Politické procesy se rozjíždějí naplno: Čermák a Tušl mají jít sedět “natvrdo”. Začíná další vlna vypínání svobodných webů? Co ukážou další demonstrace nepodvolených v Praze a v Brně? Hovory na pravici: Za názor do basy?

RADEK POKORNÝ komentuje další případy “výroby” vězňů svědomí současným tyranským režimem, vidí v tom již zcela zjevné paralely nejen s tím předlistopadovým a mapuje situaci před protivládními demonstracemi na státní svátek 28. října i dalšími chystanými aktivitami hnutí odporu nepodvolených

Radek Pokorný
Radek Pokorný

Ve středu 26. října – dva dny před svátkem vzniku republiky (a dalšími protivládními demonstracemi v Praze a v Brně) – Fialův režim opět předvedl v praxi, že výroba politických vězňů je již přirozenou součástí vládnutí této Bruselské pětky. Svoboda slova (jakož v podstatě všechny další základní občanské svobody zaručené ústavou) jsou pro ně jen bezcenný cár papíru.

Kritizovat vládní válečnickou ukrajinskou linii či instituce jako je NATO a Evropská unie, je pod trestem vězení zakázáno. Zatímco Rakušanovo ministerstvo vnitra ještě ani nedokončilo cenzorní a represivní normy v KRITU na likvidaci posledních zbytků svobody slova, policejní a justiční orgány již “makají”, zatýkají a posílají do vězení první oběti. Ve středu byly odsouzeni první dvě, které režim zjevně vybral pro výstrahu ostatním, kteří by chtěli své ústavní právo na svobodu projevu (a jeho šíření) uplatnit.

Novodobí “plastici”?

Korporátní média je okamžitě onálepkovala jako “známé dezinformátory”, potížisty, se kterými je třeba po bolševicku zatočit. Represívní aparát si dal záležet, aby nešlo o lidi z akademického prostředí či o výrazné osobnosti mediální či politické scény. To by mohlo vyvolat nežádoucí reakce a solidaritu všech, kteří vědí, že svoboda je jen jedna, je nedělitelná – a také za to demonstrují v ulicích.

Státním zástupcem Ondřejem Hulou a kladenským soudcem Vítem Sochovským vyrobení noví političtí vězni – Patrik Tušl a Tomáš Čermák obklopení Rakušanovými policisty

Za oběti byli proto vybráni lidé odporující režimu takzvaně na vlastní pěst, žijící svým vlastním disidentským životem. Takoví, jejichž názory jsou v mnohém natolik radikální, že lze doufat, že se k nim většina probouzejícího se hnutí odporu nepřihlásí. Jenže svoboda (projevu na místě prvním) je opravdu jen jedna: Buď je, nebo není.

Připomíná to první zásahy bilakovského režimu proti roztříštěné opozici v roce 1976, kdy ve vězení skončili „máničky“ z okruhu undergroundové hudební skupiny The Plastic People of the Universe. Také v tomto případě si režim vybral “nejslabší kusy” k zastrašení většinové společnosti, která se již s Husákovou pookupační věrchuškou smiřovala. Tehdy se odsouzení “Plastiků” stalo impulsem ke vzniku Charty 77, tedy k propojení opozičních osobností napříč názorovým spektrem.

Uvidíme, zda středeční rozsudek kladenského okresního soudu, který za “hanobení ukrajinského národa a podněcování k nenávisti” odsoudil nezávislé publicisty Tomáše Čermáka a Patrika Tušla povede k něčemu podobnému. Rozsudek zatím není pravomocný, obžalovaní i státní zástupce si ponechali lhůtu na odvolání. Oba muži nicméně dál zůstávají ve vazbě (Patrik Tušl v ní držel protestní hladovku).

