Ruská reakce na oznámení kolektivního Západu o dodávkách západních tanků Ukrajině

Chystám speciální „tankové“ vydání Kosy, které se zabývá zákulisními tahanicemi ohledně dodávek zejména německých Leopardů! A je to opravdu čtení, tak říkajíc – k popukání. Ale protože jsem to psal už předevčírem, tak je jasné , že vývoj už mne předběhl. Jenže věřím, že i tak to pro vás bude velmi přínosné! Protože to popisuje NÁS ten slavný jednotný a nerozdělitelný kolektivní Západ, naše jedinečné a posvátné hodnoty a míru té zcela unikátní solidarity. Všechno přirozeně ze západních zdrojů. Jak je na Kose zavedeným zvykem.

Nicméně ty, celkem tři články byly tvořeny v čase kdy ještě do dodávkách Abramsů a Leopardů nebylo rozhodnuto. Nyní už je. Nemělo smysl k tomu vydávat flash, protože první informace prosákly už včera.

Ale od rána lítám po ruských webech a hledám nějakou zásadní reakci Ruska.

Nepřetiskuji z ruských zdrojů. Zásadně jen z naprosto neprůstřelných západních adres. Abych nikomu neposkytl záminku znevěrohodit Kosu. Mimořádně řídké výjimky učiním jen tehdy, když si tím Kosa nezadá. Což je dnešní případ. Protože zatím nejzajímavější reakci přinesla ruská tisková agentura RIA Novosti. Jde sice jen o polooficiální stanovisko, nicméně s krajně zajímavým aspektem, který bych bral jako neoficiální varování Moskvy, že už opravdu stojíme na prahu jaderného konfliktu!

Konkrétně jde o článek

Дипломат предупредил Запад о последствиях поставок ВСУ боеприпасов с ураном

což můj překladač zpracoval takto:
Diplomat varoval Západ před důsledky dodávek munice s uranem do ozbrojených sil Ukrajiny

Gavrilov: Moskva bude dodávky granátů s uranem do Kyjeva považovat za použití špinavých jadernýchbomb

VÍDEŇ 25. ledna – RIA Novosti. Dodávku uranových granátů západní výroby do Kyjeva bude Moskva považovat za použití špinavých jaderných bomb, řekl Konstantin Gavrilov, vedoucí ruské delegace na jednání ve Vídni o vojenské bezpečnosti a kontrole zbrojení.

„Varujeme západní sponzory kyjevské vojenské mašinérie před povzbuzováním k jaderným provokacím a vydírání. Víme, že tank Leopard 2, stejně jako bojová vozidla pěchoty Bradley a Marder, jsou vyzbrojeny pancéřovými projektily s uranovým jádrem, použití což vede ke kontaminaci oblasti, jako se to stalo v Jugoslávii Iráku . Pokud bude Kyjevu dodán takovými granáty pro těžkou vojenskou techniku ​​NATO, budeme to považovat za použití špinavých jaderných bomb proti Rusku se všemi z toho vyplývajícími důsledky,“ řekl diplomat ve svém projevu na fóru OBSE o bezpečnostní spolupráci.

Výstřižek
Infografika

Západní země donutily Německo k rozhodnutí převést obrněná vozidla na Ukrajinu , zdůraznil Gavrilov.
Berlín se vědomě rozhodl ve prospěch „německých tanků s kříži na pancíři znovu útočících na ruské vojáky,“ pokračoval Gavrilov. Zdůraznil, že ruská armáda tato bojová vozidla zničí, jak se nyní děje se zbytkem zbraní NATO.

Pokud někdo říká, že že jde o něco, čeho si nemusíme zas až tak moc všímat, protože

1- nepromluvil ani Putin ani Lavrov, ani nikdo jiný z nejvyšší kremelské špičky, nýbrž jakýsi diplomatický čert šesté kategorie
že
2- jde o protitankové granáty a nikoliv o jakoukoliv jadernou bombu

tudíž netřeba se vzrušovat, hluboce se mýlí!!!!

