Putin je na prahu vítězství, potvrzuje včerejší video elitní ukrajinské brigády!

V dnešní analýze jsme Vám připravili exklusivní možnost pohlédnout na vlastní oči do pravdy o válce na Ukrajině, a udělat si tak vlastní názor. Analýza má dvě části – První je o stavu ukrajinské armády. Druhá popisuje nejnovější metodiku ruských raketových úderů na ukrajinskou energetickou soustavu, protože po splnění cíle 5. fáze útoků, která právě začala, se očekává ruská pozemní ofenzíva.

Michael Svatoš
Michael Svatoš

Samotný Winston Churchill považoval znalost pravdy za války za tak nebezpečnou, že řekl:  Za války je pravda tak děsivá, že musí být vždy v péči ochránců lži. Dnešní média i politici se snaží tuto myšlenku Churchilla naplnit ad absurdum (k nesmyslnosti), a tak nám pravdu o válce na Ukrajině důsledně tají, a skrývají ji pod narativy (příběhy), které mají dokázat Ukrajinskou mravní i vojenskou převahu. Bohužel realita, jak jsme odhalili, je zřejmě úplně opačná. Výsledek posuďte sami:

  1. Na tomto včera publikovaném videu vystupují příslušníci super-elitní ukrajinské 25. sičeslavské výsadkové brigády a ztěžují si, že za měsíc bojů jejich jednotka ztratila 70% mužstva, že ranění zbytečně umírají, protože je nikdo neevakuuje do týlu, že brigáda nedostala za měsíc bojů žádnou dělostřeleckou podporu, a že všichni velitelé na začátku bojů prchli do týlu, a odtud jim nařizovali nesmyslné útoky.
  2. Sičeslavská výsadková brigáda je elitní silou Ukrajiny a často bojuje společně s Azovem a je Rusy viněna i ze stejných trestných činů jako Azov – poprav civilního obyvatelstva. Na videu stojí zbytek výsadkové roty (původně 100 mužů, po měsíci bojů s Rusy jich zbylo a na videu je vidět jen 29, + ten kdo k nim hovoří, což = 70% ztráty). Na vojácích je patrný nepřítomný unavený pohled vyvolaný měsíčním utrpením na frontě, a závěrečné zvolání Slava Ukrajině, jen ukazuje vysokou míru jejich opotřebení. Míra opotřebení je vojenský výraz, kterým se určuje fyzická a psychická připravenost vojáků bojovat. V tomto případě – prokazuje stav zoufalství. Ostatně pouze zoufalí vojáci se takto vzepřou svému velení a obviní ho ze zbabělosti a z neschopnosti. Na Ukrajině se často popravuje i za menší prohřešky proti Zelenského disciplíně, a proto je toto video důkazem, že i elitní jednotky jsou už vybojovány, a ztrácejí vůli k odporu. A musí být nahrazeny, čerstvou krví.
  3. Na tomto originálním propagandistickém videu 25. samostatné sičeslavské brigády z 20. listopadu 2022, vystupuje v čase 01.15+ voják, který je velmi podobný vojákovi úplně vpravo na videu ze včerejška. Vzhledem k tomu, že brigáda má v zóně bojových operací nasazeno 1000 vojáků, je velmi vysoká pravděpodobnost, že na obou videích vystupuje stejná osoba. Tím je dána nejen autenticita obou videí, ale je i vidět stav opotřebení stejného vojáka v rozmezí 20 dnů! A rozdíl mezi ukrajinskou vojenskou propagandou – prohlédněte si propagandistický profil 25. brigády na FB, a vojenskou realitou, prohlédněte si znovu vystoupení vojáků 25. brigády ze včerejška –  na FB brigády jej nenajdete.

Závěr. Ačkoli je stále možné, že video ze včerejška je ruská vojenská propaganda, a nebo že se nejedná o totožného vojáka, je vysoká pravděpodobnost, že tomu tak není, a my jsme kvalifikovaně pohlédli realitě války do očí. A to potom znamená, že Putinova válečná strategie ustřílet Ukrajince na bojišti i ve městech, a ušetřit tak, co nejvíce ruské krve, je na dobré cestě k vítězství, protože Ukrajina přes masivní pomoc Západu nemá, jak tvrdí elitní vojáci, jak Rusům vzdorovat jinak, než pomocí lidských obětí, a to je strategie, která se může velmi rychle obrátit proti jejím strůjcům. Pokud Ukrajina už nedokáže zajistit dělostřelectvo a další materiální podporu pro své elitní jednotky, její domobrana a mobilizovaná pěchota musí trpět ještě více. Myslím si, že je nejvyšší čas začít vážně myslet na mírové rozhovory, protože podle videa je Putin na prahu vítězství. A po něm se s ním bude Západu ve prospěch Ukrajiny vyjednávat mnohem hůře. V každém případě, názor si musíte udělat jen Vy, proto si obě videa. i FB 25 brigády pečlivě prohlédněte.

