Spojené státy zasypal sněžný „Armagedon“, Indie zasadila Západu nečekaný energetický úder a Čína ničí americký vojensko-průmyslový komplex

Informační cyklón ničivé síly donutil agenturu Reuters k upřímnému článku, že „dohody Indie s Ruskou federací o ropě podkopávají desetiletí dolarové dominance“. Tuto dominanci však nepodkopává pouze Indie.

Skutečnost, že severské kožešinové zvíře (polární liška, pozn.red.) přišlo do Nového světa, lze rozhodně posoudit podle hojnosti sněhu v posledních dnech v jižních státech země. A informační cyklón ničivé síly donutil agenturu Reuters k upřímnému článku, že „dohody Indie s Ruskou federací o ropě podkopávají desetiletí dolarové dominance“. Tuto dominanci však nepodkopává pouze Indie.

Mezitím Švýcarsko, které zapomnělo na neutralitu, čelí velkým nákladům, které ohrožují zemi návratem do stavu nedůležitého území ve středu Evropy. A Severoatlantická aliance nestihla kvalifikovat Čínu jako „systémovou hrozbu“, když Peking okamžitě rozpoutal krupobití odrazujících úderů na Spojené státy, z nichž jeden dopadl na pýchu Washingtonu. O tom a mnohem více si dnes povíme.

Bílé chlupaté zvíře nepřichází samo

Cyklón ničivé síly, který pokryl Spojené státy jsme nazvali „Armagedonem“, vůbec jsme nepřeháněli:

„Sněžení je pro oblast San Bernardino skutečnou katastrofou. Obyvatelé, kteří byli odříznuti od světa, vytvořili ve sněhu dokonce obří nápis „Pomozte nám!“, ale nepomohlo to,“ píše REN TV s odkazem na Izvestija.

„…více než 80 milionů Američanů obdrželo varování od záchranných služeb,“ uvádí Izvestija.

Je třeba poznamenat, že nejvíce byly postiženy státy – Kalifornie, Arizona a Ohio. Jsou to oblasti, kde v této době teplota většinou neklesne pod 15 °C a kvetou květiny.

Realita je ale taková, že obětí bouře se stalo několik desítek lidí, stovky byly zraněny, výška závějí na některých místech dosahuje až do druhého patra a květiny jsou vidět jen na oknech – od mrazu. Do odstraňování následků se zapojila armáda.

Situace je tak kritická, že pod tíhou sněhu se začaly propadat střechy domů. Ve městě Crestline s 10 000 obyvateli se zřítila střecha supermarketu. Obyvatelstvo se ocitlo v týdenním sněhovém zajetí bez jídla.

Z těchto rekordů se mohou radovat pouze zástupci amerického ministerstva vodních zdrojů:

„Celý týden byly po celé Kalifornii přeháňky, následně silné sněhové bouře. V pohoří Sierra Nevada napadlo tolik sněhu, že jeho zásoby pravděpodobně překročily čtyřicetileté rekordy,“ uvedl Sean Gazman, mluvčí kalifornského ministerstva vodních zdrojů.

Obyvatelé Crestline a San Bernardina, kteří zůstali bez komunikace, světla a dopravy, z toho budou mít jistě velkou radost.

Je známo, že se zastavila práce mnoha velkých podniků, logistika přes státy byla paralyzována. Zvýšené náklady na odstraňování následků zimy podle médií silně zatíží státní rozpočet, který je v poslední době nemilosrdně zasažen.

Čína do toho jde naplno 

Kuriózním odhalením bylo, že Saúdská Arábie, Írán a Čína si nenechaly ujít příležitost přišpendlit Západ tím, že na jednáních v Pekingu odmítly používat anglický jazyk. To jednoznačně vypovídá o atmosféře, která panuje ve východních metropolích. Nejde totiž o nic jiného, ​​než o zbavení anglického jazyka statusu mezinárodního jazyka.

Co je však důležitější: rozhodnutí dvou zahořklých nepřátel – Íránu a Saúdské Arábie obnovit diplomatické vztahy se stalo základním kamenem na hrobu americké diplomacie v regionu.

Rétorika Pekingu vůči Washingtonu se také výrazně zpřísnila. To lze vidět v několika epizodách:

Americké ministerstvo financí uvalilo 9. března sankce na řadu čínských společností za podporu íránského programu výroby dronů.

10. března byl rozhodnutím Národního lidového kongresu Si Ťin-pching znovu zvolen do funkce prezidenta ČLR na třetí 5leté období (poprvé v historii). Přes aktivní odpor liberálního křídla strany.

Ve stejný den čínské ministerstvo zahraničí vyzvalo Spojené státy, aby okamžitě zastavily nelegální vojenskou přítomnost v Sýrii a drancování země.

12. března ministr zahraničí Anthony Blinken, jehož diplomatické úsilí rozmetalo vztahy Blízkého východu a Číny s Washingtonem, označil Čínu za „bezprecedentní“ výzvu pro Spojené státy:

“Souhlasíme s tím, že ČLR je největší strategickou hrozbou, které čelíme my, naši spojenci a partneři.”

