POLOVINA NÁRODA MÁ VYMYTÉ MOZKY. A ta druhá… Zkušený publicista sleduje „práci“ mediálního mainstreamu

„Polovina národa má vymyté mozky a papouškuje novodobé totalitní mantry a druhá polovina se od médií hlavního proudu naopak zcela odpojila a informace čerpá z alternativních zdrojů,“ tak hodnotí výsledek práce „většiny novinářů z našeho hlavního mediálního proudu“ hudebník, publicista a 1. místopředseda Trikolory Petr Štěpánek. Nevynechal ani koncesionářské poplatky. Dostal se i k Ukrajině a čínskému návrhu na mírové řešení.

Petr Štěpánek
Petr Štěpánek

Na snímku zblblé demonstrantky z hlouposti se angažující za zachování totalitních praktik českého mainstreamu

 

Vina novinářů hlavního mediálního proudu na morální devastaci národa a na fatálním rozdělení společnosti je nekonečná,“ napsal jste na svůj facebookový profil. Můžete pro čtenáře PL prosím vysvětlit, co konkrétně máte na mysli?

Připsal jsem také větičku: Čest nemnoha výjimkám. Ale k vaší otázce. Co je výsledkem práce naprosté většiny novinářů z našeho hlavního mediálního proudu? Co je výsledkem jejich zcela jednostranného zpravodajství a publicistiky? Polovina národa má vymyté mozky a papouškuje novodobé totalitní mantry a druhá polovina se od médií hlavního proudu naopak zcela odpojila a informace čerpá z alternativních zdrojů. Příkop, který tím pádem ve společnosti vzniká, se neustále prohlubuje. Dokud se média hlavního proudu neotevřou celému názorovému spektru a budou nadále hlásnou troubou pouze jednoho ideového a politického proudu, nemá tento katastrofální stav řešení. Demokracie je diskuse, říkal už Masaryk. Monology, ve kterých jedni mají tlampač a druzí jsou naopak vypínáni, diskuzí nejsou. A kde není diskuze, není ani demokracie.

Rada České televize schválila podmínky výběrového řízení na nového generálního ředitele. Současnému generálnímu řediteli Petru Dvořákovi vyprší mandát letos na konci září. Co by měl nový ředitel podle Vás splňovat? Jak byste si představoval budoucnost ČT?

Úplně by stačilo, kdyby generální ředitel dbal na to, aby veřejná instituce s rozpočtem více než sedm miliard korun, v jejímž čele stojí, dodržovala všechna ustanovení zákona o České televizi a zákona o rozhlasovém a televizním vysílání. Na prvním místě to platí pro její zpravodajství a publicistiku.

A jak vidíte budoucnost koncesionářských poplatků? Dojde, a mělo by dojít ke zvýšení, po kterém zástupci ČT často volají?

Vůbec to nevylučuju, ale zároveň zrovna říkám, že to považuju za zločin. Trikolora má ve svém programu naopak zrušení tzv. koncesionářských poplatků, neboť je to anachronismus z minulého století. Televizní a rozhlasové poplatky jsou neefektivní, protože jejich část se cestou poztrácí, jsou iracionální, protože technologicky i společensky jsme už úplně jinde než v době jejich vzniku, a asociální, protože v poměru ke svému příjmu nejvíc platí ti nejchudší. Navíc trend v řadě západních zemí už je, že přecházejí na jiný způsob financování. My jako Trikolora navrhujeme platit veřejnoprávní média přímo ze státního rozpočtu, ale zároveň říkáme, že je potřeba je zeštíhlit, podrobit skutečné kontrole a jejich zpravodajství a publicistiku otevřít celému názorovému spektru.

Mluví se i o zvyšování důchodového věku. Je to dobrá cesta? Jak by se k tomu měly postavit například odbory?

Nikdy jsem odborář nebyl, takže nebudu radit. Nejsem ani odborník na danou problematiku, pročež vycházím pouze z toho, co jsem si o věci přečetl. Prakticky všechno už bylo řečeno, pracovalo „iks“ odborných komisí, počínaje tou Bezděkovou, které dodaly dostatek materiálu k politickému rozhodnutí. Každopádně platí, že důležitá a prakticky všech občanů se dotýkající věc, jako je reforma důchodového systému, by měla být přijata v konsensu všech rozhodujících politických sil, to znamená jako kompromis. Neexistuje nic horšího než snaha protlačit podobné věci jednostranně a silou. Čehož jsme byli právě v těchto dnech svědky, byť jde jen o dílčí záležitost týkající se valorizace důchodů. To, co v této souvislosti předvádí Fialova vláda národní zkázy, je nekonečná hanba.

Vláda prý také zvažuje zvýšení odvodů živnostníků. Ohledně sociálního pojištění se mluví o postupném zvýšení až o 60 procent. Co na to říkáte a nehrozí, že někteří menší živnostníci to prostě neuplatí a svou živnost vzdají?

