Ve Spojených státech předpověděli porážku amerických sil na Ukrajině ruskou armádou

Bývalý pracovník Bílého domu Roberts: Rusko zničí divizi “Screaming Eagles” Spojených států na Ukrajině

Zahraniční zdroj
Zahraniční zdroj

Ruská armáda zničí 101. americkou výsadkovou divizi “Screaming Eagles”, pokud vstoupí na území Ukrajiny . Paul Craig Roberts, bývalý zaměstnanec Bílého domu za vlády Ronalda Reagana , o tom psal 27. října na svých webových stránkách .

Domnívá se, že Spojené státy americké, tváří v tvář porážce ozbrojených sil Ukrajiny (AFU) od ruské armády, mohou zvážit vyslání jednotky nedávno nasazené v Rumunsku na bojiště.

„Výsadkové jednotky obvykle nejsou vybaveny těžkými zbraně. Lehce vyzbrojená výsadková divize bude pravděpodobně roztrhána na kusy těžkými zbraněmi ruské pěchoty, “uvedl Roberts.

Pokud se takový scénář uskuteční, bude podle něj muset Bílý dům v reakci na zničení svých výsadkářů zvýšit sázky. Roberts uvedl, že zničení „divize tak prestižní jako Screaming Eagles“ by eskalovalo konflikt na straně Spojených států.

Den předtím ruský velvyslanec ve Spojených státech Anatolij Antonov řekl, že Washington se stále více zapojuje do ukrajinského konfliktu. Amerika podle něj udělala z Ukrajiny „bojiště s Ruskem“.

Již dříve, 22. října, velitelé 101. divize amerických výsadkových jednotek dislokovaných v Rumunsku deklarovali připravenost překročit hranice a vstoupit na území Ukrajiny v případě vyhrocení konfliktu.

Zástupce mluvčího ministerstva zahraničí Vedant Patel 7. října řekl, že Spojené státy se ukrajinského konfliktu nezúčastní. Úřady země nehodlají vyslat svou armádu, aby se účastnila bojů na Ukrajině nebo zaútočila na ruské jednotky, řekl.

Mezitím komentátor Al Mayadeen Ahmad Haj Ali navrhl, že rozmístění americké 101. výsadkové divize „Screaming Eagles“ v Rumunsku by mohlo naznačovat začátek globálního konfliktu a třetí světové války.

Předtím, 22. září, ruský ministr zahraničí Sergej Lavrov řekl, že Moskva nedovolí Západu použít Ukrajinu jako odrazový můstek k vytváření bezpečnostních hrozeb pro Rusko.

O den dříve mluvčí Kremlu Dmitrij Peskov naznačil, že Rusko je v poslední době na Ukrajině konfrontováno s vojenským potenciálem celého NATO a řady dalších nepřátelských zemí.

Ruská speciální operace na ochranu Donbasu , jehož obyvatelé odmítli uznat výsledky státního převratu na Ukrajině v roce 2014 , pokračuje. Rozhodnutí o jejím konání padlo 24. února na pozadí vyhrocené situace v regionu kvůli zvýšenému ostřelování Donbasu ukrajinskými jednotkami.

Zdroj

4.8 8 hlasy
Hodnocení článku
16 komentářů
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
cablik
cablik
před 1 rokem

Nová korýtka pro neúspěšné Piráty v úřadu za miliardu. Jsou normální? Okamura už kolikát nevěří, že vláda může být tak šílená
https://www.parlamentnilisty.cz/arena/rozhovory/Nova-korytka-pro-neuspesne-Piraty-v-uradu-za-miliardu-Jsou-normalni-Okamura-uz-kolikat-neveri-ze-vlada-muze-byt-tak-silena-718835

Máte stejně zaprodané politiky jako my. Vlastizrádná banda. S „Jánošíkem“ na demošce v Košicích jsme slyšeli ještě horší věci
https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Mate-stejne-zaprodane-politiky-jako-my-Vlastizradna-banda-S-Janosikem-na-demosce-v-Kosicich-jsme-slyseli-jeste-horsi-veci-718823

Lubez
Lubez
před 1 rokem

Je to zde vojenskostrategický blb vedle blba, že Karle2002.

