Ladislav Větvička: Hnus fialovy

Fialovy hnus byl podle pamětniku prašek te podivne barvy. Naši lidi se s nim setkavali v baličkach pomoci UNRRA, kery naši sudruzi ameryčti spojenci zhazovali hladovějicim Evropanum pote, co porazili německu nacistycku bestyju.

Ladislav Větvička
Ladislav Větvička

Kromě mnoha prospěšnych věci baličky obsahovaly někdy aji fialovy hnus, s kerym si lid nevěděl rady. V přibalovem letaku se psalo, že se jedna o jakusik šuměnku rozpustnu ve vodě, ale naš lid tehdy moc amerycky nehovořil a přibalove letaky tedy nečital. Proto si prašek sypal přimo do huby, mazal na chleba s maslem a nemožeme se divit, že pojmenovani přečkalo desetileti, aniž byzme tušili, jak to vlastně vzniklo, píše bloger Ladislav Větvička.

A fčil se pojem “hnus fialovy” objevil po desitkach roku, bo se pracujicimu lidu skvěle hodi jako pojmenovani doby, v kere se pravě nachazame. Obavam se, že to temu brylatemu synkovi, dočasně nainstalovanemu do čela vlady, už nikdo neodpaře.

Co by měla fialova vlada zrobit, aby se se zastavil katastrofalni rust cen všeckeho?
V prve řadě by měla okamžitě odstupit, bo za necely rok zprasila, co mohla a tym navazala na předchoziho umělca, kery každy rok vyhazoval pět set miliard do luftu.

Nova vlada by měla okamžitě přestat plnit nesmysle z brusele, gryndyl, cypoviny okolo sklenikovych plynu a přestat posluchat stryka z Ameryky, kery nas žene do valky.

Nova vlada opravdovych odborniku vyhaže desitky tisic zbytečnych uředniku, šašky přijate pro EET, šest tisic zbytečnych celniku a rakušakovy udavače na minysterstvu pravdy.

Nova vlada zruši obchodovani s eletryku přes německu burzu – nebo zajisti přednostni dodavky naši levne eletryky našim lidem, dohodne se na dluhodobych dodavkach levneho plynu a ropy s producentama a ne s překupnikama.

Take zakladni kroky by zrobila každa normalni vlada. Nesměla by to byt ovšem vlada kolaborantu s bruselem a s Ameryku.

A tak jedine, z čeho se može člověk v době fialoveho hnusu radovat je to, že smějici se bestyja se opět probudila. Mezi lidma slyšim a vidim tolik sarkastyckeho humoru, jak už dluho ni.

 

Autor: Ladislav Větvička, zdroj: blog autoraPrvní zprávy, na snímku je plakát z jedné z posledních protivládních demonstrací v Praze

Související:
Vláda ví, občan je hňup! Necháme si to líbit?
Větvička: Hadanka – copak je to za panaka?

5 4 hlasy
Hodnocení článku
5 komentářů
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
Hokarc
Hokarc
před 1 rokem

Přesně tak, náš nepřítel nesedí v Kremlu, ale ve Strakově akademii !!!
NÁROD NECHCE DEMOLICI, NÁROD VOLÍ OPOZICI !!!

Havloidni zmetek
Havloidni zmetek
před 1 rokem

Když si vzpomenu na ten předvolební trhák Fialu, abychom se nemuseli stydět za předsedu vlády, Fiala tím předpokládal, že my voliči v sobě nějaký ten stud máme, zatímco on teď ukazuje, že on ho nemá ani za nehet.

shoty
shoty
před 1 rokem

Všetci politici v zóne pod kontrolou Američanov sú rovnakí. Boja sa, že vypadnú z okna, autonehody, samovraždy, či smrti v rodine.
A vo tom to je.
Len nechápem, prečo sa vo svojich pozíciách tvária tak fundovane a zodpovedne. Papagáj sa správa vždy rovnako. Ako niekde v pralesa, tak aj v kresle ministra, ak by naň položili klietku s ním.

cablik
cablik
před 1 rokem

Vladimír Putin: Nový světový řád se globalistům zavést nepodaří. Padá jim na hlavu hospodářství. Děsí je sociální výbuch u nich doma. Prodlužováním bojů proti Rusku na ukrajinském válčišti to chtějí zamaskovat. Ale svět už je jinde
https://protiproud.info/politika/6661-vladimir-putin-novy-svetovy-rad-se-globalistum-zavest-nepodari-pada-jim-na-hlavu-hospodarstvi-desi-je-socialni-vybuch-u-nich-doma-prodluzovanim-boju-proti-rusku-na-ukrajinskem-valcisti-to-chteji-zamaskovat-ale-svet-uz-je-jinde.htm

cablik
cablik
před 1 rokem

Tož a takhle tu přežíváme ale všeho dočasu gryndyl, cypoviny  nebudou uvedeny do praxe. Svět je už jinde a žádné válečné štvaní je nezachrání. Nějaké nemocné sny o světovládě jsou neuskutečnitelné jak ukazují dějiny a vždy to jde ze západu.