Stohlavá bestie běsní: Svoboda, aneb Případ Zátopek číslo 2. Husákova bílá Černoška velí do útoku. Zavřete ho jako Trumpa! Kde všude je dnes zaděláno na občanskou válku? Sani musíme utnout všechny hlavy. Do poslední

PETR HÁJEK sice ví, že odporná kauza Svoboda je jen malý výčnělek ledovce tyranie, která se v hysterii chápe už zcela bez zábran metod svých předchůdců, ale věnuje se jí, přestože připomíná, že to hlavní, se aktuálně odehrává za našimi hranicemi

V posledních dnech se dramaticky zrychluje a prohlubuje všechen chaos – řízený i neřízený – který světu ordinují zběsilí prohrávající architekti Velkého resetu:

Především padají (a jsou absurdně vládami dotovány) banky, coby předzvěst krachu celého nesplatitelně zadluženého západního světa a jeho finančního systému (dolar a euro) a jeho převedení na digitální gulag s likvidací hotových peněz. Mezitím Rusko a Čína naopak dokončují podložení svých měn zlatem – a země jejich ekonomické sféry (BRICS – státy s nejrychleji rostoucími tržními ekonomikami na světě) se připravují na platby v čínském jüanu, nové „rezervní měně“, která nahradí dolar.

Tohle vůbec nejdůležitější současnosti významem dalece přesahující všechny ostatní – včetně války USA (s křovím NATO) proti Rusku na Ukrajině – však nechme zatím stranou. Něco si k němu řekneme již v zítřejší Tea Party (bude ji vysílat v přímém přenosu PPTV v 18 hodin), ale především je do hloubky chci rozebrat v úterý, rovněž v přímém přenosu před kamerami Protiproudu v rozhovoru s ekonomkou, docentkou Ilonou Švihlíkovou. Určitě se dívejte!

Běsnění stohlavé saně

V New Yorku tentýž den dost možná zatknou prezidenta Trumpa – a přiblíží se tak vypuknutí občanské války č. 2 ve Spojených státech. Zatímco o té první (1861–1865) se mystifikačně nadále lže, že byla motivována zrušením otroctví na Jihu, tahle, pokud k ní dojde, bude skutečně poslední možností, jak zabránit nastolení otroctví – především (ale ne jen) pro bělochy. A bude se nás týkat daleko víc než celý kyjevský pučistický režim, přestože to bude dost možná právě ten, který (nejen u nás) vše katalyzuje.

Mnohé naznačuje sobotní přepadení jednoho z nejslavnějších pravoslavných klášterů, Kyjevskopečerské lávry v Kyjevě. Tamní nepodvolení mniši totiž odmítají juntu a její diktát o odtržení „domácí“ církve od staletého moskevského patriarchátu. Zelenského pravá ruka Mychajlo Podoljak, jako pravý “liberální demokrat” (proto přece ten režim podporujeme, nebo ne?) se již nechal v televizi slyšet, že je to „vynikající příležitostí k fyzickému ‚vyčištění‘ od proruských kněží.“ V prvním půlroce války prý bylo možné takové lidi „zlikvidovat velmi rychle a bezbolestně, ale to neznamená, že je to nyní nemožné.“ Už se s tím ani neskrývají.

Představeného kláštera už zatkli, jak naloží s asi dvěma stovkami kněží, se nejspíš ani nedozvíme. Máme své zkušenosti s podobným „čištěním“ nepodvolených kněží v padesátých letech u nás – a tahle „stohlavá saň“ (jak se jmenuje geniální román Saltykova-Ščedrina ze sovětských dob) se opět naplno probudila. Jen se přesunula na Západ, a nyní chlemtá svou krev a oběti v hrůzostrašné repríze i na ukrajinské protektorátní „divadelní“ scéně.

