Sobotní demonstrace na Václavském náměstí (záznam) s přídavkem Tak už nám zase zatkli Popelku, paní Mullerová

Média hlavního proudu včetně České televize a rozhlasu lžou a překrucují jako za totalitního režimu nebo Protektorátu. Proto vás na začátku článku odkazujeme na celý videozáznam z demonstarce, abyste si mohli udělat vlastní úsudek a nebyli odkázáni jen na ty různé spindoktory, propagandisty a lháře. Následují osobní postřehy účastníka následné potyčky demonstarntů s policií na rampě Národního muzea. Je to svědectví o další v řadě pečlivě připravených provokací Rakušanovy policie.

Videozáznam demonstrace 11.3.2023 v Praze na Václavském náměstí:

Svědectví o policejní provokaci u Národního muzea: 

Včera (viz v sobotu) jsem se stal svědkem akce „sundání ukrajinské vlajky z Národního Muzea“ a dnes jsem již četl řadu nepravdivých vyjádření a dokonce i ministr Rakušan přispěchal se svou troškou lží do mlýna.

Všichni ti čeští ministři, co se tady vyjadřovali silnými slovy k předem připravené provokaci, kdy ukrajinská raketa byla vystřelena na Polsko s cílem obvinit z útoku Rusko a využít tohoto momentu ke spuštění války, tak zajisté nebudou mít žádnou morální zábranu se přičinit o šíření dalších nepravd o včerejší události u Národního Muzea. A už nám první husa zakejhala, myslím tím Rakušana, že je to prý „nepřípustné“ https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/demonstrace-pro-ukrajina-vlajka-narodni-muzeum.A230311_173330_domaci_svm.

A protože jsem byl účastníkem této akce, a řekl bych, že jsem byl přímo v centru dění u Muzea, tak bych tu rád osvětlil, co se tam vlastně událo.

Po skončení demonstrace „Proti bídě“ na Václavském náměstí vyzval Slávek Popelka demonstrující při odchodu z Václavského náměstí, aby se k němu připojili a šli k Národnímu Muzeu sundat ukrajinskou vlajku. Možná tak 250 lidí se k němu připojilo a zamířili k Národnímu Muzeu, před kterým již byla sešikována policie u vstupu do Muzea. Slávek Popelka vyzval policii k tomu, aby jim umožnila vstup do budovy a na toto jeho vyzvání se vyhrnuli zevnitř z budovy těžkooděnci a vytvořili před vstupem do Muzea policejní kordón. Pak se odehrávala argumentační diskuse mezi demonstrujícími a policií, něco ve stylu, když nás nechcete pustit do budovy, tak tu ukrajinskou vlajku sundejte sami atd. Nevládla tam ze začátku vyhrocená atmosféra. Jenže policie pak začala volit konfrontační přístup, vždy si jednoho z davu vybrala a 4 policisté na něho zaútočili metodou vlčí smečky. Oddělili ho od stáda a srazili ho k zemi a dva policajti na něho pak zaklekli a třeba 5 minut na něm klečeli. Takže pak už po těchto brutálních zásazích proti demonstrantům začaly růst emoce na naší straně, protože k takto brutálním zásahům policie nebylo důvodů. Nikdo nechtěl útočit na policisty, zejména s ohledem na to, že oni byli ozbrojeni samopaly pravděpodobně na gumové projektily a těmi na nás mířili. A to byl můj případ, kdy mi mířil tento ozbrojený policajt na hruď z metrové vzdálenosti.

(Poznámka redakce Nové rpeubliky:  Tady je krátká ukázka “práce” policie na rampě Národního muzea. Velitel zásahu vybíhá z budovy, dává příkaz vazounům v uniformách a ti si jdou davem “”vyzvednout” oběť, na kterou velitel ukázal. Všichni demonstranti se chovali mírně, nebyli ozborjeni a nenapadali policii ani slovně, šlo zřejmě o policejní zastaršování a působení fyzické újmy nahodilým demonstrujícím. Ostatně, posuďte sami:

Noviny dnes píší, že bylo zatknuto 18 lidí při této akci, zatknuti byli jen z toho důvodu, že si je ti policisté vyhlédli v davu a dokázali je oddělit od ostatních a na toho se pak vrhli a svázali mu ruce.

