Protest Klubu 2019

Trváme na tom, že Parlamentní listy nejsou dezinformačním zdrojem, protože pojem „desinformace“ náš právní řád ani neumí definovat, jak zjistili legislativci na ministerstvu vnitra. Ze strany ministra Rakušana jde tedy o cílenou a lživou pomluvu.

Jan Schneider
Jan Schneider

Parlamentní listy

Ministr vnitra Vít Rakušan v televizním pořadu OVM v neděli 16. října 2022 prohlásil doslova: „Samozřejmě, že projednáváme energetické záležitosti, samozřejmě, že vás budu informovat o tom, jak vypadá stav migrace v České republice, jak vypadalo jednání v Lucemburku, ale pokud vy říkáte, že svoboda veřejnoprávních médií, opravdová svoboda, v této chvíli není tématem, tak já si právě myslím, že ve chvíli, když poslanci sdílejí články z Parlamentních listů a podobně, sami jsou šiřiteli desinformačních zdrojů, tak v té chvíli si myslím, že nezávislá veřejnoprávní média, která nebudou pod vlivem jedné politické garnitury, a rozhodí se ta zodpovědnost velmi logicky mezi obě dvě komory, já si teda myslím, je to velmi důležitý zákon právě do té neklidné doby, protože jestli v té neklidné době kromě ekonomické pomoci, na kterou myslíme, pomoci s energiemi, na kterou myslíme, tak jestli je něco důležité, tak to je i stabilita a nezávislost médií. Pokud vy tohle podceňujete, tak to možná vyplývá z toho, jak jsem teď viděl nějaké statistiky, že asi i mnoho lidí, kteří vaše hnutí podporují, prostě těm dezinformacím bohužel podléhají.“

Kromě těch těžko srozumitelných pasáží je tam bohužel i ona zvýrazněná, která kostrbatě dělá rovnítko mezi těmi, kteří sdílejí články z Parlamentních listů, a šiřiteli „dezinformačních zdrojů“.

My, níže podepsaní, publikujeme v Parlamentních listech, a jsme tímto výrokem ministra vnitra uraženi a cítíme se tím být dotčeni i na své pověsti.

Trváme na tom, že Parlamentní listy nejsou dezinformačním zdrojem, protože pojem „desinformace“ náš právní řád ani neumí definovat, jak zjistili legislativci na ministerstvu vnitra. Ze strany ministra Rakušana jde tedy o cílenou a lživou pomluvu, vyslovenou se záměrem poškodit jak Parlamentní listy, tak i publicisty, kteří do nich píší, stejně tak i čtenáře, kteří je čtou.

Ministerstvo vnitra v současné době klopotně připravuje jakousi normu, která by měla zamezit tomu, co dříve ministerstvo nazývalo „dezinformacemi“ (nyní tento pojem používají už jen ti nepoučitelní). Máme za to, že výrok ministra Rakušana je však přesně tím jevem, proti němuž se chystá ona legislativa.

Lži a pomluvy trápí a obtěžují každého slušného člověka. My jsme však přesvědčeni, že by bylo pro naši zem nejlépe, kdyby se příprava této legislativní normy zastavila, dokud je čas. Je totiž naprosto neadekvátní reakcí, která nepřinese žádný užitek. Takovýto silový přístup k řešení problémů je ale dokonce způsobilý spáchat mnohé škody demokratickému systému. Budeme se proto zasazovat o to, aby se nikdo nepokoušel takto ohrožovat demokracii.

Vládní strany se zaštiťují pojmem „liberální demokracie“ a snaží se s ním identifikovat. Slovutný publicista a politolog G. K. Chesterton však liberála definoval jako člověka, který, kdyby měl možnost kouzelným mávnutím ruky navždy umlčet všechny, co klamou svět, tak by to neudělal.

Z toho vyplývá, že tato vláda se přípravou legislativy, určené pro „boj s dezinformacemi“, pohybuje směrem přesně opačným od pojmu „liberál“.

Vyzýváme proto vládu, aby od tohoto škodlivého záměru upustila, a aby se inspirovala onou skutečně liberální ideou, jak ji definovali důstojní představitelé evropské civilizace.

V případě, že tak neučiní, a bude-li takový zákon přijat, učiníme vše pro to, abychom negativní dopad tohoto zákona demonstrovali v první řadě na případu ministra Rakušana, aby na něj byla okamžitě a bez pardonu uplatněna příslušná ustanovení toho hanebného zákona, protože to, co pronesl v televizi, bylo úmyslnou a snadno dokazatelnou lží.

