Ženy za život

Když jsem publikoval svůj článek o tom, že své děti do války nedám, spustila se i jiná reakce, než ta Cemperova. Nevyskočili jen udavači a samozvaní cenzoři, kteří bdí nad bezpečím ovčanů, aby se náhodou nedozvěděli něco zneklidňujícího…

Daniel Sterzik-Vidlák
Daniel Sterzik-Vidlák

Nepřišel jen jednotný ryk naší mediální fronty, že jsem dezinformátor, naše armáda ve skutečnosti nic nechystá a všechno by bylo v nejlepším pořádku, kdyby tu pořád někdo nenarušoval klid na práci.

Nepřišla mi jen obrovská podpora, stovky komentářů, mailů, sdílení, kopírování a přeposílání. Neskončilo to jen hlasitým křikem na sociálních sítích, neskončilo to celou řadou dalších literárních a audiovizuálních dílek. Neskončilo to jen vyšší čteností mého blogu.

Objevily se ženy, které si přečetly nejen můj článek, ale také reakce na něj. Přečetly si Cemperovo vysvětlování, shlédly Řehkovu armádní tiskovku, zamyslely se nad tím a řekly si, že Vidlákův cenzurovaný článek je blíž pravdě, než celý generální štáb i s četařkou Babinčákovou.

Řekly si, že není možné mít odvahu jen na fejsbůku, kde je snadné zvednout pěst, pohrozit mocipánům a varovat je, že se nemají pouštět do křížku s matkami, protože tohle nevyhrál ani Brežněv. Řekly si, že je třeba fejsbůk přetavit ve skutečnost. Řekly si, že virtuální matky nestačí, je zapotřebí ukázat politikům skutečné ženy z masa a kostí, které mají děti, vnuky i manžely a nemíní o ně přijít. Je třeba ukázat, že nešlo jen o internetové řečičky, že znepokojení nad kroky vlády je skutečné… zkrátka a dobře, je třeba vyjít na ulici.

A tak se ke mě dostal leták o pochodu z Vyšehradu na Letnou. Na tuto sobotu 10.12.2022. Ženy za život. Ženy, které mají syny, vnuky a muže, které nechtějí dát za potravu dělům. To víte, že jsem si hned popovídal s organizátorkami a slíbil jim podporu.

Holky to nebudou mít jednoduché. Celá akce je dost narychlo. Nesvolávají to už dva měsíce, nemají ani zdaleka takový dosah, jakým disponují organizátoři demonstrací Česka na prvním místě. Ani nemají žádný plán, jak si vezmou republiku zpátky. Prostě jen chtějí ukázat, že kdyby démon války začal brát, tak se budou bránit tak, jak to umí jen máma.

Ono totiž nechybělo moc. Kdyby se nám Joe Biden blbě vyspal a řekl, že do Polska přiletěla ruská raketa, tak prostě byla ruská a dneska už by možná nemělo smysl něco říkat, protože naši synové už by byli na cestě za svými pěti minutami vojenské slávy někde na Donbase. Tohle nám řekli jasně, v případě války NATO s Ruskem bychom byli účastníky konfliktu od první (do desáté) minuty. Naštěstí se kolektivní Biden rozhodl, že si chtějí ještě užít své peníze i jachty a tak se konec světa nekonal. Ale bylo to o fous a ti naši by do toho šli.

Proto si holky řekly, že to tak prostě nemohou nechat.

Počítají s odmítavými reakcemi. Jen poslaly do světa svůj leták, už se dozvěděly, jaké jsou kolaborantky, které nechápou svatý úkol západní civilizace, porazit mongoloidní hordy z východu. Očekávají, že se jim dostane posměšků i urážek. Očekávají, že si na ně každý troufne, každý si otevře hubu a bude je dehonestovat, jak to jen jde. Přesto půjdou. I kdyby jich bylo málo, i kdyby je nikdo nepodpořil.

Protože o životy jejich synů se nesmlouvá. O životy dětí se bojuje.

Hele, doteď jsme dělali protesty my muži. Taky jsme si u toho dost honili ega, vymýšleli jsme plány, jak změnit svět, vymezovali se vůči jiným plánům na totéž, dělali velká gesta, natáhli jsme si tam hodně udělátek na zesílení zvuku i obrazu, přidali jsme záznamová zařízení, abychom jednou měli na co vzpomínat… A také jsme se řádně pohádali o zásluhy.