10 měsíců a půl roku za názor

Podle soudce Víta Sochovského se oba muži dopustili hanobení ukrajinského národa a podněcování k nenávisti ve veřejně sdíleném videu. Tento “hrdelní zločin” prý spočíval v tom, že odmítali podporu neonacismu na Ukrajině a kritizovali ukrajinské migranty “vítané” českou vládou s merkelovským “Wir schaffen das!”. Ostatně právě s tímto provařeným heslem toliko přeloženým z němčiny (Zvládneme to!) chystají režimem živení a financovaní “Chvilkaři” demonstraci na podporu Fialovy vražedné vlády. Asi to bude něco jako slavná “Manifestace Čechů za Říši” po atentátu na Heydricha.

Ideově zdatný prokurátor (státní zástupce) Ondřej Hula před médii uvedl, že jednání obžalovaných považuje za vysoce společensky nebezpečné, neboť oba publicisté letos v srpnu na sociálních sítích živě vysílali video, v němž “dehonestovali” Ukrajince. Ne marně soudruhům poslancům, prokurátorům a soudcům zvýšili Fialoví o desetitisíce jejich beztak astronomické platy (zatímco ožebračovanému “lidu” je kromě energií užírá šílená inflace), aby se na ně mohli spolehnout.

pp

Soudruh prokurátor je tedy “dle zadání” obžaloval podle gumového “pendrekového” paragrafu za “hanobení a podněcování k nenávisti.” V závěrečné řeči uvedl, že obžalovaní prý hanobili celý ukrajinský národ a vyzývali k násilí a k boji proti němu. Zástupci totalitního státu se zvláště nelíbilo, že video shlédlo několik tisíc lidí a bylo opakovaně sdíleno. Jak by ne? Právě tak se totiž naplňuje ústavou zaručené právo na svobodu slova a projevu, které musí být zničeno.

Tomáši Čermákovi, u nějž prý zaznamenal vyšší “sebereflexi” (za socíku “sebekritiku”), navrhl deset měsíců, Patriku Tušlovi rovnou 20 měsíců žaláře. Soud nakonec uložil Tušlovi trest 10 měsíců a Čermákovi půl roku vězení. Rozsudek sice není pravomocný, ale oba političtí vězni sedí (ve vazbě) už od srpna, kam je poslal Obvodní soud pro Prahu 1.

Mimochodem: V den začátku tohoto jednoznačně politického procesu byla od rána zablokována webová stránka webu Aeronet – AE News, a jeho blokace dosud trvá. A to si vládní Pětidemolice ještě ani nestačila “odmávnout” připravované protiústavní protektorátní zákony.

Přibývá zablokovaných facebookových profilů, už blokují i historika, který rozkrývá “mravní bahno” hlavního pretedenta Fialových guerill na Hrad. Svoboda slova prostě už není v naší zemi v ohrožení. Je systematicky likvidována způsobem, který je nám dobře znám z okupací a protektorátů předchozích totalitních režimů. A stejně tak skončí.

Represe nás nezastaví

Ukrajinský ko-premiér Petr Fiala to ostatně řekl jasně: Jsme ve válce. Jenže nikoli v té, kterou vede Západ proti Rusku na ukrajinském bojišti, ale ve válce s vlastními občany. Desítky tisíc lidí podepsaly petici za odstoupení vlády. Na režim to ovšem neudělalo valný dojem. Dál odmítá, byť jen diskutovat s představiteli opozice – jak té politické, tak občanské.

Atmosféra proto dále houstne. 28.10.2022 bude “dialog s hluchými” pokračovat v Praze a v Brně (ve 14 hodin na pražském Václavském náměstí, ve stejný čas na brněnském Zelném Trhu). 17. listopadu pak hnutí odporu chystá masovou demonstraci v Praze na Letné, a potom pochod Prahou. Pokud režim, jenž vede stát a národ do záhuby, doufá, že represemi odradí stále mohutnější část probuzené veřejnosti od protestů a aktivního odporu, je na omylu úplně stejně jako jeho totalitní předchůdci.

pp

Řada významných osobností hnutí odporu se také sejde na tradičních Hovorech na pravici v pondělí 7. listopadu od 17 hodin v Praze na Novotného lávce. Téma je samozřejmě více než aktuální: Za názor do basy? Aneb jak se bránit zvůli novodobých cenzorů a diktátorů.

