Demonstrace 28. 10. 2022, 14.00 hod!

Dnes je jasné, že nic mravnějšího zvenčí nepřijde. Politické sliby učiněné naší reprezentací po roce 1989 splněny nebyly. Je na čase, aby se je pokusila splnit další generace.

Na Václavském náměstí je naplánována další z demonstrací namířených proti současné vládě a za splnění dalších požadavků. Demonstraci však zahalují určité mraky, pojďme si to trochu vyjasnit.

Od prvního úspěchu 3. 9. 2022, kdy se na Václavském náměstí sešlo kolem sta tisíc protestujících, došlo k určitým rozepřím mezi samotnými organizátory (svolavatelem Ladislavem Vrábelem a pomáhajícím Jiřím Havlem) a účinkujícími odborníky. Nebudu zde rozebírat podrobnosti, kdo chce, najde na Facebooku dostatek materiálu ohledně tohoto sporu. Mně se samotný spor po seznámení se stanovisky všech stran jeví hlubším, než by se na první pohled zdálo. Nejde jenom o zhrzená ega aktérů (i když o ně jde jistě také), ale o zásadní rozdíl v plánu, jak dál. Zatímco Vrábel má ambice změn z říše snů, kolegové stojí přikováni pevně na zemi.

Všichni dobře vědí, že si Českou republiku nemůžeme vzít zpátky, jak zní jedno z hesel. Všichni vědí, že jde jen o takovou proklamaci, na kterou po přidělení funkcí raději rychle zapomeneme, jinak s námi současní majitelé republiky zle zametou. Jde tu o střet mezi politikou „umění možného“ a vizí nemožného. Troufnu si odhadnout, že Ladislav Vrábel je spolu s většinou demonstrantů představitelem vize nemožného, zatímco odborníci a řada politiků jsou spíše zastánci mírného pokroku v mezích zákona.

Pan Vrábel má vizi samostatné republiky aktivních občanů, ostatní přemýšlí, jak společně přežijeme tuto zimu. Pan Vrábel spoléhá na naprostou revoluční změnu společnosti, zatímco někteří jeho kolegové z řad organizátorů, politiků a odborníků hledí systém jen poopravit personální výměnou a drobnými změnami. Pan Vrábel přemýšlí nad strategií, jeho oponenti nad taktikou. Vrábelovými cíli jsou ve skutečnosti vylekaní. Opustit NATO, EU a další „globalistické struktury“, jak navrhuje pan Vrábel? Nemožné. Požádat prezidenta, aby odvolal Fialu? Hloupost. Že v Ústavě je i tento článek?:

Prezident republiky

a) jmenuje a odvolává předsedu a další členy vlády a přijímá jejich demisi, odvolává vládu a přijímá její demisi…

Ústava ČR, Článek 62

Nesmysl, takhle se to nikdy nedělalo. Že někteří z tzv. ústavních právníků odvolání předsedy vlády prezidentem potvrzují bez dalších podmínek? To bylo jindy.

Plán ČR na 1.místě

Plán Česká republika na 1.místě je k vidění ZDE . Za sebe bych vypíchl dva body plánu:

Vojenská neutralita
Česká republiky by měla usilovat o dosažení vojenské neutrality, nezapojování se do války. Pokud vypukne válka mezi Západem a Východem, Česká republika se nesmí stát místem bojiště.

Politická samostatnost v rozhodování
Česká republika se potřebuje osvobodit od přímé politické poddanosti vůči EU, WHO, OSN. Především ze strany EU přichází nařízení, která česká vláda musí dle současného právního stavu respektovat. A to nejen v oblasti politických rozhodování, ale i v oblasti daní a plateb do společných fondů. Česká republika musí znovu získat vládu nad svou zemí. Česká republika musí získat politickou nezávislost a samostatnost.

Pro mě jsou to nejdůležitější body Plánu, i když si nejsem jist, zda rozumím stejně jako autor bodu „osvobození od politické poddanosti vůči WHO a OSN“. Předpokládám, že to neznamená zřeknutí se všech závazků, které jsme v těchto organizacích učinili. Nebo by to dokonce znamenalo vystoupení z těchto struktur? Ať tak nebo tak, Plán vnímám jako vizi, která dojde změn podle aktuální situace a možností. Základní premisou je převzetí odpovědnosti za svůj národ, za svůj stát. My bychom měli převzít tuto odpovědnost a neschovávat se za Brusel, Washington, Kyjev, WHO, OSN či kohokoliv dalšího. Nikoliv „je to nařízeno z EU, nedá se nic dělat“, ale „je to hloupé, musíme to změnit“.

