Plná odpovědnost

Včerejší inaugurací nového prezidenta byl dokončen pochod institucemi naší líbodémo scény. Na cestě leží ještě několik kamínků v podobě ústavních soudců, které jmenoval ještě Zeman, ale to se vyřeší samo během několika příštích měsíců. Mnohaleté úsilí pražské kavárny bylo dotaženo do vítězného konce. Mají většinu ve sněmovně, většinu v senátu, mají svého prezidenta a budou mít i ústavní soud. V tomto ohledu je dobojováno.

Daniel Sterzik-Vidlák
Daniel Sterzik-Vidlák

Až se budete ptát, jak je možné, že se ve sněmovně použije stav legislativní nouze, omezí se rozpravy řečníkům a vůbec se přiohne jednací řád, tak je to možné, protože mají na své straně všechna mocenská centra i všechny mocenské páky. A mají před sebou dva pohodlné roky, aby si prohlasovali korespondenční volby, snížení věku od kterého se může volit, případně ještě dostanou volební právo ukrajinští uprchlíci… a nějaký Canov v senátu si může zdůvodňovat co chce a jak chce, ale na věci to nic nezmění.

Když mluvím o dokončeném pochodu institucemi, tak nemyslím jen, že nám libtardi sedí na důležitých místech v úřadech… myslím tím, že pochod institucemi se podařil i v politických stranách. Ba dokonce i v hlavách. Vzpomeňte, jak mluvil Fiala o EU ještě před pár lety. Vzpomeňte, jaká kdysi byla ODS. Vzpomeňte, jak vypadaly první volební kampaně Pirátů. Dneska je to sice pět politických stran, ale jinak je to dokonalá národní fronta, jak vyšitá. Projevy Fialy, Jurečky, Pekarové, Bartoše, či Vítka Rakušana jsou libovolně zaměnitelné a nikdo to nepozná. Značka politické strany už je tu jen aby vytvářel pocit subjektivní jistoty. Je úplně jedno, jestli perete v Persilu nebo Arielu. Je to úplně stejný prášek. Značka je tu jen kvůli pocitu, který prodává.

Hele, já musím říci, že se jejich vítězství nedivím. I když to tak dlouho nevypadalo, Pražská kavárna je jediná skutečně pořádně organizovaná skupina v této zemi. Je materiálně vyfutrovaná ze zahraničí, vytvořila si plnohodnotné podpůrné struktury v podobě politických neziskovek, postupně je napojila na státní penězovody a postarala se o neutuchající propagandu na všech možných úrovních.

Když si Mikuláš Minář vytáhl z Milionu chvilek šest mega pro sebe, myslíte, že to kterémukoliv libtardovi vadilo? Zkuste si představit, že bych něco takového udělal já… vydyndal bych z vás nějaké miliony za víru v lepší společnost pomocí demonstrací a pak bych si to znárodnil. Byl bych okamžitě vyřízený na věčné časy. Nebo jak zlou krev udělalo to, když Láďa Vrabel neměl zřízený spolkový transparentní účet… a to z toho demonstrace normálně platil. U Mináře to nikoho nezvedlo ze židle. Jeho donátoři s tím neměli problém, jeho příznivci s tím neměli problém, nikdo ho nevláčel bahnem ani za zpronevěru ani za věrolomnost. Víra v líbodémo nebyla nijak narušena. Ani o fous.

Stejně tak nevadí, když Fiala vyháže z programového prohlášení vlády všechny sliby kromě zbrojení. Nijak nevadí, že české předsednictví prosadillo zákaz aut se spalovacím motorem a švédské to zase zrušilo. Nic se nestalo. Víra nebyla narušena. Když Řeporyjec mluví o věšení, nikoho to neznechutí. Když Šafr mluví o tom, že za svobodu slova bojují jen putinovci, tak to harmonii líbodémo nijak nenaruší.

Takhle, přátelé, vypadá dobrá práce.

