Pepe Escobar: Na západní frontě … žádný klid, ale brutální panika!

Padají stíny / A já tu jsem celý den / Je příliš horko na spánek / A čas utíká / Cítím se, jako by se moje duše / proměnila v ocel / Pořád mám jizvy / Které slunce nezahojilo / Není tu ani dost místa / Abych mohl být kdekoli / Pane, ještě není tma, / ale už se blíží. —-Bob Dylan, Ještě není tma.

Světla! Akce! Reset!

Davoská freak show Světového ekonomického fóra (WEF) se v pondělí opět rozjela.

Mainstreamová média kolektivního Západu budou po celý týden nepřetržitě točit všechny „zprávy“, které se hodí k tisku, aby vychválila nové poklesy Velkého resetu, překřtěného na Velké vyprávění, ale ve skutečnosti zarámovaného jako vlídná nabídka „kapitalismu zainteresovaných stran„. To jsou hlavní body pochybné platformy pochybné nevládní organizace registrované v Cologny na předměstí Ženevy.

Seznam účastníků Davosu byl řádně zveřejněn. Příslovečně se jedná o anglo-americkou výjimečnou zábavu, na které nechybějí takoví šéfové zpravodajských služeb, jako je ředitelka americké Národní zpravodajské služby Avril „Madam Torture“ Hainesová, šéf MI6 Richard Moore a ředitel FBI Christopher Wray.

O davoské patálii by se daly napsat remixované encyklopedie Diderota a D’Alemberta, kde se bohatý seznam multimiliardářů, hlav států a korporátních šéfů (vlastněných společnostmi BlackRockVanguard, State Street a spol.) „angažuje“ v prodeji balíčků dementní dystopie nic netušícím masám.

Ale pojďme k věci a zaměřme se na několik panelů příštího týdne – které by se daly snadno zaměnit za sezení Straight to Hell.

Zvláště poutavý je seznam na úterý 17. ledna. Jeho součástí je panel „De-Globalizace nebo re-Globalizace?“, na němž vystoupí Ian Bremmer, Adam Tooze, Niall Ferguson, Péter Szijjártó a Ngaire Woodsová. Tři atlantisté/výjimečníci vynikají, zejména ultra-toxický Ferguson.

Po „Na obranu Evropy“, kde vystoupí řada nýmandů včetně polského Andrjeze Dudy, čeká na účastníky Speciální sezóna v pekle (promiň, Rimbaude), v níž nebude vystupovat nikdo jiný než dominanta EK Ursula von der Leyen, kterou drtivá většina Němců zná jako Ursulu von der Leichen („Ursula z mrtvol“) v tag týmu s hlavním strůjcem WEF, napodobitelem Třetí říše Klausem „Nosferatu“ Schwabem.

Proslýchá se, že Lucifer ve svém privilegovaném podzemním sídle zelená závistí.

Je tu také „Ukrajina co dál?“ s další partou nul a „Válka v Evropě rok 2“ s moldavskou probuzenou kočkou Maiou Sandu a finskou pařmenkou Sannou Marin.

V sekci válečných zločinců má čestné místo „Rozhovor s Henrym Kissingerem: Historické perspektivy války„, kde Dr. K. prodá všechny své značkové permutace Rozděl a panuj. O další síru se postará Thukydidův škrtič Graham Allison.

Ve svém Zvláštním proslovu „Jaterní klobása“ se kancléř Olaf Scholz postaví po bok Nosferatu a bude doufat, že nebude – doslova – ugrilován.

Ve středu 18. ledna pak přijde apoteóza: „Obnovení bezpečnosti a míru“ s řečníky Fareedem Zakariou – hnědým miláčkem amerického establishmentu; Jensem Stoltenbergem z NATO, který říká, že „válka je mír„; opět s  Andrzejem Dudou; a kanadskou válečnou štváčkou Christií Freelandovou, o níž se proslýchá, že se stane příští generální tajemnicí NATO.