Setkání uvede filosof Jiří Fuchs výkladem „Jak se pozná totalita“. Poté se svými příspěvky vystoupí bezpečnostní analytik a zakladatel PRAK Jan Schneider, šéfredaktor Protiproudu Petr Hájek, nově zvolená senátorka Jana Zwyrtek Hamplová, ředitel Společnosti pro obranu svobody projevu Vlastimil Veselý, analytik IVK Ladislav Jakl a místopředseda Akce D.O.S.T. Michal Semín. Program i následnou diskusi s přítomnými bude moderovat předseda Akce D.O.S.T. Petr Bahník.

Fialoví zrádci národu ordinují válku, chudobu, krizi a zimu.

Vypadá to však, že je navzdory všem represím a politickým procesům čeká horký podzim.

 

Zdroj

5 5 hlasy
Hodnocení článku
20 komentářů
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
heriot
heriot
před 1 rokem

Opět se ale bohužel ukazuje jak těžce zradil Zeman své příznivce a voliče a kam klesl, když tyto excesy nechává bez povšimnutí a k tomu vyznamená Zelenského. U těch dvou může kdykoli trestní stíhání zastavit, ústava je zcela na jeho straně v důvodech. A to zvěrstvo od Rakušana může aspoň veřejně odsoudit když nenajde odvahu se Putinovi… Číst vice »

kutnohorsky
kutnohorsky
před 1 rokem
Odpověď uživateli  heriot

To by byl poprask, kdyby někdo někam pověsil Rakušana…

Kastelan
Kastelan
před 1 rokem
Odpověď uživateli  heriot

Zeman už je pouze stín svého bývalého já, asi už chce mít klid a nějak to dožít. Je to škoda. Já jsem vždy tvrdil, že už podruhé neměl být zvolen. Sice jsem ho volil také, ale jen proto, že zástup zoufalců na jeho místo mi nic jiného neumožnil. Teď je to… Číst vice »

Karel2002
Karel2002
před 1 rokem

To je teprve začátek. Hlavní žalobci Stříž s Bradáčovou přece jasně řekli, že se pokusí dostat do vězení každého, kdo nebude mít rád Zelenskeho, Bidena resp. Fialu, Rakušana, Jurečku, Bartoše, Pekarovou a naopak bude mít rád Putina. Oni vystudovali právnickou fakultu, tak tomu právu musí přece rozumět. Příští volby jsou až v říjnu… Číst vice »

vaclav
vaclav
před 1 rokem
Odpověď uživateli  Karel2002

No asi by museli vybudovat koncentrační tábory . Věznice jsou plné

Kastelan
Kastelan
před 1 rokem

To, že Rakušan nebude žádný jaderný vědec, je už podle jeho vizáže propuštěného pacienta psychiatrie jasné. Ale že udělá takovou prasárnu a vyvěsí něco tak neskutečně buranského na svoje ministerstvo, je prostě něco, co se mi snad jen zdá. A ještě neuvěřitelnější je, že mu tohle dovolí premiér, který si hraje na… Číst vice »

kutnohorsky
kutnohorsky
před 1 rokem

No to co vyvěsil Rakušan na státní budovu ministerstva je debilní, veřejně prohlašuji, že tento ministr je deBill a klidně za to budu bručet ve vlhké kobce! Ona tam nepatří ani ta ukrajinská vlajka. Ať si to ministři věší na sekretariáty svých stran ať je vidět jejich ubohost…

cablik
cablik
před 1 rokem

KDY SE VE SKUTEČNOSTI ZAČAL OSNOVAT VELKÝ RESET A KDO ZA NÍM STOJÍ?
Toto je temný původ Schwabovy agendy Great Reset, která říká, že bychom měli jíst červy a nemít žádné soukromé vlastnictví, abychom „zachránili planetu“. Agenda je temná, dystopická a navržená tak, aby odstranila miliardy nás „normálních lidí“…

https://pravyprostor.net/?p=151306

cablik
cablik
před 1 rokem

Jo však jsem to psal už dávno liberální nacisti jsou daleko horší než komunisti a socialismus. Je nejvyšší čas jim vystavit stopku nebo bude daleko hůř.

