Evropský parlament přikládá pod kotel války

Člověk by si snad myslel, že v době, kdy na evropském kontinentu zuří nebezpečná válka, by parlament Evropské unie mohl chtít projevit určitou vůdčí roli při prosazování diplomatických řešení k ukončení tohoto konfliktu. Ne, ani trochu. ….Rusko zde není teroristickým státem. Jsou to Spojené státy a Evropská unie, které učinily válku nevyhnutelnou.

Zahraniční zdroj
Zahraniční zdroj

Evropský parlament se tento týden opět ukázal jako pouhý obří reakcionářský krám, jehož proklamované demokratické hodnoty mají opačný směr než jeho početná komora čítající 705 poslanců.

Před pouhými třemi lety hlasoval tentýž parlament o rezoluci, která hanebně zkreslovala počátky druhé světové války tím, že se snažila přirovnat Sovětský svaz k nacistickému Německu.Parlament složený ze zákonodárců 27 členských zemí přijal tento týden rezoluci, v níž odsoudil Rusko jako „stát sponzorující terorismus a stát, který používá prostředky terorismu“. Návrh je právně nezávazný, a nemá tedy žádnou vymahatelnou moc. Jedná se o vysoce „symbolické gesto“ odsouzení Ruska. Jinými slovy, jedná se o holou politickou propagandu s politickým cílem – očernit Ruskou federaci a vštípit veřejnosti vnímání Ruska jako barbarského darebáka, kterého je třeba zlikvidovat.

Tak daleko nezašly ani Spojené státy. Administrativa Joea Bidena odmítla návrhy na podobné označení Ruska za teroristický stát. Washington balancoval na hraně, protože je to směšný podněcující krok a také zjevně nepravdivý.

Text evropské rezoluce byl výkřikem zuřivé rusofobie plný protiruských obvinění, která se týkala téměř 10 měsíců trvající války na Ukrajině. Mnohá z těchto tvrzení jsou nepodložená nebo se ukázala jako naprosté výmysly vytvořené s úmyslem očernit Rusko. Ve své hlouposti byla také směšná.

V jednom bodě rezoluce například EU absurdně obviňuje Rusko z toho, že v září vyhodilo do povětří svůj vlastní plynovod Nord Stream v Baltském moři. To je v rozporu se spoustou důkazů, že výbuchy ve skutečnosti provedly USA a Velká Británie v rámci tajné vojenské operace s cílem trvale přerušit evropský obchod s plynem z Ruska. Přesto evropští poslanci obvinili Rusko, že ze sabotovaných potrubí uniká do Baltského moře jeho vlastní plyn (což ruský stát stálo miliardy dolarů), a tím způsobilo „ekologický útok na EU“. Ergo, Rusové jsou nejen barbaři, ale musí to být velmi hloupí barbaři!

Dalším příkladem je rezoluce Evropského parlamentu, která obvinila Rusko z terorizování ukrajinského obyvatelstva tím, že obsadilo Záporožskou jadernou elektrárnu (ZNPP) a „učinilo z ní vojenský cíl“. To je svým způsobem podivné přiznání skutečnosti, že ukrajinská armáda již několik měsíců ostřeluje největší evropskou jadernou elektrárnu dělostřelectvem NATO a hrozí radiační katastrofou. Přesto evropští zákonodárci místo toho, aby ukázali prstem na Kyjev a NATO, svalují vinu za to, že se ZPNN stala vojenským cílem, na Rusko. Ach, ti podlí barbaři Rusové!

To bohužel jen dokazuje, že se Evropskému parlamentu podařilo bezostyšně obrátit realitu naruby. Nacistický režim v Kyjevě podporovaný NATO a EU je subjektem, který hrozí rozpoutat v Evropě další světovou válku, jež by vedla ke globálnímu požáru.

Šílenost usnesení Evropského parlamentu je nad rámec ironie. Přišla jen několik dní poté, co se objevily videozáznamy, že kyjevská nacistická armáda popravuje ruské válečné zajatce. Přišla také jen týden poté, co byl ukrajinský režim přistižen při vypálení rakety na Polsko, která zabila dva civilisty, se zjevným záměrem vyvolat provokaci s cílem podnítit totální válku NATO proti Rusku.

Rezoluce obvinila Rusko z „agrese vůči Ukrajině“, které se dopouští již devět let. Jedná se o další příklad převrácení reality. Byl to právě převrat v Kyjevě podporovaný USA a EU v roce 2014, který zplodil nacistický režim, jenž se pustil do terorismu proti ruskojazyčnému obyvatelstvu bývalého ukrajinského jihovýchodního Donbasu (nyní součást Ruské federace). Vyzbrojení Rusy nenávidějícího kyjevského režimu, který otevřeně adoruje kolaboranty Třetí říše, ze strany NATO vedlo k současné válce na Ukrajině.

