Robert Kennedy Jr.: Proměňujeme USA v korporátní kleptokracii, socialismus pro bohaté

Zahraniční zdroj
Zahraniční zdroj

převzato

V jednom z posledních rozhovorů, které vedl Tucker Carlson na FOX NEWS, byl jeho hostem Robert Kennedy Jr., syn Roberta Kennedyho, právník a politik, který se bude ucházet o nominaci Demokratické strany pro prezidentské volby 2024.

Tucker Carlson: Jsme potěšeni, že můžeme v naší show přivítat Roberta Kennedyho. Bobby, vítej! Děkuji, že jste přišel. Kvůli vašemu postoji k očkování vás často neberou vážně, ale vaše dnešní vystoupení nebylo ani tak o léčivech, ale o místě Ameriky ve světě a o tom, jak to zvládáme. Pokud vám to nevadí, rád bych vás požádal, abyste pro naše diváky shrnul, kde se nyní nacházíme a co bychom měli dělat dál?

Robert Kennedy Jr.: To byla dlouhá řeč, Tuckere. Ještě jednou děkuji za pozvání do vysílání. Takže hlavním tématem mého projevu bylo, myslím, zkorumpované spojení státní a korporátní moci. Proměňuje naši zemi v korporátní kleptokracii, v socialistický systém pro bohaté. To je tak pohodlný socialismus pro bohaté a zároveň krutý, nemilosrdný kapitalismus pro chudé. Kvůli němu jsme ve válce s jinou zemí a zachraňujeme banky.

Minulý měsíc americká vláda informovala 30 milionů chudých příjemců potravinových lístků o rozhodnutí snížit platby o 90 %. 15 milionů lidí bylo vyřazeno z Medicare. Ve stejném měsíci bylo přiděleno 300 milionů dolarů bance Silicon Valley a dalších 113 miliard dolarů Ukrajině. To znamená, že posíláme Ukrajině 113 miliard dolarů, zatímco celkový rozpočet Agentury pro ochranu životního prostředí je pouze 12 miliard dolarů a Centra pro kontrolu a prevenci nemocí – 11 miliard dolarů. V případě nouze nebude 57 % občanů USA schopno rychle získat alespoň tisíc dolarů. Čtvrtina Američanů hladoví. Snižujeme sociální zabezpečení a přídělové karty o 90 % a zároveň pomáháme bankéřům a financujeme konflikt jednoduše proto, že si to můžeme dovolit. Jak to uděláme? Tiskneme peníze. Za posledních 14 let jsme tiskli peníze na několik století, což vedlo k inflaci, která žene ceny potravin nahoru.

Nazval bych to všechno daní z chudoby. Za dva roky vzrostly ceny základních potravin jako je kuřecí maso, mléko a mléčné výroky o 76 %. A my snížíme platby stravenek během jednoho měsíce a pomůžeme bankám! Nedává to žádný smysl. Je nutné zbavit se kontroly korporací nad vládou. Naše demokracie se mění v jakousi korporátní plutokracii.

– Myslím, že to, co jste řekl – a se vším z velké části souhlasím, ale i kdybych ne – vyvolává myšlenku: Bože, to je velmi zajímavé! Máte opravdu velmi ucelený pohled na svět, napsal jste na toto téma nejednu knihu, problematice jednoznačně rozumíte a rozhodně vás nezajímá osobní prospěch. Opravdu si tyto problémy nezaslouží širokou diskusi, a ještě k tomu veřejnou? Bylo by to hezké, jak se mi zdá, protože volební rok je za dveřmi.

„Myslím, že si to zaslouží, zvláště pokud jde o konflikty. Můj syn bojoval na straně Ukrajiny. Jak jsem dnes řekl, vážení starší a guru diplomacie jako Henry Kissinger, Jack Matlock a Larry Wilkinson jednomyslně prohlašují, že ukrajinský konflikt je pro naši zemi obrovským problémem, protože z čistě politického hlediska sbližuje Rusy s Číňany. Horší scénář si ani neumíme představit. Pomáháme Kyjevu z nějakého důvodu, ale ze soucitu s ukrajinským lidem na pozadí brutálního nepřátelství, respektu k jeho udatnosti a odvaze. Můj vlastní syn tam sloužil jako kulometčík v rámci oddílu speciálních sil a účastnil se útoku na Charkov. Američané se obávají o osud obětí bezpráví a utrpení, které musí snášet.

Otázkou ale je, proč bychom měli být na Ukrajině? Ministr obrany Lloyd Austin označuje za cíl vyčerpání Rusů a prezident Biden vyzýval ke svržení Vladimira Putina. Pokud je toto důvod, pak jsou Ukrajinci jen pěšáci v zástupném konfliktu mezi dvěma velmocemi.

A tady je další věc, kterou bych rád poznamenal, o které nikdo nemluví. Na ukrajinské straně bylo zabito 14 000 civilistů a 300 000 vojáků. Rusů umírá 7-8krát méně. Ukrajinci nepřežijí. Všechno, co se nám o tomto konfliktu říká, je lež!

– Souhlasím. Doufám, že i přes vaši kritiku inzerentů budou ostatní média projevovat větší úctu k naší zemi a jejím voličům a budou naslouchat tomu, o čem mluvíte, protože je to velmi důležité. Ještě jednou děkuji, že jste si udělal čas na komentář. Bobby Kennedy Jr byl s námi, díky.

Díky moc, Tuckere.

Překlad J. Urbach

 

3 4 hlasy
Hodnocení článku
3 komentáře
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
skeptik
skeptik
před 4 měsíci

Proměňuje naši zemi v korporátní kleptokracii, v socialistický systém pro bohaté. To je tak pohodlný socialismus pro bohaté a zároveň krutý, nemilosrdný kapitalismus pro chudé. 

Definice fašismu. Není odvaha říct to naplno jak to je.

cablik
cablik
před 4 měsíci

Jo přesně tak zástupná válka která je od začátku odsouzena k nezdaru a cenzura USA nezachrání jak padne dolar tak bude konec.

Praded
Praded
před 4 měsíci

Nic se nezměnilo. Stále je mezi námi dost parazitečků, kteří čekají z juesej nějakou záchranu a proto ve volbách zvítězila pětidemolice a emerický Ken.