Za sebe mohu jen říci, že jsem kdysi také uvěřil tomu, že EU je lepší alternativou k našim zkorumpovaných zločinným vládám. Předpokládal jsem u EU vyšší politickou i mravní kulturu. Jak mně to mohlo napadnout, nevím. Asi ze sledování televizních zpráv. Dnes je jasné, že nic mravnějšího zvenčí nepřijde. Západ v posledních 30 letech opravdu neusiloval o to, abychom jej ekonomicky dohnali, jsme mnohem spíše v postavení jeho kolonie. Politické sliby učiněné naší reprezentací po roce 1989 splněny nebyly. Je na čase, aby se je pokusila splnit další generace.
FB Banner 28 Rijen
S Sprosté útoky mediálního mainstreamu, provládních představitelů a justice na organizátory demonstrací a zejména na pana Vrábela nechávám stranou. Jsou jen očekávaným projevem ukrajinizace České republiky. Tedy cesty od pseudodemokracie k totalitě. Po 33 letech od sametové revoluce přicházíme tam, odkud jsme přišli. Ne nadarmo zpíval v TV na Silvestra v roce 1989 Pepa Nos prorockou píseň “Země je kulatá”:

Kdo jde pořád doleva, voctne se vpravo

Kdo jde pořád doprava, přijde nalevo.
Kdo jde pořád dopředu, voctne se vzadu,
Kdo jde pořád dozadu, bude vepředu.
Protože kulatá, Země je kulatá, Země je kulatá,

POZVÁNKA:

 V den vzniku samostatného československého státu se bude na Václavském náměstí konat demonstrace “Česká republika na 1. místě!”

25.10.22

Česká republika:Na pátek 28. října 2022 od 14:00 hodin je svolána na Václavské náměstí demonstrace s názvem Nenásilná revoluce – Česká republika na 1. místě! jejímž svolavatelem je Ladislav Vrabel.

Již po třetí se na Václavském náměstí sejdou lidé, kteří mají odlišný názor na zásadní věci v oblastech domácí i zahraniční politiky, ekonomiky, Green dealu a vměšování se do válečných konfliktů než současná vláda. Nespokojení občané se sejdou, aby vytvořili tlak na vládu, která odmítá hájit národní zájmy České republiky a budou demonstrovat za odvolání a demisi současné vlády.

Plán Česká republika na 1. místě! má za cíl vyvést Českou republiku k politické, ekonomické, finanční, průmyslové a vojenské nezávislosti.

Demonstrace se bude opět konat s podporou politické opozice, nezávislých odborů, umělců a odborníků. Na pódiu vystoupí řada osobností, které nejsou spokojeny se současnou vládní politikou, například Radek Novotný, který dlouhodobě upozorňuje na správu našich vodních zdrojů pod taktovkou nadnárodní společnosti Veolia, MUDr. Marek Obrtel z Národní domobrany, herec Ivan Vyskočil, novinářka Jana Lorencová, radiožurnalista Zdeněk Chytra, blogger Pavel Matějka a další. Představí se rovněž tři nezávislí prezidentští kandidáti Hynek Blaško, Jaroslav Turánek a Josef Skála.

Ladislav Vrabel
https://www.plancr1.cz/
Tel. 792 315 133

3.1 7 hlasy
Hodnocení článku
29 komentářů
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
Lubez
Lubez
před 1 rokem

Již hodinu sedíme se ženou ve vlaku a jedeme do Prahy. Ke státnímu svátku téhle země máme nadělený dárek, demonstraci na Václaváku.