Karel2002
Karel2002
před 1 rokem
Odpověď uživateli  Lubez

A jaké je vaše řešení současné napjaté situace?

Haskuv Duch
Haskuv Duch
před 1 rokem
Odpověď uživateli  Karel2002

Čekat na volby. A když se nepovedou, tak na další. A nebo na další. Čekat a čekat, doufat a doufat. Hlavně, proboha, žádný aktivní odpor, projev iniciativy. To je ten váš recept. Ten úmysl přivodit stav naprosté otupělosti ve společnosti totiž z vašich příspěvků zde přímo čiší. Kdo ví, jaký stav politický, ekonomický či sociální zde… Číst vice »

Lubez
Lubez
před 1 rokem
Odpověď uživateli  Karel2002

Vážený pane, já nemám recept a ani kompetenci k řešení. Já mohu pouze diskutovat a občansky se angažovat. Ale nebudu slepě tlachat a čekat na zázrak. Do dalších voleb může již naše republika neexistovat. To je oč tu běží. A žvásty o strategii Putina??? Nemám slov. Nikdo zde nebere v úvahu spoustu dalších okolností. Schopnost válečného průmyslu,… Číst vice »

cablik
cablik
před 1 rokem

NATO chce umístit jaderné rakety na finskou ruskou hranici – Finsko říká ano
https://zvedavec.news/komentare/2022/10/9382-nato-chce-umistit-jaderne-rakety-na-finskou-ruskou-hranici-finsko-rika-ano.htm

Karel2002
Karel2002
před 1 rokem
Odpověď uživateli  cablik

No a co? Tak Rusko na finsko ruskou hranici umístí i své jaderné rakety.

Plebej
Plebej
před 1 rokem
Odpověď uživateli  Karel2002

… a k těm svým jaderným Rusové při své hranici přidají i jejich pár skvělých systému protiraketové obrany. To aby si pak Finové, kteří zřejmě touží po konfrontaci (pro cizí zájmy), vychutnali to, co tak přejí ruským sousedům.

cablik
cablik
před 1 rokem
Odpověď uživateli  Plebej

To by bylo zbytečné v téhle situaci je třeba nastavit obranu na vytyčený směr. A pokud by něco začalo tak musí zlikvidovat ty co za tím stojí a zbytek fašistů se poté rozprchne.

cablik
cablik
před 1 rokem
Odpověď uživateli  Karel2002

Hele člověče vy jsem opravdu nepatříte vám to je jedno že se zvyšuje napětí které může skončit tragicky pro všechny.

Karel2002
Karel2002
před 1 rokem
Odpověď uživateli  cablik

Jak tomu my dva můžeme zabránit?

Lubez
Lubez
před 1 rokem
Odpověď uživateli  Karel2002

Přestat číst vaše příspěvky a jsme v půli cesty.

cablik
cablik
před 1 rokem
Odpověď uživateli  Karel2002

Nejsem sám věřím že nás je většina co nechtějí válku dokonce ji nebudou chtít ani ti co podporují korporátní fašistický režim.

cablik
cablik
před 1 rokem

No tak jestli je tam pošlou tak jsou rozumu mdlého 1 divize nic nezmůže a jen by si koledovali o ohromný malér.

Plebej
Plebej
před 1 rokem
Odpověď uživateli  cablik

Pokud by svou 101. výsadkovou nasadili na Ukrajině proti ruským jednotkám, netrvalo by to pak už ani tak dlouho a na zemské severní polokouli by se značně oteplilo. To bez ohledu na to, jestli je léto či zima. Malér by totiž vykoledovali nejen sobě, ale i nám. Výsadkáři jsou tak jako tak předurčeni ke… Číst vice »

cablik
cablik
před 1 rokem
Odpověď uživateli  Plebej

Právě to by byl ten ohromný malér a nebo situaci vyřeší Rusko bez jaderných zbraní rychleji torpédy Poseidon.