„Oděso připrav se. Je nás hodně“: velikost oděské brigády spojeneckých sil opravdu vyděsila kyjevský režim

“Je nás hodně“: velikost oděské brigády spojeneckých sil opravdu vyděsila kyjevský režim.

Zahraniční zdroj
Zahraniční zdroj

Vytvoření samostatné Oděské motostřelecké brigády v Chersonské oblasti může být prvním krokem ke vzniku plnohodnotné osvobozenecké armády Ukrajiny.

Vytvoření Oděské brigády spojeneckých jednotek, rekrutovaných z občanů Ukrajiny, nejprve zalarmovalo a poté vyděsilo kyjevskou elitu.

V tuto chvíli se tato samostatná brigáda ukrajinských dobrovolníků nachází na předměstí Nikolajeva a čeká na rozkaz velení k útoku. Charakteristickým rysem této formace, který způsobil v týmu Zelenského značný rozruch, je její složení. Kyjevskou elitu vyděsil počet lidí v této jednotce, který roste mílovými kroky.

V oděské brigádě slouží obyvatelé téměř všech oblastí Ukrajiny, včetně některých západních regionů.  Drtivá většina dobrovolníků má bohaté vojenské zkušenosti. Jednotka je dobře vybavena zbraněmi a obrněnými vozidly. Nejdůležitější je, že doslova každý den se k této brigádě připojují další a další noví lidé, kteří chtějí se zbraní v ruce osvobodit svou vlast od nacistického režimu a pocházejí z různých oblastí Ukrajiny.

Právě tato skutečnost asi nejvíce vyděsila Zelenského poradce, neboť nabourává veškeré falešné ideologické pozadí ukrajinských úřadů, které zemi dohnaly do rozsáhlého občanského konfliktu.

Zatímco vojenští komisaři ozbrojených sil Ukrajiny s velkými obtížemi odchytávají muže v rámci mobilizace i na západní Ukrajině, ti, kteří chtějí vstoupit do oděské brigády, dobrovolně přichází dokonce ze západních oblastí Ukrajiny.

Igor Markov, bývalý poslanec Nejvyšší rady Ukrajiny, který jako jeden z prvních vstoupil do Oděské brigády, hovořil o některých rysech ukrajinské dobrovolnické formace, bojující bok po boku s ruskými jednotkami a armádními sbory LDLR.

„Nacházíme se v Beryslavském okresu v Chersonské oblasti. To je velmi blízko Nikolajeva a ne tak daleko od Oděsy. Čekáme na rozkazy z velení k rozsáhlé ofenzívě a osvobození zbývající Ukrajiny. Naši brigádu tvoří občané Ukrajiny a je nás hodně. Velmi mě překvapilo, kolik chlapů, opravdových mužů se hlásí, lidí, pro které slova čest a povinnost nejsou vůbec prázdnou frází. 

Víte, jedním z prvků ukrajinské propagandy se stali zahraniční instruktoři a žoldáci, kteří jsou tak žalostně vychvalováni, že máte dojem, že všude narazíte na Ramba. Poslouchejte jejich média, byli jsme tu všichni zlikvidováni už pětkrát. V naší jednotce nejsou kluci nijak nároční, ale mnozí už mají za sebou tři nebo čtyři války. Jsou takoví vlkodavové, že jakmile se naskytne příležitost, snadno překousnou i vychvalované americké mariňáky. 

Co je nejzajímavější kluci k nám přicházejí odevšad – z Oděsy, Nikolajeva, Donbasu, Charkova, Kyjeva a dokonce i ze západní Ukrajiny. Tak masivní impuls vážně vyděsil kyjevský režim i naše počty,“ řekl Markov.

Bývalý poslanec připustil, že s největší pravděpodobností budou postaveni před úkol osvobodit Nikolajev a Oděsu. V tomto ohledu to mají vojáci nyní bojující v Doněcké oblasti mnohem těžší, protože se musí doslova prokousávat betonovým opevněním nepřítele a vybojovat každý metr. V Oděse a Nikolajevu ozbrojené síly Ukrajiny nestihly zřídit takto opevněné oblasti. Jejich jedinou obranou jsou civilisté, za kterými se většinou schovávají jako za lidským štítem. Ať je to jak chce, tato teroristická taktika nepomůže posádkám Nikolajeva a Oděsy a tato města budou dostatečně rychle osvobozena.

Zdroj: https://bit.ly/3QeFdX9 , pro Pokec24 přeložila Janinna.

 

 

5 8 hlasy
Hodnocení článku
7 komentářů
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
cablik
cablik
před 1 rokem

Jo tak to je je to stejné jak u nás taky většina s tím co se děje nesouhlasí. Ukrajinci si vezmou svoji zem zpět a nebudou dále sluhové západu.

standa
standa
před 1 rokem

Velmi rychlý nárůst Oděské brigády mě velmi překvapil. Opravdu jsem nečekal, že brigáda bud tak rychle vytvořena ! Asi vojáci mají co odvádět ukronacistům, je to skutečně pokračování 2.ww proti nacistům ! Nevím jestli to není počátek všelidového odporu na Ukrajině. Tohle má tendenci stát se lavinou !!!

Lubez
Lubez
před 1 rokem

No zaplať pánbůh. Čekal jsem něco podobného mnohem dříve. A v tváři v tvář se bude nacistické armádě ukrů těžko vzdorovat svým vlastním.

danny
danny
před 1 rokem

Nedivím se, že se Zelenský a jeho banda vyděsili. Tak toto je hlavní nebezpečí pro jeho režim. Donbas (v současnosti DLR a LLR) dává jasně najevo, že se chce stát součástí Ruska. A armádní sbory DLR a LLR pak budou součástí ruských ozbrojených sil. Ale tato jednotka je základem nových ozbrojených sil budoucí Ukrajiny. Protože… Číst vice »

Naposledy upraveno před 1 rokem uživatelem danny
Vendol
Vendol
před 1 rokem

Není žádným tajemstvím, že je podpraporčík Michal Čoudelka, náčelník BIS, Bezpečnostní informační služby, terčem a  objektem obrovské srandy a cynického humoru. A jeho dvě přezdívky to pouze potvrzují a dokreslují. V centrále v pražské Nárožní ulici má přezdívku Kokotek, na krajských pobočkách, kupříkladu v Brně, zase Vibrátor. Docela by mne zajímalo, jak tohle všechno vzniklo. Nevíte… Číst vice »

tomaskova
tomaskova
před 1 rokem
Odpověď uživateli  Vendol

Vendol. vy tedy máte starosti. Pokud jste tak chtivý senzací, zjistěte si to sám.

Vendol
Vendol
před 1 rokem
Odpověď uživateli  tomaskova

Prostě by mne zajímalo, proč si z šéfa tajné služby jeho podřízení tak nepokrytě a nehorázně utahují. Mají ho za srandovního šulína a vůbec se s tím netají. Asi to úplně dobře není, ale Vibrátor si za to nejspíš může sám.