Výbuchy kam oko pohlédne

Občanská válka možná hrozí i ve Švédsku, kde báječní islámští „imigranti“ přinášejí pravou “kulturní rozmanitost”: vraždí a okupují již celá města. Bruselské elity (stejně jako ty naše mediální) se zase obávají, že v právě nadcházejících finských parlamentních volbách padne „progresivistická hvězda liberální demokracie“ premiérka Sanna Marinová (již se stalo, skončila se svou stranou až třetí – pozn.Nové rpeubliky), pověstná nejen svými bujarými večírky s LGBT+ komunitou. Hlavní mediální nástroj Bruselu (Politico) již dokonce upozornil na něco neslýchaného: „Finové ji nemají tak rádi jako my,“ napsal. Že by zasáhla nějaká “barevná revoluce”? Nebo budou stačit aplikovat zkušenosti z podvodů v prezidentských volbách v USA?

V obou případech to dost přesně vystihuje, jak jsou Švédi i Finové nadšení z toho, že je vlády (pochopitelně bez referenda – jako Václav Havel a Zemanova vláda před čtvrt stoletím u nás – poznámka Nové republiky: členství v NATO protlačily vlády ODS – především Klausova, ta Zemanova do toho spadla dost nevinně) přivařily k NATO. Ve Vídni zase valná část poslanců odešla ze zasedání parlamentu, když k nim měl (přes videopřenos) promluvit diktátor Zelenský. Důvod jednoduchý: Obávají se, že to je porušení rakouské neutrality – a právě tak jako ve zmíněných dosud neutrálních severských státech – první krok k jejich spolknutí „saní“ NATO.

Francouzský prezident Macron skrze brutální policejní běsnění dalších hlav „stohlavé“ se pokouší „umravnit“ miliónové protivládní demonstrace vyvolané jeho obejitím parlamentu při pokusu o další zotročení občanů. Zdaleka nejde jen o důchodovou reformu, jak se nám snaží namluvit zdejší korporátní média. Požadavky jsou v podstatě stejné, jaké zaznívají na pražských demonstracích proti Fialovému hnusu.

Čepičkova dědička vychovává

U nás se to všechno běsnění zraněné stohlavé saně projevilo samozřejmě příznačně: Exekucí olympijského šampióna v moderním pětiboji Davida Svobody, který si dovolil v televizi říci, že stojí na straně Mezinárodního olympijského výboru. Ten rozhodl vrátit ruské a běloruské sportovce do kvalifikačních soutěží na olympijské hry. To, co se proti nešťastnému hrdinovi olympiády vzápětí strhlo, je opět jen reprízou Zátopkova osudu: V podstatě se kompletně opakuje historie: tentokrát samozřejmě jako tragikomická fraška.

„Nebojte se, nejsem na špatné straně,“ špitnul David Svoboda hned příští den, ale své popravě už nezabránil. Jako věrná dědička metod Gottwaldova zetě Čepičky na ministerstvu války (orwellovský termín pro tzv. ministerstvo obrany), soudružka ministryně Černochová si pozvala provinilce ideo-zločinu na kobereček. Provede s ním výchovnou projížďku za ukrajinskými soudruhy na našich okupovaných cvičištích. Sebrali mu vedení organizace sportovců a od ředitele Dukly (kde pracuje jako trenér) Bence dostal flastr za „nedodržení předpisů“ (písemnou důtku). „Voják má povinnost chovat se i mimo službu tak, aby neohrozil vážnost a důvěryhodnost ozbrojených sil,“ uvedl Benc.

Bachova zničující sonáta

Ministryně obrany Černochová toto řešení přivítala: „Ministerstvo obrany a armáda podporuje Ukrajinu a nesouhlasí s tím, aby ruští a běloruští sportovci startovali na olympiádě.“ Tentokrát jí kupodivu nezáleží na mínění „nadnárodních organizací“, před nimiž se jinak pokorně plazíme. Skoro neuvěřitelné – alespoň pro naše podvolené s vymytými mozky, kteří sledují údajné dění ve světě jen skrze zdejší korporátní média:

