Proč jim to nesplnit?

Můj dnešní článek je nevyžádanou radou pro ty, kteří tuhle zemi zavedli do největšího průseru od Druhé světové války. Pro ty, kteří spolu mluví i nemluví, ale potkávají se v poslaneckých lavicích. Pro ty, kteří nedělají politiku na ulici jako Rajchl, ale kteří už sestavovali kandidátky, prošli volbami a dávají dohromady těch dvě stě osmdesát jedna lidí v parlamentu. Dnes posílám jednu milionovou radu našim poslancům.

Daniel Sterzik-Vidlák
Daniel Sterzik-Vidlák

Hoši, řekněte mi zcela upřímně… proč to těm demonstrantům nesplnit? V podstatě po vás chtějí naprosto jednoduché a pohodové věci. Chtějí demisi vlády. Na tu stejně dojde, protože dobře víte, že s Fialou a Rakušanem dál jít nemůžete, protože nemůžete chodit kolem kupky hnoje, aniž byste se každý den alespoň trochu nezasvinili. Jak to říkal Santer ve filmu o Vinnetouovi? „Spolu kradli, spolu visí…“ Obětního kozla už máte připraveného, nazdobeného, krásně se blyští, tož první podmínku byste měli hotovou vlastně bez práce a došlo by k ní tak jako tak.

Pak chtějí, aby jejich odborníci přes energie dostali mandát jít vyjednávat levný plyn. Co kdybyste jim to také splnili? Proč by nemohli, podobně jako Schroeder, jet do Ruska či Maďarska oťuknout situaci? Vláda už bude v demisi, je úplně jedno, co bude její poslední počin. Dejte jim ten mandát. Ať jednají. Pro vás žádné riziko a pro ně celkem slušná šance na neúspěch.

Pak chtějí předčasné volby. Co vám brání domluvit se na Hradě s Milošem, aby je vyhlásil na konec zimy? Co vám brání se domluvit, aby mezitím vznikla nějaká prozatímní vláda národní jednoty? Dokonce do ní můžete vzít třeba toho Jindru Rajchla. Třeba jako ministra přes energie.

Je to jednoduché, splňte to. Máte velkou šanci, že zůstanete u vesla i u koryt.

Když splníte podmínky demonstrantů, tak jaksi nebude o čem dál demonstrovat, že? Demise splněna, mandát odborníkům splněn, předčasné volby (na zadlouho) splněny. Na Václavák nepřijde dvakrát tolik lidí, kamiony a traktory nebudou blokovat Prahu, sedmnáctého listopadu nebudete mít na Letné půl milionu lidí. Poslanecká křesílka si podržíte ještě půl roku. Dokonce byste to mohli udělat tak šikovně, že by novou vládu po volbách jmenoval už nový prezident…

Mezitím se ukáže, jestli ti odborníci fakt dovedou sehnat plyn. Ukáže se, jestli Rajchl dovede něco udělat s cenami elektřiny. Nechte jim to, nemohou udělat větší škody, než udělal Síkela, a jejich šance, že ten plyn z Ruska seženou, přece není moc velká, ne? Jsme v hentý válce, Putin chce rozvrátit Evropu, tak nám plyn stejně nedá, že? A pokud v mezičase povolí Dojčlandi a s Putinem se domluví, tak to nebude na vás, vy se tomu hladce vyhnete. Svým způsobem skoro nic neriskujete. Jen to, že by to Noveský se Štěpánem fakt zvládli, ale tomu přece nevěříte… Všichni jste přesvědčeni, že to nedají. To by vám mohlo vyhovovat, aby ulice zjistila, že se mohou udemonstrovat a plyn stejně není, co vy na to?

Stejně tak by se mohlo ukázat, že vyvlastnit henten ČEZ není zas tak snadné, jak to Rajchl popisoval, že? Kromě toho mu budete házet klacky pod nohy, víme, jak to chodí…, ale kdyby ministerský post odmítl, tak on bude vypadat blbě před svými příznivci. A kdyby se jim to povedlo, tak vy jste byli ti, kteří měli rozum a umožnili jste jim to. Můžete se vyhřívat v jejich slávě a uzmout si ji pro sebe. Sice budete trochu za blbce, ale jen trochu. To byste v zájmu národa mohli risknout, ne?

