LIPAVSKÝ ZEŠÍLEL! Český ministr zahraničí umístil na český sankční list první jméno – moskevského Patriarchu Kirilla, který je nejvyšší hlavou ruské pravoslavné ortodoxní církve! MZV ČR doslova kopíruje kroky Kyjeva a odhaluje děsivou agendu schovanou za válkou na Ukrajině!

ČESKO: Právě před několika hodinami jsme byli informováni do redakce, že český ministr zahraničí Jan Lipavský publikoval na svém Twitteru tzv. sankční seznam České republiky a do tohoto seznamu právě přibylo první jméno. Pokud jste čekali, že to bude Vladimir Putin nebo Jevgenij Prigožin, tak jste na omylu.

Na snímku Moskevský Patriarcha Kirill

Ministr Lipavský totiž umístil na český sankční seznam moskevského Patriarchu Kirilla, který je nejvyšším představitelem ruské pravoslavné ortodoxní církve a má stejné postavení v pravoslaví jako papež ve Vatikánu. Minulý rok v červnu přitom Evropská unie vypustila Kirilla z evropského sankčního seznamu po nátlaku Maďarska [1].

Je to nejvyšší hlava pravoslaví v zemích bývalého Sovětského svazu a přestože pravoslavné církve nemají stejnou ústřední hierarchii jako má katolická církev a Vatikán, tak přesto moskevský Patriarcha je považován za nejvyššího představeného celé pravoslavné církve v zemích bývalého SSSR. Útok českého pohůnka Lipavského na tuto církevní osobnost ukazuje, jak daleko již zašla fašizace Fialovy vlády, která se nezdráhá zaútočit na nejvyššího církevního představitele pravoslaví. Proč k tomu došlo? To si teď vysvětlíme.

Lipavského útok na hlavu ruské pravoslavné církve jde doslova ve stopách právě probíhajícího a organizovaného pogromu na Ukrajině proti Ukrajinské pravoslavné církvi, ve které Zelenského režim spatřuje prodlouženou ruku moskevského Patriarchy Kirilla, který si dovolil požehnat ruským vojákům, kteří byli povoláni na frontu. Minulý rok jim totiž Patriarcha Kirill požehnal a prosil za Boží ochranu pro syny ruských matek, kteří odchází do bojů na Ukrajině.

Podle Kyjeva se tím Patriarcha Kirill připojil k Putinově válečné mašině a tudíž celá pravoslavná církev je prý propagandistickým nástrojem Kremlu a je potřeba její vliv omezit. Proto na Ukrajině začaly koncem minulého roku doslova pogromy proti popům a jednotlivým pravoslavným kostelům, které spadají pod Ukrajinskou pravoslavnou církev, která na Ukrajině spadá právě pod Moskevského Patriarchu Kirilla.

Na Ukrajině probíhají pogromy proti ruskému pravoslaví a Lipavský se rozhodl Kyjevu přicmrndávat tím, že umístí moskevského patriarchu na seznam?

Před časem vznikla na Ukrajině úplně nová pravoslavná církev, která se jmenuje velice podobně, ale je zcela odtržená od ruského pravoslaví a Zelenského vláda nařídila, že všechny kostely na Ukrajině musí přejít pod tuto novou církev. Ta se jmenuje Pravoslavná církev Ukrajiny (PCU) a její název se tak velice podobá Ukrajinské pravoslavné církvi (UPC), která ale spadá pod Moskevský patriarchát. Před několika týdny Kyjev nařídil UPC, že musí vyklidit a opustit Kyjevskopečerskou lávru. Tento klášter je nejposvátnějším místem ukrajinského pravoslaví, který pochází z dob tzv. Kyjevské Rusi, tedy z doby, kdy Rusko mělo své oficiální sídlo v Kyjevě a Moskva v té době ještě ani neexistovala, protože ta byla založena až v polovině 12. století.

Ukrajinské pravoslaví je tak ve skutečnosti ruské pravoslaví, protože nic takového jako ukrajinské pravoslaví neexistovalo. Je to přepisování historie stejně, jako se teď v ČR nově učí ve školách, že Československo v roce 1945 osvobodila americká a ukrajinská armáda. Toto přepisování historie nyní běží na Ukrajině i okolo církve, kdy 15. prosince 2018 vznikla na Ukrajině úplně nová pravoslavná církev, která si dala jméno Pravoslavná církev Ukrajiny a snaží se tvářit, že na Ukrajině byla odjakživa, že na Ukrajině existovalo ukrajinské pravoslaví, a že nic takového jako ruské pravoslaví na Ukrajině nikdy nebylo.

Jak to bude vypadat, až na seznam přibydou další jména, ale číslem 1 už navždy zůstane Kirill?

Podnět na umístění Patriarchy Kirilla na český sankční seznam tak přišel přímo z Kyjeva od lidí okolo Zelenského, to je skoro jisté a nikdo o tom nemusí pochybovat. Česká vláda Petra Fialy a její ministři se to už ani nesnaží maskovat, že vlastně nejsou českou vládou a že se chovají jako ukrajinská vláda, resp. jako detašované pracoviště ukrajinské vlády v Praze.