Možná je načase, aby šly naše ženy. Bez velkých plánů, velkých vizí, bez manifestů a bez lídrů, kteří by si nárokovali čelní místa. Možná to chce, aby šly naše holky a ukázaly prachobyčejný vzdor. Aby prostě ukázaly vztyčený prostředníček všem vládním lokajům a ukázaly, co si myslí o válečném nadšení některých spoluobčanů. Aby ukázaly, že když se teď nebojí vyjít na ulici, tak se za mobilizace nebudou bát poprat se s odvodními komisaři. Aby ukázaly, že mateřský pud a láska jsou silnější než vlastní život. Žádné plány na pád vlády, žádné politické vize. Jen odhodlání bránit svoje děti.

Poznávací znamení je bílá šerpa nebo stuha. A také budou mít růže na rozdávání. Aby ukázaly, že pro své děti dají klidně i vlastní krev.

A tak vás chci vyzvat, abyste přišli. Nebo možná lépe, abyste přišly. A my muži bychom tam měli být taky, kdyby si na holky chtěl někdo dovolovat… Tentokrát nejde o množství. Nejde o sto tisíc lidí na Václaváku. Nejde o politiku. Holky prostě jdou říct těm nahoře, že jim pro jejich válčení děti nedají. Bez ohledu na následky. To stojí za podporu.

Autor: Vidlák, zdroj: LitterateCz

Chcete-li podpořit naši práci, pošlete laskavě příspěvek na účet 

2300 736 297 / 2010

Děkujeme.

Nová republika – redakce

4.7 12 hlasy
Hodnocení článku
20 komentářů
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
Karel2002
Karel2002
před 1 rokem

Pokud Nerudová (i když je Nerudová favoritkou a už zřejmě vítězkou prezidentských voleb, nehodil by se pro válku s Ruskem spíš generál Pavel?), Fiala, Rakušan, Černochová, Pekarová…vyhlásí všeobecnou mobilizaci, budou muset všichni muži ve věku 18-60 let nastoupit na ruskou frontu. Pokud se někdo bude chtít ulejt, čeká ho buď kulka do palice… Číst vice »

kutnohorsky
kutnohorsky
před 1 rokem

V jednom plaveckém bazénu snížili z úsporných důvodū teplotu vzduchu a vody o pár stupňů. Roční děti, které se tam seznamovaly s vodou cugrunt onemocněly od rýmy po těžká nachlazení. Co děti ve školách, porodnicích, nemocnicích…? Maminky, k vašim starostem vám vláda přidala další. ..

cablik
cablik
před 1 rokem

„Kde jste toho Rakušana vyhrabali?“ Analytik Baránek k elektřině, válce a EU
https://www.parlamentnilisty.cz/arena/rozhovory/-Kde-jste-toho-Rakusana-vyhrabali-Analytik-Baranek-k-elektrine-valce-a-EU-722817

SunTzu
SunTzu
před 1 rokem

Na tomto webu určitě tato akce rozumných žen má plnou podporu. Bohužel rozumných žen v “politice” či médiích je pramálo. Poslední plus bylo zvolení dvou senátorek a nebo paní Vitásková, Bobošíková!! Proti nim však taky stojí řada fanatických …. neznám slušné slovo jak je pojmenovat, znáte je Pekarová-Adamová, Mirka “rohlíky” Němcová, Černochová, Langšádlová,… Číst vice »

standa
standa
před 1 rokem

Správná akce ! Kde jsou 60. léta, kdy mír bylo vážené slovo a ne sprosté jako dnes !

spartak
spartak
před 1 rokem

Ano ,ženy by se měly více angažovat ,když ve vládě působí čarodějnice války. Kdo jiný by měl žádat mír ,než ženy.Za socialismu měly ženy velkou sílu i když nebyly ve vládě.

kutnohorsky
kutnohorsky
před 1 rokem

No nevím jak povolávat do zbraně syny, kteří ani nevědí z které strany ta zbraň střílí. Ti by ze svou fyzičkou nebyli schopni ani na kopání zakopů. To by bylo jen tahání volů na porážku. Ono je to při ruské mobilizaci přeci jen trochu jinak.

Jarin G.
Jarin G.
před 1 rokem
Odpověď uživateli  kutnohorsky

Ano a všimněte si, jak dlouho trvá příprava mobilizovaných Rusů, než je pošlou na frontu. Od vyhlášení mobilizace ještě neustále probíhá (u většiny) branců výcvik na základnách mimo frontu.
U Ukrajinců se s tím nezdržují. Raz dva a odsun do 1. linie jako kanonenfutr. Češi by dopadli stejně.

