Jourová a Musk – a dvojí pohled na demokracii

Vaše věc
Kdo ví z jakých knih a necyklopédií posbírala místopředsedkyně Evropské komise a současně i komisařka této komise Věra Jourová své vědomosti o demokracii, ale současný stav těchto jejích vědomostí o daném předmětu je tento: demokracie je takové uspořádání společnosti, ve které všichni její členové, to je lid, mají na společenské problémy stejný názor – a to názor vládní.

V tomto svém názoru musí být lid podporován a utvrzován pokud možno všemi existujícími médií – a to tak – aby v konečné fázi, a to jako vrcholný výkon demokracie, vznikl národ jednotného názoru a jednotné vůle, který nebude nahlodáván žádnými názory protichůdnými. Čili jeden národ, jedna vůle (a snad i jeden vůdce, což je např. v současné ČR předseda vlády), je ve zkratce smysl demokracie, jak si jej představuje Věra Jourová, a vše ostatní je dle ní nedemokratickým mamem a klamem, před nimiž musí demokracie rázně zabouchnout dveře a zamknout je na deset západů.

Že uvedená charakteristika Věry Jourové ani v nejmenším nepřepíná, dokázala naše slavná krajanka v posledních dnech, kdy své, řekl bych ocelové pojetí demokracie, postavila proti nepevné až rasputicové představě o tomtéž nejbohatšího muže současného světa Elona Muska. Ten, jak známo, odkoupil nedávno jednu z největších světových sociálních sítí Twitter (Štěbetání), a při té příležitosti neopatrně utrousil, že snad – a to pro větší objektivitu – bude ochoten, tlumočit na Twitteru i jiné než současné západní pohledy na světová dění.

Což neměl dělat, protože Věra Jourová byla ve střehu a pohotově Muskovi v rozhovoru pro Bloomberg pohrozila následujícím:

– Twitter bude potrestán sankcemi, pokud ze své sociální sítě odstraní cenzuru.

– Absence cenzury způsobí „šíření ruské propagandy“.

– Jourovou zvlášť děsí možnost, že se na sociální síti Twitteru objeví RT (Russia Television) a Sputnik.

– Nepodceňujte Evropskou komisi, pokud Twitter začne zneužívat zavádějící obsah, pohrozila Muskovi co nejotevřeněji Jourová.

Inu, máme být na co hrdi. I nejbohatší muž planety ve svém prozápadním postoji kolísá, ale naše krajanka zůstává pevná.

Buďme jí za to vděčni. Jsme malý národ, ale máme velké lidi.

 

4.3 6 hlasy
Hodnocení článku
7 komentářů
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
vachav
vachav
před 1 rokem

Zdá se,že trapné slepice se v tomto absurdistánu poslední dobou množí geometickou řadou.

cablik
cablik
před 1 rokem

K té bábě Ďourové nelze nic pozitivního napsat sype se jim to protože lidé mají jejich nesmyslu plné zuby. Zelený blábol, 260 pohlaví, multikulti a Ruský nepřítel s tím ať jdou do (_!_)

mikkesh
mikkesh
před 1 rokem

Ano, jsme malý národ a máme několik velkých lidí. Masaryk, Beneš, Heyrovský, Wichterle, Baťa …, ale zdá se, že se nám rodí více a více velkých slouhů. Paní Jourovou omlouvá snad jen to, že je ještě ke všemu troubovitá a ani neví co činí.

Haskuv Duch
Haskuv Duch
před 1 rokem
Odpověď uživateli  mikkesh

Eujourová ví, co dělá až moc dobře. Svědomitá úřednice, pro níž je EU vše, víc než vlastní národ a tradice. Zároveň osoba, jíž má někdo v hrsti. Úplně mě rozpaluje ten její věčný blazeovaný a pohrdavý výraz, jímž jako by říkala: co vy mi tak můžete… Podívejte co já jsem – nesestřelitelná evropská… Číst vice »

Hokarc
Hokarc
před 1 rokem

Paní Jourová by měla být po zásluze odměněna. Odnětím svobody za protistátní činnost.

kutnohorsky
kutnohorsky
před 1 rokem

Ono už to leze. Prošlo, vyjádření Milana Drobného, že řada Ukrajinců je dobytek, děti Ukrajinců neumí číst, psát a jsou zanedbávané. Rusové sklidili na Ukrajině obilí za miliardu což by na uvedených lokalitách nesklidili Ukrajinci ani v míru. Západní politici se od arogantního feťáka Zelenského odvracejí. Osobně protestuji proti našim dodávkám zbraní… Číst vice »

shoty
shoty
před 1 rokem

V súčasnosti dominujú vypatlané mozgy. Jourová má ešte aj kukuč blbý. Bez urážky.