Členové Klubu 2019:
Schneider, Jandejsek, Troška, Veleba, Vyskočil

(na snímku G. K. Chesterton)

 

4.5 8 hlasy
Hodnocení článku
11 komentářů
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
Karel2002
Karel2002
před 1 rokem

Obluda Rakušan, “prostý člověk z paneláku”, je jen vrcholek ledovce. Rakušan je něco na způsob Miroslava Štěpána, která se v roce 1989 nešikovně přimotal do centra pozornosti, všechny provokoval a nakonec chytil flastr za všechny ničemy z let 1948-1989. Doufejme, že Rakušan skončí zrovna tak. Jinak bych badatelům poradil, aby se podívali na minulost… Číst vice »

Karel2002
Karel2002
před 1 rokem
Odpověď uživateli  Karel2002

Na “objektivitu” zpráv ČT a rozhlasu dohlíželi a dohlížejí lidé z ODS-TOP09-STAN-Lidovců-Pirátů (viditelnou postavou byl donedávna Šarapatka.) Rakušan, Němcová, Fiala, Novotný..nazývají své odpůrce “proruskou spodinou”, chtějí je rozhánět vodními děly, pozatýkat vůdce demonstrantů (zatím jen vůdce), chtějí zakázat všechny opoziční média, ale může být hůře. Za mřížemi jsou už dva odpůrci vlády, stovky… Číst vice »

cablik
cablik
před 1 rokem

Denacifikace a demilitarizace Ukrajiny: Nutnost zakročit proti dědicům Třetí říše. Modrožlutá stužka místo hákového kříže. Rusko má podle OSN povinnost zabránit rozvoji nacismu ve světě. Šokují fotografie usvědčují Západ ze lži
https://protiproud.info/politika/6782-denacifikace-a-demilitarizace-ukrajiny-nutnost-zakrocit-proti-dedicum-treti-rise-modrozluta-stuzka-misto-hakoveho-krize-rusko-ma-podle-osn-povinnost-zabranit-rozvoji-nacismu-ve-svete-sokuji-fotografie-usvedcuji-zapad-ze-lzi.htm

Hokarc
Hokarc
před 1 rokem

…Nepřítelem vychován
nepřítelem dosazen.
Když nám bude zachován
národ bude vyhlazen.

cablik
cablik
před 1 rokem

Kdo se nedívá na transatlantickou TV ČT nebo ostatní mainstream je dezinformátor. To říká ten co jeho partaj krade a lže neustála jako když tiskne. A jejich liberální hovadiny si může strčit za klobouk.

cablik
cablik
před 1 rokem
Odpověď uživateli  cablik

ČESKÁ TELEVIZE, JEŽ KDEKOHO NÁLEPKUJE JAKO DEZINFORMÁTORA, JE NEJVĚTŠÍ DEZINFORMAČNÍ MÉDIUM V ZEMI
https://pravyprostor.net/?p=15107

spartak
spartak
před 1 rokem

Je skutečně zajímavé sledovat od roku 1989 klesající křivku demokracie v ČR. Rakušan je mezníkem hlouposti a domýšlivosti.

mikkesh
mikkesh
před 1 rokem

Pane Schneidere, samozřejmě máte pravdu. Problém je jinde. Ten vykulený přerostlý chlapec z vnitra je pohůnek. Ten nějaké zákony nevymýšlí. Dostal úkol. Od toho tam byl instalován. Za zvážení spíše stojí, nechat projít zákon a pak toho infantilního ministra soudem usvědčit z dezinformace nejen v souvislosti s Parlamentními listy. A pak by mě zajímalo, jak ten… Číst vice »

jbskalensky
jbskalensky
před 1 rokem
Odpověď uživateli  mikkesh

Kéž by to šlo takhle jednoduše. Takřka stoprocentně by se nenašel ani policista, ani žalobce, státní, který by si troufl toho zmetka zažalovat. A pokud přeci jen, silně pochybuji, že se najde soudce, který ho odsoudí. A s tím počítají. Tedy jen do té doby, než budou vyměněni, snad, ve volbách. A i tam hledají… Číst vice »

Haskuv Duch
Haskuv Duch
před 1 rokem
Odpověď uživateli  jbskalensky

Jedním z nástrojů, jak absolutizovat získanou moc, je obsazení všech postů vlastními lidmi, lidmi nastrčenými nebo zkorumpovanými. Další v pořadí je úřad prezidenta republiky. Po Zemanovi, který se napřed “vymkl” a dělal si ouchcapky z mainstreamu a všech politických stran a poté, v nejkritičtější chvíli se ztratil (poslední vzepětí byla kauza Vrbětice se “senzačním” odhalením podpraporčíka Čoudelky o ruských… Číst vice »

mikkesh
mikkesh
před 1 rokem
Odpověď uživateli  jbskalensky

Jsem optimista a věřím, že pokud projde zákon těch slouhů, zažalují ty zločince právě na základě jejich zákona. Trestní oznámení podají dámy Kovářová a Zwirtek-Hamplová. Dokonce nebudou mít ani moc práce. Dezinformací se ti hejhulové dopouští každý den.