Důchodci jsou paraziti: brali 1000 Kčs měsíčně a dnes jim nestačí 21 000 Kč! Buďte solidární!

Avatar
Petr Pokorný

Udavač Jurečka s platem 195 300 korun základ si od úst neutrhne. Pět dětí s traktorem neuživí. O těch parazitech píší anonymní Elfové Boba Kartouse, o solidárnosti, tudíž že asi vyžírají systém, Jurečka.

Zde hned v úvodu, že skutečně traktorista Jurečka je udavač, jako důkaz:  Romea.cz – Bývalý politik ODS Paulczyňski

A nyní trochu čísel. Je vážně důchodce parazit, a měl by si utrhnout od úst, nebo je traktorista a udavač Jurečka dezolát a manipulátor dle Ottova slovníku českého ?

Jurečka by mohl mít pravdu: důchodci skutečně brali 600 – 1000 Kčs. A museli s tím vyžít. Hrůza.

VLÁDNÍ VYHLÁŠKA ze dne 20. července 1966
                a) po dosažení věku 65 let, (když neměl odpracovaná léta)
      b) po dosažení věku 60 let, jde-li o starobní důchod ze zaměstnání 
I. pracovní kategorie
                starobní důchod se pracovníkům poskytuje ve všech těchto případech až do výše
                1 000 Kčs měsíčně, konají-li zaměstnání I. pracovní kategorie,
                800 Kčs měsíčně, konají-li zaměstnání II. pracovní kategorie,
                600 Kčs měsíčně, konají-li zaměstnání III. pracovní kategorie.

Ale on, Jurečka se prý plácl přes kapsu a platí 21 000Kč. Většího darebáka aby pohledal. Ale víc už prý nedá, jinak jsou důchodci vyžírkové a mají být solidární.

On to tvrdí a ukazuje cáry papírů (viz úvodní foto) , jak důchodci parazitují.

V čem je problém? Přece, že inflace je změna nejen důchodů, ale nejdříve cen a pak teprve důchodů.

V polovině 60. let byl průměrný plat asi 1500 korun hrubého, dnes 40 000 hrubého. Chleba tehdy stál 2,60 Kčs, dnes cca 60 – 100Kč /kg, rohlík stál 30 haléřů, cigarety se kupovaly za 1,60 Kčs a půllitr piva za 1,50 Kčs. Činže 1+1 na Praze 4 Pankrác 60 Kčs/měsíčně, Cena benzínu v roce 1970 – speciál 2,4 Kčs a super 3 Kčs.

jidelak 276e0

Ta drzost Jurečky je neskutečně obludná.

Ten “důchodový automat” přidává obrovskou výši, protože neschopná vláda neuhlídala inflaci. S čísli se totiž neuvěřitelně drze žongluje. Vzpomínáte, jak Kalousek přidal 40 Kč, protože byla malá inflace? A důchodci přitom dostávali skoro 44% průměrné mzdy. A za Babiše se naopak zdálo, jak si žijí nad poměry a ve skutečnosti to vidíte zde. Nyní je inflace 18% a Jurečka pláče, že o stejnou inflaci má přidat důchodcům.

Takže v čem je skutečný problém?

Úředníci a platy:

Ve státní sféře bylo zaměstnáno 712 100 lidí

Průměrný plat byl 40 352 korun

Navýšení o pět procent by přišlo na 13 miliard korun

Za vláda neuhlídala inflaci. Je neschopná za rok a půl něco udělat. Jak jí zkrotit relativně ihned?

  • Snížit státním zaměstnancům platy o cca 30% a propustit několik tisíc zbytečných flákačů na úřadech. Zrušit agendy, které se uměle vytvořily, takže tím ministry, náměstky, a celou jejich nabobtnalou klaku Pirátů a dalších darmožroutů.
  • Propustit třetinu policistů, především v kancelářích, válejících se u internetu. A vrátit čest policistům v ulicích.
  • Okamžitě přestat platit většinu neziskovek ze státního rozpočtu mimo těch, které se starají o postižené, přestárlé, neboli přidávat těm, co skutečně pomáhají.
  • Zredukovat školství, vyhnat ze škol politické parazity a učitele, co místo učení vymývají dětem politikou inkluzivní mozky.
  • Razantně snížit šílené výsluhy policistů, vojáků a odchody do důchodu. Třeba generál Petr Pavel se válel v kancelářích a odešel do důchodu v 56 létech, zatímco lidem, co pracují, chce navýšit odchod v 68. Je to normální?

