Premiér Petr Fiala má poněkud morbidní smysl pro humor

Lenka Procházková
Lenka Procházková

Dnes 1. září 2022 v první školní den navštívil premiér ČR Prof. PhDr. Petr Fiala, Ph.D., LL.M budovu Základní školy v Ostrově na Karlovarsku.

Po krátké řeči k prvňáčkům jim věnoval knihu Jana Karafiáta Broučci.

„Je to knížka, kterou určitě všechny vaši rodiče, prarodiče znají. Je to moc krásná knížka o věcech, které jsou v životě důležité. Věřím, že se vám bude líbit,“ doufal premiér.

Karafiátovi Broučci končí těmito slovy:

„A byla zima. Ach, to byla zima, zlá zima. Potoky zamrzly až na dno, ptáci padali z povětří – mrzlo, až se jiskřilo. Ach, ti broučci pod jalovcem, jestli oni to vydrží? – Nechť. Však jestli zmrznou, oni poslušně zmrznou.

A bylo jaro. Všecko, všecko kvetlo, ale pravšecko, a tam pod jalovcem kvetlo dvanáct chudobiček, devět bělounkých jako mléko a tři s kraječkem jako krev červeným. Však tam kvetou podnes.”

5 7 hlasy
Hodnocení článku
7 komentářů
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
Karel2002
Karel2002
před 26 dny

O Fialovi vím jen to, že je hluboce věříci katolík. Že kdyby neměl víru v Ježíše Krista, asi by spáchal sebevraždu. Rektorem se stal jako učitel dějepisu ve 40 letech. Preferoval spojení s Německem či Rakouskem v nějaké formě např. Panevropské unie. Má rád Habsburky a organizace sudetských Němců založených esesákem. Předsedou ODS se stal jako… Číst vice »

kutnohorsky
kutnohorsky
před 26 dny
Odpověď uživateli  Karel2002

A není on to ten pán čestným členem Sudetoněmeckého lansmančaftu? Tedy ten Fiala?

cablik
cablik
před 26 dny

Kyjev chce za každou cenu zabránit inspekci OSN: Junta nasadila výsadkáře i teroristická komanda. Svět nesmí znát pravdu. Tzv. ofenziva u Chersonu stála téměř 2000 životů elitních “SS”. Zima dá klamané veřejnosti tvrdou odpověď…
https://protiproud.info/politika/6687-kyjev-chce-za-kazdou-cenu-zabranit-inspekci-osn-junta-nasadila-vysadkare-i-teroristicka-komanda-svet-nesmi-znat-pravdu-tzv-ofenziva-u-chersonu-stala-temer-2000-zivotu-elitnich-ss-zima-da-klamane-verejnosti-tvrdou-odpoved.htm

Chtějí na Ukrajinu poslat vojenskou misi EU
http://vasevec.parlamentnilisty.cz/chteji-na-ukrajinu-poslat-vojenskou-misi-eu

cablik
cablik
před 26 dny

Určitě vysílá signál ať si děti koupí lucerničky se svíčkou aby si ve škole ohřáli zmrzlé ruce.

vaclav
vaclav
před 26 dny

Opravdu skvělý dar, ještě jim mohl darovat píseň paní Olmerové – Řekni kde ty kytky jsou a kde jsou ti vojáci.

kutnohorsky
kutnohorsky
před 26 dny

Premiér Fiala tady nikdy nebude pro slušně a poctivé lidi, protože ti ho nikdy volit nebudou. Navíc ten pán pouze kritizuje a konstatuje, neuvědomujíc si, že už není v opozici ale má za vše odpovědnost on! Je premiérem občanů ale nikdo mu neřekl, které že to země.

Haskuv Duch
Haskuv Duch
před 26 dny

Příští jaro pokvete po Čechách hodně chudobek, bílých i s červeným okrajem. Každá z nich pak Fialovi bude připomínat, jak pečlivě se stará o svoji zem a lid mu volbami svěřený. Může si pak spolu se svou ideovou guru Albrightovou povzdechnout – ale stálo to za to. Snad jedině Pekarové svetry nás zachrání, tedy pokud jich… Číst vice »