Hildegarda zavelela, a celá EU letí do Pekingu! Putinovo tajně vyjednané Domino se dalo do pohybu!

Michael Svatoš
Michael Svatoš

Na rozcvičku skandál!

5. března 2023 médium Seznam oznámilo, že AČR už tři roky nakupuje speciální mrazem vysušené potraviny pro vojáky, a teď je bude dokonce dodávat Ukrajině!  Firma, od které Madam Černochová (ODS) potraviny nakupuje se jmenuje Freeze Dry Company s.r.o.,  a vznikla teprve v září 2021!, a ve svém předmětu podnikání nemá dokonce ani zřejmě potřebnou živnost, aby s potravinami mohla pracovat – protože třeba ošetřování masa mražením a speciálními úpravami je v Česku možné pouze na speciální řemeslnou živnost! Firmu, která 3 roky dodává speciální potraviny AČR, ale existuje teprve 18 měsíců!, vlastní ještě podivnější firma KR Holding s.r.o., která existuje od roku 2018, a nikdy za svoji existenci nezveřejnila svoji účetní uzávěrku, jak nařizuje zákon. Podle zákona by měla takováto firma být pokutována, dokud účetnictví nezveřejní, a nebo by měla být nařízena její likvidace! Co udělá ministerstvo obrany – podle Média Seznam si samo před třemi lety vyhledalo firmu, která ještě ani neexistovala, a požádalo jí, aby Armádě dodávala speciálně vymrzlé potraviny! Nedivte se potom, že Fiala s Juračkou museli zaříznou důchody!

Pro Madam Černochovou asi české zákony platí stejně málo jako málo platí pro fialovou vládu v další kauze! 

Jakmile zadáte IČO společnosti Freeze Dry Company do vyhledávače veřejných zakázek zjistíte, že žádný obchod s AČR za 18 měsíců existence firmy, a za tři roky, kdy od ní AČR nakupuje speciální potraviny nebyl zveřejněn! Asi přísně tajné! Je tak vidět, že se můžeme těšit na opakování kauzy ODS-Pandury-Dalík, tentokráte ODS-F-35 – Černochová. Fiala by si v tom měl udělat rychle pořádek, protože když někdo dokáže 3 roky nakupovat potraviny od firmy, které existuje jen 18 měsíců, a její majitel, = firma nezveřejňuje 5 posledních let účetnictví, tak musí z vlády ven! Co na to řekne náš Generál?

Jednání Evropanů s Čínou za zády USA

Včera 6. března vytroubili z Pekingu světu, že pokusy USA vrazit klín mezi Čínu a EU propagováním čínské „zbrojní pomoci“ Rusku jsou odsouzeny k neúspěchu, a že důkazem je, že do Číny se chystají přicestovat delegace EU na nejvyšší úrovni. Nejprve se očekává Macron, po té předsedkyně bruselské komise Ursula, a nakonec i tzv. prezident EU Charles Michel. Číňané také oznámili, že návštěvy potentátů Evropy v Číně jsou výsledkem změny myšlení nejvyšších evropských politiků, protože Evropa se už poučila, že na USA nelze spoléhat, že skutečně vyřeší ukrajinskou krizi. V tomto smyslu více evropských vůdců ohlásilo své potenciální návštěvy Číny a doufají, že Čína může hrát pozitivní roli při podpoře mírových rozhovorů v konfliktu. Ačkoli však Evropa přehodnocuje budoucnost svých vztahů s Čínou a s USA, a snaží se posílit svou diplomatickou nezávislost, stále čelí velmi těžké zkoušce, protože tlak ze strany USA a uvnitř Evropy proti tomu narůstá.

Tyto návštěvy na nejvyšší úrovni v Číně jsou důsledkem řady předvánočních tajných jednání politiků EU s Putinem, a to za zády Washingtonu. 

Včera 6. března navíc k okamžitému sblížení EU s Pekingem zavelela mimořádně mocná Hildegarda Müllerová! Hildegarda je prezidentkou Svazu německého autoprůmyslu, vysoká bankéřka, a bývalá ministryně. Ve svém vystoupení si vůbec nebrala servítky, a naplno oznámila, že 88% procent všech firem zapojených do výroby automobilů velmi rychle opustí Evropu, pokud nebudou okamžitě zajištěny levné energie! Protože Německo a Evropa jsou už kvůli drahým energiím nekonkurenceschopné ve světovém obchodě! Podle Müllerové už 22% firem plánuje přesun do zahraničí a 14% firem plánuje ukončit veškeré investice v Evropě! 