A bude to ještě šťavnatější: koksový komik vydávající se za válečníka se možná připojí prostřednictvím zoomu z Kyjeva.

Představa, že tento panel je oprávněn vynášet soudy o míru, si nezaslouží nic jiného, než vlastní Nobelovu cenu míru.

Jak zpeněžit celý svět

Cynikům všeho ražení lze prominout, že pan Zircon, jenž je momentálně na oceánské hlídce zahrnující Atlantik, Indický oceán a samozřejmě Středozemní moře „Mare Nostrum“ – nebude v Davosu prezentovat svou vizitku.

Analytik Peter Koenig vypracoval přesvědčivou tezi, že WEF, WHO a NATO možná provozují jakýsi sofistikovaný kult smrti. Velký reset se skutečně vesele mísí s agendou NATO jako agenta provokatéra, financiéra a zbrojíře zástupné války impéria proti Rusku v černé díře Ukrajiny. Místo NATO, by byla zkratka NAKO, zkratka North Atlantic Killing Organization – (Severoatlantická organizace pro zabíjení), v tomto případě vhodnější.

Jak shrnuje Koenig, „NATO vstupuje na všechna území, kde „konvenční“ mediální stroj na lži a sociální inženýrství selhávají nebo nedokončují své cíle, které jsou určeny lidem, dostatečně rychle.“

Souběžně s tím si jen málokdo uvědomuje, že 13. června 2019 byla v New Yorku uzavřena tajná dohoda mezi OSN, WEF, řadou oligarchy vyzbrojených nevládních organizací, s WHO  a v neposlední řadě i předními světovými korporacemi, které jsou vlastněny propojeným bludištěm s Vanguardem a BlackRockem v centru.

Praktickým výsledkem této dohody je Agenda OSN 2030

Prakticky každá vláda v oblasti NATOstánu a zejména na „západní polokouli“ (definice amerického establishmentu) byla unesena Agendou 2030 – což v podstatě znamená hromadění, privatizaci a financializaci veškerého majetku Země pod záminkou jeho „ochrany“.

V překladu: marketizace a zpeněžení celého přírodního světa (viz např. zdezde zde.)

Davoské superhvězdy, jako je nesnesitelný otrava Niall Ferguson, jsou jen dobře odměnění vazalové, západní intelektuálové z Harvardu, Yale a Princetonu, kteří by se nikdy neodvážili kousnout do ruky, která je živí.

Ferguson právě napsal sloupek pro Bloomberg s názvem „Na východní frontě není klid“ – v podstatě proto, aby jménem svých pánů propagoval riziko třetí světové války a samozřejmě obvinil „Čínu jako arzenál autokracie“.

Mezi sériovými veletoči vyniká tento. Ferguson píše: „Strategie USA má dva zjevné problémy (…) První spočívá v tom, že pokud jsou algoritmické zbraňové systémy ekvivalentem taktických jaderných zbraní, může být Putin nakonec dohnán k použití těch druhých, protože ty první mu zjevně chybí.

Bezradnost je zde eufemismem. Ferguson zjevně netuší, co znamenají „algoritmické zbraně“; pokud má na mysli elektronický boj, USA si možná na Ukrajině dokázaly na chvíli udržet převahu, ale to už je pryč.

Inu, to je typický Ferguson – který napsal celou Rothschildovu hagiografii stejně jako svůj sloupek, pijící z Rothschildových archivů, které se zdály být dezinfikované, protože o jejich historii neví téměř nic smysluplného.

Ferguson „vydedukoval“, že Rusko je slabé a Čína silná. Nesmysl. Obě země jsou silné – a Rusko je technologicky vyspělejší než Čína, pokud jde o pokročilý vývoj útočných a obranných raket, a může porazit USA v jaderné válce, protože ruský vzdušný prostor je uzavřen vrstvenou obranou, jako jsou S-400 až po již testované S-500 a projektované S-600.

