a stále má dost jídla i benzínu, který měl dojít hned v březnu. Ukrajina dostala strašně moc peněz a strašně moc zbraní. Tak moc, že je ani všechny nepotřebovali. Některé prodali na Darknetu a některé prodali přímo Rusům.

NATO už pomalu nemá co dát. A obyvatelstvo Západu začíná mít Ukrajiny plné zuby. Obzvlášť, když se ukázalo, že se bez ruského plynu bude dost ošklivá zima a ruskou ropu nic a nikdo neumí nahradit. Přibývá otázek, jestli je celá ta válka dobrý nápad. Přibývá pochybností, že se dá válka proti Rusku vyhrát pomocí skladových zásob zbraní a ukrajinských mrtvol. Chuť pomáhat uprchlíkům klesá přímo úměrně s rostoucí inflací.

Západ potřebuje úspěch. Potřebuje ofenzívu. Západní představitelé potřebují svým národům ukázat, že to celé nebyla katastrofa, že Ukrajina vítězí a brzy bude všechno v pořádku. Pokud to neudělají, jejich národy je brzy smetou. Pokud chce Zelenský ještě zbraně a nějaké přátele v EU, musí ukázat, že všechny ty řeči o vítězství nebyly bohapustá lež.

Už měsíc nám naše mééédia meldují každý nepatrný ukrajinský úspěch na frontě. Každý postup do další rozstřílené Zlámané Lhoty je okamžitě řádně nafouknut. Na mapkách to sice prakticky vůbec není vidět, ale všichni Visingrové z toho okamžitě dělají zárodek budoucích vítězství. Vrcholem byl jakýsi analytik Vojáček, který prohlásil, že po vítězství u Lysičansku má Rusko poslední šanci ustoupit, protože mu došly síly a teď bude už jen prohrávat.

Ano, já si dovedu představit, že Ukrajina shromáždila všechno, co mohla, aby se do Chersonu dostala a zkusí to. Protože musí. Protože bez vítězství už bude jen prohra. Protože bez ofenzívy nebudou ani dolary ani munice… Různí západní průmyslníci a bankéři navíc začínají vytahovat z trezorů kompra na dosazené politické loutky, protože jaksi začínají chudnout a na to nejsou zvyklí.

Podle mě budeme svědky „ofenzívy v Ardenách“. Poslední pokus zvrátit situaci před zhroucením. Poslední pokus shromáždit zálohy a zasáhnout. Snad ještě nikdy neměla žádná vojenská operace tak dokonalé pí ár už dopředu.

Podle mě budeme svědky masivního nasazení ukrajinského dělostřelectva a raketometů přímo proti Chersonu. Plošně. Protože bezohlednost je jediný způsob, jak Ukrajina ještě může postoupit. A podle mě na to Putin čeká. Na záminku, aby mohl stejným způsobem odpovědět. Také plošně a bez milosti. Příslušné obrázky rozstřílených holčiček už letí Telegramem.

Jinak nevěřím, že by Ukrajinci mohli nějak výrazně uspět. Mohou kus postoupit, však je to jejich území. Mohou něco ještě rozstřílet, však jsou to jejich města. Rusové neničí svoje, ale cizí. Jediné, co se stane, že Ukrajina ještě víc zrudne krví ukrajinských kluků a „obrovské úspěchy“ ofenzívy ještě umožní o pár týdnů udržet západní podporu. Pak bude asi definitivně po všem.

Ale mohu se mýlit. Ukrajina na tom může být už tak špatně, že dělá ofenzívu už jen hubou. Že by naopak byla dobře připravená a předvedla opravdu něco velkého, tomu nějak nemohu po Mariupolu, Severodoněcku a Lysičansku uvěřit.

Zdroj

3 8 hlasy
Hodnocení článku
2 komentáře
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
Rob
Rob
před 1 rokem

Chtěl bych vidět, jak přisunou do “předem připravených” pozic k nařízené ofenzívě tu hromadu techniky a “chrabrých” molodců, aniž by si jich Rus nevšiml. No…, uvidíme…, tu jejich slámu u kravína.

Pave1
Pave1
před 1 rokem

Vidím to hodně podobně. Fanatičtí nacionalisté nikdy nebudou mít podporu místních, to je podle mě hlavní problém, který ani dálkové vícenásobné raketomety HILMARS nedokáží nijak změnit.

Viz také skvělý komentář zde – https://consortiumnews.com/2022/07/13/patrick-lawrence-the-imaginary-war/