Pozn. Pokud se týče překladu Churchillova citátu, použili jsme v překladu citátu místo tradičního výrazu “drahocenná” výraz “děsivá” v souladu s hovorovou angličtinou, ve které výraz precious nabývá i výrazu děsně, strašně…, protože Churchill, byl přeci lidový politik se smyslem pro svérázný humor!

Část dva: Ruské útoky na ukrajinskou energetiku

Ruské útoky na ukrajinskou energetickou soustavu jsou přesně naplánovány a řízeny. Po splnění úkolů konečné 5. etapy úderů se očekává zahájení ruské ofenzívy.

Včera 12. prosince zveřejnila Ukrajina dvě důležitá sdělení k ruským útokům. Maxim Marčenko, pohlavár Oděského vojenského okruhu oznámil obyvatelům Oděsy, že už nebudou informováni o tom, kdy jim bude opět zpřístupněna elektřina a voda, (300 tisíc domácností je už 2 dny odpojeno), protože Rusové těchto informací o průběhu oprav používají k obnovení útoků. Marčenkovi to zřejmě moc nemyslí, protože Rusové přes satelity vidí, zda lidé v Oděse mají a nebo nemají elektřinu. Takže nikdo normální si nemůže vysvětlit jeho slova jinak, než že opravářské možnosti Ukrajiny jsou vyčerpány, a dodávky elektřiny jen tak nebudou obnoveny. Druhá zpráva je obdobná. Nejprve ukrajinský ministr obrany Reznikov vypustil zprávu, že Rusům už došly rakety, a tak údery na elektrárny končí. Potom Ukrajinská tajní služba vypustila zprávu, že Rusové mají ještě zásoby raket na 5 masivních útoků, a nakonec těsně před půlnocí přiznal Zelenský, že ruské útoky na ukrajinskou elektrickou síť jsou poslední nadějí Putina, jak vyhrát válku, a vyzval Ukrajince, aby odešly na bezpečná místa!

Včera americký pověřenec pro Ukrajinu, náměstek ministra zahraničí USA Jeffrey Pyatt, který jak Ukrajina nediplomaticky přiznala, řídí celou skupinu G-7!, zařídil, aby Ukrajina dostávala západní náhradní díly pro opravu své energetické infrastruktury. Setkání, které Pyatt řídil, se zúčastnil i hlavní pohlavár ukrajinské energetiky Hermann Galuščenko, který na jednání přiznal, že Ukrajina již nemá kapacity pro obnovení energetické infrastruktury vlastními silami, a že všechny ukrajinské tepelné elektrárny a 44 hlavních vysokonapěťových vedení elektřiny jsou již mimo provoz, a že Ukrajina se snaží zvýšit výrobu v jaderných elektrárnách, aby zajistila potřebné napětí ve zbytku funkční sítě, protože ta jinak zkolabuje.

Na tomto včerejším videu můžete vidět důsledek nestability ukrajinské rozvodné sítě – požár transformátoru v Kyjevě, který byl vyvolán náhlým přepětím v síti. A na tomto včerejším videu požár tzv. Zelenského neporazitelného bodu, což je stan a nebo část veřejné budovy, pod ochranou armády, ve které má být vždy teplo a elektřina. Co bylo příčinou požáru je divné, protože Zelenského body mají být napájeny z mobilních elektrocentrál na benzín, tudíž je přepětí v síti jako příčina požáru vyloučena.

V souvislosti s katastrofální energetickou situací na Ukrajině se náhle aktivizoval Ázerbájdžán, zavilý nepřítel Arménie.  Ten začal na Ukrajinu zasílat náhradní transformátory, (další originální fotky zde), a hlavně vpadnul do Náhorního Karabachu, a v době, kdy píši tento příspěvek, se snažil zablokovat jedinou silnici, která vede z Arménie do Náhorního Karabachu, a kterou střeží Ruská vojska.

 (Ázerbájdžán už začal dodávat na Ukrajinu náhradní transformátory. Dalšími dodavateli náhradních dílů mají být podle nařízení USA vydaného včera 12.12. Jeffrey Pyattem na jednání G-7 zejména Bulharsko, Česká republika, Estonsko, Lotyšsko, Litva, Rumunsko a Slovensko. Podrobnosti v MAP 1537.)

(Mapa a fotografie ze včerejších pokusů Ázerbájdžánu destabilizovat situaci v Náhorním Karabachu, a zablokovat jedinou cestu z Arménie do Náhorního Karabachu, kterou střeží ruská vojska. Na fotografiích jsou ruští vojáci, kteří se snaží blokádu zřízenou Ázerbájdžánskými aktivisty, kteří odpoledne maskovaní za humanitární pracovníky projeli ruskými kontrolními body, a za nimi zřídili blokádu. Jde zřejmě buď další pokus Washingtonu, jak zatáhnout Rusko do další války a odčerpat jeho síly z Ukrajiny, a nebo o snahu ázerbájdžánské oligarchie odvrátit pozornost vlastních lidí od ekonomické krize v zemi.)