Takže ve shrnutí, co se včera událo u Národního Muzea. Akce „jdeme sundat ukrajinskou vlajku“ byla sice megafonem vyhlášena na vrchním rohu Václavského náměstí, ale žádný konkrétní plán na to, jak se dostat 10 m vysoko po zdech té budovy nahoru k ukrajinské vlajce, nebyl. Nebyly připraveny žádné technické prostředky, aby bylo možno na budovu vyšplhat. Takže prvotní idea byla, že se k vlajce dostaneme z venku a nějaký útok dovnitř nikoho ani nenapadl. Kdybychom tam přišli a byly by zavřeny dveře od Muzea,  tak jsme odešli domů.

Za druhé, nikdo neměl v plánu násilně vniknout do budovy přes kordon policistů, potažmo když oni byli ozbrojeni samopaly na gumové projektily. Řeknu to tak, kdyby měla policie větší trpělivost, a neprovokovala tím, že začala sama od sebe útočit metodou vlčí smečky na demonstranty, tak by se dav po hodině sám rozešel. V momentu, když pak policie začala útočit fyzicky na jednotlivce a srážet je k zemi, tak pak teprve vyrostly emoce a pak už se nikomu tzv. „nechtělo domů“.

Jen jako perlička, po celou dobu konání té demonstrace na Václavském náměstí se tam ČT neobjevila, a u té strkanice u Národního Muzea se najednou ta ČT objevila, jako by spadla z nebe. A k tomu spousta takových nějakých divných fotografů a reportérů, jeden dokonce i s helmou na hlavě s nápisem Press. To si snad myslel, že se tam bijeme holemi po hlavách? Připadal mi jako Lipavský na té jeho slavné fotografii z Ukrajiny.

V jednom momentu jsem šel kolem jedné osoby, kde nějaký fotograf fotografoval nášivku na jeho rukávě, a ten dotyčný tu nášivku ochotně nastavuje tak, aby byla již v tom večerním chabém světle dobře vidět. Až dnes jsem se dozvěděl z tisku, že prý to byla nášivka Wagnerovců, já bych to nepoznal, a to se o tu válku na Ukrajině hodně zajímám. Ta ochota toho dotyčného, aby si ten fotograf tu nášivku pěkně vyfotil, ale samozřejmě bez jeho obličeje, mi připadala podezřelá.

Já k tomuto tématu uvedu několik příkladů z dřívějška. Byl jsem tak před 5 roky na předvolebním shromáždění SPD na Václavském náměstí, kde vystupovala skupina Ortel. Jeden přítomný potáhnul levou rukou cigaretu a tu levou ruku s cigaretou pak zvednul proti pódiu. A druhý den čtu v tisku, že se prý na koncertu Ortelu hajlovalo.

Další příběh. Minulé léto jsem byl na demonstraci na Malostranském náměstí, a po třech hodinách po příchodu domů, jsem našel článek na Novinky.cz, že tam prý policie zatkla demonstranta s vytetovaným hákovým křížem. Ten článek je zde:

https://www.novinky.cz/krimi/clanek/policiste-zatkli-na-demonstraci-u-snemovny-muze-s-vytetovanym-hakovym-krizem-40402443

Až si přehrajete to video v článku, tak zjistíte, že dotyčný nemá žádný hákový kříž na sobě, ale na lokti má namalované / vytetované Černé slunce. Takže vědomá lež. Já na této akci byl od samého počátku až do konce a nic podobného jsem tam neviděl, že by tam někdo stál v klepetech opřen o policejní auto. No nešť. Tady u této akce na Malostranském náměstí se dal do klepet někdo, kdo tam to Černé slunce nepropagoval, ale jen ho tam zkrátka na lokti měl. Pro srovnání s akcí, která se konala 25.2. 2023 na Letné, kde tam mávali Ukrajinci za přítomnosti ministra Rakušana vlajkou Azova, tak na té vlajce Azova je to Černé slunce v daleko větším obraze, než u toho dotyčného na lokti. A navíc, mávat vlajkou, to je přece klasická propagace.

No podle čeho pozná Rakušan pro-ruského trotla? Že mává českou vlajkou.