Prezident Mezinárodního olympijského výboru (MOV) Thomas Bach totiž na tiskové konferenci na závěr zasedání výkonné rady MOV odsoudil evropské politiky, kteří nesouhlasí s návratem ruských a běloruských sportovců na mezinárodní scénu. A vyjádření členů některých evropských vlád – včetně těch českých – označil za “zavrženíhodné”:

„Pokud by vlády převzaly rozhodování, kteří sportovci se mohou účastnit jakých soutěží, byl by to konec světového sportu, jak ho dnes známe,“ řekl. „Je zavrženíhodné, že některé vlády nechtějí respektovat většinu v olympijském hnutí mezi všemi zainteresovanými stranami, ani autonomii sportu,“ prohlásil. Ono totiž olympijské hnutí už dávno není jen Západ – naopak. A vlastně to tak pouze dál ilustruje měnící se rozvržení sil ve světě zmíněné úvodem.

Ale pro nás má Svobodova „kauza“ ještě hlubší „poučení z krizového vývoje“ (původní autor Vasil Bilak).

Ani Zátopek to neustál

„Svoboda je důstojník české armády. Tudíž si nemůže veřejně pindat, co chce. Jana Černochová správně vyžaduje disciplínu a elementární loajalitu k politice státu,“ radoval se z likvidace sportovce za nezcenzurovaný názor Miroslav Kalousek. Slabota. To podle vyjádření „privilegovaného feťáka“ Jiřího X. Doležala ve vládním Foru 24 patří Svoboda za svá slova rovnou do vězení (vyhrožují tím v tomto plátku placeném vládou z našich daní už dlouho také nám z Protiproudu).

Jen málo veřejně činných osobností se odhodlalo Svobodu podpořit jako poslanec SPD Radovan Vích: „Tleskám mu. Když USA zaútočily podruhé na Irák nebo došlo k likvidaci Kaddáfího bez rezolucí Rady bezpečnosti OSN, tak jsme také jako Česká republika byli pro neúčast sportovců z USA na olympijských hrách? A co tomu říká Helena Fibingerová, kterou tenkrát pro společný bojkot také s ostatními nepustili, když házela koulí světové rekordy? Je potřeba vždy měřit jedním metrem,“ přeje si, jakkoli ví, že právě tohle “liberální demokraté” vylučují.

Ale politici jako Vích jsou samozřejmě extrémisté a dezoláti – jako ti na demonstracích. Ten předseda MOPV Bach je zrovna takový ruský šváb. Je to všechno stejné – jen zrcadlově obrácené – jako za Gottwalda a Husáka. Emil Zátopek byl rovněž voják – člen Dukly. Ikonou režimu zůstal jen do okamžiku, než se „postavil na stranu lidu“ a vyjádřil nesouhlas s invazí vojsk Varšavské smlouvy v roce 1968. A byl šlus.

Slavný Emil se pokusil o své svobodovské „Nebojte se, nejsem na špatné straně,“ nikoli hned druhý den, ale až v roce 1977. Tehdy vystoupil v Československé televizi a odsoudil chartisty jako protistátní živly. Stejně jako později v roce 1984 trapně odsoudil „americké imperialisty“, kteří podle něj “zkazili” olympiádu v Los Angeles (země východního bloku ji bojkotovaly). Ale nic mu to nepomohlo.

Saň neodpouští. Je jediná možnost: Zbavit se jí jakýmkoli způsobem. Utnout jí hlavy.

Do poslední.

4 4 hlasy
Hodnocení článku
15 komentářů
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
Rob
Rob
před 10 měsíci

Dělají jen to, co jsme jim (MY VŠICHNI) dovolili.

vera havrankova
vera havrankova
před 10 měsíci
Odpověď uživateli  Rob

My všichni ne, jen ti, co je volili a hlavně ti, kteří o volbách sedí na pr deli doma!

