Teroristická válka zlotřilé velmoci: Cui Bono?

Zvedavec.news

Pokud jde o země globálního Jihu, Hershova zpráva jim obrovskými krvavě rudými písmeny vtiskuje titul Rogue Superpower, tedy státní sponzor terorismu.Každý, kdo má mozek, už věděl, že to udělalo Impérium. Nyní Seymour Hersh ve své bombastické zprávě nejen podrobně popisuje, jak došlo k útoku na Severní proud 1 a 2, ale také jmenuje jména: od toxického straussovského neoliberálně-konzervativního tria Sullivan, Blinken a Nulandová až po vrchního čtenáře Teleprompteru.
Pravděpodobně nejpalčivějším bodem Hershova vyprávění je poukázání na konečnou odpovědnost přímo Bílého domu. CIA se ze všeho vyvléká. Celou zprávu lze číst jako nastrčení obětního beránka. Velmi křehkého, nekvalitního obětního beránka – co s těmi tajnými dokumenty v garáži, nekonečnými pohledy do prázdna, rohem hojnosti nesrozumitelného mumlání a samozřejmě celým tím příšerným, léta trvajícím rodinným korupčním kolotočem na Ukrajině a kolem ní, který ještě nebyl zcela odhalen.Hershova zpráva se objevila bezprostředně po smrtících zemětřeseních v Turecku a Sýrii. Jde o investigativní novinářské zemětřesení samo o sobě, které se rozprostírá nad zlomovými liniemi a odhaluje nesčetné trhliny pod širým nebem, nugety pravdy lapající po dechu uprostřed trosek.Ale je to všechno? Drží se příběh od začátku do konce? Ano i ne. Za prvé, proč právě teď? Jedná se o únik informací – v podstatě od jednoho zasvěceného pracovníka Deep State, Hershova klíčového zdroje. Tento remix „Hlubokého hrdla“ 21. století je možná zděšen toxicitou systému, ale zároveň ví, že ať řekne cokoli, nebude to mít žádné následky.Zbabělý Berlín, který po celou dobu ignoroval šrouby a matice systému, ani nepípne. Ostatně zelená parta je u vytržení, protože teroristický útok důkladně posunul jejich středověký program deindustrializace. Souběžně s tím se všem ostatním evropským vazalům jako bonus navíc dostane dalšího potvrzení, že toto je osud, který je čeká, pokud nebudou následovat hlas jeho pána.

Hershovo vyprávění staví Nory do role zásadního spoluviníka teroru. To není překvapivé: Jens Stoltenberg, který v NATO zastává heslo „mír je válka“, je už snad půl století agentem CIA. A Oslo mělo samozřejmě své vlastní motivy, proč se na dohodě podílet: získat spoustu peněz navíc prodejem veškeré volné energie, kterou mělo, pro zoufalé evropské zákazníky.

Problémem je, že Norsko na rozdíl od amerického námořnictva stále nemá žádný operační letoun P-8 Poseidon. V té době bylo jasné, že americký P-8 dojíždí tam a zpět – s doplňováním paliva ve vzduchu – z USA na ostrov Bornholm.

Pozitivním výkřikem je, že Hersh – spíše jeho klíčový zdroj – nechal MI6 z vyprávění zcela zmizet. SVR, ruská rozvědka, se v té době na MI6 zaměřila jako laser, stejně jako na Poláky. Co však stále tmelí vyprávění, je to, že komando stojící za „Bidenem“ zajišťovalo plánování, informace a koordinovalo logistiku, zatímco závěrečný akt – v tomto případě odpálení výbušniny C4 sonarovou bójkou – mohli spáchat norští vazalové.

Problémem je, že bóji mohl shodit americký letoun P-8. A neexistuje žádné vysvětlení, proč jeden z úseků Nord Stream 2 unikl neporušený.

Hershův modus operandi je legendární. Z pohledu zahraničního zpravodaje, který je od poloviny devadesátých let v terénu, od USA a NATOstánu až po všechny kouty Eurasie, je pro někoho, jako jsem já, snadné pochopit, jak používá anonymní zdroje a jak se dostává ke svému rozsáhlému seznamu kontaktů – a jak si je chrání: důvěra funguje oběma směry. Jeho výsledky jsou naprosto bezkonkurenční.

Ale samozřejmě zůstává možnost: co když si s ním někdo hraje? Nejde o nic víc než o omezené setkání? Koneckonců vyprávění divoce osciluje mezi drobnými detaily a poměrně mnoha slepými uličkami, neustále se v něm objevuje obrovská papírová stopa a příliš mnoho lidí v obraze – což naznačuje přehnané riziko. Přílišné váhání CIA, zda jít na věc, je v celém vyprávění certifikovaným červeným signálem – zvláště když víme, že ideální podvodní aktéři pro takovou operaci by pocházeli z Oddělení zvláštních činností CIA, a ne z amerického námořnictva.