Jednak tyhle zbraňové dodávky prolomily dosavadní absolutní tabu Západu a už sami o sobě dávají dost důvodů, aby Rusko zvážilo všechny možné druhy odvety, včetně jaderné, pokud by snad západní tanky skutečně představovaly zásadní kvalitativní zvrat na frontě a především používat ochuzený uran ve zbraňových systémech proti Rusku je úplně jiný level než když to NATO a Američané nasadili proti Srbsku a Iráku.

Jestli to nejvyšší Moskva vyhodnotí jako užití jaderného střeliva, pak minimálně sama pro sebe získá oprávnění k nasazení taktických jaderných zbraní. Když vy projektily s ochuzeným uranem, tak my miniaturní ale nezastavitelné malovýtěžné jaderní náboje taktického významu. Ovšem schopné zničit například mosty přes Dněpr. Jak by po zničení těchto mostů se velmi rychle vyvinula situace na frontě levobřežní Ukrajiny je myslím dostatečně jasné.

Kolektivní Západsi opravdu zahrává s osudem lidstva a celé planety!

Předevčírem, než bylo rozhodnuto o dodávkách tanků Kyjevu bylo ještě oznámeno tohle:

90 vteřin od absolutní zkázy, ukazují symbolické hodiny posledního soudu

24. 1. 2023 20:18 Zahraniční

Podle správců symbolických hodin posledního soudu (Doomsday Clock) se svět po loňském roce posunul o deset vteřin blíže k absolutní zkáze. Nově ukazují, že do ní zbývá 90 vteřin, nejméně od vzniku hodin v roce 1947. Hlavním důvodem zkrácení výhledu je válka na Ukrajině, uvedla skupina vědců v prohlášení.

Vsadím se, že dnes, po zprávě o západních tancích pro Ukrajinu už tyhle smrťácké hodiny znovu přenastavili. K fatální a konečné 12,00 hod. kdy definitivně spadne klec!

Jsem zvědav na všechny ty Bideny, Scholze, Macrony, Morawiecké, Fialy, Stoltenbergy, Leyenové, a podobné politikářské živočichy až začnou létat rakety. Oni fakt nechápou, proč Rusko vyslalo fregatu Admirál Gorškov s hypersonickými raketami Zirkon do severního Atlantiku k americkým břehům? Ono jim to nedošlo, že když tahle loď odpálí svůj náklad, pak ho Amerika ani nikdo jiný nemá čím zastavit????!!!!!

Autor Petr Vlk, zdroj Kosa zostra

5 7 hlasy
Hodnocení článku
15 komentářů
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
pavlan
pavlan
před 1 rokem

Podle mého, tady jde o to vyprovokovat Rusko k použití taktických jaderných raket. Na mainstreamu se dočtete jen o tom, že západ dodá moderní tanky Leopard a Abrams. Nic o nábojích obohacených uranem. Takže pokud je ukrajinci i přes toto varováni použijí a rusové na to odpoví taktickými jadernými střelami, mají západní provokatéři záminku k použití stejného arzenálu.… Číst vice »

Rob
Rob
před 1 rokem

Na to, že Rusové dnes uvádějí například na 7634 zničených ukrajinských tanků a jiné pancéřové techniky a 8180 jiné speciální automobilové techniky od začátku spec. operace, je tato hrstka “pomoci” zcela bezvýznamná. Zřejmě tu jde jen o to, ověřit je přímo v boji, jak, čím a za jak dlouho se s nimi Rusko dokáže vypořádat. A k tomu… Číst vice »

skeptik
skeptik
před 1 rokem
Odpověď uživateli  Rob

Zřejmě jde taky o to otestovat si kam až může Západ zajít ve válce proti Rusku, aniž by Rusko odpovědělo útokem na dodavatele zbraní.

kolokol
kolokol
před 1 rokem
Odpověď uživateli  skeptik

Tento aspekt bude zřejmě daleko významnější. Podle Konstantina Sivkova (Сколько у России времени на разгром противника?) hrozí Rusku porážka, pokud nebude na toto zostření situace ze strany Západu rázně reagovat.

cablik
cablik
před 1 rokem

Kolektivní zadlužení bastardi ty zastaralé zbraně nemohou vyhrát válku. Rusové mají leteckou převahu a s tanky bude konec. Pokud nasadí taktické jaderné zbraně tak bude rychle konec.