Vendol
Vendol
před 1 rokem

Vždy, když je řeč o naší armádě, musím se smát. Tahle legrační a panoptikální parta švejků, hujerů a jantarů naprosto nemá žádnou hodnotu, veřejnost se jí pošklebuje. A doslova bouři smíchu vyvolaly její mobilizační halucinace, které přednedávnem zazněly na tzv. velitelském shromáždění. Na tom shromáždění, kde podpraporčík Rehka, náčelník GŠ, servilně ejakuloval před Černochovou. Špenáte,prober… Číst vice »

vera havrankova
vera havrankova
před 1 rokem
Odpověď uživateli  Vendol

Jde o to, jestli by se někdo ptal, nebo nás za odmítnutí stříleli, jako na UA.

cablik
cablik
před 1 rokem

Samozřejmě že ženy jsou proti válce nebo jim tam umírají muži a děti dobrá aktivita ale žádné následky to mít nebude. Pokud lidé neodstraní liberální nacisty tak se nic nezmění.

vachav
vachav
před 1 rokem
Odpověď uživateli  cablik

Upřesnil bych -pokud lidé neodstraní kapitalismus!

Vendol
Vendol
před 1 rokem
Odpověď uživateli  vachav

Musím se kapitalismu trochu zastat. Je to – ať se to komu líbí či nelíbí – nejživotaschopnější ekonomický systém, který kdy lidstvo vymyslelo. Všechno ostatní jsou jenom násilné experimenty, které se neosvědčily. Komunismus dojel právě na to, že byl ekonomicky zoufale nevýkonný.

JK
JK
před 1 rokem
Odpověď uživateli  Vendol

Asi budete hodně mlád a učení vás zrovna moc nebaví, když jste schopen tak nekriticky přejímat dogma o tom, že “komunismus”(socialismus) “dojel na to, že byl ekonomicky zoufale nevýkonný“. Také asi nevěnujete příliš pozornosti dění kolem sebe, pokud jste nezaznamenal, že v tom “nejživotaschopnějším ekonomickém systému” se jaksi 30 let potácíme od krize… Číst vice »

Lubez
Lubez
před 1 rokem
Odpověď uživateli  Vendol

Pokud vím, tak komunismus v naší zemi nikdy nebyl. Socialismus ano a dokonce v počátku po válce byl velmi výkonný. Bez cizí pomoci se naše země dostala na světovou špičku v průmyslu a v mnohých dalších oborech. Budovalo se vše co mělo význam. Výroba sahala od špenlíku až po nejnáročnější obory přes atomový průmysl až po kosmos. Automobilolý průmysl,… Číst vice »

skeptik
skeptik
před 1 rokem
Odpověď uživateli  Vendol

Hm, od války k válce. Fakt “báječný” systém.
Komunismus nikde nebyl, ale socialismus. A ten dojel díky tomu, že mu kapitalismus škodil ze všech sil a lidi se nechali oblbnout západní propagandou.
Začal to Winston Churchill zatažením železné opony.

kutnohorsky
kutnohorsky
před 1 rokem
Odpověď uživateli  Vendol

No ono kdyby to zůstalo jak to bylo a a trochu se kouklo do čínské ekonomiky… stát jsme byly v Evropě větší a zapomíná se na to že české a slovenské ekonomiky byly propojeny, což byla taky silná stránk. Vše zpřetrháno . Který stát vyráběl a vyrábí vše od špendlíku po lokomotivu? Asi jen ta Čína. A ta… Číst vice »

cablik
cablik
před 1 rokem
Odpověď uživateli  Vendol

Kolego hele socialismus když byl zničen tak republika neměla dluhy a vlastnila celý stát.. Který následně rozkradli nastupující kapitalisté kteří dnes v republice nic nevlastní a jsou zadlužení maž na půdu.Za socialismu bylo lépe.

Karel2002
Karel2002
před 1 rokem
Odpověď uživateli  Vendol

Proč ty mínusy, Vendol má pravdu.

heriot
heriot
před 1 rokem
Odpověď uživateli  vachav

Přesně, kapitalismus je systém, který vyznává jen zvrácenou honbu za ziskem za každou cenu, do nejvyšších pater politiky generuje naprosté psychopaty s výsledkem, který vidíme ve světě i u nás…