Útok na Patriarchu Kirilla je přitom projevem zbabělosti českého ministra zahraničí, protože Patriarcha samozřejmě se nebude bránit, ani nezvedne telefon a nebude volat rezidentuře SVR v Praze, aby zahájila ministra v odvetě za tento ubohý útok. Lipavský je naprostá politická nula, nachází se pod rozlišovací schopností Patriarchy, o tom není potřeba se dohadovat.

Jan Lipavský (Piráti), ministr zahraničí ČR
Jenže umístění Kirilla na seznam jako číslo 1, to má opravdu velký politický dopad. Není to tak jednoduché, jak by se mohlo zdát. Patriarcha Kirill tím získává úplně jiné postavení. Proč jako jednička nebyl na seznam umístěn Vladimir Putin? Zkuste se nad tím zamyslet. Opravdu vadí ruské pravoslaví tak moc, že představuje větší hrozbu než ruský prezident? Odpověď je mnohem komplikovanější.

Především je třeba si uvědomit, že tento seznam české vlády je naprosto bezvýznamný a nepodstatný. Má však velikou váhu pro Ukrajinu. Je to další důkaz synchronizace kroků ukrajinské a české vlády, je to forma seřízení politických hodinek obou zemí na stejný čas. A to by mělo někomu zatrnout! Nejenom, že v ČR jsou stovky tisíc Ukrajinců.

Ukrajinizace ČR jede na plné pecky natolik, že ministr už přidává na seznamy nepřátele v pořadí podle instrukcí z Kyjeva?

Nejenom, že do ČR míří ukrajinská pošta a chce otevírat kamenné pobočky ve velkých českých městech, zatímco 300 poboček té České pošty se bude pro změnu zavírat, ale nově už i český ministr zahraničí umisťuje na sankční seznam jako prvního Moskevského Patriarchu, stejně jako to udělal Kyjev.

Takže synchronizace politických hodinek Fialovy a Zelenského vlády je tím znovu a opět potvrzena. Lipavský tak prostě umístěním patriarchy na seznam udělal službičku Zelenského vládě, je to v podstatě další čárka pro Fialovu vládu za pomoc Ukrajině, která se snaží vykouřit z klášterů mnichy a popy tradiční UPC, jejichž nejvyšším představitelem je Moskevský Patriarcha.

Pekarová se stala pekařkou a Fiala prodává Čechům “Ukrajinu” – Značka chleba nejvyšší kvality
Česko se tak politicky připojilo k církevnímu boji proti ruskému ortodoxnímu pravoslaví a můžeme se jen dohadovat, kdo další se na seznamu ocitne. Bude ale úsměvně se potom na ten seznam dívat, když už napořád bude Patriarcha Kirill na prvním místě jako nepřítel č. 1. Opravdu je Lipavský tak tupý, že neví, co právě provedl? On netuší, jak to bude vypadat později, až na ten seznam přibydou politicky mnohem významnější ruské figury, než je Kirill? Takže, co tím vlastně vzniklo? Vznikl bizarní precedens, že věci nemusí být tak, jak se zdají být.

Jenže něco v tom nehraje a zavání to agendou Londýnských kanceláří

Na Ukrajině zuří válka, ale na český sankční seznam se jako první dostane moskevský patriarcha. Nebude dlouho trvat, než tohle lidem začne vrtat hlavou, jestli nejde o útok na křesťanství jako takové. O tom, že česká vláda je vládou protiruskou, o tom není pochyb. Ale krok ministra Lipavského je podivně podezřelý.

Sice to jde na ruku Ukrajincům, ale takto ostentativně to provést a umístit Kirilla jako jedničku na sankční list, to zavání jinou agendou! Agendou proti církvi a proti Kristu! A to je jiná agenda, to je agenda z Londýna! Kdo totiž zaútočí proti Patriarchovi a jako důvod uvede, že prý podporuje válku tím, že žehná ruským synům a prosí Krista o ochranu pro syny ruských matek, tak buď nemá všech pět pohromadě, anebo…

Anebo jede protikřesťanskou agendu těch, kteří z Londýna řídí válečné úsilí proti Rusku už několik staletí. Sami se zamyslete, která z těch variant to je. Jestli je to jenom pomoc Kyjevu a vtěrka pozornosti Ukrajincům, anebo je za tím znovu a opět agenda Londýnských kanceláří proti čisté a nepokřivené křesťanské církvi, kterou reprezentuje ruské ortodoxní pravoslaví. Jakmile někde v české politice vidíte kádry z Aspenu [2], z Open Society, nebo z různých think-tanků, okamžitě vidíte kádry Londýna! Útočí na církev, útočí na svobodu projevu, mají plnou hubu demokracie, ale chtějí umlčovat opoziční názory. A když dělají seznamy, na jejich vrchol umístí nikoliv vrchního velitele tzv. agresorského státu, ale nejvyššího představitele církve. A tím je to dané!

