P.C. Roberts: Jestliže jsme ve válce s Ruskem, za co to teď budeme bojovat?

P. C. Roberts
P. C. Roberts

Nikoli za svobodu myšlení, slova, shromažďování, nikoli za svobodné rozhodování lékařů jak dle jejich nejlepšího úsudku léčit pacienty, nikoli za spravedlivé soudní procesy, nikoli za habeas corpus (zásada, že zatýkaná osoba má právo na rychlé předvedení před soudce), ne za rodičovská práva, ne za ochranu soukromí a ne za ochranu proti svolnému prohledávání a zatýkání. Všechny tyto ochrany byly už totiž v Americe a všude na Západě vymýceny. Takže Američané by byli mnohem svobodnější, kdyby byly USA Ruskem poraženy.

  • Zato ale budeme bojovat za vojensko-bezpečnostní moc a zisky USA.
  • Budeme bojovat za ideologii neokonzervativců o nutnosti světového panství USA.
  • Budeme bojovat za narativy, které jsou lžemi.
  • Budeme bojovat proti pravdě.
  • Budeme bojovat za vítězství ďábla.

V USA jsme došli až tak daleko, že organizované vlastenectví může získat státní podporu jen když brání takové lži, jakou byla např. ta o zbraních masového ničení Saddáma Husajna.

 

Zdroj: When We Are at War with Russia, What Will We Be Fighting For?, česky Vaše věc, překlad: Lubomír Man

 

Kdo je autor?

P.C. Roberts, tedy Paul Craig Roberts, je americký novinář, ekonom, autor úspěšných blogů a bývalý úředník. Pracoval jako asistent tajemníka ministerstva financí za vlády prezidenta Reagana.
Proslavil se především jako novinář, který se specializuje na ekonomiku a dokáže být velice kritický. Je také autorem mnoha odborných knih a spolupracuje i s vědeckými instituty.

5 1 hlasovat
Hodnocení článku
2 komentáře
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
kutnohorsky
kutnohorsky
před 4 měsíci

Naše mírumilovná zem byla ve válce s Afghánistánem. Nikdo nechť mě nepřesvědčuje, že jen s Talibanem. Byli jsme tam okupanti se vším všudy. Co nás to stálo prachů a žádná kořist. Nyní jsme ve válce s Ruskem na straně země, do které my bylo, je a bude prd. Co nám to užitečného přinese? Zase jen… Číst vice »

maxim
maxim
před 4 měsíci

V textu Kdo je autor ? Paul Craig Roberts
… asi je špatně přeloženo “asistent tajemníka ministerstva financí” … u nás se ta funkce nazývá náměstek ministra financí ….