Fiala už poslal víc peněz Ukrajině, než slíbil, že dá na pomoc Čechům zasaženým drahotou!

Petr Fiala před pár hodinami vytroubil Čechům, že mezi ně Česká vláda letos rozdělí 10 miliard korun jako  mimořádnou pomoc s úhradou drahých životních nákladů a energií! Na víc prý vláda nemá!

Michael Svatoš
Michael Svatoš

No ani mít nemůže, protože od března do července 2022 už Česká vláda Petra Fialy věnovala Ukrajině skoro 12 miliard korun!

Podle evropské mezivládní organizace Ukraine Support Tracker, která eviduje veškerou pomoc Ukrajině, už Česká republika poslala Ukrajině 448 milionů EUR!

Česká vláda tak dala za 5 měsíců (březen-červenec) Ukrajině více peněz, než hodlá rozdělit jako pomoc vlastním lidem!

Česká republika je 10 v pořadí zemí podle celkového množství peněz poslaných Ukrajině! Srovnatelně velké země Rakousko (je 28), Maďarsko (je 23), Slovensko (je 8!), Belgie (je 21), Holandsko (je 18), Švédsko (je 14)! Německo je dokonce 13-cté a Francie 19-ctá! Vše přepočteno na velikost HDP! Bohaté západní země raději podporují své bohaté občany! Největší příjemci Evropských fondů (5krát více na hlavu než Češi) Itálie je 23-tí a Španělsko 24-té!

Organizace Ukraine Support Tracker navíc včera oznámila, že podpora Ukrajině rapidně klesá a západní země EU Ukrajině už tento měsíc neposlaly ani EURO! Kolik pošle Ukrajině ještě letos Fiala? Pokud stejně jako za prvních 5 měsíců dotáhne svoji vládní politiku k číslu 25 miliard Ukrajincům a 10 miliard Čechům!

Petr Fiala je opravdu sociopat – včera se chlubil, že Čechům pomůže s energetickou drahotou částkou 10 miliard korun, a to je necelých 1000 KČ na Čecha a rok! Almužna! Tím se může chlubit jenom osoba, která se pohybuje mimo realitu!

Fiala je velký manipulátor, když tvrdí, že rozdělí mezi Čechy pomoc 10 miliard na úhradu elektřiny! Jak předevčírem ukázal Brusel v případu Německé GAS-UMLAGE – musí se bezpodmínečně z této pomoci odvézt daň z přidané hodnoty,  a ta je podle tohoto údaje 21%, protože Babišem nařízená daň 0% skončila 31. prosince 2021! Tedy Fialova pomoc není 10 miliard, ale jen 8 miliard, 2 miliardy jdou Fialovi a Bruxelae do peněženek jako daň z přidané drahoty!

Navíc je z údajů Ukraine Support Tracker jasné, že země západní Evropy už Ukrajinu hodily přes palubu a žádné další peníze jí neposílají! Jak profláknul Seznam – Fiala zřídil na ministerstvu zahraničí úřad Gandaloviče – a ten má organizovat další pomoc Ukrajině, a Gandalovič už podnikatelům slibuje, že jim peníze na pomoc Ukrajině sežene! Gandalovič proslul řadou korupčních skandálů, když ministroval za ODS! Mimo jiné plánoval rozprodat všechny české státní lesy! Pro vládu Fiala/Rakušan je typické, že dosazuje do funkcí, takové to týpky – viz kauza Dozimetr! Vládní plán je tak evidentně prostý – rozdat všechny peníze Ukrajincům, zadlužit republiku, a potom levně rozprodat zbývající státní majetek, který minulé vlády nestihly začachrovat! Ostatně vládní guru Adamová-Pekarová to už oznámila – Budvar na prodej!

 

Autor: Michael Svatoš, zdroj: CZ24

5 3 hlasy
Hodnocení článku
9 komentářů
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
cablik
cablik
před 1 měsícem

Tak to je když se nechá v Čechách vládnout politiky co Čechy nenávidí oni jsou ve válce s RF nýmandi hloupý. Snad tohle otevře oči těm co nechodí k volbám a další procitnou.

mikkesh
mikkesh
před 1 měsícem

Je to hodnej chlapec ten Fiala. Snad také v tom fofru nezapomněl nějakým tím naším milionem na děvčata v Barmě.

vaclav
vaclav
před 1 měsícem

pětikolka s fialovým hnusem v čele už mi jde na nervy.

spartak
spartak
před 1 měsícem

Fiala se chová jak mu společnost dovolí a protože jeho soukmenovci ODS jsou na všech společenských postech ,tak se cítí silný.

vachav
vachav
před 1 měsícem

Zlí jazykové tvrdí,že protektorátní vláda připravuje přejmenování naší země na Česko-ukrajinskou republiku-zkratka ČUR.Jak se pak budou nazývat naši občané se prý necháme poddat!! P.S. Ať vlajky vlají a fangličky se třepotají!

Hokarc
Hokarc
před 1 měsícem

…kdo nepláče, není Čech !

Vendol
Vendol
před 1 měsícem

Pro fialového zkurvysyna je na prvém místě Ukrajina, český spoluobčan může zmrznout anebo hlady natáhnout ráfky. Tohle je zdaleka nejhorší vláda od roku 1989 a je zcela legitimní usilovat o její odstranění. Fialový zkurvysyne, táhni ke svým nacistům na Ukrajinu a už tam zůstaň.

Lubez
Lubez
před 1 měsícem
Odpověď uživateli  Vendol

Už jsem někde četl že Fiyala poslal v pomoci Ukrajině vícenásobně více než se chystá pro vlastní občany. Žeby náhoda ve jménech:Fijala, Želenský, nějak moc flóry.

vaclav
vaclav
před 1 měsícem
Odpověď uživateli  Vendol

A nezapomeň s sebou vzít ty tvoje voly a krávy