Málo platné… zvítězili, protože jsou naprosto jednotní, semknutí, ochotní snášet manýry své vrchnosti, jsou materiálně vyfutrovaní a jejich víra je obrovská. Zajděte si na český twitter a zjistíte, že Jezuité byli naprostí žabaři. Jsou semknutí kolem ideje, nikoliv kolem člověka. Osobnosti víceméně nemají a nepotřebují. Jak vidíte, ani dezorientovaný Biden nemá na jejich víru žádný vliv. Stejně tak jimi neotřáslo fiasko v Afghanistánu a neotřese s nimi ani fiasko na Ukrajině. Neotřásla jimi Danuše Nerudová a její vysoká inteligence, neotřásl jimi Řehka s válečnickými choutkami. Proč? Ideologie, vole! Koncenzus. Jednota. Kázeň. Naprosto přesně vědí, co je dobro a co je zlo. A víc vědět netřeba. Zůstanou odhodlaní, dokud to nedovedou zu grunde tak moc, že si toho všimne každý… třeba že mu hoří barák po zásahu raketou nebo že mu děti brečí hlady a v krámě je vymeteno.

U nás se teď často říká, že máme mizernou opozici, ale ono to tak není. Parlamentní i neparlamentní opozice má omezení, která pětikolka nemá. Fiala klidně může revidovat programová prohlášení a nikdo z libtardů ho neobviní ze lži. Ale běda, když kdokoliv z opozice jen trochu nedá pozor na jazyk… ani nemusí lhát, stačí se chybně vyjádřit… A hned to nejvíc schytá od těch svých. Opozice bojuje s vládou, ale má jednu ruku přivázanou za zády a běžně se jim děje, že jejich fanoušci přestanou tleskat, ale začnou bučet. Stačil covid… pamatujete, jak se proměnil náhled na Babiše? Tohle se Pětikolce nikdy nikdy nikdy nestane.

Nakonec vyhrál Havel… jeho nepolitická politika. Jeho politika konglomerátu velkých médií a politických neziskovek, kteří si v podstatě najdou nějaké šašky, aby to za solidní premiérský plat odmakali. Pak je pošlou do důchodu a vytáhnou si zase jiné hvězdy.

Nu, teď budou mít konečně plnou odpovědnost, protože mají i plnou moc. A nejhorší na tom je, že odpovědnost má síla, která má jako hlavní politický program, že za všechno může Babiš a Putin.

Bez ohledu na to, jak dopadne zítřejší demonstrace, tohle ze světa nezmizí. Všechny ty propletence mezi Evropskými hodnotami, sémantickými vizemi, Člověky v tísni, Českou televizí a Novinkami. I kdyby se Fiala lekl a podal demisi, tak zmizí jen panák a celá ta mašinérie (a neváhám říct, korporace) tu bude působit pořád dál. Je v podstatě nezničitelná, protože nemá žádné centrum. I kdyby dneska Česká televize lehla popelem, její funkci okamžitě převezme někdo jiný.

Od začátku říkám, že musíme dělat to samé, co naši soupeři. Musíme vytvářet podpůrné struktury. Musíme se sjednocovat na stejné bázi jako oni. Musíme zahájit pochod institucemi, musíme mít vlastní instituty, vlastní sítě. Už jsme schopni se svolat i informovat bez asistence velkých médií. Teď musíme být ještě schopni rychlých reakcí. Tak jako je Fiala propojený s Václavem Moravcem, tak musí být naši politici propojení s našimi influencery. Tak jako má Pekarová svoje apologety, tak je musejí mít i naši lídři. Musíme naše schopné lidi pouštět nahoru, musíme se snažit, aby se naše myšlenky dostaly do úřednických kanceláří a tam se usadily na ředitelských seslích. A musíme na to sehnat peníze, protože stát teď sponzoruje ty druhé.

Musíme se propojovat. Lépe a radostněji. Musíme se propojovat, abychom si mohli víc věřit. Musíme se propojovat, abychom měli společnou myšlenku a nejen společného (zpravidla dočasného) lídra. Musíme se propojovat, abychom využili každé příležitosti, dostat na ta nemnohá volná místa našeho člověka. Musíme k sobě patřit stejně tak, jak k sobě patří libtardi.

Víte, proč Mináře kavárna neodsoudila? Protože si pamatují tu atmosféru na jejich demonstracích. Bylo to pro ně super.