Mezitím uběhne podzim, přijde zima, vy za nic nezodpovídáte, jen čekáte na volby a děláte to, co umíte nejlépe – kritizujete. To vám v covidových rocích šlo hodně dobře. Chudák národ zjistí, že všechno je mnohem složitější, než jak se to jevilo na demonstraci, a ze zoufalství vám to znovu naháže, protože to bude jedno. Prebendy budou, funkce budou, všechno bude. Sice budeme všichni v loji, ale nikdo už nebude věřit, že existuje řešení.

Jak vidíte, samá pozitiva a sociální jistoty. Rizika minimální.

Já vím, že nemůžete. Vy máte za voliče ty militantní líbodémo, kteří by vám takovou zradu nikdy neodpustili. Všichni ti Šafrové by řvali jak píchlé prase. Ale logiku to má, že jo? Tož si to strécové tam v té své kotrbě přeberte, není žádné kvalt. Pokud to totiž neuděláte a dáte na vaše příznivce, tak zůstanete ve funkcích ještě pár týdnů či měsíců a zjistíte, že ti vaši militanti už jsou s námi před stejným pódiem, protože jim je taky zima a mají hlad. Já vím, oni se ještě cítí bohatí… myslí si, že zdražení elektřiny vykompenzují méně častými návštěvami drahých restaurací. Ale i oni zjistí, že když plyn není, tak se nedá zaplatit ani zlatem. A v restauraci se nedá bez plynu uvařit.

Hele, my jsme proti nim beránci. Nemáme rádi krev, cítíme se trapně, když před námi klečí politik a škemrá za odpuštění. To bychom se rozbrečeli také. My prostě jen chceme mít teplo, světlo a šance pro děti. Ale ti vaši… vy jste je vychovali. Všechny ty Pavlíky Novotné, Hovorkové, Šafry, Peszyňské a další. Ti už teď volají po krvi… sice té naší, ale až budou mít hlad a červené nosy, oni se rychle přeorientují. A budou stejní, jako jsou teď. Jenže na vás. Fakt chcete, aby za půl roku stáli vedle nás a volali naprosto militantně po vašich hlavách? Co když nebudeme mít chuť je brzdit?

Nebo musíte poslouchat své pány ze zahraničí? Naslibovali jste hory doly? Hrozí vám od vašich šéfíků něco horšího než od nás? Musíte splnit úkol za každou cenu? Musíte držet hubu a krok? Tak to vás lituju… Jaké to je, bát se svých loutkovodičů, bát se svých vlastních voličů a zároveň se bát ulice? Jaké to je, být mezi mlýnskými kameny? Jaké to je, vědět, že jdete do kytek a nesmíte udělat to jediné, co by vás udrželo ve funkcích?

Chcete si zachovat prebendy? Chcete rozvrátit to, co se probouzí na ulici? Dejte jim teď hned všechno, co požadují.

Za tuto radu požaduji rovný jeden milion korun českých netto. Pokud se jí budete držet, zachrání vám statky i hrdla.

A vy, co teď na ulici děláte první kroky k tomu, abyste si svůj stát vzali zpátky, vy teď už víte, na co si dávat pozor a odkud přijde to největší pokušení. Pro vás je tento velmi varující článek zdarma.

 

Zdroj

4.4 8 hlasy
Hodnocení článku
3 komentáře
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
cablik
cablik
před 1 rokem

No už aby to bylo a tahle proti Česká vláda byla pryč bohužel v posledním odstavci je pravda musí držet hubu a krok poslouchat panstvo ze západu.

mikkesh
mikkesh
před 1 rokem

Pominu li chlapce třeba Fialu, který by zpět rektorovat, natož pak učit, jako odhalený blb nemohl, Jurečkovi mezi tím Zelení zakázali pesticidy prodávat, musel by tedy na jeho slavný traktor, u Stanjury mi nenapadá vůbec nic, feťák od Pirátů zpátky tahat držky svojí fňukny mezi popelnice, snad jen o přerostlé kluky od… Číst vice »

Haskuv Duch
Haskuv Duch
před 1 rokem

K tomuto článku se včera vyvinula zajímavá debata na Pravém prostoru.