spartak
spartak
před 1 rokem

Oběti pro výstrahu? Jistě.Odvolání proti rozsudku přinese podmíněné tresty a jak je z fotografií jasné ,tak oba zločinci jsou v okovech demokracie. Kdejaký pablb používá příměr “soudruh”, no když mu to dělá dobře.Vždyť žijeme v době fašistů ČR

Haskuv Duch
Haskuv Duch
před 1 rokem
Odpověď uživateli  spartak

Oni si třeba mezi sebou říkají “soukmenovče”….

Václav Dvořák
Admin
Václav Dvořák
před 1 rokem
Odpověď uživateli  spartak

Máte pravdu, místo “soudruh” by se dnes mělo těm aktivistickým individuím říkat “parteigenose”.

kutnohorsky
kutnohorsky
před 1 rokem

Tak trochu si myslím, že i tento článek je psán ve stylu 70 let min. stol. Je li pravdou, že jmenování zlotřilci používali nevybíravá slova a opravdu Ukrajincům přemrštěně vyhrožovali a k čemu se měli doznat tak, to by se mi taky nelibilo. Bohužel jsem neviděl. Tedy já taky považuji Zelenského za zfetovaneho

.

kutnohorsky
kutnohorsky
před 1 rokem
Odpověď uživateli  kutnohorsky

Dokončím: …pitomce. Je li pravdou co tu píšu že jmenování byli sprostí tak trest pro oba: 10 hodin veřejně prospěšných prací ve správním řízení. A pro mne: dívat se 2 hodiny na podobiznu Fialy…

skeptik
skeptik
před 1 rokem
Odpověď uživateli  kutnohorsky

Jestliže je přitěžující okolností že byli sprostí a přáli si smrt banderonacistů, tak pokud by měl platit zákon pro všechny stejně, tak by nestačili věznice pro ty, kteří v diskuzích na Novinkách vyvolávají nenávist proti Rusku a sprostými výrazy se to tam jen hemží.

vera havrankova
vera havrankova
před 1 rokem
Odpověď uživateli  skeptik

Bravo, souhlasím! A za takové nechutné zvěrstvo, co nechal Rakušan vyvěsit na budově spolu s ukrajinskou vlajkou, by měl jít sedět!!!

tomaskova
tomaskova
před 1 rokem
Odpověď uživateli  vera havrankova

Já to vidím jako výraz naprostého zoufalství a bezmoci, protože jedině bezmozek může něco takového udělat. U rozumných lidí tím nezaboduje, jedině u stejně postižených, jako je on a celá pětikola.

adam
adam
před 1 rokem
Odpověď uživateli  vera havrankova

Rakušan s odpudivou výzdobou ministerstva a debilním videem, Černochová s tričkem s vulgární urážkou na adresu ruského prezidenta, Lipavský, jehož hloupost a nevzdělanost hvězd se dotýká a samozřejmě Fiala, jenž pouze vysílá signály…Ti všichni (a mnozí další) by měli sedět na lavici obžalovaných, nikoliv ti v článku uvedení…

vaclav
vaclav
před 1 rokem
Odpověď uživateli  adam

No dle dřívějších zvyků by tato vláda mněla být vyhozena z oken a ne na smetiště ale na halapartny

vera havrankova
vera havrankova
před 1 rokem
Odpověď uživateli  adam

A nejhorší je, že naše jaderné elektrárny vede ta, která otevřeně napadá Rusko a mění jejich dodávané tyče za americké, i když sama přiznává, že jsou horší a mají kratší životnost. Nechci, aby naše jaderné elektrárny řídila fanatička – možná na kokainu závislá – Drábová!