Premiér Petr Fiala má poněkud morbidní smysl pro humor

Lenka Procházková
Lenka Procházková

Dnes 1. září 2022 v první školní den navštívil premiér ČR Prof. PhDr. Petr Fiala, Ph.D., LL.M budovu Základní školy v Ostrově na Karlovarsku.

Po krátké řeči k prvňáčkům jim věnoval knihu Jana Karafiáta Broučci.

„Je to knížka, kterou určitě všechny vaši rodiče, prarodiče znají. Je to moc krásná knížka o věcech, které jsou v životě důležité. Věřím, že se vám bude líbit,“ doufal premiér.

Karafiátovi Broučci končí těmito slovy:

„A byla zima. Ach, to byla zima, zlá zima. Potoky zamrzly až na dno, ptáci padali z povětří – mrzlo, až se jiskřilo. Ach, ti broučci pod jalovcem, jestli oni to vydrží? – Nechť. Však jestli zmrznou, oni poslušně zmrznou.

A bylo jaro. Všecko, všecko kvetlo, ale pravšecko, a tam pod jalovcem kvetlo dvanáct chudobiček, devět bělounkých jako mléko a tři s kraječkem jako krev červeným. Však tam kvetou podnes.”

5 7 hlasy
Hodnocení článku
7 komentářů
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
Karel2002
Karel2002
před 1 rokem

O Fialovi vím jen to, že je hluboce věříci katolík. Že kdyby neměl víru v Ježíše Krista, asi by spáchal sebevraždu. Rektorem se stal jako učitel dějepisu ve 40 letech. Preferoval spojení s Německem či Rakouskem v nějaké formě např. Panevropské unie. Má rád Habsburky a organizace sudetských Němců založených esesákem. Předsedou ODS se stal jako… Číst vice »

kutnohorsky
kutnohorsky
před 1 rokem
Odpověď uživateli  Karel2002

A není on to ten pán čestným členem Sudetoněmeckého lansmančaftu? Tedy ten Fiala?

cablik
cablik
před 1 rokem

Kyjev chce za každou cenu zabránit inspekci OSN: Junta nasadila výsadkáře i teroristická komanda. Svět nesmí znát pravdu. Tzv. ofenziva u Chersonu stála téměř 2000 životů elitních “SS”. Zima dá klamané veřejnosti tvrdou odpověď…
https://protiproud.info/politika/6687-kyjev-chce-za-kazdou-cenu-zabranit-inspekci-osn-junta-nasadila-vysadkare-i-teroristicka-komanda-svet-nesmi-znat-pravdu-tzv-ofenziva-u-chersonu-stala-temer-2000-zivotu-elitnich-ss-zima-da-klamane-verejnosti-tvrdou-odpoved.htm

Chtějí na Ukrajinu poslat vojenskou misi EU
http://vasevec.parlamentnilisty.cz/chteji-na-ukrajinu-poslat-vojenskou-misi-eu

cablik
cablik
před 1 rokem

Určitě vysílá signál ať si děti koupí lucerničky se svíčkou aby si ve škole ohřáli zmrzlé ruce.

vaclav
vaclav
před 1 rokem

Opravdu skvělý dar, ještě jim mohl darovat píseň paní Olmerové – Řekni kde ty kytky jsou a kde jsou ti vojáci.

kutnohorsky
kutnohorsky
před 1 rokem

Premiér Fiala tady nikdy nebude pro slušně a poctivé lidi, protože ti ho nikdy volit nebudou. Navíc ten pán pouze kritizuje a konstatuje, neuvědomujíc si, že už není v opozici ale má za vše odpovědnost on! Je premiérem občanů ale nikdo mu neřekl, které že to země.

Haskuv Duch
Haskuv Duch
před 1 rokem

Příští jaro pokvete po Čechách hodně chudobek, bílých i s červeným okrajem. Každá z nich pak Fialovi bude připomínat, jak pečlivě se stará o svoji zem a lid mu volbami svěřený. Může si pak spolu se svou ideovou guru Albrightovou povzdechnout – ale stálo to za to. Snad jedině Pekarové svetry nás zachrání, tedy pokud jich… Číst vice »