Stávky a demonstrace v Evropě sílí

Jindřich Kulhavý
Jindřich Kulhavý

Evropa vře. Ve Francii se kvůli důchodové reformě, která má posunout Francouzům hranici odchodu do důchodu, vyhnala do ulic velké množství nejen starší generace, ale podporuje ji o řada mladých a přidali se i hasiči, dokonce někteří policisté. Nutno připomenout, že ve Francii se chodí do penze dříve než u nás, důchody jsou vyšší a rozhodně se nedemonstruje jen kvůli těmto problémům. Dalším důvodem je zdražení života a setrvávání v EU. Stávkují tak například i zaměstnanci městských služeb, rafinérií. Francie je zavalena odpadky, hoří auta a zdá se, že odpor vůči Macronovi jen tak neskončí. Ten se konfrontaci vyhýbá.

V pondělí se zapojí do stávky pracovníci dopravních firem v Německu. Generální stávka, kterou v předstihu započali v Mnichově už v neděli, postihne celou zemi. Příčinou je nespokojenost Němců s úrovní platů. Je dost možné, že se postupně přidají odbory i z jiných odvětví. V Holandsku pokračují ve svých protestech farmáři postavení před reálné nebezpečí likvidace 3000 farem, a tím i jejich živobytí. Viníkem je ekofanatismus Bruselu a představa tamních liberálních úředníků, že právě zachraňují planetu. Bohužel, největším nebezpečím pro ni jsou právě oni. Absolutní moc zastiňuje přírodní zákony, historická fakta a fyziku s logikou.

Je s podivem, že se média o těchto akcích vyjadřují minimálně. Zatímco se na Václaváku schází desítky tisíc, možná i přes stovku tisíc občanů České republiky, jejichž důvod je podobný, jako ve Francii, Německu i Holandsku, média za proruské dezoláty označují pouze naše občany. Stačí se vzepřít názorům vládní Pětikoalice podřízené bruselským směrnicím, americkým plánům a pracující na totální destrukci naší země, ihned získáte nálepku ruského švába. A to ani nemusíte vyslovovat názory na ukrajinskou krizi rozdílné od mocenské doktríny. Pokud to uděláte, nesete riziko trestního řízení vedeného justicí vlastněnou vládní klikou.

Pokud toto není diktátorsky nastavený režim, pak tedy netušíme, jak to jinak nazvat. Za názory se vyhazuje ze zaměstnání, končí kvůli nim stará přátelství, rozpadají se rodiny. Až příliš výrazně to připomíná 50.léta. Máme extrémně slabého premiéra, jehož egoismus převyšuje schopnosti vést stát. V jeho týmu jsou neschopní amatéři pohlcení úchylnými ideologiemi. Hlavní předností a dispozicí k získání důležité státní funkce od ministra až po místostarostu Obecního úřadu je příslušnost k liberální části politického spektra a projevená nenávist k Rusku, případně k Číně. Bonusem k dobru je ochota za každou cenu chválit Ukrajinu a Taiwan. Znalost ekonomie, matematiky, fyziky, diplomacie a reality není třeba, sociální cítění zakázáno.

Pro normálně uvažujícího člověka by měly být vysoká inflace, přemrštěné ceny především v nadnárodních obchodních řetězcích vyvádějících mimo naší zem absolutní většinu zisků vytahaných z kapes českých občanů, arogance politiků a prolhaná média dostatečným důvodem k mohutným protivládním akcím. Bohužel kolem nás žije mnoho takových, kterým nic nedochází. Již mnoho let elity pracují na přípravě zásadních změn, kterých jsme nyní svědky. Mění se bankovní sektor, přes platební karty a digitalizaci směřujeme k zrušení hotovosti, tím k totální kontrole a podvolení se zvůli jiných. Na covidu si vyzkoušeli poslušnost davu a schopnost ovládat ho. Vlastnictví médií patří k základním úderných figurám na šachovnici. Green Deal je nástrojem pro omezování pohybu a vlastnictví. Přesto je plno lidí, kteří to vše vítají a berou to jako součást přirozeného vývoje technologií. Netuší, že i v dávné historii bylo plno vývojově slepých cest. Nepřemýšlí o tom, k čemu ten vývoj má dospět, co je jeho cílem. Člověk, který nepochybuje, nepokládá otázky a nehledá na ně odpovědi, je skutečně pouhou ovcí. Přitom nemusí být vůbec hloupý a není to měřítkem IQ, protože manipulovat lze i s lidmi, jejichž mozek je schopen řešit složité úkoly. Bohužel schopnost širšího vnímání neovlinitelného zažitými či napřímo, případně podprahově předávanými informacemi může být i tak omezená.

