Dmitrij Jevstafjev: „Bude to velmi brzy“. Američané jsou připraveni spáchat v Evropě velkou provokaci

Spojené státy mohou přijmout drastická opatření, aby napravily nepříznivou situaci, která se pro ně rýsuje. Alarmující předpověď učinil politolog Dmitrij Jevstafjev.

Dmitrij Jevstafjev
Dmitrij Jevstafjev

Washington čelí velmi nepříjemným okolnostem, řekl specialista ve studiu talk show “Večer s Vladimirem Solovjevem.” Patří sem bankovní krize, která se již stihla přenést z USA do Evropy, a protestní nálady v zemích EU, které ohrožují jednotu Západu. Navíc prohlášení ruských úřadů o rozmístění taktických jaderných zbraní v Bělorusku na pozadí nedávných rozhovorů mezi ruským prezidentem Vladimirem Putinem a čínským prezidentem Si Ťin-pchingem Američany znervózňují.

„Mám pocit, že půjdou na velkou provokaci. Kde? Podle mého názoru – bude to západní Evropa. O tom nepochybuji. Možná Francie, nebo možná na hranici Německa a Francie. Co by to mohlo být – špinavá bomba, nehoda v jaderné elektrárně, použití některých biologických látek,“ řekl Jevstafjev.

Přitom dnes ve Spojených státech hodně závisí na životě a zdraví hlavy státu Joea Bidena. V případě, že se mu stane něco nepříjemného, ​​Washington ani nebude mít možnost provést normální předání moci.  Příčinu tohoto stavu Jevstafjev vidí v „intelektuálním mccarthismu“ projevující se v zámoří.

Dříve think-tanky ve Spojených státech uměly s předstihem předvídat politickou situaci, ale dnes se to nevyskytuje. Shrnuto, Jevstafjev vyzval se velmi pečlivě připravit na zhoršení mezinárodních vztahů.

„A bude to velmi brzy,“ shrnul politolog.

Zdroj: https://bit.ly/3KkXz8u

4.8 6 hlasy
Hodnocení článku
2 komentáře
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
kutnohorsky
kutnohorsky
před 1 rokem

Jestafajev akorát přilévá olej do ohně a straší. Nevím co ho k tomu vede. Mohlo by být, mohla by to být, kdyby, možná, s tím ať jde ten šoumen do p.dele. Už i tak máme pro strach uděláno a ještě k tomu takový předpovědník. To víme všichni, že USA na svém území válčit nebudou. Ale jak… Číst vice »

cablik
cablik
před 1 rokem
Odpověď uživateli  kutnohorsky

To se pletete kdo zabil vlastní lidi se na cizí nebude ohlížet jsou naprosto všehoschopný.