Markvart: Pavel nebyl kontrarozvědčík, ale rozvědčík

Ono je to takové to Clintovovo „neměl jsem s Monikou Lewinskou sex” (protože orální praktiky za sex nepovažuji), …

Petr Markvart
Petr Markvart

…ale přesto na adresu kritiků prezidenta Petra Pavla, kteří ho obviňují ze lži, ohledně působení ve zpravodajských strukturách ČSSR musím poznamenat následující píše na facebooku Petr Markvart:

Mnoho lidí rádo žongluje s pojmy rozvědka” a kontrarozvědka”, aniž by plně chápali, co znamenají a ZCELA odlišný charakter jejich činnosti. Zatímco rozvědka plní úkoly ofenzivního charakteru a to zpravidla v zahraničí, kde sbírá důležité informace a kontakty, kontrarozvědka naopak působí na území naší země (ať už se jmenuje jakkoliv) a působí PROTI zahraničním rozvědkám, tedy snaží se mařit jejich sběr informací a chránit to, co by se mělo utajovat.

Vojenská kontrarozvědka (VKR) byla za socíku jednou ze správ Státní bezpečnosti a patřila tedy pod Federální ministerstvo vnitra. Naproti tomu Zpravodajská správa Generálního štábu (tedy vojenská rozvědka) byla součástí Generálního štábu ČSLA, tedy Ministerstva obrany ČSSR. Jednalo se o dvě naprosto odlišné instituce dokonce v rámci různých resortů.

Takže když prezident Pavel tvrdí, že nepracoval pro VKR (tedy kontrarozvědku), má pravdu. To, že se účastnil kursu D-2, pořádaného ZS GŠ (tedy rozvědkou) je zřejmě pravda a on to ani nepopírá.
 
Autor: Petr Markvart, zdroj: prvnizpravy.cz,

3 3 hlasy
Hodnocení článku
9 komentářů
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
vaclav
vaclav
před 10 měsíci

V každém případě je to velice zdatný převlékač kabátů. Kdyby to tady ovládli Číňané, nechá si zešikmit oči a bude vzorný Číňan.

Hokarc
Hokarc
před 11 měsíci

On je to takový vojenský TRANS….

kutnohorsky
kutnohorsky
před 11 měsíci

Ať bolo čo bolo, terazky su prezidentem! Ať Pavel byl co byl, dnes je legálně zvoleným prezidentem. Pozdě bycha honit. Většinu voličů jeho minulost nezajímá, jinak by ho nevolili. A jen ješte dodám: zelený mozek vydrží celý život. Toho nic nevyléčí…

Karel2002
Karel2002
před 11 měsíci
Odpověď uživateli  kutnohorsky

Pokud se provalí další hrozné věci z jeho minulosti, může být přinucen pod tlakem veřejnosti abdikovat. Taková možnost tady je.

kutnohorsky
kutnohorsky
před 11 měsíci
Odpověď uživateli  Karel2002

Kájo, Pavel měl navíc tu zelenou palici od zvláštních jednotek z výcviku ještě pěkně natlučenou. Něco jako Hašek z hokeje. Je jisté, že některé myšlenkové pochody nebude u sebe zvládat. Přidal se k řadě vládnoucích primitivů a tací se nějaké abdikace neobávaji….

Karel2002
Karel2002
před 11 měsíci
Odpověď uživateli  kutnohorsky

Jinde se to stává, že hodně zkompromitovaný prezident musí pod tlakem veřejného mínění odejít, nicméně tady, a zvláště v Praze, je to utopie. Prezident má však malé pravomoci, nejdůležitější jsou vláda a ústavní soud (jeho názorová většina).

mikkesh
mikkesh
před 10 měsíci
Odpověď uživateli  kutnohorsky

Když v hlavě nic není, nemá co vypochodovat. Natož potom nějaká myšlenka. Stačí když přečte to co mu dají. Od toho si tam toho primitivního slouhu prosadili. Dokonce si myslím, že loutkovodiči se nějaké vlastní aktivity toho maňáska bojí.

cablik
cablik
před 11 měsíci

To je jedno co byl ale teď je rádoby president ČR který hájí cizí zájmy.

mikkesh
mikkesh
před 11 měsíci

Ani dnes ten trouba pořádně neví čí je. Natož potom, aby věděl čí byl.