Hrozí. Je to paradox všech paradoxů. Jak slepice po flusu jdou po živnostnících strany, které o sobě tvrdí, že jsou pravicové. To nevymyslíš.

Mimochodem, co si myslíte o záměru Jiřího Paroubka spojit levici?

Na záměru spojit a oživit levici není nic špatného. Naopak. Otázkou spíše je, zdali Jiří Paroubek je ten pravý, který má býti toho všeho středobodem. Je to možná paradox, ale já, pravičák, sleduji podobné snahy spíše se sympatiemi. Musí ale jít o levici konzervativní, ne o ty šílené pokrokáře, kteří starost o lidi práce vyměnili za nadbíhání roztodivným úchylným menšinám. Fungující systém musí mít obě nohy, pravou i levou.

Na závěr se podívejme ještě na Ukrajinu. Od ruské invaze uběhl minulý týden rok. Jak situaci na Ukrajině vidíte? A co říkáte na mírové řešení, které předložila Čína?

To, co prožíváme, a nejenom my tady v Česku, je spor o interpretaci toho, co se na Ukrajině děje. Naše vládní reprezentace a mediální mainstream se tváří, že všechno začalo 24. února 2022, kdy krvežíznivý Putin vykouknul z okna Kremlu, pomyslel si, dneska by to šlo, a napadnul prosperující mírumilovnou demokratickou Ukrajinu. Anebo je to tak, že válka na Ukrajině už trvá osm let, tzn. od chvíle, kdy ukrajinské ozbrojené síly začaly bombardovat vlastní východní regiony, a její hlavní příčinou je Majdan, neboli ukrajinský státní převrat zorganizovaný Spojenými státy americkými za pomoci Evropské unie, to vše ve snaze udělat z Ukrajiny svoje vlastní vojenské nástupiště směrem na východ. Každý si může vybrat. Ale pokud si budeme lhát do vlastní kapsy, civilizovaného řešení se nedobereme. Čínský návrh je realistický. Klidně se vsadím, že k něčemu podobného se diplomatická jednání, ke kterým dříve či později dojde, nakonec doberou. Je jen nekonečnou tragédií, že předtím musely umřít desetitisíce, možná statisíce lidí, a tomu zabíjení ještě zdaleka není konec. Celé to považuju za dlouhodobé naprosté selhání politické reprezentace namyšleného Západu.

ZDROJ

5 7 hlasy
Hodnocení článku
7 komentářů
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
Karel2002
Karel2002
před 1 rokem

Pane Štěpánku, není to polovina národa, ale 3/5 národa. V Praze, kde žijí lidé s vyšším IQ, dokonce 4/5 až 5/6 obyvatel. Co se týče Ukrajiny, drtivá většina národa, zvláště v Praze, věří verzi, kterou předkládá naše vláda, prezidenti Biden a Zelenskij, vedení EU. Z toho důvodu i ten Pávek.

skeptik
skeptik
před 1 rokem

Titulek: Vynášení Zemany. Hořící figurína končícího prezidenta skončila ve Vltavě
Ti omezenci nemají ani ponětí jakou ostudu dělají ČR ve světě, a tudíž se na nás právem civilizované státy dívají jako na zaostalou banánovou republiku.

vachav
vachav
před 1 rokem

Jelikož primární příčinou většiny současných problémů ve světě je kontraproduktivní spol.systém.tj.parazitický kapitalismus,jehož cyklickou celosvětovou krizi nyní prožíváme ,je třeba,aby se spojila levice autentická.která bude prosazovat odstranění kapitalismu a nastolení socialismu.To zde prosazuje pouze KSĆM.Ač se to momentálně jeví jako iluze,dříve či později k tomu stejně musí dojít,protože jinak lidstvo zmizí z povrchu této planety.Mletí… Číst vice »

Ludvik
Ludvik
před 1 rokem
Odpověď uživateli  vachav

I kapitalismus se vyvíjí, v USA a v některých státech EU se postupně přetváří na “socialismus”, v jiném pojetí než ho známe. V jiných státech na “fašismus”…

kutnohorsky
kutnohorsky
před 1 rokem

Vymyté mozky má hlavně ta část společnosti, která dospívala po hadráku. Je to trochu paradox, kdy v době demokracie, pravdy a lásky jsou na tom jak s informacemi, vzděláním tak vlastním názorem hůř než jsme my starší. Aby to zachraňovala stará komunistická struktura Pavel. Prezidenta by dotyčná garnitura dohromady těžko dala. No, vždyť nedala…

Hokarc
Hokarc
před 1 rokem

Amerika je zloděj, který má na čele napsáno ,, jsem zloděj”. Negramotní si to nepřečtou a stále ještě velká část gramotných, tomu nevěří.

Ludvik
Ludvik
před 1 rokem

Před rokem 1989 se dle účasti ve volbách a jejich výsledcích zdálo, že vymyté mozky má u nás 98% národa. Posléze se ukázalo, že zdání klame a zcela určitě klame i nyní…