Naposledy upraveno před 1 rokem uživatelem Lubez
Milan
Milan
před 1 rokem

CO MNĚ VADÍ. Vadí mi, že Samuraj ve svých aktualitách neřekl: “Přátelé Moraváci, přijďte nás, vlastence, podpořit do Brna, přátelé Češi, přijďte nás, vlastence, podpořit do Prahy, protože nezáleží pod jakou hlavičkou je ta která demonstrace, protože jsou obě proti společnému nepříteli!” Vadí mi, že Vrábel neřekl: “Přátelé Češi, přijďte… Číst vice »

standa
standa
před 1 rokem

Trochu mám obavy zda se sejde dost lidí! Propadák Středuly je jasný = Aspen Institut. Uvidíme zda lidi mají koule !!!

eFPe
eFPe
před 1 rokem
Odpověď uživateli  standa

Stando. Já sice demonstrace podporuju, na tuto nepojedu,ale zeptám se: Co se změnilo od 3 září? Jaké nové informace řečníci přednesou? Co se změnilo obecně v naší zemi od 3 září?Mám dojem že každá další demonstrace by potřebovala nějaký nový impuls. Událost apod. Přeju ať je účast hojná, sám se přidám… Číst vice »

JK
JK
před 1 rokem
Odpověď uživateli  eFPe

Odpor vůči politice současné vlády se dostal do povědomí, už to není nějaká hypotetická oblast průzkumů veřejného mínění, nestojící za pozornost. Už nejsme národem neochvějně stojícím za vládou, s jejím odhodláním obětovat pro zájmy USA cokoli, včetně hospodářství i holé existence. Už ten odpor dostal hmotnou podobu, kterou nelze ignorovat. A tak se… Číst vice »

Plebej
Plebej
před 1 rokem

Vzniká drobná otázka, a sice – jaký postoj zastává k protestnímu hnutí, jak jej popisuje autor článku, Pavel Letko, “Okamurova” SPD? Ta SPD, která ve dnešní PS představuje snad jedinou opozici. (protože hnutí ANO jí není, to je nositelem téměř shodné politiky vládní koalice a zálohou pro převzetí odpovědnosti za pokračování stejné politiky v případě… Číst vice »

vera havrankova
vera havrankova
před 1 rokem
Odpověď uživateli  Plebej

SPD demonstruje v Brně. Místo spolupráce se odděluje-

vik
vik
před 1 rokem
Odpověď uživateli  Plebej

Škoda, zdá se, že podle jistých zákonitostí se i SPD obaluje sádlem místo toho, aby se z ní stal integrační činitel opozice.

standa
standa
před 1 rokem
Odpověď uživateli  vik

SPD má stigma extrémistů přidělené mainstreamem a politiky. Myslím, že je tímto, že Václavák nechtějí ohrozit svojí přítomností, i když zástupce PSD tam bude. V Brně je kalkulace poněkud jiná – je třeba narušit prostředí Fialy – kde brněnští nechápou o co jde a Morava má problém s Prahou !

vik
vik
před 1 rokem
Odpověď uživateli  standa

Kéž by to tak bylo, ale kdo se bojí, nesmí do lesa. SPD se snad přece nemusí stydět někde ukázat, jaképak stigma, jen do toho! Nebudeme se přece chovat podle toho, co vykřikuje ta hrstka lidí, co ovládá mainstream. Buď máme pravdu my, nebo oni.

Karel2002
Karel2002
před 1 rokem
Odpověď uživateli  standa

Já jsem volič SPD a na Václaváku zítra budu. Stejně tak další moji známí, voliči SPD. Přece nepojedu až do Brna.

Lubez
Lubez
před 1 rokem
Odpověď uživateli  Karel2002

Ale já z Brna jedu.

Karel2002
Karel2002
před 1 rokem
Odpověď uživateli  Plebej

Přesněji je to tak, že SPD má stigma fašistů a Putinových fanoušků, která chce zavést v Česku nacionální socialismus hitlerovského typu a udělat ze země Putinovu kolonii. I když se to zdá jako fantasmagorie, řada obyvatel ČR tom věří včetně takových velikánů jako je Rychetský, Rakušan či Pekarová-Adamová. ANO má zase stigma účelově založeného hnutí… Číst vice »

eFPe
eFPe
před 1 rokem
Odpověď uživateli  Karel2002

Stigmata od koho? Na ty novinářské žumpy se můžou zvysoka vykašlat.Hlasy veliké části obyvatel prostě slyšet nejsou.A neznamená, že lidé nesouhlasí.

