Putin se zmocnil supertajné technologie USA! Bravurní, drzá a riskantní operace dokonale zaskočila Američany!

Ve válce se ze všeho nejvíce tají pravda, přiznal už Churchill. Současná média tak chrlí neuvěřitelné množství  dezinformací, buď, aby na pokyn dezinformovala, a nebo, aby si získala konzumenty své reklamy. Ty nejzajímavější zprávy proto často zmizí pod balastem mediálního povyku. 

Michael Svatoš
Michael Svatoš

Na snímku inkriminovaný americký dron MQ-9 na základně v Rumunsku

Náš příběh pátrání po skryté pravdě začneme typickou dezinformaci k odvedení pozornosti. 9. března se začala všemi médii šířit informace, že ruské hypersonické rakety zlikvidovaly tajný štáb NATO na Ukrajině. Zpráva získala obrovský ohlas a ruskými vlasteneckými kanály se šířila jako zběsilá. Jenže v pondělí 13. března celou zprávu v detailním rozboru označil mimořádně erudovaný ruský vlastenecký kanál Рыбарь za špatně udělaný podvod.

Skutečná pravda o válce je přitom mnohem složitější. První střípek, který potvrzuje ruskou operaci na získání tajné technologie USA při ukrajinském konfliktu se objevil na světě už loni v září. Tehdy pronikla na svět informace, že Pentagon zamítnul Zelenského žádost podporovanou mnoha US politiky, aby Kyjev dostal pokročilé US Drony Reaper a Gray Eagle, aby s nimi mohl zaútočit na poloostrov Krym a tamní námořní základnu. Kyjev se dokonce zavázal Washingtonu, že s těmito drony bude útočit pouze na Rusy na ukrajinském území, a že všechny cíle útoků bude předem hlásit Pentagonu. Velení letectva USA dokonce tvrdilo Pentagonu, že bez těchto dronů, které mají speciální schopnost detekovat vojenské cíle z velké výšky a vzdálenosti, a korigovat tak ukrajinské dělostřelectvo a rakety, nemá ukrajinská armáda šanci potlačit ruskou dělostřeleckou převahu. Přesto přišlo už v září 2022 striktní zamítnutí, zdůvodněné nebezpečím, že by Rusové mohli nějaký dron sestřelit, zmocnit se ho, a získat tak citlivé technologie!

Důležitá pro náš příběh je také odpověď na otázku, co jsou ony citlivé technologie, které jsou tak důležité, že Pentagon nedovolil přesun dronů MQ9-B na Ukrajinu. Indie si od USA v roce 2020 pronajala od USA drony MQ9-B, takže problém citlivých technologií nebude v konstrukci dronů, a jejich výzbroji, ale v elektronice. Tomu nasvědčuje i dosud neuskutečněný plán, přestavět drony MQ9-B pro Ukrajinu, bez citlivých technologií.

Drony MQ9-B operují už od září 2021 ze základny v Rumunsku. Na ní byla k provádění tzv. protiteroristických operací umístěna 25. útočná skupina USAF. Drony této jednotky prováděly od počátku ukrajinského konfliktu lety nad mezinárodními vodami v blízkosti Krymu a monitorovaly ruské loďstvo, letectvo a pozemní síly na jižní části bojiště. Tyto Drony jsou podle nadšených zpráv indického námořnictva, které je nakoupilo, schopné získat neuvěřitelné množství informací! Zejména o námořním provozu. Indie má zcela určitě technologicky necitlivé drony, protože jinak by se Pentagon nebránil předání amerických citlivých dronů Ukrajině. (Indové jsou velcí přátelé Rusů, a zcela určitě by je nechali do dronů nakouknout, výměnou za nějakou ruskou pokročilou technologii.)

Je veřejným tajemstvím, které jsme v minulých analýzách několikráte dokázali, že USA předávají Ukrajině satelitní a další důležité informace o pohybech a rozmístění ruských sil, lodí i letadel, aby na ně Ukrajinci mohli úspěšně útočit. Pentagon se k tomu vyjádřil slovy, že ale v žádném případě neurčuje, nač Ukrajinci zaútočí. (Viz. starší analýzy.)