Co udělá Rusko?

Pravděpodobně celá planeta přemýšlí, jaká bude ruská reakce.

Při pohledu na šachovnici Kreml a Rada bezpečnosti vidí, že Merkelová přiznala, že Minsk 2 byl pouhým trikem, že imperiální útok na Severní proudy (mají o tom přehled, ale možná nemají všechny zasvěcené podrobnosti, které jim poskytl Hershův zdroj), že bývalý izraelský premiér Bennett na záznamu podrobně popsal, jak Angloameričané zničili mírový proces na Ukrajině, který se loni v Istanbulu rozběhl.

Není tedy divu, že ministerstvo zahraničí dalo jasně najevo, že pokud jde o jaderná jednání s Američany, jsou jakákoli navrhovaná gesta dobré vůle „neopodstatněná, předčasná a nevyžádaná“.

Ministerstvo se záměrně a poněkud zlověstně vyjádřilo velmi nejasně ke klíčové otázce: „objekty strategických jaderných sil“, které byly napadeny Kyjevem – za pomoci Američanů. Tyto útoky mohly zahrnovat „vojensko-technické a informačně-rozvědné“ aspekty.

Pokud jde o země globálního Jihu, Hershova zpráva jim vtiskuje obrovským krvavě rudým písmem titul Rogue Superpower, státní sponzor terorismu: rituální pohřeb – na dně Baltského moře – mezinárodního práva, a dokonce i laciné náhražky impéria, „mezinárodního řádu založeného na pravidlech“.

Nějakou dobu potrvá, než se podaří plně identifikovat, která frakce Deep State mohla Hershe využít k prosazování své agendy. Samozřejmě, že si toho je vědom – ale to by nikdy nestačilo k tomu, aby ho to odradilo od výzkumu bomby (tři měsíce tvrdé práce). Americká mainstreamová média udělají vše pro to, aby jeho zprávu potlačila, cenzurovala, ponížila a ignorovala; důležité však je, že napříč globálním Jihem se již šíří jako požár.

Ministr zahraničí Lavrov se mezitím podobně jako Medveděv zcela odpojil a odsoudil, že USA „rozpoutaly totální hybridní válku“ proti Rusku, přičemž obě jaderné mocnosti se nyní vydaly na cestu přímé konfrontace. A protože Washington vyhlásil za svůj cíl „strategickou porážku“ Ruska a z bilaterálních vztahů udělal ohnivou kouli, nemůže už existovat žádný „business as usual“.

Ruská „reakce“ – ještě před Hershovou zprávou – byla na zcela jiné úrovni; pokročilá de-dolarizace napříč celým spektrem, od EAEU po BRICS a další země; a celková reorientace obchodu na Eurasii a další části globálního Jihu. Rusko vytváří pevné podmínky pro další stabilitu a již předvídá nevyhnutelné: čas na frontální jednání s NATO.

Co se týče kinetických reakcí, fakta na bojišti ukazují, že Rusko dále drtí americkou/národní zástupnou armádu v režimu plné strategické nejednoznačnosti. Teroristický útok na North Stream bude samozřejmě vždy číhat v pozadí. Dojde k zpětnému úderu. Ale to bude v čase, způsobem a na místě, které si Rusko zvolí.

The War of Terror of a Rogue Superpower: Cui Bono? vyšel 11.2.2023 na thesaker.is.

4.4 7 hlasy
Hodnocení článku
16 komentářů
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
standa
standa
před 1 rokem

Předpoklad, že Rusko bude reagovat je asi správný, protože Rusko si uvědomuje prioritu cílů a jejich načasování. “Poseidony” např. mohou někde čekat se slabší náloží poblíž kabelů a pod. Na Ukrajině pořád nezačala velká ofenziva, propaganda o Rusku, že prohrálo, běží na plné obrátky. Mám dojem, že to začne uzavřením Artěmovského kotle – buď… Číst vice »

cablik
cablik
před 1 rokem

Normalizace podle metody: Smlouva o “dočasném pobytu” vojsk. Předsedkyně Trikolory Majerová u výslechu. Nástup armády udavačů vede Letocha. Míří Husákův vězeň Popelka opět za mříže? V Praze se upálil muž. Proč?
https://protiproud.info/politika/7019-normalizace-podle-metody-smlouva-o-docasnem-pobytu-vojsk-predsedkyne-trikolory-majerova-u-vyslechu-nastup-armady-udavacu-vede-letocha-miri-husakuv-vezen-popelka-opet-za-mrize-v-praze-se-upalil-muz-proc.htm

cablik
cablik
před 1 rokem
Odpověď uživateli  cablik
Primak
Primak
před 1 rokem
Odpověď uživateli  cablik

