Detektivka sabotáže plynovodu by mohla mít pokračování

Svět se zbláznil a my musíme být připraveni na ty nejneuvěřitelnější varianty.

Grafická koláž zachycuje dementního Bidena v osvěžující koupeli z protrženého plynovodu Nord Stream. Říkáte státní terorizmus? Tak americké! 

Incident se záhadným zmizením britského bojového plavce Lionela Crabbeho v roce 1956 při potápění v přístavu Portsmouth u sovětského křižníku „Ordžonikidze“, který do Velké Británie dopravil delegaci vedenou Chruščovem, zůstal nevyřešený.

Spekulace médií, že se mohlo jednat o pokus britských zpravodajských služeb zaminovat sovětský křižník časovanou minou, zůstaly spekulacemi.

Křižník „Ordžonikidze“ se bezpečně vrátil domů a Britové brzy rozpoutali Suezskou válku, ke které – jak zjevně věřili v Londýně – by se smrt Chruščova mohla hodit.

Moskva nijak nereagovala na senzační zprávy o zmizení britského bojového plavce vedle sovětského křižníku ani o jeho spojení s MI6. A přibližně po roce se objevila zpráva, kterou drsní sovětští námořníci nekomentovali.

Zpráva informovala, že ve stejném přístavu Portsmouth bylo objeveno bezhlavé tělo nešťastného Crabbeho. Říká se, že takhle mohou skončit násilné podvodní bitvy.

Doba podmořských bitev 50. let však pominula a dnes máme jinou realitu.

Není pochyb o tom, že na explozi na plynovodech v Baltském moři se podíleli ti nejlepší v NATO – britští bojoví plavci. Do hloubky 80 m se mohou ponořit pouze vyškolení profesionálové se speciálním vybavením a takovou školu mají v severoatlantickém bloku jen Angličané.

Je zcela zřejmé, že tuto operaci provedli ve spolupráci s Američany, aby zastavili dodávky plynu do kontinentální západní Evropy. Byli si přitom jisti, že žádná pomsta od evropských „spojenců“ nebude následovat. I když teoretické důvody pro takovou pomstu by byly.

Mezi Velkou Británií a Norskem je položen plynovod „Langeled“, který spojuje norské naleziště plynu Ormen Lange s britským terminálem Easington. Plynovod má propustnou kapacitu 20 miliard metrů krychlových/rok, což odpovídá 1/5 roční spotřeby zemního plynu Spojeného království.

A vůbec není vyloučeno, že německé tajné služby by mohly být v pokušení vyhodit toto potrubí do povětří jako pomstu Britům: zmrzneme spolu. Ano, možná konspirace.

Je taky možné, že některý, ze ztrát frustrovaných bossů Wintershallu, najme skupinu hlubinných sabotérů, aby dosáhli rovnováhy s Brity. Vždy se najdou tací, kteří jsou na něco takového připraveni.

A přestože taková domněnka zavání fantastickou detektivkou, realita, do níž Anglosasové vrhají svět stále hlouběji a stále drzeji, začíná připomínat detektivku s prvky fantasy.

Existují však také obří tankery LNG, které dodávají zkapalněný zemní plyn na Britské ostrovy. To je obecně snadná kořist pro jejich podvodní lovce. Říkáte neuvěřitelné? Ale nemůžete nesouhlasit s tím, že svět se zbláznil a je třeba se připravit na ty nejneuvěřitelnější varianty.

Autor: DMITRIJ SEDOV, pro Pokec24 přeložila Janinna

zdroj: https://bit.ly/3fxjBIp

5 5 hlasy
Hodnocení článku
2 komentáře
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
cablik
cablik
před 1 rokem

Nemyslím že by Rusové udělali něco takového ale asi to bude zapotřebí pokud nedostanou světoví teroristé přes hubu tak budou dělat stále horší věci.

vik
vik
před 1 rokem

No když jsme uvěřili na novičoky, sestřelování civilních letadel i Vrbětice, tak proč neuvěřit jakýmkoliv dalším peckám…Vždyť se to stává normou.