Průzkum volebních preferencí od Medianu 

Ty nadcházející volby jsou opravdu mocná čarodějka. Během deseti dnů všechny velké agentury, živící se průzkumy veřejného mínění vydaly svá čerstvá zjištění, jak si partaje stojí momentálně u voličů.

Tou poslední, která tak učinila byl Median. Je jasné, že to Kosa, bezprostředně před otevřením volebních místností převezme a nějak zkomentuje. Začneme grafikami. Tentokráte hned třemi:

VýstřižekVýstřižek1Výstřižek2

Ty popisky u jednotlivých grafů mne tentokráte osvobozují od dlouhých rozborů. Takže to vezmu opravdu rychle.

Nejdůležitější je pochopitelně první grafika. A vychází z ní totéž co z průzkumů konkurence.

Hypotetická Babikamura by v pohodě přejela Pětihlavou saň!

40,5% je prostě víc než 16+11,5+4 +3,5+3,5 =38,5%

Ale je tu jedno novum – jedna velká neznámá! Klíč ke Strakovce by držela ČSSD se svými 5%. Tedy s výjimkou mesaliance Babiš +ODS. Ve všech jiných kombinacích by o vládní většině rozhodli oranžoví. Ani si netroufnu spekulovat, s kým by se rozhodli spoluvládnout. Prostě to netuším.

Druhou grafiku – tzv. volební potenciál držím za průzkumnické šarlatánství. Buď platí otázka: koho byste volil, kdyby volby se konaly zítra? nebo otázka druhá: koho všeho zvažujete, že byste mohl volit? Obě najednou představují nonsens a průzkumníci chtějí jen být více zajímaví.

Poslední graf mluví sám za sebe. Jsou to dlouhodobé trajektorie jednotlivých stran. A koalice už jaksi pro výzkumníky, kdo ví proč, ztratily svoje kouzlo.

A ještě něco – opět se dostáváme k fenomenu Rajchl. V šetření Medianu pro něj nezbylo místo. Nerozhodných vyšlo jen 2,5%.

Zvažte tento fakt velmi silně až půjdete s volebním lístkem v pátek nebo v sobotu!

Dodatek ze středečního rána:

Na finančním webu Kurzy.cz se objevila další zajímavá anketa pro jeho návštěvníky:

Týká se vztahu burziánského publika k Pětihlavé sani a její volitelnosti tímto elektorátem

Výstřižek

Je to jen anketa. Navíc zatím ještě s malou účastí. Nelze ji tedy přeceňovat. Ale být Fialou a těmi ostatnímu panáky od Saně, neměl bych z toho, co vidím, vůbec žádnou radost!

Tady u publika, co chodí na Kurzy.cz by měli zcela jasně dominovat! A ono tohle?

A ještě nedám pokoj. Ona nejspíš ta anketa i v tomto stavu zas až tak mimo od reality odtržená nebude, protože jsem objevil ještě jednu – popisující volební preference burziánů, pro sněmovní volby. Je aktuální a vydává toto svědectví:

Výstřižek

Výsledky se v podstatě kryjí se zjištěními všech reprezentativních průzkumů poslední doby od Kantaru,SANEPu, STEMu a MEDIANu.

Součet preferencí pro Pětihlavou saň je kolem 40%, pro Babikamuru 45%. Všude to vychází stejně. Jen Kurzy.cz představují domácí hřiště speciálně pro SPOLU.

Pojďme volit! A dát jim pořádnou nakládačku! Už jich mají plné zuby i jejich kmenoví voliči! Tedy minimálně na internetu. Tak jim to dejme vyžrat hlasovacím lístkem.

5 2 hlasy
Hodnocení článku
2 komentáře
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
cablik
cablik
před 1 rokem

PRAKTICKÉ POKYNY K ZABÍJAČCE
Dávejte si pozor a řádně si to projděte – leckde se kandiduje za Pětikolku pod různými místními hlavičkami a zdánlivě neškodnými názvy. Ani tohle jim nesmí pomoci. Jakmile někde bude jen stín podezření na Modroptáky, lístek zmuchlat, zahodit, spálit.

https://pravyprostor.net/?p=149506

cablik
cablik
před 1 rokem

Hodím to opět SPD a uvidíme co se stane do parlamentních voleb pokud PRO prorazí tak to bude dobrý kandidát na spolupráci.