Sociální bubliny jsou nebezpečné. Život v nich má svůj řád, jejich členové se navzájem plácají po zádech, přizvukují si, ale zapomínají, že ta společnost kolem nich má své hranice chápání a přístupu. Tzv. dezolátů pyšných na svou příslušnost ke stejné ideové skupině je na první pohled dost, ale vzhledem k vládnutí Fialy, Pětikoalice, zvolení Petra Pavla prezidentem a našemu bytí v EU to není natolik vysoký počet, abychom mohli doufat v generální stávky, obrovské celoplošné demonstrace a revoluci. Fiala bude muset napáchat ještě dost zla na to, aby se vzepřela většina. Zatím dělá vše proto, aby rozprášil jakýkoliv náznak jednoty v opozici proti jeho vládě. A zdá se, že to mu zatím daří více než dobře spravovat Českou republiku. Přesto se odkopává stále častěji. Takže, jak dlouho s ním budou mít trpělivost ti, kteří jsou stále na jeho straně. A co se musí stát, aby pochopili? Nebo zase budeme jen čekat, jak to dopadne v Německu, Francii nebo v Holandsku?

 

Autor: Jindřich Kulhavý, zdroj: inadhled

4.2 5 hlasy
Hodnocení článku
10 komentářů
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
Karel2002
Karel2002
před 1 rokem

U nás musí na protivládní demonstraci přijet vlakem lidé až ze severu Moravy, protože žádný Pražák by na ní nepřišel. Na rozdíl od obyvatel Paříže a Berlína jsou Pražané se současnou situací (inflací, krácením důchodů, válkou, zavíráním do vězení za názor…) mimořádně spokojeni.

Hokarc
Hokarc
před 1 rokem

Písnička pro Fialu Fialoó, chci ti jenom jednu větu jenom jednu prostou větu vyjevit. Fialoó, na zdi zrádců tvoje jméno velkým písmem vytesáno chtěl bych mít. Aby mi tvé jméno, Fiala, zradu připomnělo hned z rána. (ruva ruva ruva ruva) Až se večer bude stmívat, Fialo, (Fialo Fialo Fialo) ty se… Číst vice »

kutnohorsky
kutnohorsky
před 1 rokem

Naše vláda má štěstí, že se při protivládnich demonstracích nezapojují destruktivní cizokrajné živly, pálící auta a pod. Vypálení Notre Dam nestačilo. Francie hoří, bude hůř a nejen ve Francii. U nás klid před bouří? Kéž by …
.

vachav
vachav
před 1 rokem

Ale samozřejmě ,že budeme čekat-lokaj to ani jinak neumí.Klasický příklad byl nedávno při hadrovém puči-když bylo již všude okolo rozhodnuto pražáček vyrazil s klíči a  v kulichu dělat “revoluci”.

Haskuv Duch
Haskuv Duch
před 1 rokem
Odpověď uživateli  vachav

… a hulákal na venkovany, že jsou nedostatečně revoluční, neprojevují nadšení a málo milují drramatika Havla. Žééé, ehm, jaksi…

Naposledy upraveno před 1 rokem uživatelem Haskuv Duch
cablik
cablik
před 1 rokem

Celá Evropa má stejný problém liberálně zelené nacistické spiknutí poslušných US loutek.Je třeba aby teď měli oni 89 asi to zase tak dopadne jak tenkrát.

Georg
Georg
před 1 rokem

V článku se hovoří o tom, jak se v současné době “brání”, protestují, demonstrují “pracující lidé” v celé Evropě. Příčiny onoho odporu jsou stejné, zvýšený tlak na lidi práce ať je to inflace, ceny energií, ve Francii zejména prodloužení věku odchodu do důchodu ap. Podobné je i to, že protestují proti zatažení jejich zemí… Číst vice »

Haskuv Duch
Haskuv Duch
před 1 rokem

Ano, čekat, jak se to vyvrbí a podle toho se zachovat. Až bude třeba, včerejší obdivovatelé Pavla, Fialy a Pekarové budou zítra žádat agresivně jejich hlavy. Samozřejmě na pokyn převlečené ČT, Novy, Primy, ČRo, Seznamu – Hovínek, iDěsu, Hospodářek, Fóra24 a dalších, o to však vyhraněnějších a radikálnějších. Vždyť i těm mluvícím a čtecím hlavám, redaktůrkům vystajlovaným… Číst vice »

Naposledy upraveno před 1 rokem uživatelem Haskuv Duch
mikkesh
mikkesh
před 1 rokem

Člověk si nevybere. U nás na západě lidé protestují, že nechtějí v pozdním věku do důchodu, kde k dokonalosti (68 let) to chtějí doladit v malé župě Čechy – 50 let rachota a 8 let zaslouženého přežívání. No a lidé se pokroku brání. Naproti tomu v té totalitní Číně jsou zpátečníci a prosazují odchod v 55. letech, u žen v 50. To… Číst vice »

Jana
Jana
před 1 rokem
Odpověď uživateli  mikkesh

Dobrá připomínka o Číně. Všiml jste si, jak Všeználkové v ČT a v českém mainstreamu omezili svou kritiku Čínu už jen na lidská práva Ujgurů a Tajvan? Protože komunistická Čína jednoduše prosperuje! Jak řekl správně Fico – taková velká země by nemohla prosperovat v liberálním evropském marasmu. Velké země potřebují pevnou ruku a zcela jiný způsob vládnutí.… Číst vice »