Je šílené, že průměrná mzda ve státním sektoru je vyšší, než v soukromém, kde lidé mají rizika všeho druhu, zatímco státní zaměstnanci mají samé prebendy. Zde jsou poslední zveřejněná data, nyní je to ještě horší. A o tuto výši musí státním zaměstnancům ponížit mzdy:

Státní zaměstnanci mají průměrně o 5 tisíc víc než lidé z firem …

Tím se automaticky stane, že se sníží inflace. A když se sniží inflace, automat(icky) přestane přidávat důchodcům a vláda do toho nemusí zasahovat.

(Poznámka Nové republiky: inflace je způsobena především skokovým zdražením energií. Nakupováním levného ruského plynu a ropy, zestátněním menšinových akcionářů ČEZu a odchodem z lipské elektrické burzy se můžeme vrátit k nižším cenám plynu a elektřiny a tím i k prospěritě českého průmyslu a podstatně snížit inflaci).

Neboli výše zásahy se automaticky vrátíme k vyrovnanému rozpočtu, jako to bylo naposledy za Václava Klause, kdy propad o jednu miliardu byl katastrofou. A Václav Klaus to řešil “balíčky opatření”, neboli škrty. Tato vláda ale pro své partičky odměny v řádu sta miliard peníze neseškrtá! Nyní vláda národní pohromy a drahoty mává bilionem a pohoda. Teda, byla pohoda. Najednou se prudce zvyšuje obsluha dluhu, děsivá inflace užírá peníze střední třídě, normální lidé už se stěhují do “chudobinců”, zaplavují potravinové banky, žebrají o chleba a zoufalá vláda volá: to Putin, to Putin a vyděšeně vyhrožuje, protože tento dementní výkřik už nefunguje.

Vláda národní katastrofy už v další extázi: lidé prostě na rozdávání už nemají.

Pomoc litoměřické potravinové banky potřebuje stále více lidí. Ochota řetězců a dárců pomáhat ale klesá

Fronta na banány vystřídána superfrontou na potraviny: a Pekarová se vysmívá. Nikdo neumírá, potravinová banka pro žebrotu funguje.

svine pekar banany konecm be742

A Jourová bude brát mizerný důchod: 232 000 Kč měsíčně. Jó, to se máme…

Že to slovo o parazitech není novinkou, dohledáte i zde:

Proč jsou důchodci paraziti? – Babinet.cz

 

Informace o autorovi Petr Pokorný, zdroj: Skrytá pravda

4.3 8 hlasy
Hodnocení článku
14 komentářů
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
Karel2002
Karel2002
před 1 rokem

No já nevím, ale všude po internetu i jinde čtu vládní inzeráty o tom, že důchodci si díky současné vládě a současnému prezidentu a jejich důchodové reformě výrazně polepší. Zprávy o tom, že si důchodci pohorší, jsou účelovou dezinformací dezolátů, ruských trollů, ruských švábů a kremrolí. Tak jak to vlastně je? Jsem poněkud zmaten.

vaclav
vaclav
před 1 rokem

Jak tak čtu ty komentáře a to nejen k tomuto článku , docházím k názoru, že se zde čím dál více objevuje více antisocialních hovad.

danny
danny
před 1 rokem
Odpověď uživateli  vaclav

Václave, co je sociálního na těch hysterických výkřicích autora? Je nutná změna nikoliv pouze vládní garnitury, ale systému. Tedy volbou nebo převratem. Ale pro obojí musí být vytvořeny podmínky. Vnitřní i vnější. Jak pravil klasik: “Masy se musí na vlastní kůži přesvědčit o tom, kdo je kdo”. Volby dopadly jak dopadly. Asi… Číst vice »

cablik
cablik
před 1 rokem
Odpověď uživateli  danny

Jo přesně tak celý tenhle systém je shnilý a dobrý pro vychcánky dnešní mladí už žádný důchod nedostanou.