Tato válka se vyostřila, protože Spojené státy a NATO napumpovaly do Ukrajiny zbraně za miliardy dolarů. Poslední celková vojenská pomoc USA činí dalších téměř 20 miliard dolarů. Od února letošního roku Washington a jeho spojenci z Evropské unie financují kyjevský režim odhadem 126 miliardami dolarů. Velkou část z této štědrosti financované daňovými poplatníky odčerpala zkorumpovaná kyjevská klika v čele s komikem, který se stal prezidentem, Vladimírem Zelenským.

Válka začala kvůli tomu, že NATO a Evropa odmítly zahájit diplomatická jednání s Moskvou o jejích dlouhodobých strategických bezpečnostních požadavcích. A válka se vyostřila, protože NATO a Evropa hledaly všechny způsoby, jak konflikt militarizovat, zatímco odmítaly diplomacii.

Nová republika děkuje za finanční dary, které posíláte na účet 2300 736 297 / 2010

Rusko se dosud snažilo minimalizovat vojenské operace na Ukrajině, aby neutralizovalo nacistický režim a jeho genocidní agresi. Ukázalo se však, že kyjevský režim a jeho pohůnci z NATO mají jen malou schopnost nalézt politické řešení, které by vycházelo ze strategických bezpečnostních zájmů Ruska.Endemický terorismus, který Spojené státy, NATO a Evropská unie na Ukrajině financují a vyzbrojují, ukazuje, že Rusko nyní nemá jinou možnost než kyjevský režim porazit vojenským vítězstvím. Nepřítel mobilizoval ukrajinský stát do války proti Rusku. Nepřítel se nezdržel úderů při nevybíravém ostřelování ruských měst, ničení civilní infrastruktury a vedení „totální války“ prostřednictvím hospodářských sankcí a sabotáží. Zaměření Ruska na ukrajinskou rozvodnou síť s rostoucím počtem raketových střel je situací vojenské nouze, kterou vyvolalo nesmiřitelné vyzbrojování Ukrajiny ze strany NATO. Rusko zde není teroristickým státem. Jsou to Spojené státy a Evropská unie, které učinily válku nevyhnutelnou.

Evropský parlament obvinil Rusko z masakrů, ačkoli to byl nacistický režim podporovaný NATO a EU, kdo se dopustil odporných zvěrstev na vlastním lidu v Buči, Mariupolu, Kramatorsku a na dalších nechvalně proslulých místech, aby z toho obvinil Rusko.

Evropský parlament se s velkou arogancí vydává za baštu demokracie, lidských práv a mezinárodního práva. Ve skutečnosti se tento byrokratický kolos stal propagandistickým strojem nacistického terorismu v Evropě. Tato degenerace parlamentu probíhá již několik let a je způsobena především rozšířením EU o protiruské státy. Stejně jako NATO se tento blok díky podobné dynamice rozšiřování stal zásobárnou toxické rusofobie.

Evropa zažila v minulém století dvě světové války, které si vyžádaly až 100 milionů obětí. Rusko pocítilo utrpení a ztráty způsobené válkami více než kterýkoli jiný národ. Evropští politici svými pomluvami vůči Rusku a záměrným rozdmýcháváním nacistického žáru opět rozdmýchávají válku.

Zdroj a autorství: European politicians are once again fueling war with their calumnies against Russia and their deliberate stoking of Nazi embers vyšel na Strategic Culture Foundation. Překlad v ceně 433 Kč Zvědavec.

Nová republika děkuje za finanční dary, které posíláte na účet 2300 736 297 / 2010

4.3 6 hlasy
Hodnocení článku
5 komentářů
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
vachav
vachav
před 1 rokem

Výborná analýza činnosti EU jako pašalíka Spojených států,vykonávající jejich příkazy.Je to v podstatě logické.neboť EU= Německo! A Německo je okupovaná země již od r.1945.

Hokarc
Hokarc
před 1 rokem

Za současnou vládu se jednou budeme veřejně stydět a omlouvat, asi tak jako slušní Němci za Hitlera.

vaclav
vaclav
před 1 rokem

No naši věkem dvacetilet odborníci , se skušenostmi z PC – válečných her. A ti kteří si válku představují jako něco z  z 19 -maxímálně poloviny 20 století ( a je jich na všech stanicích ČR a EU většina už RF prohrála. Musím se od srdce zasmát. Mohla by se podle jejich názoru nadočit nová BLÁZNOVA… Číst vice »

cablik
cablik
před 1 rokem

No jo čtvrté říši se rozpadá sen o světovládě v jedné zemi hnědých otroků. EU se rozpadne je to jen otázka času. To obviňují Rusko ti praví co průmyslově vraždili lidi Čím dřív to Rusové ukončí tím lépe.

vaclav
vaclav
před 1 rokem
Odpověď uživateli  cablik

Proč by pospíchali, ukrajinci opustí ukrajinu a vysají EU a další hlupáky. Rusko bude bez problémů moci zůčovat se zbytkem fašistů a nájemných vrahů z celého světa. Jak prosté.