PRAK jim nestojí za zmínku a vládní úvěr pro ČEZ zažalován

PRAK = Proti Represi A Kriminalizaci

kde upozornila na vznik této organizace, která si vzala za cíl poskytovat ochranu těm, kteří se dostanou do konfliktu se současným režimem kvůli svým politickým názorům. Tak jako to činil Výbor pro obranu nespravedlivě stíhaných za bolševika VONS/. S tím, že na včerejšek – tedy na 11.7.2022 je zorganizována tisková konference na Novotného lávce.

Celý včerejšek a ještě dnes ráno jsem projížděl všechny možné zpravodajské kanály, jestli někd e zachytím sebemenší zmínku o této události.

Bylo mi jasné, že v žádném případě nelze očekávat publicitu, kterou tuzemská sdělovadla věnují například novému krásnému a inspirativnímu vztahu takového Jaromíra Soukupa s Agátou Hanychovou a už vůbec ne sexy novým plavkám Lucie Borhyové na dovolené ve Španělsku. O zpravodajství o tom, co na sobě měly různé ehm celebrity na červeném koberci supersnobárny ve Varech nemluvě.

Ale naivně jsem věřil, že snad alespoň PRAK získá, dejme tomu – poloviční pozornost, kterou tuzemská mainstreamová media věnují případně lehkému nachlazení takového Navalného nebo zlovolně prasklým okům na punčoše stíhané Tichanovské nebo zmínce o nějakém čínském/hongkongském aktivistovi o němž jsme nikdy před tím neslyšeli. Na rozdíl od původních chartistů , dnes zakladatelů PRAKu – Lence Procházkové a Janu Schneiderovi.

Já vím, mnozí právě konstatují na moji adresu – jak jsi vlku starej, tak jsi hloupej!

Nezbývá než souhlasit! Ano, jestliže člověk od současného českého „informačního“ světa cokoliv v tomto směru, když nás tak ujišťují, že brání demokracii, občanská práva, ochranu svobody jednotlivce, svobodný přístup k informacím a jde jim vždycky a jen o to, aby to tak zůstalo, se zlou se potáže! Respektive s hradbou mlčení! Ten Navalný, Tichanovská a Ujguři!!! To je pro občana České republiky opravdu důležité!

Nikoli to, že skupina občanů , kteří se proti režimu postavili za komunistů kvůli občanským svobodám se už zase cítí být ohrožena stejně jako tenkrát! To je pod rozlišovací schopnost všech těch Wollnerů, Kundrů, Šafrů, Pleslů, Balšínků, Pazderků, Železných, Šabatů a dalších a dalších! Nikde ani ťuk!

Jedinou výjimku představují Parlamentní listy. Které přinesly rozhovor ohledně PRAKu s Lenkou Procházkovou a Jane Schneiderem zde:

Veteráni disentu proti perzekuci občanů. Zase dělají z udávání občanskou ctnost, nelze mlčet, zaznělo

Zájemci si jistě s gustem počtou.

Takhle to teď v naší krásné a bezvadné liberální demokracii máme. Ne, článek o ztroskotancích a samozvancích nevyjde. Tihle jsou sofistikovanější než komouši. Vědí, že by tím vybudili zvědavost. A také to, že na rozdíl od komoušů se proti té hradbě mlčení nepostaví žádná Svobodná Evropa nebo Hlas Ameriky. Takže v podstatě nic nenaruší ten krásný a potřebný klid na práci!

Tuhle flash jsem prostě vydat musel. Abych upustil páru… Pocit dokonalé frustrace ovšem přetrvává… Fialovej hnus…

Jo a když už budete na těch Parlamentkách – pak prosím nepřehlédněte tohle:

Jana Zwyrtek Hamplová: Úvěr 74 miliard pro ČEZ? Podáno trestní oznámení

Na ministra financí Stanjuru bylo k Vrchnímu státnímu zastupitelství v Praze podáno trestní oznámení v souvislosti s podpisem smlouvy o úvěru 74 miliard, který se zavázala ČR poskytnout ČEZu.

O tom mainstream také mlčí jako kdyby jim jazyky vytrhali a ručičky usekali. dočtete se tam třeba tohle:

Trestní oznámení, které vyslovuje podezření ze spáchání trestného činu porušování povinnosti při správě cizího majetku a překročení pravomoci úřední osoby, podala dnešního dne advokátka Jana Zwyrtek Hamplová ze skupiny ProLibertate. V oznámení cituje ustanovení zákonů, s nimiž se dle Hamplové dostal ministr do rozporu, právní závěry, proč smlouva dle jejího názoru nemůže obstát, a tvrdé kritice je podrobena obchodní praxe ČEZu, která s právním hodnocením úzce souvisí. V trestním oznámení se dokonce uvádí, že už sama praxe, kdy ČEZ vyrobí jednu kWh elektřiny cca za 45 haléřů v atomových elektrárnách a za 25 haléřů elektrárnách uhelných, a spotřebitel zaplatí koncovou cenu přibližně 12 Kč/kWh, by měla být předmětem zkoumání orgánů činných v trestním řízení. Hamplová naznačuje možné naplnění trestného činu lichvy podle trestního zákona; to proto, že konečný spotřebitel je v situaci tísně, kdy je nucen hradit cenu za kWh se započtením neúměrného zisku, který byl vytvořen uměle aktem nákupu vlastního produktu na burze, a jeho následným prodejem zákazníkovi.

ČR jako akcionář ČEZ celou výši svých dividend za poslední 4 roky vrací zpět do dispozice akciové společnosti formou úvěru, a to jen proto, aby nemravná praxe na hraně lichvy mohla na Lipské burze pokračovat. To však není podle Hamplové úlohou státu.

Zdroj: Kosa zostra

2.3 6 hlasy
Hodnocení článku
3 komentáře
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
spartak
spartak
před 2 lety

No jo ,když nejsou komouši ,tak jsou fašouni a náckové. Bohužel musím konstatovat ,že Charta 77 byla……

skeptik
skeptik
před 2 lety
Odpověď uživateli  spartak

Nejde dávat dohromady komunisty s fašisty a nacisty. Komunisti proti zlu fašismu a nacismu bojovali.
Komunisti dělali pro stát, pro lidi, fašisti dělají pro sebe, proti lidem a státu.

Lubez
Lubez
před 1 rokem
Odpověď uživateli  skeptik

Plácáš a mícháš jablka s hruškami.