Podobně šéf koncernu BASF Martin Brudermüller oznámil 3. března šokovaným zaměstnancům v ústředí koncernu v německém městě Ludwigshafen, kde pracuje 39 000 zaměstnanců z celkového počtu 111 000 lidí, ať se připraví na masivní propouštění, protože letošní rok 2023 bude díky cenám energií ještě horší, než byl rok 2022. Firma BASF oznámila svým německým zaměstnancům, že ještě nějakou dobu budou mít v Německu práci, ale závody BASF se kvůli ceně energií už nebudou v EU  modernizovat, a jen nechají se nějakou doběhnout do svého konce! Tedy než BASF postaví nové továrny ve světě!

Čína může zachránit evropský průmysl i evropská pracovní místa, pochopila už většina evropských politiků, stejně tak jako fakt, že USA svou politikou způsobují v Evropě pravý opak.

Čeští politici jsou ale zabednění.

Třeba Markéta Pekarová Adamová nechala s velkou pompou ministerstvem hospodářství před pár dny vyhlásit, že poletí v čele obrovské delegace na Tchaj-wan! Krom toho že tím Peking naštve v době, kdy se každý snaží o jeho investice, tak ukázala, že vůbec ničemu nerozumí. V oslavném textu letu na Tchaj-wan se píše, že se bude jednat o investicích do přelomové technologie 5G v Česku! Inu hloupost v Česku zase vítězí! Ve stejné době, kdy Pekarová letí vyjednávat pro Česko nejnovější 5G vymoženosti, v Pekingu přecházejí na 6G, a chytří Evropané mají o 6G zájem, stejně jako o levné energie. Bohužel Česko díky fialové vládě mezi chytré země nepatří! Vláda si není schopná udělat pořádek ani v tak primitivní věci, jako je aby firmy dodávající AČR potraviny zveřejňovaly podle zákona svá účetnictví! Možná by pak nechyběly miliardy na důchodce! Ono je vůbec podivné, když na Ukrajině je odvoláván ministr obrany, protože dodával vojákům na frontu předražené potraviny, a AČR provozující podobné otázky vzbuzující obchody, chce hned na Ukrajinu potraviny dodávat!

Řešení budoucnosti Evropy je jednoduché – Evropa potřebuje levné energie! Proč nejsou vysvětlují Číňané tímto vtipem:

(Text vtipu: Mír? Ten není na mých hodinkách!  – Význam v češtině: Mír? Ten není v mých plánech!) (Doplnění od čtenáře: “Not on my watch” tady znamená “Ne, dokud jsem ve službě / na stráži”. “To keep watch” znamená vyhlížet, střežit (základní
význam slovesa watch je pozorovat, od toho watch = náramkové hodinky). Pěkný příklad této fráze byl při hlasování Skotů o nezávislosti, kdy anglické noviny psaly o královně “it should not happen on her watch”, tedy pokud je ona ve službě, má (strážní) službu. Odvozené (jako mnoho věcí v Anglii) od námořní terminologie nepřetržitých hlídek na lodi, to je ta “watch”.)

Čínský mírový plán tak postupuje vpřed, a to je dobře!

5 5 hlasy
Hodnocení článku
4 komentáře
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
cablik
cablik
před 1 rokem

Šokovaný skopčáci volí zelené fanatiky a pak se diví že je vyrazí na dlažbu. Kdyby se s Čínou něco domluvilo bylo by to pro Evropu dobré. Český US poskoci nic nevlastní tak je to ani netrápí.

mikkesh
mikkesh
před 1 rokem

Pan Svatoš se krapet mýlí. Né snad o imbecilitě Markétky a členů vlády, ale tím, že snad tato nešťasnice, nebo někdo z vlády rozhodl kam se poletí. Ti maňásci poletí kam jim nařídí. A až bude Tchaj-wan začleněn do Číny a nebude možné najít místo na světě, kde se o ničem nerozhoduje, pošle páníček ty naše… Číst vice »

spartak
spartak
před 1 rokem

Pan Svatoš má vždy tvrdě úderné zprávy a ty nastrčené ženské strašidla jenom papouškují zájmy podnikajících fašistů.

vaclav
vaclav
před 1 rokem
Odpověď uživateli  spartak

Ano, zprávy jsou možná perfektní, ale jeho výsledné zhodnocení trochu pokulhává.
Jako informátor fajn, jako prognostik je na tom jako naše vláda.