Institut Václava Klause protestuje proti Rakušanovu zneužití státního svátku

Václav Klaus
Václav Klaus

První zprávy

28. října 2022, v den oslav státního svátku vyhlášení samostatné Československé republiky,…

…se na budově Ministerstva vnitra ČR z rozhodnutí ministra vnitra Víta Rakušana objevily vedle jednoho ze symbolů české státnosti – české státní vlajky – vlajka Ukrajiny společně s jakýmsi „obrazem“ prezidenta Ruské federace Vladimíra Putina v plastovém pytli používaném na lidské ostatky.

Principiálně protestujeme proti Rakušanovu svévolnému zneužití nejvýznamnějšího svátku české státnosti k pokleslé demonstraci vlastních politických názorů!

Vít Rakušan je místopředsedou české vlády, je jedním z nejvyšších představitelů české exekutivy a je také ministrem vnitra – tedy ministrem resortu s mimořádnou důležitostí. V kontextu jeho vládní odpovědnosti tak není možné tolerovat jeho nápad zobrazit jakéhokoli politika jakékoli jiné země tak odpudivým a urážlivým způsobem. Rakušan není bezejmenný pubertální aktivista bez zodpovědnosti za své činy, je ministrem vnitra a jeho jednání by vážnosti jeho politické role mělo odpovídat.

Připomeňme také, že budova ministerstva vnitra je budovou státní, není soukromým zařízením. Způsoby vyvěšení státních symbolů na státní budově podléhají přesným pravidlům. Ta vylučují zneužívání státních budov k propagaci politických názorů. Ministr vnitra Rakušan, člověk, kterým má dbát o dodržování zákonnosti v naší zemi, se porušení zákona svévolně a vědomě dopustil.

Je jistě věcí názoru, jak slavit státní svátek spojený se vznikem samostatné, svobodné a nezávislé Československé republiky – státního útvaru, jehož existenci si museli Češi opakovaně a za cenu mnoha obětí vybojovávat. Zneužít náš svátek tak ohavným a nedůstojným způsobem, který předvedl místopředseda vlády ČR Rakušan, k vnucování vlastních postojů, považujeme za zcela neakceptovatelné.
Institut Václava Klause, 31. 10. 2022

5 6 hlasy
Hodnocení článku
15 komentářů
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
Lubez
Lubez
před 1 rokem

Tohoto člověka já absolutně nemusím.
Je to bezpáteřní gauner.

cablik
cablik
před 1 rokem

To je správná iniciativa jen do nich ať vědí že si nemůžou dovolit vše možná by se mohli spojit s paní Hamplovou která na něj dá též oznámení za zneužití 50000 kč co zaplatil za tu ohavnost.

Karel2002
Karel2002
před 1 rokem

Rakušan je člověk s poměrně nízkou inteligencí. Pajďák není žádná mimořádně obtížná škola. Navíc jeho stranu STAN dostal do politiky spolu se svou stranou TOP09 Kalousek, protože chtěl pomoci Topolánkovi, Nečasovi, Dalíkovi, Němcové atd., aby na pravici nebyli sami. Na počátku STANu prý byl organizovaný zločin (spolupracovník Mrázka). Navíc jen menšína… Číst vice »

Hokarc
Hokarc
před 1 rokem

Rakušan se někomu opravdu nepovedl. Ten, kdo ho vychoval, špatně se zachoval.

vachav
vachav
před 1 rokem
Odpověď uživateli  Hokarc

Chudáci rodiče!

Lubez
Lubez
před 1 rokem
Odpověď uživateli  Hokarc

Ha nové básnické střevo, bravo.

Hokarc
Hokarc
před 1 rokem

Rakušane, pozor. Kdo čím zachází, tím také schází….

Anonym
Anonym
před 1 rokem
Odpověď uživateli  Hokarc

Ano, ano…

mikkesh
mikkesh
před 1 rokem

Pan president se tentokrát hluboce mýlí. Infantilní přerostlý chlapec Vítek, nemá vlastní politické názory. Pan president zaspal dobu. Ano kdysi možná resort s mimořádnou důležitostí, ale dnes ? Všichni ti šašci jsou bez jakékoliv důležitosti. Vítek je bezejmenný pubertální aktivista nezodpovědný za své činy. On si dokonce myslí, že za takovou… Číst vice »

vachav
vachav
před 1 rokem
Odpověď uživateli  mikkesh

Bohužel ,máte pravdu.Klaus zapomíná,že ČR je gubernie USA a tudíž nesvéprávný stát,v kterém jsou různí “rakušanové”(úmyslně píšu malé písmeno)pouhé ubohé figurky.

Lubez
Lubez
před 1 rokem
Odpověď uživateli  mikkesh

No zase tak přerostlý není ale je vych..(vyčuraný). Podívejte se co udělal s opiáty.

kutnohorsky
kutnohorsky
před 1 rokem

Opravdu nevím co chtěl Rakušan touto hloupostí světu sdělit. Putin žije. Viděl jsem na videu jak zahraniční novináři fotili obdobné pytle s mrtvolami ukrajinských civilistů. Po vyfocení, rozevřely mrtvoly zipy a šli si po svých.

skeptik
skeptik
před 1 rokem
Odpověď uživateli  kutnohorsky

No přece chtěl tím světu dát vědět jakým je ubožákem, omezencem, tupcem, nevychovancem. Tak teď už to ví celý svět a nejen obyvatelé ČR.

eFPe
eFPe
před 1 rokem

A na nová moderní okna a čistou fasádu nemají.

vik
vik
před 1 rokem
Odpověď uživateli  eFPe

Špinavý hnus na špinavém základu.