Co se týče polovodičových čipů, výhodou Tchaj-wanu ve výrobě čipů je masová výroba nejmodernějších čipů, ale Čína a Rusko mohou vyrábět čipy potřebné pro vojenské účely, i když se nezapojují do masové komerční výroby. USA zde mají s Tchaj-wanem významnou obchodní výhodu, ale není to výhoda vojenská.

Ferguson prozrazuje svou hru, když karikuje potřebu „odradit rodící se kombinaci Ruska, Íránu a Číny podobnou Ose od rizika současného konfliktu ve třech divadlech: Východní Evropa, Blízký východ a Dálný východ“.

Máme zde charakteristickou atlantistickou démonizaci tří hlavních vektorů euroasijské integrace smíchanou s toxickým koktejlem ignorance a arogance. Je to NATO, které rozdmýchává „konflikt“ ve východní Evropě a je to Impérium, které je vyháněno z „Dálného východu“ (to je tak koloniální) a brzy i z Blízkého východu (ve skutečnosti západní Asie).

Příběh AMGOT

Nikdo s IQ vyšším než pokojová teplota nebude tento týden v Davosu očekávat seriózní diskusi o jakémkoli aspektu existenční války NATO vs. Eurasie – o návrhu diplomacie ani nemluvě. Takže vás nechám s dalším typickým nevkusným příběhem o tom, jak Impérium – které vládne Davosu – v praxi jedná se svými vazaly.

Na začátku tohoto roku jsem se na Sicílii dozvěděl, že v Římě ve spěchu přibyla neplánovaná návštěva vysoce ceněného agenta Pentagonu. O několik dní později byl důvod této návštěvy otištěn v La Repubblica, jednom z deníků toxického klanu Agnelli.

Jednalo se o mafiánský podvod: „návrh“ Meloniově vládě z očí do očí, aby Kyjevu co nejdříve poskytla nákladný protiraketový systém Samp-T, který vyvinulo evropské konsorcium Eurosam, sdružující italskou MBDA, francouzskou MBDA a Thales.

Itálie vlastní pouze 5 baterií tohoto systému, který sice není zrovna vynikající proti balistickým střelám, ale účinný proti řízeným střelám.

Poradce pro národní bezpečnost Jake Sullivan již zavolal do Palazzo Chigi, aby sdělil „nabídku, kterou nelze odmítnout“. To zřejmě nestačilo, proto ta uspěchaná cesta vyslance. Řím se bude muset podřídit. Jinak… Koneckonců, nikdy nezapomeňte na terminologii, kterou američtí generálové označují Sicílii a celou Itálii: AMGOT. Území okupované americkou vládou.

Bavte se s davoskou šílenou zábavou.

Autor: Pepe Escobar, ZDROJ, ZDROJ, překlad: admin Nekorektní TOP-CZ, překlad převzat z CZ24, sledujte také na Telegramu: @cz24news

5 5 hlasy
Hodnocení článku
6 komentářů
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
Primak
Primak
před 1 rokem

AMGOT – Allied Military Government of Occupied Territories
(Spojenecká vojenská vláda okupovaných území)

Hokarc
Hokarc
před 1 rokem

Inu, co čekat od vyčpělé západní demokracie.

cablik
cablik
před 1 rokem

SOUVISLOSTI JEDNOHO POHŘBU
https://pravyprostor.net/?p=155069

vera havrankova
vera havrankova
před 1 rokem
Odpověď uživateli  cablik

Velmi zajímavé, děkuji.

cablik
cablik
před 1 rokem
Odpověď uživateli  vera havrankova

Není zač já tu dávám jen zajímavé články.

cablik
cablik
před 1 rokem

No jo lidé odtržení od reality nemohou uspět světovláda se konat nebude a proti hypersonickým raketám opravdu nemají obranu. AMGOT celá EU.