Bild: Rusko opanovalo už 99% Bachmutu

Na snímku z dronu je zachyceno poslední bojiště v Bachmutu (Arťomovsk) 18.5.2023 – sídliště za ulicí Jubeljnou zvané wágnerovci “Domino”. Za ním jsou už jen pole a otevřená cesta na města Kramatorsk … Slavjansk … Charkov … Sumy …

Z tuzemských medií se na nás neustále valí zprávy jak opilí a tragicky neschopní Rusové krvácí u Bachmutu, kde je stateční a nepřemožitelní ukrajinští herojově holýma rukama škrtí a ničí po celých divizích. Vše vydatně podložené denními operačními svodkami kyjevského generálního štábu, který se doslova vyžívá v tom kolik desítek ruských útoků v Bachmutu a u Bachmutu bylo za posledních 24 hodin odraženo!

Takhle je nám to podáváno. A já, hledíc jako totální vejr právě čtu na na webu německého Bildu tohle:

Ukraine hält nur noch eine StraßenseiteBachmut jetzt zu 99 Prozent in russischer Hand!

bez překladače po vlkovsku

Ukrajinauždrží pouze jednu stranu jedné jediné ulice.Bachmut je z 99%v ruských rukou!

Obsah sdělení Bildu je veskrze kraťoučký:

Hořké hodiny pro ukrajinskou armádu.

Po více než osmi měsících těžkých bojů se věří, že ruské invazní armádě zbývá jen pár dní nebo dokonce hodin od úplného dobytí bývalého města Bachmut, které má 70 000 obyvatel.

Podle výzkumu BILD se nejdelší bitva války chýlí ke konci poté, co se invazním jednotkám žoldnéřské armády „Wagner“ podařilo za posledních 48 hodin prorazit ve zbývající Ukrajinci kontrolované západní části města.

Podle informací BILD drží Ukrajina pouze jednu stranu nejzápadnější ulice ve městě. Za tím je už jen párgaráží a pak dva kilometry otevřené krajiny do další vesnice ovládané Ukrajinou jménem Ivanovské.

Včera již „Wagnerovy“ jednotky na svých propagandistických kanálech prohlásily, že se probojovaly k západnímu okraji města a jsou 250 metrů od vítězství.

Ve středu ukrajinská armáda zveřejnila videozáznam potvrzující toto tvrzení. 26sekundové video ukazuje, jak ukrajinští vojáci střílejí raketovými granáty z levé strany ulice Juvileina doprava a pak se rychle utíkají do úkrytu.

Z toho lze vyčíst: desetitisíce ruských mužů se dostaly na východní stranu silnice a nyní ovládají 99 procent Bachmutu. Ukrajina stále ovládá asi 20 budov, tedy méně než 1 procento rozlohy města.

Ukrajinská armáda ve středu zveřejnila nová výmluvná videa. Ukazují muže v plné bojové výstroji, jak opouštějí hořící město pěšky. Ani jeden muž neřekne ani slovo. Místo toho se do tváří vojáků vepsaly útrapy posledních dnů.

Výstřižek

Mezitím se ukrajinští vojenští blogeři zaměřují na kontrolu škod a snaží se dát nový smysl bezprostředně hrozícíztrátě BAchmutu.

Před několika měsíci prezident Volodymyr Zelenskyj prohlásil město za nedobytné

Vojenský novinář Andrii Tsaplienko ve středu napsal: „Hlavním úkolem ozbrojených sil není vůbec bojovat na ulicích (Bakhmuta, pozn. red.) , ale vyhrát bitvu o výšiny na bocích. Dokud budou Wagnerovi příznivci bojovat v troskách ulic ovládaných ozbrojenými silami Ukrajiny, nerozšíří své síly do boků.

Jednoduše řečeno: úkolem armády již není město osvobodit nebo dokonce držet, ale pouze zdržovat ruský postup směrem na západ od Bachmutu.

Jednotky ukrajinské armády mezitím pokračovaly ve snaze dobýt zpět boky města. Jejich naděje: Pokud by Bakhmut v příštích několika hodinách nebo dnech padl, ruské žoldnéřské hordy by tam byly uvězněny, protože by nemohly postupovat na západ ani ustupovat na východ.

Čekají tam totiž tzv. „zadržovací “ jednotky ruské armády, které mají v případě potřeby bránit ústupu žoldáků a bývalých odsouzenců skupiny„Wagner“ i silou zbraní.

Možná, že teď jakýsi Jakub Janda nebo jakýsi Jaroslav Krupka nebo nějaký podobný šmok z těch jedině a vždycky správných českých sdělovadel, pokud by náhodou zavítali na Kosu, aby si rozšířili obzory nad možnosti klapek na oči, které si dobrovolně za prachy nasadili a nehodlají sundat, jen pohrdlivě ohrnou pysk -pche Bild, bulvár všech bulvárů, to je sporo jako TASS nebo Sputnik! Na seriozních platformách nic takového není… Tyhle nájemné plkače rád upozorňuji, že autorem toho článku Bildu je jistý Julian Röpcke, který za Bild pokrývá válku na ukrajinské straně a v ukrajinských zákopech od skoro prvního dne na místě. Včetně Bachmutu…. To jen tak na okraj. Ale na českých ani světových mediích zatím nenajdete ani zmínku!

***

Autor: Petr Vlk, zdroj: Kosa zostra

4 7 hlasy
Hodnocení článku
2 komentáře
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
standa
standa
před 11 měsíci

Česku přetiskujícímu úžasné postupy Ukrajiny nelze věřit ani nos mezi očima stejně jako Ukrajincům.!

cablik
cablik
před 11 měsíci
Odpověď uživateli  standa

Včera jsem u oběda zapnul ČT 24 a jakýsi mladý důstojník tam mluvil o střele Kinžál tak zastaralé Patrioty je prý sestřelí. Přitom Patriot byl Kinžálem zničen v Kyjevě stejně jako tu jadernou munici tím zlikvidovali.Stejně jak skopčáci lhali až do hořkého konce.