Zítra si zapamatujte atmosféru na demonstraci Česko proti bídě. Bude zapotřebí z toho žít.

 

Autor: Daniel Sterzik – Vidlák, zdroj: Litterate.cz

4.2 5 hlasy
Hodnocení článku
8 komentářů
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
standa
standa
před 1 rokem

Podporuji PRO a doufám, že nebude semleto politickým korupčním mlýnkem na politické maso. Euroatlantický prostor korumpuje vše a všechno, ale za cca 5 let to skončí. Proč? To co registruje velice málo lidí – dedolarizace a deeuropeizace pokračují a budou zrychlovat. 85% světa nechce nadvládu anglosaského dolaru (viz podvod v Breton Wood 1944 a v r.1971 konec… Číst vice »

Georg
Georg
před 1 rokem

Souhlas s Vidlákem zejména s tím, jak říká, že….”musíme se propojovat, abychom si mohli víc věřit. Musíme se propojovat, abychom měli společnou myšlenku a nejen společného (zpravidla dočasného) lídra”. S tím naprostý souhlas, jenže vtip je v té “myšlence”, chcete-li programu. Říkám tomu “minimální program” ,na čem by se mohla shodnout většina lidí, která tuto… Číst vice »

Georg
Georg
před 1 rokem
Odpověď uživateli  Georg

Pokrač.: Viz strana PRO p.Rajchla s komunisty “netančím”. Proč si vlastenecké, demokratické síly nevezmou příklad z “pěti koalice” ? Je  spojují peníze a moc, nás by měli spojovat společné myšlenky na obhajobu “skutečných českých zájmů”. A ještě něco, podpořit demonstraci na Václaváku je potřebné, ale mě tam schází jedna věc, podpora míru jako na Slovensku a konec dodávkám… Číst vice »

Stanislav Sevecek
Stanislav Sevecek
před 1 rokem

teď už je to Banda Šesti.

/s Rychetským po rozhodnutí o naprosté neposkvrněnosti Zákona o loupeži na seniorech to bude Demokratická Sedma.

cablik
cablik
před 1 rokem

Gruzínský Majdan: Mezi protestujícími s ukrajinskými a bruselskými vlajkami EU je i tvrdé jádro kyjevských Banderovců. Tbilisi platí za to, že neotevřelo druhou frontu proti Rusku. Molotovovy koktejly jsou pro USA pokojný protest
https://protiproud.info/politika/7059-gruzinsky-majdan-mezi-protestujicimi-s-ukrajinskymi-a-bruselskymi-vlajkami-eu-je-i-tvrde-jadro-kyjevskych-banderovcu-tbilisy-plati-za-to-ze-neotevrelo-druhou-frontu-proti-rusku-molotovovy-kokteily-jsou-pro-usa-pokojny-protest.htm

mikkesh
mikkesh
před 1 rokem
Odpověď uživateli  cablik

Vy byste se dokázal ovládnout a neházet na policii zápalné lahve, kdyby Vám oznámili, že od zítřka budete, dle zákona znát, kdo financuje Rudé právo? Myslím, že by taková drzost rozhodila kramflek i mnoha lidem třeba z Belgie a přijeli by Vám s tou bohulibou činností pomoct. Natož potom Vasila z Ukrajiny, který by utratil poslední… Číst vice »

cablik
cablik
před 1 rokem

Tak to je havloidi se mají skvěle tak jsou organizovaní chodí k volbám „chudá pakáž” se hádá a doplácí na to. Už nevěřím že Češi dokáží něco změnit až tento lumpen systém padne tak se to k nám dostane jako poslední.

Anonym
Anonym
před 1 rokem
Odpověď uživateli  cablik

I kdybychom dělali všechno co sluníčkáři, neziskovky, strana a vláda a prezident, jak to doporučuje Vidlák, bude to nanic. Bude nám chybět to základní. Ministerstvo vnitra a policejní aparát. To je základ. My nemáme proti sobě soupeře. My jsme totiž zcela bezbranní. Ti všichni, včetně Fialy jsou jen námezdní žoldáci, kteří nebudou váhat… Číst vice »