Putinova, teroristická, jak tvrdí média, raketová operace, je přesně naplánovaná operace na likvidaci ukrajinské schopnosti používat elektřinu. Operace je na rozdíl od někdejší obdobné americké operace proti Srbsku, vedena ne proti elektrárnám, ale proti rozvodům. Ruská operace je tak těžší na provedení, než americké brutální  vybombardování srbských elektráren, a nevznikají při ní ani tak obrovské hmotné škody, a potřeba několikaletých oprav budov a turbín. Je to tedy (zatím) méně teroristická operace, než tzv. humanitární bombardovaní Jugoslávie a Srbska.

Putinova operace se skládá z těchto fází: (1) Likvidace klíčových rozvodných stanic vysokého napětí. Splněno. (2) Likvidace hlavních rozvoden u nejdůležitějších měst. Likvidace budov, kde sídlí hlavní dispečerská pracoviště ukrajinské energetiky, a odkud se pomocí počítačů elektrická síť řídí. Splněno. (3) Izolace 3 zbývajících ukrajinských jaderných elektráren od hlavní ukrajinské sítě. Částečně splněno. Chmelnická jaderná elektrárna nouzově odstavena. Rovenská jaderná elektrárna musela nouzově odstavit první blok. V důsledku těchto úderů je centrální i západní oblast Ukrajiny z velké části bez elektřiny, a blackouty se množí. (4) Likvidace hlavních rozvaděčů rusky bodů: ОРУ, to jsou místa (viz. foto dole), odkud se elektřina rozvádí do bočních sítí vedení elektřiny, typicky jsou tyto body ОРУ u měst, velkých průmyslových podniků, a u elektráren. Probíhá. Cílem je odpojení měst a podniků od elektřiny. Opravy vyžadují více času, než výměny transformátorů. V případě vyřazení bodů ОРУ u elektráren, nedostane se z nich elektřina do sítě. (5) Závěrečná fáze. Metodické vybíjení zbývajících funkčních velkých transformátorových stanic a bodů ОРУ, a to u po jejich opravách. Po ukončení této fáze se již nepodaří elektřinu do měst dopravit. Zahájeno. V současné době fáze 5 začala probíhat už v Oděse. Po fázi 5 se očekává ruská ofenzíva. (Ruský zdroj)

(Foto: Velké ukrajinské rozvodové stanice elektřiny – rusky ОРУ – jsou cílem 4. fáze ruské raketové ofenzívy. Po ukončení 5. fáze útoků, která už začala v oblasti Oděsy, se očekává ruská pozemní ofenzíva.)

5 12 hlasy
Hodnocení článku
7 komentářů
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
Haskuv Duch
Haskuv Duch
před 1 rokem

Vcera proběhla v rádiu zpráva o tom, jak EU soudružsky obnovuje energetickou soustavu té nebohé slámy u kravína – tedy především ta její východní část. Problému se opět iniciativně a energicky ujal soudruh Fijala, který okamžitě začal mobilizovat mobilní dieselagregáty a hledat rezervy v dalším energetickém materiálu – kabely, stykače, izolátory, transformátory, řídící a bezpečnostní prvky… Až… Číst vice »

Havloidni zmetek
Havloidni zmetek
před 1 rokem

A doufám, že tím skončí i fašismus na Ukrajině, a nebo se zachová zde u nás péčí těch Ukrajinců, co je tu Fiala napustil?

danny
danny
před 1 rokem

Kdyby pán Bůh dal!

heriot
heriot
před 1 rokem
Odpověď uživateli  danny

Ano. Kéž by. Ale pan Svatoš je známý lhář a pohádkář. V květnu nás krmil zaručenými zprávami o kotlích, totálnímu rozpadu a zničení armády na Donbase, pak zprávami o pouhé lsti u Limanu, pak zase zprávami o obdobné lsti u Chersonu, pak zprávami o drtivém útoku z Běloruska až do Oděsy, dnes má narativ o zaručené drtivé zimní ofenzivě všude. O které… Číst vice »

Karel2002
Karel2002
před 1 rokem
Odpověď uživateli  heriot

Pan Svatoš je prostě hodně optimistický proruský šváb. Takoví optimisté s pozitivním myšlením jsou ovšem na obou stranách. Podle mně se budou muset Rusové ještě hodně snažit, aby válku vyhráli.

cablik
cablik
před 1 rokem

Děkuji panu autorovi za informace z fronty.

spartak
spartak
před 1 rokem

Velmi podrobný plán a čekání na hlavní úder.