Anonym
Anonym
před 10 měsíci
Odpověď uživateli  Rob

A proč jste jim to konkrétně zrovna VY dovolil?

unkas
unkas
před 10 měsíci

pan Hájek už je s tím “soudruhováním” trapný. Nevím, zda si uvědomuje, že se chová jako hloupý ideolog jisté strany. Současná neoliberální moc na Západě a její lokajové, všichni slouhové nadnárodní fašistické korpokracie, slouží všemi metodami právě jí. Nemají nic společného s KSČ, ani s trockisty, kteří do ní vlezli a schovali, a jsou zodpovědni za… Číst vice »

heriot
heriot
před 10 měsíci

Aha, Emil Zátopek si dovolil odsoudit USA už v roce 1984 a proto je pro pana Hájka trapný…
Pan Hájek si hraje na vlastence a přitom i to svoje mudrování nazývá “ryze česky” Tea party.
Ale v žádném článku nezapomene kopnout do naší minulosti.

Karel2002
Karel2002
před 10 měsíci
Odpověď uživateli  heriot

Emil Zátopek 21. 8. 1968 pobíhal po Václaváku, agitoval pro Dubčeka, přemlouval “rusáky”, aby se vrátili zpátky do SSSR a dokonce střílel z pistole. Pokud v roce 1984 odsoudil USA, napravil své počínání z roku 1968. 🙂 Když umřel, Jan Rejžek ho odsoudil za jeho spolupráci s STB. Prý kdy jindy ho soudit než v den pohřbu. Ve filmu… Číst vice »

heriot
heriot
před 10 měsíci
Odpověď uživateli  Karel2002

Tak Emil Zátopek byl především dosud nepřekonaný sportovec, absolutní špička. Skvělý člověk, příklad pro mladé. Nevím jestli běhal v r. 1968 po Václaváku a přemlouval Rusy…V žádném případě to není v protikladu s odsouzením USA v r. 1984. Dělal prostě t,o co považoval v dané chvíli za správné. Rejžek je absolutně amorální, závistivý tvor, kterým umí je kopat… Číst vice »

Naposledy upraveno před 10 měsíci uživatelem heriot
Karel2002
Karel2002
před 10 měsíci
Odpověď uživateli  heriot

Pan Hájek je spíš umanutý rusofil, i když je katolík, tak mu učarovala i pravoslavná víra. A pravičák? Snad byl dříve, ale už není. Je to konzervativní věřící člověk, starosvětský, svobodomyslný. Pojmy levice a pravice v dnešním světě zastaraly. Biden byl měl být “levičák” (DS USA je obdobou evropských sociálních demokracií), ale není. Scholz by… Číst vice »

Anonym
Anonym
před 10 měsíci
Odpověď uživateli  Karel2002

Karle, máte nějaký jiný sloh a styl řeči. Čím je to způsobeno?

heriot
heriot
před 10 měsíci
Odpověď uživateli  Karel2002

Hájek není rusofil, ale hlavně obdivovatel Reagana a Thatecherové. A je to jeden z těch, kteří šíří současné zmatení slov a termínů. Viz jeho “soudruhovaní”…
Za vším vidí jakýsi neomarxismus, nikoli skutečnost, že za vším je z řetězu utržený nekonečně chamtivý kapitalismus.
Pro který nebyl problém si koupit jakéhokoliv politika, včetně figurek, které jste zmínil.

Hokarc
Hokarc
před 10 měsíci

Škoda, že v čele ministerstva obrany není Žena a v čele vlády Chlap. Ale myslím, že to, co je tam dnes, tam dlouho nevydrží. Jak se říká, dneska v čele, zítra v cele !!! Ovšem, než k tomu dojde, tak národ pojde !!!

Rob
Rob
před 10 měsíci
Odpověď uživateli  Hokarc

Rád bych se toho dožil, ale čím dál tím více jsem taky skeptický.

cablik
cablik
před 10 měsíci

Už aby liberální bankrotáří padli na zadek než stihnout napáchat ještě více škod. Občanská válka je ta nejhorší snad se to obejde bez ni.

Anonym
Anonym
před 10 měsíci
Odpověď uživateli  cablik

Občanská válka? Snad světová…

cablik
cablik
před 10 měsíci
Odpověď uživateli  Anonym

Asi jste článek nečetl.