Já jsem také na policejního prezidenta napsal dotaz s tímto srovnáním dvou tzv. propagací nacistických symbolu, zdali hodlá policie vyšetřovat tu akci na Letné. Sdělil jsem jim, že pokud tento případ policie nehodlá vyšetřovat, že na to jsem připraven podat já trestní oznámení. Od policejního prezidenta mi odpověděli, že tu moji záležitost předali na Odbor terorismu a radikalismu Krajské policie při hl. městě Praha. Tímto myslím, že je celý případ pěkně šoupnut pod koberec, něco podobného, jako případ mnou nahlášeného atentátu na bývalého premiéra A. Babiše. To také vyšetřoval onen Odbor terorismu a radikalismu.  Slyšeli jste někdo o tom, že by byl někdo stíhán za to, že mi podsunul informaci, že se má v Třeboni uskutečnit atentát na A. Babiše? Asi jste neslyšeli, to je takový „dobře uklizený“ případ od Odboru terorismu a radikalismu.

Vrátím se k demonstraci před Národním Muzeem. Zbytečně vyprovokovaná konfrontace od policistů. Věřím, že zranění demonstranti mohou být. Vždyť v jeden moment, když se tato policejní vlčí smečka vrhla na jednu vybranou oběť, tak přitom srazila na zem i mě. Když pak policisté napadali dalšího, tak mě málem srazili ze schodů, ale tak, že bych padal temenem hlavy dolů po schodech. Tvrzení, že byli zranění i policisté, to musí být lež. My jsme nebyli ozbrojení (máme holé ruce) a oni měli ty samopaly a pak také, oni se vrhali 3 – 4 na jednoho, tak jak jsme mohli nějakého policisty zranit?  Navíc, oni měli za zády Muzeum a my jsme měli za zády dolů padající schody, takže do nás stačilo jen žďouchnout, a mohl jste to mít za sebou. Takže celý ten příběh bude hodně pokřivený propagandou. A když to bude mít v rukou vrchní dezinformátor Rakušan, tak to je záruka, že slova na tom nebude pravdy.

Cením si každého, kdo tam včera byl u Národního Muzea a demonstroval tam za naše právo, aby na české státní budově visela česká vlajka a ne vlajka země, která propaguje nacismus. To bylo to hlavní motto naší akce „sundávání ukrajinské vlajky“ před Národním Muzeem.

Ještě k osobě Slávka Popelky. Ten měl nedávno soud, kdy mu napařili 6 měsíců podmínečně s odkladem na 18 měsíců. U soudu mu bylo jako přitěžující okolnost dáno to, že za socialismu seděl 5 x za podobnou činnost- roznášel letáky, vyzval KSČ, aby předala moc, organizoval protesty atd. Takže jeho socialistické protesty byly u současného soudu brány jako důkaz, že se jedná o nenapravitelného kriminálníka. Zde je článek o soudu Slávka Popelku:

https://www.prahain.cz/krimi/aktivista-popelka-byl-odsouzen-11310.html?utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=sekce-z-%20%20%20%20%20% 20internetu#dop_ab_variant=737601&dop_source_zone_name=hpfeed.sznhp.bo

Slávek Popelka byl první obětí té policejní vlčí smečky, a byl odvláčen do budovy Národního Muzea. Ale asi v 21,00 hod. večer byl již propuštěn. Věřím, že i ti ostatní zatčení byli večer již volní. Toto prosím berte jako pozvánku na další ohlášenou demonstraci hnutím PRO snad 14.4. 2023*), pokud si to správně pamatuji. Situace zde se stává neúnosnou, arogance moci tu dosahuje bezprecedentní úrovně.

Autor: Miroslav Kelnar, zdroj: Vaše věc

*) příští demonstrace je svolána na Václavské náměstí na neděli 16.4.2023

5 6 hlasy
Hodnocení článku
17 komentářů
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
vera havrankova
vera havrankova
před 1 rokem

Je ironie, že v době, kdy Pavel vystavuje oslavně standartu, kterou ukradli Stohoven, policie postihuje občany, prý chtěli sundat UA vlajku z muzea, kde nemá co dělat!