Jaká Muskova otočka? On se neotáčí. Naopak, dovoluje si říkat, co ti ostatní trilionáři (a rádoby vládci světa) neradi slyšej: Proti tomu co oni prosazují – spolupráci národů. Jenomže tu jejich představua o “spolupráci” dobře známe. Podle jejich Orwelovského slovníku ta jejich “spolupráce” znamená “otroctví pro hegemona”. Takže Musk jim to chytře… Číst vice »

Primak
Primak
před 1 rokem
Odpověď uživateli  Primak

Vlastně jim tam dost zatápí. S tím Twitterem, že díky jeho převzetím se může přetřásat ta cenzúra, co tam dřív dělali. A že se i víc přestřásaj ty ostatní svinjárny, o kterých se dlouho ví, ale pořád zatloukaný. A tak jak oni by si přáli, aby se režimy jim nepřátelské rozkládaly zevnitř, tak se jim… Číst vice »

cablik
cablik
před 1 rokem
Odpověď uživateli  Primak

Já bych byl pro to aby to NWO vzdali však je to naprosto šílený plán. Světovládu mít nebudou tak se jim tom nemůže podařit.

Lubez
Lubez
před 1 rokem
Odpověď uživateli  cablik

Víš Cábo. Ono to je tak nějak jinak a já vím že to víš.
Téhle galerce jde o něco jiného.
Jejich myšlení je plné toho že na ně se nikdy nedosáhne. Ale.
Každý připrdélka dojde v řadě prvně o  nastřádané úplatky a potom aby nemohl kecat o svoje všechno.
No a jeho rodina? CIA. Nikdo neprojde.

cablik
cablik
před 1 rokem
Odpověď uživateli  Lubez

Všeho do času kámo svět se mění ani ti nejhorší tomu nezabrání a jejich nesplatitelný dluh je pošle na smetiště dějin.

cablik
cablik
před 1 rokem

Pěkný článek Rusové ohlásili že to budou vyšetřovat a že by konečně světový teroristé byli obviněni to se uvidí. USA si dělají ve svém protektorátě co chtějí.

kolokol
kolokol
před 1 rokem

To je od Pepeho hezké, že zkoumá pozadí celé té Hershovy zprávy. Protože ona sice odhaluje, že Biden akci podepsal, ale vůbec neukazuje, kdo stál za jeho zády a tlačil ho k tomu. Zájem tady mohl být z dlouhodobějšího hlediska docela dobře protiamerický (pokud máme na mysli statut světového policajta). Tedy naprosté ekonomické… Číst vice »

kolokol
kolokol
před 1 rokem
Odpověď uživateli  kolokol

Pokračování:
středního Východu. Ta role je určena Iránu, a Turecko proti tomu vystupuje nepřátelsky. Tohle mi nenapověděl Pjakin. Napadlo mně to při Chazinově povídání o eskalování napětí mezi Arménií a Azerbajdžánem. A právě Turecko se v tom mocně angažovalo.
Jsou to vše samozřejmě jen mé alternativní pohledy. Páč věci můžou být v tom našem prolhaném světě všelijak.

Primak
Primak
před 1 rokem

“Ruská „reakce“ – ještě před Hershovou zprávou – byla na zcela jiné úrovni” Jistě, co jiného jim zbývá a co jiného má pro ně vyznam. Svět je pořád ovládán Západními mocnostmi (zatím), ať už ony provedou jakoukoliv svinjárnu, nikdo je k soudu nepožene, můžeme je někdo zavřít? Naopak, oni chtěj k soudu hnát… Číst vice »

Ludvik
Ludvik
před 1 rokem

Pozoruhodné je, že k likvidaci NORD STREAM 1 a 2 se zatím nevyjádřily (?) pojišťovny, u kterých byly oba plynovody za tučné pojistné zcela určitě pojištěny a od kterých budou jejich majitelé a provozovatelé dříve či později požadovat plnění.

reproduktor
reproduktor
před 1 rokem

Nemecko je další hvezdou na vlajce USSA. Prostě drží hubu a krok jak je zvyklé od r 1933, kdy skončila v Německu demokracie. Terorismus jde v ruku v ruce se CIA a Pentagonem. Teroristicky IS vznikl za iniciativy CIA. Školici centra pro IS jsou v Německu i v Kosovu. Když se podivam na mapu svera, skolici centra jsou… Číst vice »

Naposledy upraveno před 1 rokem uživatelem reproduktor