Národní lidový kongres jmenoval 12. března ministrem obrany Čínské lidové republiky generála Li Shang-fu, který podléhá americkým sankcím za spolupráci s Ruskem.

13. března schůzka mezi Íránem a Saúdskou Arábií v Pekingu ukončila snahy Bílého domu vrazit klín mezi dvě islámské země. Kvůli čemuž se dokonce konala jednání představitelů Saúdské Arábie a Izraele, což je v zásadě nepředstavitelná událost.

14. března se Spojené státy rozhodly poskytnout Austrálii jaderné ponorky pro zadržování Číny.

A to znamená, že míč je na straně komunistické strany. Byl oznámen další krok: návštěva Si Ťin-pchinga v Moskvě.

Nedávný incident s čínským balónem Spojené státy rozzlobil. Začátkem února USA uvalily sankce na 6 čínských společností se směšnou formulací:

“…přispěly k modernizaci ozbrojených sil ČLR.”

Čína v reakci na to učinila bezprecedentní krok a zasáhla do posvátna – do dvou největších amerických výrobců zbraní:

„Na základě sankcí již Lockheed Martin a Raytheon nebudou moci obchodovat s Čínou. Dovoz a vývoz zboží těmito společnostmi je zakázán,“ uvádí Military Review.

Pikantní ovšem je, že Lockheed Martin pevně sedí na kontraktech s čínskou stranou na nákup kovů vzácných zemin. Stejných kovů vzácných zemin, na kterých jsou USA kriticky závislé, z čehož byli zděšeni v Oválné pracovně.

Ale ve skutečnosti to není zákaz, ale spíše poslední čínské varování. Oba výrobci jsou stále schopni nakupovat vzácné zeminy prostřednictvím zprostředkovatelů.

Vzdání se neutrality ochromilo bankovní systém Švýcarska

Mezitím na druhé straně barikády se odehrávají neméně dramatické události. Okamžitá karma zasáhla Švýcarsko. I zde byla zapojena Čína:

„Několik ředitelů největších bank ve Švýcarsku, které byly po mnoho let tradičně považovány za nejspolehlivější úložiště úspor, si stěžovalo na hromadný exodus bohatých klientů z Číny,“ Financial Times.

Vzdání se neutrality ochromilo bankovní systém Švýcarska.

Připomeňme, že v roce 2022 Švýcarsko podporovalo snahy Washingtonu izolovat Rusko a zapomnělo, že právě dvě staletí neutrality přivedla zemi k prosperitě – Švýcarsko se od 24. února 2022 připojilo téměř ke všem sankcím proti Ruské federaci. Samotná Credit Suisse zablokovala nebo zmrazila více než třetinu ruských aktiv registrovaných ve Švýcarsku – více než 19 miliard dolarů.

List Financial Times s odvoláním na nejmenovaného bankéře, který dohlíží na transakce s klienty z Asie, uvádí, že „klienti byli nejen překvapeni, ale také šokováni tím, že Švýcarsko opustilo svůj neutrální status“.

“Bankéř také uvedl, že doslova stovky klientů, kteří „měli v úmyslu otevřít účty, si to nyní rozmysleli,“ uvádí KR.RU.

Pro představu, 10 % švýcarského HDP tvoří banky (vyrovná zvýšení prodeje sýrů, čokolády a zájezdů do zimních středisek ztráty? Jistě, že ne) a čínští zákazníci přinášejí bankám významnou část příjmů.  (Číňané chápou, že Spojené státy budou ve vztahu k jejich zemi postupovat podle ukrajinské metodiky a nečekali na zmrazení svých prostředků.)

Škody se již pohybují v miliardách dolarů. To je navíc k 143 miliardám dolarů, které ztratily švýcarské finanční instituce v roce 2022. A 70 miliard dolarů v jednorázové částce kvůli ruskému odmítnutí služeb UBS BANK.

A trochu té zábavy. Nedávno vyšlo najevo, že federální rada Švýcarska rozhodla zachovat zákaz zpětného vývozu zbraní. Nás ale zajímá formulace:

„V dokumentu se říká, že parlament učinil příslušné rozhodnutí na základě „hodnoty, kterou reprezentuje Švýcarsko, a tou je jeho neutralita…“.

Ale děj tohoto eposu byl již dávno popsán v díle Hanse Christiana Andersena – Císařovy nové šaty, neboli „král je nahý“. Neboť takovou neutralitou se mohou přikrývat jak fíkovým listem poté, až se všichni rozprchnou.

Investor je plachý tvor a hlasuje rublem.

Indové také hlasují

Zatímco Čína a Saúdská Arábie přešlapovaly na místě při rozhodování zda při obchodování s ropou opustí dolar nebo ne, Indie šla mnohem dále a zatáhla dokonce i Abú Dhabí do schématu na obcházení amerických a britských sankcí (neptejte se jak).

