Robert Kennedy Jr.: Proměňujeme USA v korporátní kleptokracii, socialismus pro bohaté

Zahraniční zdroj
Zahraniční zdroj

převzato

V jednom z posledních rozhovorů, které vedl Tucker Carlson na FOX NEWS, byl jeho hostem Robert Kennedy Jr., syn Roberta Kennedyho, právník a politik, který se bude ucházet o nominaci Demokratické strany pro prezidentské volby 2024.

Tucker Carlson: Jsme potěšeni, že můžeme v naší show přivítat Roberta Kennedyho. Bobby, vítej! Děkuji, že jste přišel. Kvůli vašemu postoji k očkování vás často neberou vážně, ale vaše dnešní vystoupení nebylo ani tak o léčivech, ale o místě Ameriky ve světě a o tom, jak to zvládáme. Pokud vám to nevadí, rád bych vás požádal, abyste pro naše diváky shrnul, kde se nyní nacházíme a co bychom měli dělat dál?

Robert Kennedy Jr.: To byla dlouhá řeč, Tuckere. Ještě jednou děkuji za pozvání do vysílání. Takže hlavním tématem mého projevu bylo, myslím, zkorumpované spojení státní a korporátní moci. Proměňuje naši zemi v korporátní kleptokracii, v socialistický systém pro bohaté. To je tak pohodlný socialismus pro bohaté a zároveň krutý, nemilosrdný kapitalismus pro chudé. Kvůli němu jsme ve válce s jinou zemí a zachraňujeme banky.

Minulý měsíc americká vláda informovala 30 milionů chudých příjemců potravinových lístků o rozhodnutí snížit platby o 90 %. 15 milionů lidí bylo vyřazeno z Medicare. Ve stejném měsíci bylo přiděleno 300 milionů dolarů bance Silicon Valley a dalších 113 miliard dolarů Ukrajině. To znamená, že posíláme Ukrajině 113 miliard dolarů, zatímco celkový rozpočet Agentury pro ochranu životního prostředí je pouze 12 miliard dolarů a Centra pro kontrolu a prevenci nemocí – 11 miliard dolarů. V případě nouze nebude 57 % občanů USA schopno rychle získat alespoň tisíc dolarů. Čtvrtina Američanů hladoví. Snižujeme sociální zabezpečení a přídělové karty o 90 % a zároveň pomáháme bankéřům a financujeme konflikt jednoduše proto, že si to můžeme dovolit. Jak to uděláme? Tiskneme peníze. Za posledních 14 let jsme tiskli peníze na několik století, což vedlo k inflaci, která žene ceny potravin nahoru.

Nazval bych to všechno daní z chudoby. Za dva roky vzrostly ceny základních potravin jako je kuřecí maso, mléko a mléčné výroky o 76 %. A my snížíme platby stravenek během jednoho měsíce a pomůžeme bankám! Nedává to žádný smysl. Je nutné zbavit se kontroly korporací nad vládou. Naše demokracie se mění v jakousi korporátní plutokracii.

– Myslím, že to, co jste řekl – a se vším z velké části souhlasím, ale i kdybych ne – vyvolává myšlenku: Bože, to je velmi zajímavé! Máte opravdu velmi ucelený pohled na svět, napsal jste na toto téma nejednu knihu, problematice jednoznačně rozumíte a rozhodně vás nezajímá osobní prospěch. Opravdu si tyto problémy nezaslouží širokou diskusi, a ještě k tomu veřejnou? Bylo by to hezké, jak se mi zdá, protože volební rok je za dveřmi.

„Myslím, že si to zaslouží, zvláště pokud jde o konflikty. Můj syn bojoval na straně Ukrajiny. Jak jsem dnes řekl, vážení starší a guru diplomacie jako Henry Kissinger, Jack Matlock a Larry Wilkinson jednomyslně prohlašují, že ukrajinský konflikt je pro naši zemi obrovským problémem, protože z čistě politického hlediska sbližuje Rusy s Číňany. Horší scénář si ani neumíme představit. Pomáháme Kyjevu z nějakého důvodu, ale ze soucitu s ukrajinským lidem na pozadí brutálního nepřátelství, respektu k jeho udatnosti a odvaze. Můj vlastní syn tam sloužil jako kulometčík v rámci oddílu speciálních sil a účastnil se útoku na Charkov. Američané se obávají o osud obětí bezpráví a utrpení, které musí snášet.

Otázkou ale je, proč bychom měli být na Ukrajině? Ministr obrany Lloyd Austin označuje za cíl vyčerpání Rusů a prezident Biden vyzýval ke svržení Vladimira Putina. Pokud je toto důvod, pak jsou Ukrajinci jen pěšáci v zástupném konfliktu mezi dvěma velmocemi.

A tady je další věc, kterou bych rád poznamenal, o které nikdo nemluví. Na ukrajinské straně bylo zabito 14 000 civilistů a 300 000 vojáků. Rusů umírá 7-8krát méně. Ukrajinci nepřežijí. Všechno, co se nám o tomto konfliktu říká, je lež!

– Souhlasím. Doufám, že i přes vaši kritiku inzerentů budou ostatní média projevovat větší úctu k naší zemi a jejím voličům a budou naslouchat tomu, o čem mluvíte, protože je to velmi důležité. Ještě jednou děkuji, že jste si udělal čas na komentář. Bobby Kennedy Jr byl s námi, díky.

Díky moc, Tuckere.

Překlad J. Urbach

 

3 4 hlasy
Hodnocení článku
3 komentáře
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
skeptik
skeptik
před 11 měsíci

Proměňuje naši zemi v korporátní kleptokracii, v socialistický systém pro bohaté. To je tak pohodlný socialismus pro bohaté a zároveň krutý, nemilosrdný kapitalismus pro chudé. 

Definice fašismu. Není odvaha říct to naplno jak to je.

cablik
cablik
před 11 měsíci

Jo přesně tak zástupná válka která je od začátku odsouzena k nezdaru a cenzura USA nezachrání jak padne dolar tak bude konec.

Praded
Praded
před 11 měsíci

Nic se nezměnilo. Stále je mezi námi dost parazitečků, kteří čekají z juesej nějakou záchranu a proto ve volbách zvítězila pětidemolice a emerický Ken.