Otevřený dopis bývalého předsedy vlády tomu současnému

Předseda hnutí ANO Andrej Babiš píše otevřený dopis předsedovi ODS a vlády Petru Fialovi

Vážený pane předsedo vlády,

z médií jsem zaznamenal, že jste prvnímu místopředsedovi vlády a ministru vnitra Vítu Rakušanovi vyjádřil plnou podporu. Váš přístup mě zklamal. Čekal jsem, že člověk, který se dlouhodobě zaštiťuje morálkou a slušností, podpoří v krizových okamžicích svá slova také činy. Mrzí mě, že jste nakonec upřednostnil zájmy své vlády před zájmy a bezpečností České republiky.

Já i hnutí ANO jsme přesvědčeni, že je zcela nepřijatelné, aby ministrem vnitra a druhým nejvyšším představitelem vlády České republiky byl člověk, který je nejen zcela nekompetentní zastávat svou funkci, ale také člověk s prokazatelnými vazbami na mafiánské struktury. Domnívám se, že Vám nemusím připomínat všechny skandály spojené s panem Rakušanem a jeho hnutím STAN. Kauza Dozimetr, vazebně stíhaný lobbista Michal Redl a vazebně stíhaný bývalý předseda pražského STAN Petr Hlubuček jsou dostatečným důkazem.

Mnohem závažnější je fakt, že pan Rakušan jmenoval do funkce ředitele Úřadu pro zahraniční styky a informace Petra Mlejnka, člověka s úzkými, dlouholetými vazbami na mafiána Redla, pravou ruku gangstera Radovana Krejčíře. Je zcela skandální, že pan Rakušan o těchto kontaktech věděl před jmenováním pana Mlejnka, přesto mu to nevadilo a člověka s vazbami na gangstery prosadil do funkce ředitele ÚZSI. A Vaše vláda setrvání pana Mlejnka dokonce posvětila.

Ještě jednou Vás vyzývám, najděte v sobě odvahu a odvolejte pana Rakušana. Jeho setrvávání na postu ministra vnitra dál podkopává již tak chatrnou důvěru veřejnosti vůči vašemu kabinetu, ale především dělá ostudu České republice před našimi partnery v Evropské unii a v zahraničí. Pokud to nedokážete, bude hnutí ANO donuceno vyvolat hlasování o nedůvěře vládě. Nad kauzami Vaší vlády jsme dosud kvůli českému předsednictví Radě Evropské unie zavírali oči, ale skandál kolem pana Rakušana a jmenování ředitele tajné služby nemá v dějinách České republiky obdoby a vyžaduje okamžitou reakci.
 
Řešení situace je v tuto chvíli ve Vašich rukách a já věřím, že se Vám situaci podaří vyřešit tak, aby k hlasování o nedůvěře vlády vůbec nedošlo.

Andrej Babiš

Poznámka redakce Nové republiky:
Předseda hnutí ANO v otevřeném dopise poukazuje na skandální chování dnešní vlády, jejího místopředsedy a  předsedy. Dopis ale prosím čtěte i tak, že ANO strategicky usiluje o koalici s ODS a pro tento cíl je setrvání mafiánské struktury StaN ve vládě překážkou.  -vd-

5 3 hlasy
Hodnocení článku
7 komentářů
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
vachav
vachav
před 1 rokem

O úrovni amerického lokaje Babiše si lze udělat obrázek z jeho vyjádření v posl.sněmovně po 24.únoru:”Po Vrběticích víme,s kým máme tu čest”!!Taková kreatura může žvatlat cokoli!!

Milan
Milan
před 1 rokem

Nějak nám bureš zapomněl na svou vlastní úlohu v tom krizovém bordelu, kdy to ještě měl on měl pod palcem. Jakoby on neupřednostňoval zájmy své vlády – včetně svých vlastních – před zájmy lidu a bezpečností republiky. Vrbětice a vyhoštění ruských diplomatů plus vyřazení Ruska z dostavby Temelínu, plus zařazení ČR mezi ne přátelské… Číst vice »

danny
danny
před 1 rokem

Pan Marek Benda to řekl naplno: “Oni mohou protestovat jak chtějí, ale my máme 108 mandátů”. Pan Rakušan má pod palcem 33 mandátů. Ke slovu přicházení kupecké počty: 108 – 33 = 75. Tedy ztráta většiny a na 99 % pád vlády. Proto pan Fiala potvrdí panu Rakušanovi všechno! A kdyby to, nedej… Číst vice »

cablik
cablik
před 1 rokem

To je zcela správný názor který jsem pochopil už dávno pravičák nebo levičák je třeba spojit síly proti stejnému nepříteli.
NETŘÍŠTĚME KONZERVATIVNÍ SÍLY
https://pravyprostor.net/netristeme-konzervativni-sily/

cablik
cablik
před 1 rokem

Možná to dopadne tak že se spolu domluví ANO+ODS a budou vládnout spolu protože cíle mají stejné držet nás v EU a NATO. ANO má ve své politice i sociální cítění tak je furt menší zlo než liberální nacisti.

vik
vik
před 1 rokem

Je ostudné, že se Babiš zaštiťuje jen péčí obrazu ČR před “partnery” z EU. Ostatní zrůdná rozhodnutí této vlády mu zřejmě nevadí. Je to jen politický kalkul a žádná opozice…

Haskuv Duch
Haskuv Duch
před 1 rokem

Pokud bude něco opravdu smrdět velkým průserem, první, kdo se z pětikloaky trhne, budou lidovci – zcela v duchu svých tradic. Fiala by si měl velmi rozmyslet, zda bude Víťu i nadále krýt. To mu může snadno zlomit vaz a stane se pro Brusel a Washington politicky neúnosným. a to tihle šíbři velice rychle poznají a budou… Číst vice »