Karel2002
Karel2002
před 1 rokem

Kvůli několika tisícům fanoušků jednoprocentní strany PRO vláda nevyhlásí stanné právo. Vždyť má důvěru 60 procent obyvatel této republiky (viz poslední prezidentské volby). Takže to skončí tím, že pár aktivistů trpaslíčích stran, tzn. Popelku, Vrábela, Rajchla atd., strčí do vězení a bude zase klid na práci. Teď by si veškerá opozice měla… Číst vice »

vik
vik
před 1 rokem
Odpověď uživateli  Karel2002

Jako černý humor dobrý!

Anonym
Anonym
před 1 rokem
Odpověď uživateli  Karel2002

Pane Karle2002 na co si tu hrajete? Z vašich příspěvků vaše skutečné názory trčí jako sláma z bot. Jste zřejmě mladý a nezkušený. Takže my společně s vámi nemáme pět let času. My nemáme společného nic. Vy se starejte o svoje a nemusíte sem chodit dělat vlny. Nikdo vás tu postrádat nebude. Tu vaší dnešní nabídku… Číst vice »

Georg
Georg
před 1 rokem

Psal jsem o tom v Parlamentních listech. Pochopitelně velmi obezřetně, protože jsem u té události nebyl. Mimo jiné jsem napsal, “…zde zřejmě PČR postupovala v souladu se zákonem a zabránila, těmto “pravděpodobným zlodějům vlajky”, neoprávněně vstoupit do státní budovy. A mimo to státní vlajka Ukrajiny nemá dle mě na Národním muzeu co dělat. Tam by měla viset… Číst vice »

JK
JK
před 1 rokem

Bylo to zajímavé, před Muzeem se dokonce hajlovalo. Jakýsi Ukrajinec se dal do hádky s demonstranty a aby nebylo pochyb jaké hodnoty zastává, tak si přímo před policisty zahajloval. https://youtu.be/fcNvtLNz_Lc?t=3551 Ti ho sice poté odvedli, ale narozdíl od jiných ho hned pustili a bez následků nechali odejít. Tak ho dostihl jeden z účastníků, který… Číst vice »

cablik
cablik
před 1 rokem

Až 30 % nového zdražení. Potraviny, vše. Fialova noční můra
https://www.parlamentnilisty.cz/zpravy/kauzy/Az-30-noveho-zdrazeni-Potraviny-vse-Fialova-nocni-mura-731438

Stejné boty, stejné mikiny, nové nášivky. Rajchl vytáhl info k Václaváku
https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Stejne-boty-stejne-mikiny-nove-nasivky-Rajchl-vytahl-info-k-Vaclavaku-731859

cablik
cablik
před 1 rokem
Odpověď uživateli  cablik
abc
abc
před 1 rokem

Pokud si dobře pamatuji já. tak další akce Jindry Rajchla je plánovaná na 16. dubna a nikoliv na 14. To jen pro informaci.

cablik
cablik
před 1 rokem

Jejich předchůdci zapálili reichstag a svedli to na komunisty. Teď chtějí zdiskreditovat České vlastence těmi provokacemi. Metody zůstávají stejné.

vera havrankova
vera havrankova
před 1 rokem
Odpověď uživateli  cablik

No jo, vždyť Rakušan to má v genetice!

kolokol
kolokol
před 1 rokem

No, co jiného od slizounů jako je Fiala a Rakušan taky čekat jiného?

vik
vik
před 1 rokem

Byla to připravená provokace, o tom není sporu. Koluje i fotografie dvou fešáků (stejné mikiny, stejné boty) s nášivkami vlajky Ruské federace a znaku Z, kteří se tam vyskytovali. To by napadlo tak jednoho z milionu, nebo zcela jistě nějakého Rakušanova pohůnka. Jo vracejí se padesátá léta…

vera havrankova
vera havrankova
před 1 rokem

Pane Kelnare, moc děkuji za přesný popis události od očitého svědka.

Havloidni zmetek
Havloidni zmetek
před 1 rokem
Odpověď uživateli  vera havrankova

rádo se stalo, podal jsem stížnost na policejního prezidenta na prošetření brutálního zásahu policajtů, byla to provokace, evidentní snaha byla vyvolat rvačku, a nebo, což také není moc hloupé, se jednalo o to, aby se zbavili Rakušana, to byl takový obrácený Zivčák, který měl vyvolat hlasy po odvolání Rakušana. Ten pochod na tu… Číst vice »