Milan
Milan
před 1 rokem

Mírný pokrok v mezích zákona = trvale neudržitelný nerozvoj. Ne nadarmo si z toho dělal Hašek srandu už před více než stoletím (1911), když založil stranu Mírného pokroku v mezích zákona. Tak nevím – dělá si ji i pan Letko, nebo to myslí vážně? Už se těším, jak tlakem na mírný pokrok v mezích zákona… Číst vice »

Karel2002
Karel2002
před 1 rokem

Psal jsem tady, že teoreticky je možná změna vlády až v říjnu 2025, nicméně do té doby je třeba chodit ke všem menším volbám (tzn. i senátním, ke kterým lidé, ke své škodě, nechodí) a také na všechny protivládní demonstrace. Pokud budeme doufat a věřit, může se stát zázrak. Já jdu na tu demonstraci protestovat… Číst vice »

JK
JK
před 1 rokem

Pokud si ČR nemůžeme “vzít zpět”, tj svrchovaně o sobě rozhodovat, pak by asi mělo být dáno všem na vědomí, že celý proces zahájený tzv. “sametovou revolucí”, byl podvod, v jehož důsledku jsme se stali dobytým územím a kolonií, že jsme skočili z deště pod okap. Že právě to byla ta “Bílá hora”. Dobyvatelé by… Číst vice »

vachav
vachav
před 1 rokem
Odpověď uživateli  JK

Stoprocentní souhlas!Kosmetické úpravy ve zdevastované společnosti nic neřeší.Co se týče autora článku-člověk,který stále nazývá hadrový puč v r.1989 revolucí s adjektivem “sametová” je naivka a pro mě nedůvěryhodná osoba.

Lubez
Lubez
před 1 rokem
Odpověď uživateli  vachav

Konečně někdo popsal profil hadrákových uctívačů

oldo
oldo
před 1 rokem

Tady je to skvadra naivních optimistů.Dokud nebude nesrovnatelně hůř,nic se nezmění,není to možné.Podívejte se okolo sebe a přestaňte si lhát do kapsy!

Haskuv Duch
Haskuv Duch
před 1 rokem
Odpověď uživateli  oldo

Co tímto chtěl realista říct?

Jeef
Jeef
před 1 rokem
Odpověď uživateli  Haskuv Duch

realista říká,že ještě nemá hlad,může svítit a není mu zima.Nechal by to vyhnít.

vachav
vachav
před 1 rokem
Odpověď uživateli  Haskuv Duch

Pravdu!!

Lubez
Lubez
před 1 rokem
Odpověď uživateli  vachav

To není pravda. To je rezignace.

kutnohorsky
kutnohorsky
před 1 rokem

Jen malinko k článku: Nic není nemožné! Myslel jsem si, že se u nás socialismus nemůže položit, vždyť vláda měla pod palcem vojsko, které bylo minimálně 10x větší než současné, LM, SNB …a ejhle. Lidové milice neuhlídaly fabriky…, no jak to dopadlo víme. Kotrmelec do marastu. Prostě, možné je i zdánlivě nemožné…

cablik
cablik
před 1 rokem
Odpověď uživateli  kutnohorsky

Pokud se velmoci domluví tak s námi opět zametou chtělo by to opravdu neutralitu a ať nám dají všichni pokoj. Globalistické organizace jsou cesta do pekel přeji si aby tam bylo co nejvíce lidí na demonstraci.

kutnohorsky
kutnohorsky
před 1 rokem
Odpověď uživateli  cablik

Neutralita je problém. Za tu se musí někdo zaručit. V roce 68 chtěl neutralitu v OSN československý ministr zahraničí Hájek. Se zlou se potázal a ještě si své potom protrpěl v osobním životě…

JK
JK
před 1 rokem
Odpověď uživateli  kutnohorsky

V roce 1968 jsme nemohli být neutrální, protože jsme byli na základě dohody vítězných mocností na Jaltě, začleněni do sféry vlivu SSSR. S ním jsme následně tvořili jednu ze stran tehdejší studené války. Požadovat za takové situace neutralitu, pouhých 23 let po skončení 2. sv. války která stála SSSR přes 26 milionů obětí a hrozil… Číst vice »

spartak
spartak
před 1 rokem

Konečně se objevil proud odporu ,ale? Vše směřuje ke stejnému a tedy eliminovat síly jako Sládka . Nová vlna je podpořena energ.krzizí a Ukrajinou ,to je velmi silný spojenec opozice a v Brno se konečně také probouzí ,tak sláva.