Oskar Lafontaine: Scholz je buď Putinův idiot nebo Bidenův idiot

Během hodiny otázek v německém Bundestagu poslanec AfD řekl, že sankce proti Rusku jsou zbytečné, a vyzval ke zprovoznění plynovodu Nord Stream 2.

Na snímku Olaf Scholz – německý kancléř

Mainstreamový tisk oslavoval kancléře za „úspěšný protiútok“: „AfD je ruská strana“.

Dlouho předtím komentátor Deutschlandfunku požadoval:

„Řešením může být jedině: Osvoboďme se od amerického diktátu. Nekupujme špinavou frakovanou ropu a plyn. Pojďme otevřít stavidla Nord Stream 2. Sankce nezabránily ani nezastavily válku. Rusové a Američané mají prospěch ze sankcí, které nejvíce zasáhly nás, Západoevropany.”

Podle logiky kancléře Olafa Scholze je Deutschlandfunk „hlasem Ruska“.

A Oscar Lafontaine píše dále na facebooku:

Spolu s dalšími politiky již delší dobu upozorňuji na to, že sankce, o kterých rozhoduje spolková vláda, mají opačný účinek, než jakého mají dosáhnout. Protože ceny rostou, rubl válcuje. Putin si mne ruce, protože sankce plní jeho kasu. Plná prohlášení ministra pro deindustrializaci Habecka, že by mohl získat nové dodavatele energie, jako v případě kippingu před ministrem energetiky Kataru, jsou jenom plácáním.
 
Jaké je z toho ponaučení? Olaf Scholz je Putinův idiot.

Nyní se mu tento „čestný titul“ líbit nebude. Možná bude šťastnější, když mu budeme říkat „Bidenův idiot“.

Němečtí politici tomu nechtějí rozumět, ačkoli američtí stratégové neustále tvrdí, že už 100 let je americká politika zaměřena na to, aby se německé technologie a ruské suroviny neslučovaly. Je to logické: deklarovaný cíl zůstat jedinou světovou velmocí vyžaduje oslabení nejen čínské či ruské, ale i německé a evropské ekonomiky, aby konkurence příliš nerostla. Aby to fungovalo, potřebujete politiky, kteří jsou dostatečně hloupí, aby neprokoukli tuto strategii a stali se nedobrovolnými pomocníky této politiky. V tomto ohledu byly USA ohromně úspěšné. Aby byl průmysl konkurenceschopný, potřebuje levnou energii. Politika USA byla úspěšná: Německá a evropská ekonomika bude výrazně oslabena ve své konkurenceschopnosti. Náš průmysl nyní platí za plyn mnohem vyšší cenu ve srovnání s ekonomikou USA .

Kancléře, který podporuje americké cíle oslabit německou a evropskou ekonomiku do této míry, lze bezpečně nazvat „Bidenovým idiotem“.

Zdroj: politikstube  překlad: prvnizpravy.cz,

2.1 10 hlasy
Hodnocení článku
4 komentáře
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
vaclav
vaclav
před 1 rokem

No myslím, že nám by to moc nepomohlo- germáni by nás stejně odírali a cena plynu by byla patřičně vysoká. Jo prodat plynárenství nebyl šťastná nápad pro obyvatele . Prospěl je politickým šmelinářům( a to ani neuměli spočítat to že prodali pod cenou.

mikkesh
mikkesh
před 1 rokem

Spíše se zdá, že v čelech jednotlivých států jsou zkorumpovaní idioti a v čele EU idioti od přírody. Škodit vlastnímu státu jen proto, že mám úkol uškodit jinému – korupce. Naopak idioti v EU v pondělí vyřvávají, že “Rusa ekonomicky zničíme když od něj plyn kupovat nebudem”, aby pak v úterý nešťastnice von der Leyenová vykouzlila… Číst vice »

vachav
vachav
před 1 rokem

Při pohledu na názory většiny německých politiků ve vztahu k USA nesmíme zapomínat,že Německo je okupovaná země(cca 45000 amerických vojáků v 15 voj.základnách plus umístěné atomové zbraně),která ještě od konce 2WW nepodepsala mírovou smlouvu.Takže po Spojeném království a “Česku” třetí největší lokaj USA v Evropě.

Primak
Primak
před 1 rokem

“Die Odkaze”…