P. C. Roberts: SANKCE „BLÁZNA“ Z BÍLÉHO DOMU POŠKOZUJÍ JEN ZÁPAD

I tak prolhaný plátek jako britský the Guardian musel přiznat, že washingtonské sankce proti Rusku se prokázaly být totálním fiaskem: Rubl stoupá a Putin je silnější, než byl kdykokli předtím – naše sankce selhaly.

P. C. Roberts
P. C. Roberts

„Západní sankce proti Rusku jsou nejhůře promyšlenou a nejméně produktivní politikou mezinárodních moderních dějin. Světové ceny energií letí vzhůru, inflace překonává rekordy, dodavatelské řetězce propadly chaosu a miliony lidí trpí hladem po plynu, obilí a hnojivech. Kritizovat západní sankce je ovšem tabu a skoro až oprávněním vyloučit každého takto kritizujícího z národa. Analytici obranné politiky věci nerozumí a strategické think tanky mlčí. A domnělí vůdci Britanie Liz Trussová a Rishi Sunak se dokonce předhánějí ve slibech dalších sankcí, aniž by ovšem uvedli jejich smysl. Avšak naznačte v této záležitosti jakoukoli pochybnost a budete vyloučeni z národního společenství jako putinisté a protiukrajinci.

Sankce jsou válečným pokřikem západního křižáckého tažení, a jejich reálným důsledkem je fakt, že vyzývají Rusko k odvetě. Putin má teď volné ruce k tomu, aby nechal v zimě Evropu zmrznout. Snížil dodávky z hlavních ropovodů, jako je Nord Stream 1, až o 80 %. Světové ceny ropy prudce vzrostly a tok pšenice a dalších potravin z východní Evropy do Afriky a Asie byl téměř pozastaven„. (Pozor, na tomto místě The Guardian lže: Dodávky energie nesnížil Putin. Rusko muselo ukončit dodávky energie do Britanie Liz Trussové a Rishi Sunaka proto, že západní sankce neumožňují dokončit potřebné opravy potrubí).

„Částky na účtech plynu britských domácností se za poslední rok ztrojnásobily. A příjemcem těchto zvýšených plateb se nestal nikdo jiný než Rusko, jehož export energií do Asie raketově vzrostl a uvedl tak platební bilanci Ruska do bezprecedentního přebytku. Rubl se tak v tomto roce stal nejsilnější světovou měnou a od ledna t.r. posílil svou hodnotu o téměř 50 procent“.
 

AUTOR: P. C. RobertsZDROJ, český překlad AC24

5 4 hlasy
Hodnocení článku
1 komentář
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
vaclav
vaclav
před 7 měsíci

Pokud bude západ postupovat dále stejně debilně, hospodářství EU naprosto zkolabuje.
a vypuknou nepokoje, které tyto zhoubné vlády smetou.