Vznikla tak velmi zajímavá situace. USA drony MQ9-B létají v mezinárodních vodách kolem Krymu a sbírají špionážní data o Rusech. Přitom Pentagon potvrzuje, že předává špionážní data Ukrajině. Rusové byli evidentně vzteky bez sebe, obzvláště z úspěšného útoku na křižník Sevastopol (autor měl pravděpodobně na mysli vlajkovou loď ruské černomořské flotily – potopený křižník Moskva – pozn. red.N.R.) . Přesto celý rok lety dronů MQ9-B kolem Krymu tolerovali!!!

Tento stav platil až do včerejšího dne! 14. března dvě ruské stíhačky SU-27 bravurním manévrováním, při kterém obratný ale pomalejší dron, nejprve postřikovaly vypouštěním paliva, aby zašpinily jeho senzory, a potom smělým manévrem, při kterém dronu odsekly jeho jedinou zadní vrtuli, která ho pohání, donutily  americké operátory v Rumunsku, aby dron zřítily do moře. 60 km od pobřeží Krymu! (Další verzí je sestřel dronu ruskou raketou.)

Jakmile se dron MQ9-B zřítil, následovala ruská námořní záchranná akce na vyzdvižení jeho trosek, a dle kanálu Рыбарь se podařilo zachránit nejméně několik cenných součástek.

Ruská operace na zničení dronu USA překvapila a evidentně nepočítaly, že Rusko na dron letící v mezinárodních vodách zaútočí. Přitom Rusko zónu zákazu leteckých operací “jednostranně rozšířilo” a USA si toho byly vědomy, že letí minimálně na hraně. Vlastní americké reakce na bezprecedentní sestřel majetku vlády USA ruskou stranou jsou zatím (k 03.45 SEČ) velmi opatrné. Bílý dům povolal ruského velvyslance, aby podal vysvětlení, a američtí mluvčí označili jednání Rusů za neprofesionální a nebezpečné. To je na způsoby Bidenovy administrativy velmi zdrženlivý přístup, a je z něj jasné, že USA nechtějí nijak rozvířit kampaň kolem útoku na ruský Nord Stream.

Co z toho všeho plyne:

  1. Rusové mají možná technologii, po které prahli – součásti tajného komunikačního zařízení dronu MQ9-B, které zabezpečují jeho odolnost proti rušení signálu, a nebo proti nepřátelskému převzetí ovládání dronu.
  2. Rusové dali jasně najevo, že špionážní lety sil NATO podél zóny ukrajinského konfliktu, nemusí vždy tolerovat, ačkoli se odehrávají v mezinárodních vodách!

Dnes ráno ruský velvyslanec v USA Antonov obvinil USA, že používají drony MQ9-B ke každodennímu sběru špionážních dat o ruské armádě, a že tato data předávají Kyjevu, který podle nich potom útočí na ruské cíle. Antonov oznámil, že kdyby ruské drony začaly létat kolem New Yorku, anebo kolem San Francisca, USA by je okamžitě sestřelily. Zdá se tedy, že Rusko bude obdobně reagovat i na další lety dronů kolem svého území. Válka mezi NATO a Ruskem je tak zase o kousek blíž, pokud budou špionážní lety pokračovat.

 

Autor:

4.9 8 hlasy
Hodnocení článku
16 komentářů
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
vaclav
vaclav
před 1 rokem

Je to naprosto jasné, a dle mého soukromého názoru bylo i letadlo které přepravovalo Alexandrovce do Syrské republiky obětí americké zhovadilosti, I když to Rusové nepřiznali.

standa
standa
před 1 rokem

Nevíme přesně zda o útoku na velení NATO se mluví jako o dezinformaci. Bylo řečeno, že bylo použito 6 Kinžalů – je to pravda nebo ne – uvidíme. Tyhle rakety se nepoužívají jen tak mirnyks tyrnyks. A údajně ambasáda USA v Kyjevu dostala seznam padlých důstojníků. Takže počkáme si, zda je to dezinfo nebo… Číst vice »

kolokol
kolokol
před 1 rokem

Je docela možné, že stíhačky dron oslepili prostředky REB a poté se tento zbavený ovládání řítil, přičemž došlo k sebedestrukci (pro takové případy pohotové) výbušným zařízením. A Američané jen nechtěli vytrubovat o takové zranitelnosti své špičkové techniky, tak to svedli na oslepení senzorů palivem a následnou přímou kolizi. Vždyť si dali taky na čas s vyjádřením… Číst vice »

Hokarc
Hokarc
před 1 rokem

…….skvělé !

