Prvni prajzka defenestrace

Je to taky starodavny zvyk. Když byli naši předci nespokojeni s tym, jak jejich polityčti zastupci funguju a ti nebyli ochotni změnit svoje zvyky, nasledovala drsna odezva. Česi nikdy nebyli narodem holubic.

Ladislav Větvička
Ladislav Větvička

Je pravda, že diky emigraci a jinym vlivum zme o mnohe představitele těchto přimočarych aktyvit přišli a obohatili tak narody jine, ale co ma narod raz ve svoji genetycke vybavě, to se neztraca. Přikladem možu byt aktyvity Moravku, Mašinu, Kubišu, Hučinu a dalšich v době ne až tak davne…

Každych dvě stě roku se tak na uzemi Čech odehravala aktyvita zvana defenestrace.

Nespokojeny lid se tak zbavoval škudcu, keři – podporovani ze zahraniči – škodili tak, že to už nebylo možne řešit jinak. Bylo temu tak v roce 1419, o dvě sta roku později tež, pak se nam za Rakuska dařilo dobře a tak zme nikoho z oken nehazali, ale vypada to, že fčil zme po dvuset rokach zase v te peryjodě, kdy lidi začinaju přemyšlat nad radykalnim řešenim. Ne, nejsem zastancem takeho řešeni, bo nasili plodi zase enem nasili.

Ale je dobre si připomenut stare zvyky tohoto naroda, aby si mocni uvědomili, že nebudu furt nahoře, ale že dřive nebo později budu dole.

A tak zme se tentokrat mimo Čechy, ve Slezsku, v prajzke obci Šilheřovice, 30. červenca, v den 603. leteho vyroči 1. prašske defenestrace, stali svědky umělecke připominky a provedeni 1. prajzke defenestrace.

Bylo by dobre, kdyby si polityci uvědomili, že zatim je to enem sranda. Ale v zimě, až budu krachovat firmy aji lidi a egzekutoři budu hykat blahem, može jit do tuheho. Vzhledem k temu, že fijalova vlada nerobi nic proti ožebračovani, se nemože divit, až komusik rupne v bedně.

Ladik Větvička, hlasatel pravdy, miru a lasky, Poruba

PS: Pokud netušite, koho měli autoři performance na mysli, podivejte se tu.

Zdroj: Pokec24

5 4 hlasy
Hodnocení článku
3 komentáře
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
oldo
oldo
před 1 rokem

Tentokrák musím napsat ,svatá prostoto!Ta banda indoktrinovaných hlupců,která tady roky tleská rozkrádání,degenaraci mladých,pomalému návracení sudet,vlasovcům,banderovcům,nebudu pokračovat,tahle banda,která je většinová,že BUDE NĚKOHO VYHAZOVAT Z OKNA?Ani náhodou!

cablik
cablik
před 1 rokem

Češi se s tím nemazali ale mám takové tušení až se jim to bude hroutit tak naše zem bude opět poslední co se toho zbaví.

Haskuv Duch
Haskuv Duch
před 1 rokem

Zločin na tyranovi není zločinem.