vaclav
vaclav
před 1 rokem

No asi se nespokojí jen s jednou lodí – pokud už to budou brát vážně vyrovnají se s polskými zmrdy stejně jako s námi a zbytkem euronato.

mikkesh
mikkesh
před 1 rokem

Pane Vlku, všichni ti komičtí slouhové nebyli na svá místa vybráni proto, aby něco chápali. Vezměte si jejich fotografie. Normálně kupodivu vypadá snad jen Morawiecki. Ale Polák už má asi v genech v zahraniční politice posrat co se posrat dá. Historicky, tolikrát zaniknou a tolikrát, když se to někomu hodí, vzniknout …? Asi… Číst vice »

reproduktor
reproduktor
před 1 rokem

Když se objevují zprávy, že Západ dodá další zbraně, tak si rikam, další prodlužování války a zabíjení. Západ možnost diplomaticky svoji šanci projel o miru už rusko nechce jednat. Zase na druho stranu jsou ukáčka jazykove vzdělaní. Anglie pošle tanky, nemci, amici, francouzi a vsechny a návody i popisky jsou v puvodnim jazyce. Samoztejme, jsou jine… Číst vice »

Naposledy upraveno před 1 rokem uživatelem reproduktor
vaclav
vaclav
před 1 rokem
Odpověď uživateli  reproduktor

to že umí cizí jazyky, ještě neznamená, že si přečtu návod a vyrazím do boje. Jen sborka a rozborka samopalu se nedá naučit během jednoho školení, Je to dlouho trvající výcvik a ne všichni obstojí na výbornou ( ve válečných podmínkách je to ještě horší).

reproduktor
reproduktor
před 1 rokem
Odpověď uživateli  vaclav

Myslel jsem to ironicky, promin. Myslim jazykovou vybavenost. Ukacka znaji jen davaj.

Naposledy upraveno před 1 rokem uživatelem reproduktor
kolokol
kolokol
před 1 rokem
Odpověď uživateli  reproduktor

Podle všeho budou ty posádky Leopardů polské. Oni je mají ve výzbroji, takže jsou vycvičení. A Lívernaja Kalbasá hlasitě dávala najevo, že němečtí vojáci rozhodně ne.

Naposledy upraveno před 1 rokem uživatelem kolokol
kutnohorsky
kutnohorsky
před 1 rokem

Nevím jestli granáty obohacené uranem budou létat až do Ruska, každopádně budou dělat paseku hlavně na území Ukrajiny. V současné době asi Ukrajinští fašisté nemají šanci se k Moskvě dostat…

jbskalensky
jbskalensky
před 1 rokem

Obávám se, hodně, že ještě před “Zirkony z Admirála Gorškova” s jadernou náloží, se může “vypařit” některé z větších ukrajinských měst. Jako poslední varování. Ještě nikdo nepoužil v konfliktu neutronové hlavice. Západní ignoranti dávají, vědomě či ze své zhovadilosti, záminku, aby si ten bojový test mohlo Rusko nakonec i zkusit. Třeba jestli se “vypaří” i posádky z Leopardů… Číst vice »

reproduktor
reproduktor
před 1 rokem
Odpověď uživateli  jbskalensky

No, jestli se “vypaří” jen některa města na ukraine a jinak nic, tak to bude pro EU dobra zprava. Je to trochu o ode mne cynicke, ale je to tak. Tanky nic neovlivní, za tri mesice se situace velice zmeni a nejen na bojišti. Komik Volodymyr asi bude viset. Dostal durazne varování, ale… Číst vice »

Naposledy upraveno před 1 rokem uživatelem reproduktor
kolokol
kolokol
před 1 rokem
Odpověď uživateli  jbskalensky

Hlavní ovládací páky jsou podle všeho ve Washingtonu. Odsud můžou bez většího rizika (snad) zvyšovat sázky na zničení EU či Ruska. USA se do konfliktu s Ruskem nepoženou a RF bude jejich směrem taky opatrná. To si ovšem samozřejmě jen tak hraju na stratéga, aby řeč nestála, protože se mi ještě nechce spát.… Číst vice »