-VK- Šéfredaktor AE News

 

5 3 hlasy
Hodnocení článku
15 komentářů
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
Hokarc
Hokarc
před 1 rokem

Lipavský sám, je na předních příčkách ,,hitparády” nežádoucích a škodlivých osob pro naší vlast. Bohužel, vládnou nám nuly s mozkem muly!

Mira
Mira
před 1 rokem

Lipavský vyhlásil sankce proti pravoslavnému patriarchovi – je papežštější než papež!

Karel2002
Karel2002
před 1 rokem

Lipavský je ve vládě, protože si to vyvzdoroval Bartoš. V našich podmínkách nemá ministr zahraničí žádnou práci, stačí když plní instrukce, které mu zašlou z Bruselu a Washingtonu. To by zvládl i vrátný. Tak proč ne Lipavský? Jinak je odsouzení toho patriarchy naprosto logické. Máme velmi náboženskou, katolickou vládu, Fiala je hluboce věřící křesťan,… Číst vice »

vachav
vachav
před 1 rokem
Odpověď uživateli  Karel2002

Já si dokonce myslím.že celé to ministerstvo je zbytečné.Nesuverénní země,gubernie USA a kolonie Německa takovouto instituci nepotřebuje.Místo toho trapného pohůnka tam může klidně sedět Tonda Novák z Horní Dolní a vyjde to nastejno.Tím ovšem nechci Tondu urážet.

mikkesh
mikkesh
před 1 rokem

Nebuďte na toho nedospělého pincáska tak zlí. On jenom poslouchá. Ráno mu dali na stůl papír co má dnes udělat. Udělal. Vždyť přeci víme, že když mu řeknou dej si na makovici kyblík, tak si ho na tu pitomou palici napaří. A co je to Pravoslaví, nebo Patriarcha … to po infantilním… Číst vice »

oldo
oldo
před 1 rokem

Budu to opakovat stále,koho jsme si zvolili,toho máme,tak je to správně,tak to má byť.Já nám to přeji z celého srdce.

Anonym
Anonym
před 1 rokem
Odpověď uživateli  oldo

Von vás ten humor přejde. Bude hodně zle. Mnohem, mnohem hůř, než co znají pamětníci.

Karel2002
Karel2002
před 1 rokem
Odpověď uživateli  oldo

Nezapomeňte na ústavní soud a jeho zrušení těsně před volbami stávajícího funkčního zákona na politickou objednávku.

kutnohorsky
kutnohorsky
před 1 rokem

Patriarcha Kirill je pro pravoslavné věřící něco, jako pro křesťany papež. Jeho působnost není zaměřena pouze na Rusko a Ukrajinu. Jsem ateista ale trestat duchovního vůdce za jeho názory a postoje světskou mocí? Prostě hnus velebností…

vachav
vachav
před 1 rokem

Pro mne je tato směšná , ubohá a infantilní kreatura jednou z ukázek postupující dekadence tohoto národa a katastrofální úrovně našeho školství.A to chtějí vymývači mozků opět zvýšit mzdy.Za mne – na…t!

Prodost
Prodost
před 1 rokem

Zešílel? Tak by to bylo, kdyby to byl český ministr. On jen provádí totéž, co jeho souvěrci od Washingtonu po Kyjev. Je roztomilé vidět ho spolu se souvěrkyní Pekarovou na pozadí chanukie, tedy je jasné, k čemu se hlásí a čeho jsou součástí.

danny
danny
před 1 rokem

Že je p. Lipavský nevzdělaný je všeobecně známo. Každý si může přečíst jeho diplomovou práci a i její hodnocení ze stran oponenta i vedoucího (to je velmi stručné, protože ji vůbec neviděl). A s nevzdělaností se zpravidla pojí i arogance a primitivismus. Všechny tyto znak p. Lipavský naplňuje. Ostatně i proto dostal toto místo ve této vládě. P. prof. Fiala osobně… Číst vice »

Karel2002
Karel2002
před 1 rokem
Odpověď uživateli  danny

M. Zeman kladl jen symbolický odpor. A musel ustoupit. A tak to bylo správně, protoże prezident má u nás velmi malé pravomoci. Kdyby tam nebyl Lipavský, byl by tam někdo stejně zoufalý.

Anonym
Anonym
před 1 rokem
Odpověď uživateli  Karel2002

Není pochyb, že hlupáků je vždycky úroda. Nicméně člověk takového kalibru, jako je Lipavský, tak to není až tak snadné najít.

cablik
cablik
před 1 rokem

To není ministr ale diktafon západu a ten jeho sankční seznam je směšný žádnému člověku na něm se nemůže nic stát. S pogromy to je strašné banderovci a pobaltský fašisti s tím mají velké zkušenosti z 2 sv.