Jana
Jana
před 1 rokem

A jen tak mimochodem… Víte, jaký generálský důchod pobírá prezident Pavel? + prezidentský plat! Jak může takový člověk hájit obyčejné důchodce? A Jurečka? Kde nic není, tam ani smrt nebere. Kdybych ho potkala, řeknu mu: Pane ministře, jak ráda Vás vidím. Vaše vrozená hloupost mi vždycky krásně zvedne mé pocuchané sebevědomí.

danny
danny
před 1 rokem
Odpověď uživateli  Jana

Prezident Pavel do armády nenastoupil jako generál. Než se mohl “válet v kanceláři” jak píše autor, musel projít řadou nižších funkcí. A ani v kanceláři se neválel. Plnil svoje povinnosti a dotáhl to až na hodnost nejvyšší. A za to mu, podle zákona, patří důchod a výsluha. Neprovedl vojenský puč, ale byl řádně zvolen všelidovým hlasováním.… Číst vice »

Ludvik
Ludvik
před 1 rokem
Odpověď uživateli  danny

Pokud je známo z jeho životopisu, president Pavel má za sebou bohatou minulost na jejímž počátku byla přísaha: “Já, občan Československé socialistické republiky, vědom si své čestné vlastenecké povinnosti, přísahám před bojovou zástavou věrnost pracujícímu lidu vedenému Komunistickou stranou Československa. Slibuji, že budu vojákem statečným a ukázněným, že budu důsledně a iniciativně plnit… Číst vice »

danny
danny
před 1 rokem
Odpověď uživateli  Ludvik

Pletete si pojmy pane. Armáda slouží státu. Už od římských dob. Mimochodem 90 % poddůstojníků a 70 % důstojníků Rudé armády sloužilo v armádě carské. I většina jejích generálů. Německý Reichwehr (německá armáda v letech 1918 – 1935) převzal velitele z císařské armády a Wehrmacht pak z Reichswehru. Kde vzala armáda NDR své velitele? Logicky z Wehrmachtu. Jiní prostě nebyli.… Číst vice »

Naposledy upraveno před 1 rokem uživatelem danny
Havloidni zmetek
Havloidni zmetek
před 1 rokem
mikkesh
mikkesh
před 1 rokem

K Jurdačko, nebo jak se ten blb jmenuje, nemá smysl se dlouze vyjadřovat. Dobře sloužící primitiv.

danny
danny
před 1 rokem

K uskutečnění byť poloviny toho, co autor navrhuje by znamenalo státní převrat! Protože by bylo potřeba zcela přehodnotit nejen vnitřní politiku, ale i mezinárodní závazky ČR. Začněmež těmi vnitřními: Snížit platy státním zaměstnancům? Úředníci nejsou apriori paraziti a obecně ani flákači! Vykonávají práci, která jim byla přidělena. Abychom zjistili, která místa jsou… Číst vice »

Jana
Jana
před 1 rokem
Odpověď uživateli  danny

Jde to udělat i bez převratu. Stejně postupoval Putin v rozvráceném jelcinovském Rusku, podobně i Orbán v Maďarsku. Podobnou vizi měl i Babiš /je třeba přečíst jeho knížky/, i když byl hlavně hospodář a v politice nebyl tak kovaný jako Orbán. A  k tomu ještě musel vládnout se stranami, kterým o republiku vůbec nešlo. Proto také nesměl vyhrát ve volbách!… Číst vice »

danny
danny
před 1 rokem
Odpověď uživateli  Jana

V Rusku se jednalo o státní převrat nástupem Jelcina a jeho party. Ten postřílel parlament a zlikvidoval SSSR. Gubernátoři vládli jako suveréni na svých pašalících, armáda rozložená, mafiánské skupiny, války na Kavkaze. Rusko se potácelo na hraně fyzické existence. Vládli američtí poradci přes nastrčené loutky (Gajdar, Javlinskij, a spol.). Nástupem Putina se věci vracejí… Číst vice »

Naposledy upraveno před 1 rokem uživatelem danny
vachav
vachav
před 1 rokem
Odpověď uživateli  danny

První polovina článku je samozřejmě pravda To řešení je-jak píšete-nereálné až naivní.Já bych navrhl další bohužel(zatím) nereálné ale radikální řešení-zlikvidovat systém-kapitalismus,jako primární příčinu všeho zla na světě.