Americká raketa zasáhla obytný dům v Kyjevě

Zahraniční zdroj
Zahraniční zdroj

Při „kalibraci“ energetické infrastruktury Ukrajiny byl včera 23.11. v Kyjevě poškozen obytný dům, vypukl požár, avšak samotné úlomky odhalily kuriózní detaily.

Informoval o tom německý kanál „Übersicht Ukraine“, uvádí „PolitNavigator“.

Ukrajinská média tradičně obviňují Rusko, že zasáhlo civilní infrastrukturu, zveřejněné snímky z místa incidentu však jasně ukazují jiná fakta.
Na jedné z fotografií je fragment se slovem „LIFT“ napsaný latinkou. Německý kanál poznamenává, že označení se zcela shoduje s podobným označením na raketě AIM-120, které jsou naopak zahrnuty do systémů protivzdušné obrany NASAMS 2 dodávaných na Ukrajinu.

„Obyvatelé Kyjeva tak mohou znovu „děkovat“ ukrajinské protivzdušné obraně (a nyní také americkému vojensko-průmyslovému komplexu) za zničení městské obytné infrastruktury,“ uvádí Telegram-kanál Rybar.

Nová republika děkuje za finanční dary, které posíláte na účet 2300 736 297 / 2010

4.6 9 hlasy
Hodnocení článku
9 komentářů
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
cablik
cablik
před 1 rokem

Ben Kuras: Náhražky masa, hmyz, zdravá dieta – klimaplány. Říct „výměna obyvatel“? Hrozí zákaz
https://www.parlamentnilisty.cz/arena/rozhovory/Ben-Kuras-Nahrazky-masa-hmyz-zdrava-dieta-klimaplany-Rict-vymena-obyvatel-Hrozi-zakaz-721380

AMERIKA PROTI RUSKU A PROTI CELÉMU SVĚTU VE VÁLCE NA UKRAJINĚ
https://pravyprostor.net/?p=152687

cablik
cablik
před 1 rokem

No jo Rusové můžou za vše i za ztráty způsobené vlastní municí ono schovávat vojenské jednotky mezi civilisty je podlý nápad ISIS dělali to samé. Stejně jim to nepomohlo Rusové vědí jak s tím bojovat.

Ludvik
Ludvik
před 1 rokem

Ruské ministerstvo obrany o raketovém útoku na Ukrajinu z 23. listopadu  Dnes, 15:18  23. listopadu došlo k masivnímu úderu na vojenský systém velení a řízení Ukrajiny a související energetická zařízení, účelu úderu bylo dosaženo. Převoz záloh ukrajinských jednotek, zbraní a techniky po železnici byl narušen. 23. listopadu nezasadila ruská armáda cílům v hranicích Kyjeva jedinou ránu. Veškeré ničení oznámené Ukrajinou v Kyjevě bylo… Číst vice »

vaclav
vaclav
před 1 rokem

Ono to není poprvé. Většinou i když se jim povede setřelit ruskou raketu tak trosky padají na obytné domy. Prostě US a UK jsou stejné vypatlané mozky.

eFPe
eFPe
před 1 rokem
Odpověď uživateli  vaclav

Na pravou míru ale je dobré potvrdit, že pod takzvanou přátelskou palbou do vlastních umřelo v mnoha konfliktech nemálo lidí.

vaclav
vaclav
před 1 rokem
Odpověď uživateli  eFPe

Ano a bylo to i ve Velké vlastenecké válce, když došla munice nechali na své postavení střílet. Ale jen idioti sestřelují rakety nad obytnými čtvrtěmi.

Ludvik
Ludvik
před 1 rokem
Odpověď uživateli  vaclav

Sestřelování ruských raket a dronů nad obytnými čtvrtěmi se zřejmě odvíjí od míst, kde jsou nosiče rakety PVO Ukrajiny zřejmě umístěny –
v intravilánech měst a obcí.

vaclav
vaclav
před 1 rokem
Odpověď uživateli  Ludvik

No ano, říká se tomu lidské štíty

Haskuv Duch
Haskuv Duch
před 1 rokem
Odpověď uživateli  Ludvik

Klasické zásady rozmisťování prostředků PVO jsou postaveny na tom, že chráněný prostor je uvnitř bojového rozmístění prostředků PVO – baterie, oddílu, pluku, brigády, dle velikosti prostoru a počtu nasazených prostředků (např. uvnitř pentagramu, čtyřúhelníku atd., což závisí na organizaci prostředku). Příklad: PVO/PRO Prahy bylo dislokováno např. okolo Kralovic a Pňovan, ne v Řeporyjích nebo na… Číst vice »