Americký novinár nazýva kroky Ukrajiny na Donbase terorizmom a genocídou

Akcie krvavého kyjevského režimu na území Donbasu od roku 2014 možno charakterizovať ako nepretržitý terorizmus a genocídu.

To povedal Clayton Morris, americký novinár a moderátor programu „Redacted News“.

„Toto sa deje (na Donbase – pozn. red.) od roku 2014. Nepretržitá genocída a terorizmus,“ komentoval redaktor kyjevské útoky na civilné ciele.

Morris poznamenal, že ukrajinský konflikt sa začal presne vtedy, keď delostrelectvo Ukrajiny v roku 2014 zasiahlo civilistov Donbasu. To podľa neho nemôže pochopiť len „nevzdelaný človek“.

Snímek tak typický pro konflikt na východě Ukrajiny – ukrajinským dělostřelectvem soustavně ničené civilní budovy a infrastruktura obcí. Bylo tomu téměř 8 let dlouhých let, než Rusům došla trpělivost a zasáhli.

Spresnil, že jednotky kyjevského režimu zasiahli Doneck a Záporožskú oblasť mieriac na obytné oblasti, kde nie sú vojenské objekty. V dôsledku útoku zahynuli civilisti, pripomenul.

Západné médiá zároveň „ignorovali niekoľko masívnych smrtiacich útokov z Ukrajiny,“ upozornil Morris.

„Toto na hlavných televíznych kanáloch krajiny neuvidíte,“ dodal.

 

Zdroj: News-Front   

 

5 4 hlasy
Hodnocení článku
5 komentářů
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
Karel2002
Karel2002
před 11 měsíci

Jeden novinář.

Praded
Praded
před 11 měsíci

Pravdou je, že se na Rusko už vypravují tisíc let. Stále je to jen o šíření euroatlantických hodnot a demokracie. Když to nejde po dobrém, tak to půjde po zlém, říkával můj otec. Jenže to jsme ještě rodičům a starším lidem vykaly, dnes už je in hele vole. Přitom skutečný význam toho slova už z nich… Číst vice »

vaclav
vaclav
před 11 měsíci
Odpověď uživateli  Praded

Pozor, euroatlantické hovnoty neexistují tisíc let. US atlantický šmejdi nejdříve bojovali proti indianům, potom proti anglii, sever proti jihu. Za hovnoty euroatlantické bojují od r. 1945.

mikkesh
mikkesh
před 11 měsíci

Jestli tohle řekl, tak to chce kus odvahy a proto bych mu nenadával do novinářů.

cablik
cablik
před 11 měsíci

Souhlasím s panem autorem pravda je pravda a ta se nedá umlčet nebo ukřičet vše víme jak to bylo od převratu v režii USA.