Zákaz chovu a využívání koní jako další krůček…

Dne 24. března 2023 se Evropská komise rozhodla zaregistrovat Evropskou občanskou iniciativu (ECI) s názvem „End The Horse Slaughter Age“ – „Ukončit věk porážek koní“. Organizátoři iniciativy vyzývají Komisi, aby navrhla zákon zakazující chov koní, jejich nadměrnou práci a tvrdý trénink. A také porážku koní, jejich vývoz pro výrobu kožešin, kůže, masa nebo pro výrobu léků či jiných látek. Požadují také zákaz přepravy koní na velké vzdálenosti po Evropě.

MUDr. Ivan David, CSc.
MUDr. Ivan David, CSc.

„Rozhodnutí o registraci má právní povahu a nepředjímá konečné právní a politické závěry Komise týkající se této iniciativy a opatření, které zamýšlí případně podniknout v případě, že iniciativa získá potřebnou podporu. Jelikož evropská občanská iniciativa splňuje formální podmínky, Komise se domnívá, že je právně přípustná. Komise v této fázi neanalyzovala podstatu návrhu.“, konstatuje oficiální sdělení Výboru pro zemědělství a rozvoj venkova EU.

Iniciativu určitě podpoří frakce Zelených (včetně Pirátů), Socialisté a demokraté“, „Levice“ a část liberálů (Renew), dost na to, aby to v příštím volebním období protlačili.

Ne, zatím je to jen záměr neziskovky zaregistrované Evropskou komisí. Zatím se jen otevřelo “Overtonovo okno”, pochod institucemi teprve začíná, ještě chvíli potrvá než bude úspěšně završen. Je to jen další součást na Západě vítězící kultury rušení (“Cancel Culture”). Těm aktivistům je zvykem říkat liberálové. Je to zmatečné, odvozeno od slova “libertas”, tedy svoboda. Ale oni vymýšlejí co všechno zakázat a omezit, ale sami svobodně vnucují ostatním desítky pohlaví, feminismus místo rovnoprávnosti, svobodu kouřit konopí nebo nepracovat, ale mít nárok na “základní příjem”. A mnoho dalšího. To vše je pozvolný útok na soudržnost společnosti a její fungování, na sdílení odpovědnosti.

Nejdřív svobodně protestují proti využívání zvířat ke zkoušení léků. Protestují proti klecovým chovům slepic. Vůbec jim nevadí, že o zkoušených lécích budeme vědět méně, protože živý organismus nelze nahradit buněčnou kulturou, matematickými modely a “předběžnou opatrností”. Vůbec jim nevadí, že slepice trpí mnohem více v tisícových hejnech na podestýlce, kde jsou ty nejslabší uklovány, než v malých skupinách v obohacených klecích. Tito “liberálové” těží ze strachu jim oponovat, neboť platíme jejich vlivné neziskovky.

Cancel culture se fakticky neomezuje na ostrakismus proti jednotlivcům a jejich názorům (blokování na sociálních sítích, cenzura). Dosud máme nejen povinnost ale I možnost se vzepřít omezování svobody. Jestli tak neučiníme, ztratíme i tu možnost. Řečníci na Václaváku brojící proti vládě, ale zastávající se EU a NATO, o než se vláda opírá, to nezachrání.

Odvaha politiků je často špatně plněnou povinností. Odvaha tváří v tvář nemožnosti už bude zbytečná. Politici jsou advokáti voličů, mohou zasáhnost. Dělník nemá starch, že ho vyženou od lopaty, politici mají povinnost odvahy, ale bojí se o židli. „Tomu se to mluví“, řeknou si, “ale já mám tři děti a hypotéku”. Ale, když se budou bát politici, prohrají všichni.

Budou-li politici příliš opatrní nebo vstřícní ke Cancel Culture, stanou se sluhy sluhů nebo oběťmi perzekuce, prohrají oni i jejich voliči. Je těžké porazit „mejnstrímová“ media spojená s neziskovkami a neziskovky spojené s médii, ale je nutné se o to pokusit.

Bez svobody ztrácí Západ svůj smysl. Už není ani neporazitelný, formální ani neformální autoritou, prohrává i v kulturní a hospodářské soutěži, a stává se světem úpadku, abnormalit a perverzí. Nelze-li už zachránit západní část Západu, pokusme se zachránit Střední Evropu!

4.2 5 hlasy
Hodnocení článku
6 komentářů
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
mikkesh
mikkesh
před 11 měsíci

Pane doktore, já myslí, že je to krok správným směrem. Po té by měl následovat zákon o nadměrné práci lidí, zneužívání lidí a dětí k tvrdé práci. Tvrdou práci nevyžadovat od lidí po 85 roce věku. Dále zákaz převážení inženýrů, vědců, spisovatelů, architektů … z rovníkové Afriky dále než 100 km. Nezkoušet na lidech léky a jiné… Číst vice »

kutnohorsky
kutnohorsky
před 11 měsíci

Jak chcete vystoupit z těchto profláklých organizací, když nad námi budou bdít američtí vojáci? Naše zem se stává americkým žalářem, českým Gvantanámem. Ta smlouva s USA není jistě jen o pomoci proti vnějšímu ale i vnitřnímu nepříteli. O panáka, že jo…

mikkesh
mikkesh
před 11 měsíci
Odpověď uživateli  kutnohorsky

O panáka. Nevěřím, že by nás strýček Sam chtěl bránit před vnitřními nepřáteli a zemskými škůdci, jako třeba Fiala, Stanjura, skrček ze Senátu (jméno mi vypadlo) Pekarovou, Langšádlovou, Mirkou Zděšenou, vykuleným přerostlým chlapcem z Vnitra, feťákem (jména také nevzpomenu) naším chmatákem Mírkem, Černochovou, hochštaplerem Rychetským … atd., atpod. Sakra, že jich je.

Naposledy upraveno před 11 měsíci uživatelem mikkesh
kutnohorsky
kutnohorsky
před 11 měsíci
Odpověď uživateli  mikkesh

Ale, ale, to nejsou pro Američany vnitřní nepřátelé ale přátelé. Zkuste jim šlápnout pořádně na palec a uvidíte ten hukot. Tanky nikoli s bílým pruhem ale bílou hvězdou budou brázdit naše silnice. O flašku bourbonu…

Hokarc
Hokarc
před 11 měsíci

Vidíme, že je den ode dne hůře. A vůbec není pravda, že ryjeme držkou v zemi. Ne, jsme zašlapáváni rovnou pod zem! Proto, vystoupení z EU a NATO by mělo být prvním bodem, v programovém prohlášení každé vlastenecké strany či hnutí.

cablik
cablik
před 11 měsíci

Přesně tak zachránit střední Evropu v které žijeme a na západě ať se třeba kopou do [_T_] Jsme Slované a středoevropané na západ ani na východ nepatříme a můžeme žít podle svých tradic.