Politolog Mirzojan: “Rezoluce OSN o reparacích Ukrajině hraje do rukou Rusku” 

Gevorg Mirzojan se domnívá, že návrh rezoluce o reparacích Ukrajině ze strany Ruska byl schválený pod tlakem USA. Takový názor sdělil listu Argumenty neděli.

“Rezoluce OSN o náhradě škod Ukrajině je neuskutečnitelná, protože pro výplatu reparací země musí prohrát válku a podepsat se pod tím. Rusko zatím podepisovat takového druhu dokumenty nehodlá. Dokonce nepovažuji za možný samotný fakt takového podepsání vzhledem ke specifické situaci v Rusku. Je nutno poznamenat, že rezoluce má výhradně doporučující charakter, byla přijata Valným shromážděním OSN, nikdo ji nemusí plnit, ale v současné době ji lze považovat v určité míře za vítězství Ruska, protože nikdy nebyl tak malý počet hlasujících “pro”. Chápeme, že hlasující “pro” to provedli pod tlakem USA, a také jsou ti, kdo hlasovali na základě blokové disciplíny. Posuzuji tuto rezoluci jako velké ruské plus”.

Připomeňme, že Valné shromáždění OSN většinou hlasů schválilo návrh rezoluce o náhradě škod Kyjevu. Rezoluci podpořilo 94 členů organizace, proti se vyslovilo 14, zástupci dalších 73 zemí se zdrželi.

Anton Nikolajev

Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová

https://argumenti.ru/politics/2022/11/798820?utm_referrer=mirtesen.ru&utm_campaign=transit&utm_source=mirtesen&utm_medium=news&from=mirtesen

3 4 hlasy
Hodnocení článku
6 komentářů
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
mikkesh
mikkesh
před 1 rokem

Ten Rus je nenapravitelný. Opravdu mu stačí málo k radosti. Onehdy byli šťastní, že vyslaná komis k atomové elektrárně neoznačila Rusko za toho, kdo elektrárnu bombarduje. To bylo slávy. Komis neoznačila nakonec nikoho. Výstup “znalců” z Evropy byl vskutku evropský – ano bomby padají ! Asi se tedy elektrárna bombarduje sama. Měl jsem… Číst vice »

cablik
cablik
před 1 rokem

Mě se zdá že globalistická organizace OSN bude mít smůlu ono asi po zimě nebude mít komu platit reparace.

vaclav
vaclav
před 1 rokem

Ti co se vyjádřili PRO jsou stejní přizdisráči jako ti naši,Ti co se zdrželi (takzvaně nehlasovali pro- jsou naši SPD nebo jejich kandidát na presidenta – omlouvám se vždy jsem volil SPD. ale je to stejná debilita jako když se někdo vmlouvá, na to, že by mohl být státem souzen… Číst vice »

danny
danny
před 1 rokem

Ze 181 hlasujících států poměr 94:87. Vliv USA ( potažmo “kolektivního Západu”) silně upadá. Ještě tak před pěti lety by si hlasovat proti nebo se zdržet hlasování nedovolilo tolik států. Stádo se rozprchává.

eFPe
eFPe
před 1 rokem
Odpověď uživateli  danny

Ani ne. Opravdu, ono zdržení se hlasování nic neřeší. Rusko už dlouho volá po reformě OSN. Tady mají možnost ,když říkají že populačně větší část světa s nimi sympatizuje, založit celosvětovou organizaci novou. Ovšem, jak budou vybíráni nominanti netuším. Představte si že zástupce Česka tam vyšle Lipavský. Takže stejné jako by byla… Číst vice »

eFPe
eFPe
před 1 rokem
Odpověď uživateli  danny

Jinak kolego, už se stavíte smířlivěji k vyklizení Chersonu po několika vysvětlujících analýzách, já ano, zejména fakt že ted nebudou ukáčka odstřelovat hráz přehrady.