Karel2002
Karel2002
před 1 rokem

Já jsem v našem tisku (v tom normálním, nikoliv dezinformačním) četl, že Rusové používají v boji lopatky z 19. století a že jsou oproti Ukrajincům vyzbrojeni asi tak jako Habešané proti Italům v roce 1936. Tak nevím….

reproduktor
reproduktor
před 1 rokem
Odpověď uživateli  Karel2002

Ano, je pravda. Vyrábějí podle husitu sudlice, řemdichy, okovane cepy a jako střelné zbraně mají píšťaly a hákovnice. To je naprosto dostačující vyzbroj ukáčka. Jak vidíš, ruska armáda v klidu háji uzemi, které dobyla a planuje směr na Oděsu a cele pobřeží. V Mariupolu se již opravuji fomy, nemocnice a zacina osidlovani mest.

vaclav
vaclav
před 1 rokem
Odpověď uživateli  Karel2002

KARLE
snad nechceš založit nový Dikobraz – umělecké sklony k tomu máš.

jbskalensky
jbskalensky
před 1 rokem

Ta verze o odseknutí vrtule se mi zdá dost “přitažená za vlasy”. Odhaduji, že stačilo vypustit těsně nad dronem palivo, aby se dostalo do sacího taktu motoru, a ten se “zadusil”. Ten, koho to napadlo, je fakt genius. Američani si mysleli, že si budou létat kde se jim bude chtít, protože Rusko… Číst vice »

kolokol
kolokol
před 1 rokem
Odpověď uživateli  jbskalensky

Ano, to zní věrohodněji, i když si nemyslím, že by měli ruští piloti nějaký problém i s tím, štrejchnout křídlem do zadku toho dronu. Na druhou stranu se divím, že Vladimír Vladimírovič nenechal chytit ten dron do sítí, když na něj poslal 2 Súčka. To by bylo elgantnější a uchovalo by ho v celku.

vaclav
vaclav
před 1 rokem
Odpověď uživateli  kolokol

No pravdou je, že amíci na balony střílejí raketami za min. tísíce doláčů.
a pronásledují je také min. dvěma F-16

cablik
cablik
před 1 rokem
Odpověď uživateli  jbskalensky

Britové v 2 sv proudovými stíhačkami Meteor obraceli křídlem V1 a ty se následně zřítili. Ruští letci používali taran čeho se náckové děsili. Tohle piloti mohli udělat a tak je to dobře pokud je Rusové budou sestřelovat tak USA by dělali to samé.

vaclav
vaclav
před 1 rokem
Odpověď uživateli  cablik

Omyl – nikoliv proudovými – to dokázali i Spitfairy s dobrými piloty.-

vaclav
vaclav
před 1 rokem
Odpověď uživateli  cablik

Cáblíku nevím kde jsi k těm informacím přišel. Sovětští piloti taran používali ani ne proto, že by neměli munici, ale při přímém střetu šlo o to, kdo dříve uhne a tím se dostane do zaměření palubních zbraní.

JK
JK
před 1 rokem
Odpověď uživateli  jbskalensky

Také mě to praštilo do očí. Takové dobrodružství by bylo možné snad jen ve filmu. Ani si nemyslím, že by někdo riskoval jakýkoli střet dvou letadel ve vzduchu. To je vždy velmi rizikové pro obě letadla, i kdyby byli piloti domluvení a nehrozilo, že někdo udělá neočekávaný manévr. Možná ho oslepili tím… Číst vice »

kolokol
kolokol
před 1 rokem
Odpověď uživateli  JK

Je docela možné, že ho Rusové oslepili prostředky REB a poté se dron zbavený ovládání řítil, přičemž došlo k sebedestrukci (pro takové případy pohotové) výbušným zařízením. Proto taky upustili od lapení dronu do té sítě. A Američané jen nechtěli vytrubovat o takové zranitelnosti své špičkové techniky, tak to svedli na pocákání palivem a následnou přímou… Číst vice »

vaclav
vaclav
před 1 rokem
Odpověď uživateli  JK

S tím s Vámi naprosto souhlasím. Faktem je, že to že kdysi za SSSR bylo sestřeleno civilní letadlo jsem také nesouhlasil. Protože jsem přesvědčen, že při přeletu nad ním a zapnutím forsáže by každé letado přinutil stíhač k přistání. Ale pravdou je- že tehdy si sověti asi mysleli, že odevzdají zjištěné údaje. Vůbec je… Číst vice »