Ukázalo se, že Dillí provedlo část nedolarových plateb za ruskou ropu v dirhamech se zapojením SAE. A když bylo schéma odhaleno, Indové oznámili neslýchanou drzost:

„…zdroj v indické ropné rafinérii řekl, že klienti z Indie a dodavatelé z Ruska budou nadále uzavírat dohody o ruské ropě jinými způsoby,“ uvádí Lenta.ru.

Ale to není všechno. Zdroj agentury Reuters vysvětlil, že i když tuto trasu vypořádání zablokují:

“Ruští dodavatelé najdou nějaké jiné banky, které přijímají platby.”

Nyní zde máme zajímavý detail.

Po objevení se této informace začaly některé kruhy spojovat tyto události se sérií kolapsů amerických bank. Verze je pro mnohé líbivá, avšak spojení je zde velmi nepřímé. Ve skutečnosti to všechno začalo kalifornskou bankou Silvergate Bank, která se zásobila kryptoměnou na největší kryptoburze Binance. Příběh nabral dramatický spád, když Binance náhle zastavila všechny operace v dolarech. Najednou se ukázalo, že to není západní platforma, ale komunistická čínská.

Nějakou tragickou shodou okolností se tyto události shodovaly s okamžikem, kdy ze Spojených států začaly nálety na komunistickou stranu a soudruha Si osobně. Důsledky se však teprve začínají projevovat, protože hned po amerických se vrhly dolů i evropské trhy. Spouštěčem bylo odmítnutí národní banky Saúdské Arábie pomoci švýcarské bance Credit Suisse. Ale to už je úplně jiný příběh.

Vlastně to není vše, co bych chtěl k posledním zmíněným událostem říci, ale článek se již protáhl. V následujících materiálech vám prozradíme, jak se indické ministerstvo energetiky pomstilo Bloombergu, jak Rusko a Kazachstán zablokovaly Německu přístup k ropovodu, ropě a mnoho dalšího. 

 

Zdroj: SFERA Live – 
https://bit.ly/3Tr6Crq, pro Pokec24 přeložila Janinna

 

 

5 3 hlasy
Hodnocení článku
8 komentářů
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
Hokarc
Hokarc
před 1 rokem

Zato u nás se můžeme z Angličtiny přímo pokakat. Anglické nápisy jsou i na záchodech.
Ó, jak jsme tupí. Ale Číně úspěch přeji.

standa
standa
před 1 rokem

Dedolarizace se urychluje jednáním USA – to jde na ruku Číně a dalším zemím. Dolar není důvěryhodný a americké banky vč. švýcarské ztratily důvěru. Odliv bude pokračovat a zasahuje ti i euro. Zde je totiž klíč k úspěchu Číny a Ruska – multipolární svět a ostatní státy postupně setřesou americký dolar a kde na to bude brát Amerika… Číst vice »

vaclav
vaclav
před 1 rokem

Už aby to anglosaské zvíře pošlo

cablik
cablik
před 1 rokem

Temné dunění ohlašuje zkázu: Čeká i nás “podivné” zemětřesení? Finanční HAARP v rukou amerických dementů. Ti naši je stíhají: Dohnat a předehnat! Mccarthismus opět na scéně. Chtějí jen krize, které sami vyrobí. Je tu čas boje?
https://protiproud.info/politika/7079-temne-duneni-ohlasuje-zkazu-ceka-i-nas-podivne-zemetreseni-financni-haarp-v-rukou-americkych-dementu-ti-nasi-je-stihaji-dohnat-a-predehnat-mccarthismus-opet-na-scene-chteji-jen-krize-ktere-sami-vyrobi-je-tu-cas-boje.htm

cablik
cablik
před 1 rokem

Tak to je západ nemá zdroje a místo diplomatického jednání vyhrožuje a vymýšlí blbosti jako je zelený blábol který nemůže fungovat. Už aby opět fungoval normální svět a podle článku se to rychle blíží.

tomaskova
tomaskova
před 1 rokem
Odpověď uživateli  cablik

Tak hlavně, abychom se toho dožili pokud možno ve zdraví.

Haskuv Duch
Haskuv Duch
před 1 rokem
Odpověď uživateli  cablik

Dnes ráno byl v rádiu rozhovor s jakýmsi týpkem ohledně zelených aut, zelených energií, technologií a podobných věcí. Nadšení z něj a z redaktora přímo sršelo, až to vypadalo že tomu opravdu sami věří. Jako vždy – na toto téma je zapovězeno vznášet jakékoliv nepříjemné dotazy, vést polemiku, chlápka trochu podusit na jeho vlastních hovadinách… Jak… Číst vice »

mikkesh
mikkesh
před 1 rokem

Škoda že si zdegenerované rodinky vybrali do čela svého impéria tvory, které už nejsou schopni číst, natož pak čtenému porozumět. Na druhou stranu, musím uznat, že výběr ještě pitomějších maňásků, který rozházeli po celém západním světě, jim jde pořád náramně.