Projev Lenky Procházkové na Zelném trhu v Brně 28. října 2022

Lenka Procházková
Lenka Procházková

MY a ONI

ONI nevědí nic o duši českého národa, a přesto NÁM, kteří národ tvoříme, dnes vládnou. Právě proto byl změněn volební zákon. Aby se utvořila dnešní koalice politických amatérů a kolaborantů. Premiér této vlády je sice politolog, ale přesto neví, co to znamená být státníkem. Nechápe, že je to poslání. Které vyžaduje moudrost filozofa a schopnost politicky jednat. Ve prospěch České republiky. Je tragické, že v době ekonomické a energetické krize předsedá Radě EU člověk, který bez výčitek svědomí zrazuje zájmy vlastní země a šmelí s její budoucností jako kupčík Na Tržišti. (1) Prezentuje se jako vzdělanec a demokrat, tituly se mu téměř nevejdou na vizitku. A přitom nechápe, že základem demokracie je DISKUZE. Když v únoru nařídil blokaci nezávislých internetových stránek, přiznal, že to vyžadovalo odvahu. Takže máme velmi odvážného premiéra, který se nebojí porušit ústavu. Zřejmě pokládá za přežitek, že cenzura je nepřípustná. Místo starobylého českého kréda, že Pravda vítězí, posvěceného našimi dějinami, současný premiér sází na to, že silnější vítězí. Vládní koalice ukazuje svaly, protože má ve Sněmovně pohodlnou většinu. Takže opozice nemá možnost vyslovit nedůvěru této zákeřné a protičeské vládě, která nás vede do propasti a kromě našich životů ničí i naši národní čest.

SPD má ve Sněmovně jen dvacet poslanců. Ale přesto se jich vládní koalice bojí. A proto je označuje za extrémisty. Z dobového hlediska byl ovšem extrémistou i Mistr Jan Hus. Odsoudili jej jako kacíře, protože svými názory probouzel lidi k samostatnému přemýšlení o stavu země a světa , o pokrytectví vrchnosti a o schopnosti člověka postavit se na odpor a žít v souladu se svým vědomím a svědomím. Jan Hus byl nejen moudrý, ale i statečný. Neodvolal ani před koncilem. A víme, kam to vedlo. Pak se rozpoutala husitská revoluce. První revoluce v evropských dějinách, která vznikla kvůli svobodě názoru a svobodě víry. Na straně husitů statečně bojovali i mnozí šlechtici. Tehdejší skutečná elita národa.

A jakou elitu máme dnes? Pohleďme na tu partičku ochočených ochotníků, co sedí ve Strakovce. Kdyby neměli pod palcem média a za zády kibice, kteří jim radí, kterou protinárodní kartu vytáhnout dnes a kterou zítra, byla by to jen sebranka podomních podvodníčků. Agentů s teplou vodou, jak říkala moje babička. Ale oni ani tu teplou vodu nedokážou zajistit. Natož plyn, benzín, naftu a potraviny. Zato mají v popisu práce velkorysé vyzbrojování Ukrajiny.

Když premiér oznámil, že jsme ve válce, tvářil se tak odhodlaně, že markytánka Černochová v něm zřejmě viděla udatného sexy vojevůdce. Místo drátěné košile si navlékla přiléhavé tričko s vulgárním anglickým nápisem. Tím veřejně manifestovala pod jakým praporem a v jakých zájmech je ta JEJICH válka vedena. NÁS, kteří to platíme, a teprve zaplatíme, se nikdo neptal. Čí je to tedy země? Naše, nebo těch loutek ve Strakovce? Těch marionet, které spravují republiku jako svěřenou cizí državu a NÁS, skutečné vlastníky, pokládají za své poddané? JEJICH tzv. veřejnoprávní televize nám denně vtlouká do hlavy vybraná slova, která smíme používat. Slovo MÍR k nim nepatří. Intelektuál premiér se kvůli tomu naučil i znakovou řeč. Aby jeho signály pochopili i nedoslýchaví diváci. Odpusťte mi, že používám humor. Ale nepřijela jsem do Brno proto, abych vás rozplakala. Na slzy vždycky je moc brzy.

Dnes je 28. října – výročí založení Československa. Republiky, která za pouhých dvacet let dokázala, že lidé, kteří v ní žijí, si zaslouží respekt Evropy i světa. Když byl ten suverénní a demokratický stát obětován zradou tehdejších západních Spojenců, starobylé ideály a víra našich předků nebyly zdeptány. Ani nastolením německého protektorátu! Statečnost našeho zahraničního i domácího odboje dokázala, že na konci druhé světové války stálo Československo na straně vítězů. Na tento zářný příklad z naší novodobé historie asi pan politolog (úřadující dnes ve Strakovce) zapomněl. Je už načase mu připomenout, že žádný strom neroste do nebe, i kdyby jej hnojili tou nejdražší zaoceánskou mrvou.

Je načase premiérovi a jeho vládě připomenout trestní zákoník. Nejen paragraf o zneužití pravomoci, ale především trestné činy proti MÍRU. Například podněcování útočné války, styky ohrožující mír a zneužití zastupování státu. Ale také jim připomeneme, což se týká především ministra vnitra, ministryně války a ministryně „přes vědu“, paragraf 356 – Podněcování k nenávisti vůči skupině osob.

Milí přátelé, teď opravdu není čas na malověrnost a ustrašenost. BÁT SE MUSÍ ONI, až MY na ně podáme trestní oznámení. Nic není ztraceno, dokud to nevzdáme MY sami!

Děkuji vám za pozornost a přeji nám hodně odvahy, budeme ji potřebovat.

—————————————————————————

Vysvětlivka (1): V pražské ulici Na Tržišti sídlí ambasáda USA.

5 7 hlasy
Hodnocení článku
8 komentářů
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
Jana
Jana
před 1 rokem

Článek skvělý, fundovaný, bohužel, pro Zelný trh nevhodný. Přednes slabý, demonstrace si žádá plamenného řečníka, který dovede lidi strhnout. Tam není čas na dlouhé promýšlení významu slov, která slyšíte. Každé slovo, každá věta musí jasně vletět do ucha. SPD takového řečníka nemá!

Lubez
Lubez
před 1 rokem
Odpověď uživateli  Jana

Přesně zhodnoceno, ono i v politických prohibicích v různých TV jsou všichni jako zmoklé slepice. Reakce v duchu neurazit jeden jediný …

standa
standa
před 1 rokem

Bylo to pěkné a dobře řečeno. Michprdové mají sešlost na Václaváku – je jich tam také dost. Nikdy jsem si nemyslel, že Češi si nechají takhle vymydlit mozky a budou podporovat fašisty ! Kdo podporuje Ukrajinu – podporuje fašisty, bohužel.

Anonym
Anonym
před 1 rokem

Děkujeme ti Lenko.

tomaskova
tomaskova
před 1 rokem

Skvěle řečeno, měl to slyšet celý národ, to byla slova, která dokáží v lidu probudit vlastenectví a stmelit je do jednoho šiku. Tato slova měla zaznít i na Václaváku, namísto bezduchých hesel pana Vrábela.

cablik
cablik
před 1 rokem

Přesně tak banda slouhů která se nás snaží ekonomicky zahubit zeleným blábolem a také zatáhnout do války s Ruskem. Jinak v té zaoceánské mrvě spěj a říká se jí dolar.

spartak
spartak
před 1 rokem

Nebyl jsem na Zelňáku ,ale jsem rád ,že Brno má alespoň špetku hrdých občanů .

vaclav
vaclav
před 1 rokem

Naprosto skvělé vyhodnocení dnešní situace.